Skocz do zawarto┼Ťci
Szukaj w
  • Wi─Öcej opcji...
Znajd┼║ wyniki, kt├│re zawieraj─ů...
Szukaj wynik├│w w...
kaja361

Odchudzania xxxl ci─ůg dalszy

Polecane posty

Hej kobitki­čśü

Ja te┼╝ my┼Ťla┼éam, ┼╝e grzyb├│w ju┼╝ nie ma,┬á bo byli┼Ťmy jakie┼Ť 2,3 tyg temu i uzbierali┼Ťmy ledwie na kolacj─Ö. Teraz by┼éo du┼╝o wi─Öcej, ale ju┼╝ niestety wiele jest robaczywych. Zrobi┼éam sobie tylko s┼éoiczek takich do jajecznicy i sporo ususzy┼éam.

Przyczyn problem├│w z w┼éosami mo┼╝e by─ç ca┼ée mn├│stwo, przesta┼éam si─Ö ju┼╝ nawet zastanawia─ç o co u mnie chodzi, bo to trwa od lat i tyle ju┼╝ r├│┼╝nych bada┼ä w tym czasie robi┼éam, ┼╝e co┼Ť by wysz┼éo. U mnie to mo┼╝e by─ç na tle nerwowym, bo nerwowa jestem bardzo, a teraz to ju┼╝ nawet na tle androgenowym, z racji wieku. Ale jak ju┼╝ pisa┼éam, mam wra┼╝enie, ┼╝e si─Ö poprawi┼éo.

Alicja, my ju┼╝ dawno o tych w┼éosach pisa┼éy┼Ťmy, a Ty cicho jak myszka siedzia┼éa┼Ť i nic nie pisa┼éa┼Ť­čśë Co do grzyb├│w marynowanych┬á w pomidorach to moja te┼Ťciowa kiedy┼Ť takie zrobi┼éa i by┼éy przepyszne. Tylko nie pami─Ötam czy papryki dodawa┼éa.

Udost─Öpnij ten post

Udost─Öpnij na innych stronach

Do┼é─ůczam si─Ö w b├│lu, bo mnie tez moja dyskopatia ostatnio m─Öczy, zw┼éaszcza jak si─Ö k┼éad─Ö na prawym boku, dwie minuty wytrzymuj─Ö i musz─Ö si─Ö przekr─Öca─ç, bo mnie biodro, udo napiernicza i a┼╝ do kolana b├│l promieniuje. Przy siedzeniu tez czasami czuj─Ö, tylko chodzi─ç moge bez problemu.

Udost─Öpnij ten post

Toragasira, ja nie wiem co Twojemu narzeczonemu po g┼éowie chodzi, ale nie wyobra┼╝am sobie, ┼╝eby m├│j m─ů┼╝ wiedz─ůc ┼╝e si─Ö odchudzam robi┼é mi takie numery. Ju┼╝ by mu te herbatniki na g┼éowie wyl─ůdowa┼éy. Mo┼╝e to jest typ dokarmiacza, s┼éysza┼éam o takich m─Ö┼╝czyznach, kt├│rzy celowo dokarmiaj─ů swoje kobiety, ┼╝eby by┼éy coraz grubsze. Musisz koniecznie z nim pogada─ç i to na powa┼╝nie, wyt┼éumaczy─ç mu, ┼╝e zwyczajnie wyrz─ůdza Ci krzywd─Ö bo nie dasz rady schudn─ů─ç je┼Ťli tak b─Ödzie post─Öpowa┼é. Sorry za szczero┼Ť─ç, ale pisz─Ö co my┼Ťl─Ö.

Udost─Öpnij ten post

Herbaty z pokrzywy nie pr├│bowa┼éam, ale ciekawy pomys┼é, mo┼╝e wykorzystam­čśü

Na ┼Ťniadanie dzi┼Ť by┼é kefir, na obiad rybka z sur├│wk─ů i niestety pare frytek wpad┼éo, ale takich z piekarnika, wi─Öc nie ma tragedii. Na kolacj─Ö znowu nie mam planu, lod├│wka pe┼éna, wi─Öc co┼Ť si─Ö wymy┼Ťli.

