Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Wstydzę się mojej ciąży. 

Mam 25 lat i jestem w pierwszej ciąży. 

Jednak nie wyglądam w ogóle na swój wiek. Wyglądam dość młodo, w rozmowie z ludźmi, potrafią odmłodzić mnie o 10 lat! 😱

Chciałabym dumnie chodzić z brzuszkiem, ale nie potrafię. Przechodząc pod moim blokiem, widząc spojrzenia, szczególnie ze strony siwych głów staram się wciągać brzuch. W sklepie, czy gdziekolwiek nie czuje się swobodnie. Nawet luźne bluzeczki, już nie są luźne, nie da się tego ukryć. Nie czuję się sobą. Patrzą na mnie jak na gówniarę, która puściła się na dyskotece, nawet nie mają pojęcia ile mam lat, mam męża i od dawna żyje na własny rachunek. Nie muszą nic mówić, widzę po ich spojrzeniach, że mnie oceniają, jakby mogli zjedliby mnie wzrokiem...

Czy ktoś ma, lub miał podobną sytuację? ☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak urodzisz też będą cię oceniać. Najłatwiej i najzdrowiej mieć po prostu gdzieś co ludzie myślą. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
6 minut temu, Zagubiona95 napisał:

Wstydzę się mojej ciąży. 

 

Nie pisz głupot.Pierwsza ciąża, masz męża ( noś obrączkę może unikniesz dziwnych spojrzeń )

I ciesz się że młodo wyglądasz. Będąc w twoim wieku miałam już 4 letnie dziecko.Też czułam zażenowanie gdy przyszłam z nią np. do optyka. Usłyszałam od niego że przyszłam z siostrzyczką a nie jako mama.😃  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może powinnaś poszukać jakiegoś wsparcia psychicznego, bo jak dziecko sie urodzi to co będzie? Zamkniesz je w szafie?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA

kasia123456788_ Naprawdę,  dużo było takich sytuacji.

I to nie to, że jakąś chłopięcą  miałam sylwetkę czy chuda byłam.

Nie. Miałam taką dziewczęca urodę. No i cera. Nadal  mi z tego coś pozostało chociaż jestem dojrzałą kobietą. Z dorosłymi dziećmi.  

Edytowano przez PNINA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 jesteśmy w identycznym wieku i też mam męża - 2 lata po ślubie jesteśmy. I jestem w ciąży, ale niestety mi brzucha jeszcze nie widać (14tc) I tak, też wyglądam na mniej lat, zwłaszcza jak się nie pomaluje, a często tak wychodzę. Jednak tak pokochaliśmy już to maleństwo, że nie wyobrażam sobie wstydzić się brzucha! Oby wyszedł jak najszybciej 🙂 pod blokiem siedzi zawsze takie stadko sąsiadek albo wystają z okien, ale one nic mnie nie obchodzą, wiedzą że z mężem tu mieszkamy, nie ma z nami problemów, mieszkanie zadbane. 

Nic mnie nie obchodzi co one pomyślą czy powiedzą. Największym szczęściem jest usłyszeć po badaniach, że wszystko jest w porządku 🙂 skupiamy się na nas, naszej rodzinie, na przygotowaniach, edukowaniu się. 

Bez przesady, miałam koleżankę co w 3 gimnazjum urodziła, a też nic sobie nie robiła z komentarzy 😉

Ludzie zawsze będą gadać i oceniać. Zawsze. 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo. Mój tata czasem mówi żartobliwie - "nie posądzaj innych o myślenie" 😛

Koncentruje się na sobie 🙂 na Twojej rodzinie. Na zdrowym jedzeniu, lekkich ćwiczeniach, masażu ud, piersi, wypoczynku, kremowaniu brzucha czy ewentualnych rozstępów. Na przygotowaniach! Ciesz się tym czasem bo jest niepowtarzalny 🙂 chwal się innym ubrankami jakie kupujesz, składaj dla dziecka komplety. 

Może zrób sobie sesję zdjęciową brzuszkową 😉 albo kup super ...enkę ciążową. Coś co sprawi że poczujesz się pewnie. 