Koronawirus ju┼╝ nas niebezpiecznie zaczyna otacza─ç, bo ju┼╝ kilka os├│b z rodziny zachorowa┼éo, na szcz─Ö┼Ťcie nie mieli┼Ťmy kontaktu z nimi. Tzn. m─ů┼╝ mia┼é kontakt z kuzynem, ale on ma wynik testu niejednoznaczny i b─Ödzie powtarza┼é, wi─Öc nic nie wiadomo. Starszy syn z kolei mia┼é kontakt z kumplem, kt├│rego szef ma potwierdzony Covid, wi─Öc chwilowo nas nie odwiedza dla bezpiecze┼ästwa. Robi si─Ö naprawd─Ö nieweso┼éo, jeszcze troch─Ö i trzeba si─Ö b─Ödzie okopa─ç w domu.

Mi┼éego wieczoru wszystkim ┼╝ycz─֭襌

Udost─Öpnij ten post

Kaja wspomina┼éam kiedy┼Ť o w┼éosach dawno temu.

U mniej na kolacje sa┼éatka sledziowa, obiadu w┼éa┼Ťciwie nie by┼éo tak skubne┼éam co┼Ť z lod├│wki. Jutro w planie mam czerwony barszcz tak z osobno gotowanymi ziemniakami.┬á

Na temat koronawirusa się nie wypowiadam bo to już słów brakuje. 

Milego wieczoru ­čÖé

Udost─Öpnij ten post

Ja pije tak─ů herbatk─Ö pokazywa z mango nawet dobra. Lipton ma takie zio┼éa z owocami.┬á

Udost─Öpnij ten post

No u mnie jest ten problem z herbat─ů, ┼╝e nie lubi─Ö takich z dodatkiem owoc├│w. Nawet dosta┼éam jedn─ů tak─ů w prezencie i nie mog─Ö si─Ö przem├│c, ┼╝eby to pi─ç. Syn te┼╝ kiedy┼Ť z Anglii przywi├│z┼é r├│┼╝ne cudaczne, ale do tej pory le┼╝─ů.┬á

Udost─Öpnij ten post

U mnie dzi┼Ť 3x sa┼éatka z chlebem 5x herbatniki z kajmakiem i batonik jako┼Ť mnie ci─ůgn─Ö┼éo jutro planuje popraw─Ö┬ározmowa z narzeczonym by┼éa nawet si─Ö troch─Ö┬ázawstydzi┼é jak mu powiedzia┼éam ┼╝e wam napisa┼éam o jego post─Öpkach mam nadzieje ┼╝e si─Ö ciut opami─Öta. Nadal czekam na herbatk─Ö czerwon─ů ci─ůgle zapomina kupi─ç ­čś×┬áBiznes co┼Ť nie idzie nic si─Ö nie sprzeda┼éo ale mam drugi plan w realizacji ju┼╝ oferta na FB wystawiona promowanie za┼é─ůczone i czekam na rezultaty ­čÖé┬áJa jedyny problem jaki mia┼éam z piciem czegokolwiek to by┼é morszczyn ochydne paskudztwo smak rybiej padliny taki glon morski chcia┼éam to pi─ç na tarczyce ale nie da┼éam rady pr├│bowa┼éam nawet do zupy doda─ç niezjadliwe ­čś×┬áa je┼Ťli chodzi o ┼╝ywno┼Ťciowe paskudztwo to ni jak nie mog─Ö strawi─ç oleju kokosowego tylko kotlety w nim sma┼╝one mi smakuj─ů a to niby powinno si─Ö je┼Ť─ç nie sma┼╝one tylko polane co┼Ť albo na kanapki z miodem ble ­čśŤ┬á

Udost─Öpnij ten post

Je┼Ťli macie jaki┼Ť pomys┼é na tego morszczyna i olej kokosowy to piszcie bo ch─Ötnie bym wprowadzi┼éa do diety gdyby to si─Ö da┼éo je┼Ť─ç.

Pozdrawiam wszystkie ­čÖé

Udost─Öpnij ten post

Dzien dobry­čÖé

Waga wciaz stoi w miejscu, 66kg, ale nic, lepsze to niz na plusie! Wczoraj grzecznie, do lunchu i obiadu dolaczylam jeszcze garstke mieszanych orzechow i suszonych owocow. Dzisiaj zabieram keto buleczke z zoltym serem i papryka do pracy, male opakowanie jagod a na obiad bedziemy zamawiac grillowanego kurczaka z surowkami. Znowu szaro buro za oknem.

Obcielam wlosy. Chcialam krocej ale fryzjer ciachnal ok 10 cm i powiedzial, ze narazie wystarczy­čśť┬ájesli dalej bedzie zle, obetniemy wiecej za miesiac. O wiele lepiej sie czuje, wlosy wydaja sie gesciejsze od razu. Obcinalam ostatni raz w sierpniu wiec nie tak dawno ale dobrze sie czuje, teraz mam takie┬ádo lopatek. Dalej bede faszerowac sie suplementami i ampulkami.┬á

Tez brak mi slow na temat wirusa, brat mojej mamy zlapal, izoluja sie teraz w domu. Jest lekko po 50ce ale to taki typ siedzacy, dodatkowo z nadcisnieniem wiec martwimy sie o niego. Narazie ma tylko objawy przeziebienia. 

Za olejem kokosowym szczerze nie przepadam, kiedys byl taki boom na to, ze zdrowy - na skore, wlosy, do gotowania czy nawet jedzenia na surowo, teraz chyba sie okazalo ze trzeba jednak uwazac ze zjadana iloscia, jak ze wszystkim co za duzo, to nie zdrowo. Do smazenia nie lubie, probowalam zwlaszcza tajskie przepisy ale zdecydowanie zapach/smak mi nie odpowiada. Mam sloik w domu, co robilam kiedys - kulki mocy - czyli pokrojone drobniutko daktyle, figi, inne suszone owoce, chia, poszatkowane orzechy i wlasnie ugniatalam z lyzka oleju kokosowego, taka zdrowa przekaska - tylko trzeba uwazac z iloscia bo kaloryczne­čśë┬áale pycha!

Sledzika bym sobie zjadla, lubie w smietanie a i salatki uwielbiam. 

Z tym narzeczonym co kupuje slodkie, tez tak sobie pomyslalam ze typ dokarmiacza­čśë┬áfajnie, ze akceptuje dodatkowe kilogramy ale milosc to tez troska o zdrowie drugiej osoby, potrzebna rozmowa - ale porzadna, by natluc do glowy - jak chce kupowac to owoce czy jak dziewczyny pisaly kwiaty­čÖé┬ái natluc tez mamie do glowy, zeby nie robila ciast, jak chce piec to moze raz na jakis czas lub niech robi kulki mocy­čśÄ┬á

Zycze milej soboty, co robicie w weekend? Ja pracuje wiec spokojnie, po pracy zacisze domowe i seans filmowy­čÖé

Udost─Öpnij ten post

Witam przy herbatce czerwonej­čÖé

Olej kokosowy te┼╝ kiedy┼Ť u┼╝ywa┼éam ale jako┼Ť mi nie przypasowa┼é.┬á

Ja dzi┼Ť tylko obiad ugotuje, ma┼ée zakupy i mam wolne­čśü mo┼╝e mama b─Ödzie chcia┼éa wzi─ů─ç dzieci na noc to chocia┼╝ si─Ö wy┼Ťpie a nie jak dzisiaj ju┼╝ od 6 na nogach.┬á

Mi┼éego dnia­čśś wpadn─Ö wieczorem

Udost─Öpnij ten post

Hej lachonki­čśü

Ju┼╝ po spacerze, wi─Öc porcja ruchu zaliczona. Albo mi si─Ö wydawa┼éo, albo rzeczywi┼Ťcie mniej ludzi dzisiaj na zewn─ůtrz.

Waga spad┼éa zaledwie 0,4 kilograma, bardzo ma┼éo bior─ůc pod uwag─Ö, ┼╝e przez 2 tyg. mia┼éam zast├│j, ale dobrze, ┼╝e cho─ç troch─Ö w d├│┼é ruszy┼éo. Ju┼╝ nie wiem jak ma┼éo musz─Ö je┼Ť─ç, ┼╝eby schudn─ů─ç. A mam┬á dzisiaj takiego smaka na kebab, ┼╝e masakra. Ale nic z tego, na kolacj─Ö zam├│wi─Ö sa┼éatk─Ö.