Będziesz mamą! 🙂

Życzę dużo radości i dumy z maleństwa! 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejmowanie się tym w jaki sposób spojrzy się sąsiad to ostatnie ze zmartwień na jakie zasługuje przyszła mama!

🌻

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko,

póki tylko się gapią to się nie przejmuj. Też wyglądam młodo i miałam problem, jak byłam w ciąży, ze staruszkami, ale dopiero od momentu, kiedy opuchnięte palce nie pozwoliły mi na noszenie obrączki 😂 one jakiś radar na to mają, czy coś

Kilka razy w trakcie samotnych zakupów dostałam z łokcia, koszykiem, raz wózkiem po plecach...

Edytowano przez Gość_2
przecinki
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko

Przestań się przejmować opinią innych, w tym przypadku jeszcze starszych osób. Podejrzewam, że te starsze osobniki miały już dzieci w wieku 18 lat. Co z tego, że wyglądasz na mniej, powinnaś się cieszyć z tego. 

Ja mam 24 lata i synka 1,5 rocznego i również nie wyglądam na tyle. Ostatnio wybraliśmy się na zakupy do supermarketu i jedna z kasjerek zachaczyła o nas i mówi,, oo jaki ładny chłopczyk ze starsza siostrą '' a ja mamą 😄 oczy zrobiła, cieszyła się i po temacie :D. Cieszę się z tego ogólnie. Dla jednych będziemy dobrze wyglądać dla drugich młodo, jeszcze dla innych staro, to tylko zwykłe opinie. Powinnaś być dumna z brzuszka (dzidzi) i śmiało go pokazywać a nie wciągać 🙂

Szkoda właśnie sobie życia marnować na tego typu opinie. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, Wasze słowa dodają mi pewności siebie 🙂

Nie będę już tak się przejmować, dobrze jest poznać spojrzenie innych osób w tym temacie. 😊

Pozdrawiam. 😊🤰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl o tym co pomyślą inni! Szkoda na to Twoich nerwów i zdrowia, zwłaszcza teraz 😉 Jeśli jesteś szczęśliwa to nie ma czego sie wstydzić 😉

Dużo zdrowia! 🙂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pogratulować ciazy i młodego wyglądu. Marzenie każdej kobiety. Nie powinnas przejmować się tym co inni sobie mysla, lub co ty sobie wyobrażasz ze myślą...to abstrakcja i niepotrzebnie się nakręcasz. Podobno naszym największym problemem są rzeczy,które sobie przekonbinujemy w glowie.

Trzymaj się faktów: jestes dorosla,masz 25 lat, jestes mężatką, oczekujesz dziecka...

Jakie znaczenie ma to co myśli starsza pani z blokowiska? Niestety niektorzy ludzie będą wymyślać na nasz temat różne bzdury  i choćbys byla idealna to się czepia. A robią to bo są nieszczęśliwi i w innych doszukuja sie wad. Myślisz,że oni są idealni?

Moja babcia zawsze sie śmiała ,ze jak ktos w młodości nagrzeszył to na starosc do kosciola biega 😄

wez na luz , nos do gory i niech zazdroszczą 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej duuuuzo gorzej wyglada babka w ciazy kolo 40, zwlaszcz wygladajaca na 50, czlowiek sie zastanawia czy to ciaza czy otylosc brzuszna a moze miesniaki.Nastolatka nie powinna nikogo gorszyc, mlode mamy to czeste zjawisko.Tylko ze ja mieszkam za granica, tu sie 15-latkom gratuluje ciazy a ich matki skacza z radosci i sie chwala, ze beda babciami.Moja polska mentalnosc jakos tego nie przyjmuje

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze to nie o wiek chodzi. Te Stare klempy są zazdrosne o 500+ 

Ostatnio będąc z dzieciakami na spacerze usłyszałam od dwóch starszych pań  "bierzesz na te dzieci pieniądze i to nie male" a po chwili dodały ze od pampersow rzuconych do kosza,nabawia się tyfusa. 

10 lat mieszkam w tym bloku, zawsze dzień dobry,drzwi przytrzymalam czy coś. A tu nagle taki tekst, a karton wrzucony do szkla. Zwatpilam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×