Przedpo┼éudnie sp─Ödzi┼éam na gruntownym sprz─ůtaniu ┼éazienki, bo mi tam od jakiego┼Ť czasu ┼Ťmierdzia┼éo i nie wiem co.┬á S─ůdzi┼éam, ┼╝e to kuweta, ale jednak nie, wi─Öc pomy┼Ťla┼éam, ┼╝e mi si─Ö kot gdzie┼Ť w k─ůcie zsika┼é, ale to chyba te┼╝ nie to. W ka┼╝dym razie ogarn─Ö┼éam i na razie jest ok.

Udost─Öpnij ten post

Morszczynu nigdy w ┼╝yciu nie pi┼éam, nie s┼éysza┼éam nawet tej nazwy, tak mi si─Ö zdaje, wi─Öc w temacie nie pomoge. Oleju kokosowego te┼╝ nie u┼╝ywa┼éam do niczego chocia┼╝ tu akurat wiem, ┼╝e istnieje­čśë

Toragasira, a jaki biznes na allegro masz? Tzn. co tam sprzedajesz?

Udost─Öpnij ten post

Wczoraj w ko┼äcu pofarbowa┼éam w┼éosy, kolor wyszed┼é taki sobie, niby podobny do tego co mia┼éam, ale ja┼Ťniejszy i lekko rudawy. Nie jestem pewna czy mi si─Ö podoba. Mam nadziej─Ö, ┼╝e farba nie zniszczy┼éa mi za bardzo w┼éos├│w, bo jest niby ro┼Ťlinna w 98 procentach i bez amoniaku, ale mam ograniczone zaufanie do zapewnie┼ä producenta.

Te┼╝ si─Ö ,,faszeruj─Ö,, tabletkami i ampu┼ékami, ale na pi─Ökne i g─Öste w┼éosy nie licz─Ö, bo nigdy takowych nie mia┼éam niestety. Ale jednak mam ich znacznie mniej ni┼╝ kiedy┼Ť , ┼╝eby chocia┼╝ wr├│ci┼éy do pierwotnego stanu to ju┼╝ b─Öd─Ö zadowolona.

Mi┼éego weekendu­čĄŚ

Udost─Öpnij ten post

Kaja mo┼╝e sie przyzwyczaisz i spodoba ci si─Ö kolor, ja nieraz tak mia┼éam ­čÖé

Uda┼éo si─Ö, dzieci posz┼éy do babci spa─ç. Mamy z m─Ö┼╝em chate woln─ů ­čśü­čśü zrobi┼éam na kolacje p├│┼émisek przek─ůsek no i winko­čÖé┬á

Mi┼éego wieczoru ­čśś

Udost─Öpnij ten post

Ojej, Alicja, to b─Ödzie dopiero romantyczny wiecz├│rÔŁĄ´ŞĆ Mi┼éej zabawy­čśť

Udost─Öpnij ten post

Dzie┼ä dobry­čÖé┬á

Kaja dzi─Öki, wiecz├│r by┼é bardzo udany­čśä

Mi┼éego dnia­čśś

Udost─Öpnij ten post

Dzień dobry:)

K - gratulacje, najwa┼╝niejsze,┼╝e idziesz w d├│┼é! Faktycznie, kolor mo┼╝e si─Ö jeszcze spodoba─ç jak A pisa┼éa:) ja ju┼╝ na swoje siwki patrze─ç nie mog─Ö ale jeszcze boj─Ö si─Ö farbowa─ç. Na wyj┼Ťcia robi─Ö tym pudrem do w┼éos├│w, nie jest idealny ale co┼Ť pokrywa.

A, super, ┼╝e wiecz├│r si─Ö uda┼é ­čÖé

U mnie dzisiaj sałatka z pomidorów plus trochę surówki coleslaw na lunch a wieczorem reszki z wczorajszego jedzenia na wynos - kurczak z grilla i surówki. 

pozdrawiam Was wszystkie, ┼╝ycz─Ö mi┼éej niedzieli­čĺÜ

Udost─Öpnij ten post

Hej ­čśü

No i nadszed┼é ten dzie┼ä, ┼╝e za chwil─Ö ju┼╝ b─Ödzie ciemnica­čśą Teraz spacery b─Öd─ů pewnie kr├│tsze, bo jako┼Ť dziwnie mi si─Ö chodzi po ciemku. Nawet To┼Ťka co┼Ť taka niespokojna na spacerze, chyba te┼╝ ciemno┼Ťci nie lubi.

Alicja, super, ┼╝e wiecz├│r by┼é udany, czasem trzeba od dzieciarni odpocz─ů─ç­čśë

Baz, moja cierpliwo┼Ť─ç do odrost├│w sko┼äczy┼éa si─Ö i musia┼éam ju┼╝ farb─Ö po┼éo┼╝y─ç. Co do koloru, to pewnie przywykn─Ö, troch─Ö te┼╝ si─Ö sp┼éucze, jak ka┼╝da farba, ale nast─Öpnym razem kupi─Ö ju┼╝ inny odcie┼ä, bardziej naturalny. Tak w og├│le to wyszed┼é mi ja┼Ťniejszy ni┼╝ na opakowaniu, a to dziwne, bo zwykle by┼éo odwrotnie.

Co┼Ť nam si─Ö dziewczyny pogubi┼éy, dajcie zna─ç chocia┼╝, ┼╝e ┼╝yjecie­čśë

Mi┼éej reszty niedzieli­čĄŚ

Udost─Öpnij ten post

Witam przy porannej kawce, troch─Ö nie wyspana, bo syn si─Ö ┼║le czu┼é w nocy i troch─Ö rozczarowana i z┼éa­čśá na siebiea w┼éa┼Ťciwie to bardziej ni┼╝ troch─Ö, wesz┼éam rano na wag─Ö i zn├│w 90. Moj─ů 8 z przodu szlag trafi┼é, za bardzo si─Ö poczu┼éam pewnie i za du┼╝o sobie pozwoli┼éam i taki jest efekt. Koniec tego dobrego, ale dam rad─Ö. Trzeba zacz─ů─ç nowy dzie┼ä i na nowo si─Ö porz─ůdnie zabra─ç za siebie.┬á

Mi┼éego dnia dziewczyny ­čśś mam nadziej─Ö ┼╝e u Was lepiej si─Ö tydzie┼ä zacz─ů┼é.┬á

Udost─Öpnij ten post

Cze┼Ť─ç dziewczyny:)

U mnie pracowity weekend. Codziennie 9-17 szkolenie moje. Na szczescie za tydzień przerwa odpoczne trochę.  Tym razem mielismy online bowszędzie czerwone strefy. Bardzo meczace to siedzenie przed.kompem tyle godzin i jeszcze myslec i liczyć trzeba:) no ale czego sie nie robi dla kariery:D hahaha

A u mnie dieta tez lezy i kwiczy. Od dwoch tyg ani drgnie. W gore wprawdzie tez nie ale wiem ze moglam sie bardziej starac. Najgorsze ze dietetyk moj ma kwarantanne wiwv nastepna wizyta dopiero 10.11. 4ttyg przerwy bez bata nad glowa...hmm czuje ze bedzie zle. A bierzemy sie razem do roboty i pilnujemy wzajemnie. Bo do swiat coraz  bliżej a moj cel wagowy ani trochę nie jest blizszy.

K to fakt po poludnou juz ciemno i strach gdzies wyjsc. U mnie istatnio w dodatku mglisto no i dziki laza..za to rano dzis sie przyjemniej wstawalo:)

Mnie sie nigdy wlosy nie podobaja zarsz po farbie. Dopiero po kilku myciach zwykle odcien mi sie podoba. Ja najcz─Ö┼Ťciej u fryzjera robie, tak raz.na kwartal.┬á

W tym tyg pracuje hybrydowo- troche w biurze troche w domu. Zmieniamy sie z kolezanka zeby sie nie pozarazac w razie czego. 

A herbate z pokrzywy polecam kazdemu! Poczytajcie sobie na co dziala:D ja wole z jakims dodatkiem smakowym, albo trochę cytrynki daje.  Ale jak ktos woli naturalne tp tez jest calkiem niezła w smaku. 

Oleju kokosowego uzywal moj maz do smazenia. Ale dla mnie smierdzialo okropnie. On teraz uzywa masla klarowanego a ja na oliwie albo wcale. Wiec nie pomoge w tym temacie. 

Milego dnia:)

Udost─Öpnij ten post

Hej dziewczyny!

A, b─Ödzie dobrze, czasem mamy takie w┼éa┼Ťnie nieprzyjemne niespodzianki ale to tylko mobilizuje chocia┼╝ rozumiem rozczarowanie.┬á

Druga A (haha) - pisa┼éa┼Ť, ┼╝e m─ů┼╝ na keto, jak sobie radzi? My dawno temu byli┼Ťmy na keto ale to masakra by┼éa dla mnie, za t┼éusto i za du┼╝o mi─Ösiwa wi─Öc zostali┼Ťmy tylko na niskoweglowodanowej, chocia┼╝ ci─ůgle piek─Ö ciasto, bu┼éki i gofry z przepis├│w keto. Te┼╝ to sma┼╝enie na oleju kokosowym by┼éo okropne, a i jeszcze dodawali┼Ťmy tego oleju do kawy by wzbogaci─ç o t┼éuszcze i to by┼éo bleeee;)

K, no w┼éa┼Ťnie bardzo si─Ö zdziwi─Ö dzisiaj, wychodz─ůc o 17tej z pracy i pewnie b─Ödzie ju┼╝ ciemnica...:(

U mnie w końcu przestało padać ale chyba od jutra znowu powrót do krainy deszczowców.

Dzisiaj opakowanie jag├│d i banan na lunch w pracy, wieczorem wo┼éowy gulasz chili z broku┼éami. Urywam si─Ö z pracy godzink─Ö wcze┼Ťniej i b─Ödzie kawka ┼╝e znajomym z nurkowania, jest fotografem i filmuje reklam─Ö sklepu z bi┼╝uteri─ů, chcia┼éam podpatrze─ç troch─Ö jego prac─Ö.┬á

Życzę miłego poniedziałku dziewczyny!

Udost─Öpnij ten post

B no wlasnie mezowi keto pasuje. Non stop piecze┬á jakie┼Ť miesa i boczki i to zjada. Do tego gotowane warzywa albo avocado i orzechy lub pestki. Na sniadanie pije kawe z maslem, dodaje do tego jeszcze lyzke gorzkiego kakao. Dla mnie masakra, nie umialabym z tego nic prze┼ékn─ů─ç:D sle schudl na pocz─ůtkuok 10kg w 2 mce (zaczal w styczniu). Teraz stosuje bo lubi ale juz chudnie bardzo powoli, traktuje to jako styl ┼╝ycia raczej.┬á

Ja za to ostatnio malo miesa jem. Nie mam ochoty.┬á Tzn rano na og├│┼é jakies pieczywo pe┼énoziarniste z wedlina lub np smalcem z fasoli:D pozniej jogurt lub owoce, na obiad zwykle zupy i tu czasem dodaje mieso i sie robi gulasz. Na kolacj─Öna ogol jjajecznica albo jakas lekka salatka. Chocia┼╝ ostatnio tyle w domu cz┼éowiek siedzi ze non stop cos po┼╝era ­čś×

Udost─Öpnij ten post

Hej dziewczyny­čśü

Alicja, przykro mi bardzo, ┼╝e tak niespodzianka Ci─Ö spotka┼éa­čśč Trzeba wag─Ö niestety kontrolowa─ç na bie┼╝─ůco, bo inaczej to ona nad nami przejmuje kontrol─Ö. Ale uszy do g├│ry, wszystko dojdzie do normy­čśë Mam nadziej─Ö, ┼╝e z synkiem to tylko incydent i jest zdrowy.

W og├│le jesie┼ä nie s┼éu┼╝y odchudzaniu, no i ca┼ékiem niczemu nie s┼éu┼╝y­čśë Tycie by┼éo du┼╝o przyjemniejsze, tylko widok w lustrze mniej przyjemny­čśë

Udost─Öpnij ten post

Aisha, ja to Ci m─Ö┼╝a zazdroszcz─Ö, ┼╝e taki aktywny w kuchni, bo m├│j to tylko wod─Ö w czajniku potrafi zagotowa─ç, ewentualnie jak─ů┼Ť kanapk─Ö sobie zrobi. Jakby mia┼é co┼Ť ugotowa─ç to czarno to widz─Ö. A jak smakuje smalec z fasoli? Tak si─Ö sk┼éada, ┼╝e w┼éa┼Ťnie ostatnio w Lidlu wpad┼é mi w oko i nie mog┼éam poj─ů─ç jak to w og├│le mo┼╝liwe, ┼╝eby z fasoli zrobi─ç smalec­čĄú Jad┼éam kiedy┼Ť smalczyk ro┼Ťlinny i pyszny by┼é, ale nie zastanawia┼éam si─Ö z czego by┼é zrobiony.

Udost─Öpnij ten post

U nas na szcz─Ö┼Ťcie nie pada pd kilku dni i w og├│le pogoda ca┼ékiem niczego sobie, ale co z tego jak o 17 ju┼╝ ca┼ékiem ciemno. Dzisiaj wystartowa┼éam na spacer, ale po dziesi─Öciu minutach To┼Ťka si─Ö zapar┼éa, ┼╝e dalej nie idzie i trzeba by┼éo wraca─ç. I taki to z ni─ů spacer. Jak tak dalej p├│jdzie to przestan─Ö wychodzi─ç, bo po co. Albo sobie kijki kupi─Ö, bo samej maszerowa─ç g┼éupio. A jak nie b─Öd─Ö mia┼éa ruchu, to o spadku wagi mog─Ö pomarzy─ç.

Tydzie┼ä wcale mi si─Ö dobrze nie zacz─ů┼é, bo mnie problemy zdrowotne dopad┼éy i nawet nie b─Öd─Ö pisa─ç o co chodzi. Musze do lekarza i┼Ť─ç i si─Ö skonsultowa─ç, a teraz takie czasy, ┼╝e nie wiadomo jak to b─Ödzie wygl─ůda┼éo. Przez to humoru nie mam od rana, bo ci─ůgle mi to z ty┼éu g┼éowy siedzi i k─ůsa. mam tylko nadziej─Ö, ┼╝e to nic powa┼╝niejszego, bo to nie jest dobry moment na chorowanie.

Eh, dosy─ç tego marudzenia­čśë Mi┼éego wieczoru­čĄŚ

Udost─Öpnij ten post

Ja robi┼éa┼Ť kiedy┼Ť sama smalec z fasoli, ale mi nie za bardzo odpowiada┼é i wi─Öcej nie robi┼éam. Pami─Ötamy taki smalec ┼╝e skwarkami i cebulk─ů jaki babcia robi┼éa do tego og├│rek kiszony lub grzybki marynowane, ale teraz na sam─ů my┼Ťl mnie mdli.┬á

Udost─Öpnij ten post

Z synem dzisiaj powt├│rka, jak mu sie nie poprawi to jutro b─Öd─Ö dzwoni─ç do lekarza. Kaja mam nadziej─Ö ┼╝e u ciebie to te┼╝ nic powa┼╝nego nie b─Ödzie. Trzymaj si─Ö ­čśś

Ja te┼╝ bym chcia┼éa ┼╝eby m├│j m─ů┼╝ tak sam z siebie co┼Ť ugotowa┼é i mia┼é troch─Ö poj─Öcie o tym. Jak ┼╝e mn─ů co┼Ť robi─ç w kuchni to nie ma problemu.┬á

Spokojnej nocy ­čśś

Udost─Öpnij ten post

Hej kobitki!

Wczoraj troche przesadzilam z kaloriami, nic, taki dzien gdzie chce nam sie jesc wiecej. Oprocz planowanego lunchu i obiadu wsunelam troche suszonych jablek i gruszek i zrobilam keto czekoladowy mus na deser no i tez troche zjadlam. Eh! Dzisiaj jogurt za bananem na lunch i baklazan z kurczakiem na obiad. 

Znowu leje, no ja juz nie mam sil. Musze wyjsc na zakupy wiec chyba worek zaloze­čśÄ┬áodkad taka pogoda szaleje (i pewnie teraz juz tak bedzie) moja aktywnosc zmniejszyla sie o polowe, wcale sie nie dziwie ze stoje te 66kg w miejscu. U nas tez pelno lisci jest na chodnikach, teraz wszystko mokre, nie raz o maly wlos sie nie zabilam, trzeba isc wolniej no i zapomnij o jakims bieganiu itd.

Smalcu z fasoli nigdy nie jadlam, nie jadlam tez innego roslinnego ale gdy zobacze to na pewno sprobuje. Moja mama czasami robi sama taki smalec miesny, ze skwarkami, cebulka i czasem nawet kawalkami boczku - ja lubie czasami sobie zjesc z chlebem, sola i ogorkiem kiszonym. Ale juz chyba z dwa lata nie jadlam. Chetnie ograniczylabym mieso u nas - niestety konczy sie tylko na mowieniu bo najlatwiej jest dla nas przygotowac niskoweglowodanowy obiad gdzie glowna proteina jest mieso, owszem czasami robie rybe ale nie bardzo chcialabym ja jesc 7 dni w tygodniu. Z reszta najbardziej lubie smazona w panierce a teraz oczywiscie odpada. Jedyne wegetarianskie dania ktore sa sycace i smaczne to niestety potrawy maczne a takich teraz unikamy. Staram sie przynajmniej lunch zjesc bezmiesny, jogurty czy owoce. Siostra mojego partnera jest wegetarianka, robi tylko wyjatek raz w roku na swieta, gdzie je indyka. 

K, zycze zdrowka, mam nadzieje, ze bez problemow dostaniesz sie do lekarza, specjalisty i sie wyjasni. Najgorzej, ze przez tego covida trudniej wszystko zalatwic! Przesylam┬á­čĺ×┬áTak samo A - mam nadzieje, ze bedzie poprawa u syna­čĺĽ

A - dobrze, ze mezowi odpowiada keto, my zdecydowalismy ze oprocz jakis tam swiat, urodzin czy wyjazdow gdzie czlowiek je wszystko zawsze bedziemy wracac do niskoweglowodanowej, by utrzymac wage. Moj potrafi gotowac ale zdecydowanie ja zajmuje sie jedzeniem w domu, lubie cos ugotowac gdy mam wolny dzien a i planuje zdrowe gotowce na dni kiedy pracuje. Robi swietne zupy i dania jednogarnkowe, i uwielbiam deser eton mess, na bazie bezy i malin/truskawek, robi zawsze na moje urodziny:)

zycze milego wtorku­čží

Udost─Öpnij ten post

Hej­čśü

U nas nie pada od jakiego┼Ť czasu, troszk─Ö pokropi┼éo tylko, ale za to pochmurno i ciemno w┼éa┼Ťciwie ca┼éy dzie┼ä.

Uda┼éo mi si─Ö dzisiaj wczesniej wyrwa─ç na spacer, by┼éam w parku i o tej porze by┼éy pustki. Czu┼éam jakby ca┼éy park do mnie nale┼╝a┼é­čśë Li┼Ťci pe┼éno le┼╝y, dooko┼éa kolorowo i przecudny zapach jesieni, mo┼╝e nie taka ona znowu z┼éa. Chocia┼╝ ja ju┼╝ powoli my┼Ťlami przy ┼Ťwi─Ötach Bo┼╝ego narodzenia, ju┼╝ si─Ö zastanawiam co ugotuj─Ö, jakie prezenty kupi─Ö. Musze troch─Ö lampek dokupi─ç i obieca┼éam sobie w zesz┼éym roku, ┼╝e kupie jak─ů┼Ť ┼éadn─ů now─ů po┼Ťciel.

Co do kuchennych popis├│w mojego m─Ö┼╝a, to kiedy┼Ť nawet razem co┼Ť pichcili┼Ťmy, ale teraz nie ma czasu, a jak ma to mu si─Ö nie chce. Ale przywyk┼éam, ka┼╝dy ma swoje obowi─ůzki.

Do lekarza jeszcze si─Ö nie um├│wi┼éam, bo mnie m─ů┼╝ nam├│wi┼é, ┼╝ebym posz┼éa prywatnie, wi─Öc musz─Ö znale┼║─ç jakiego┼Ť rozs─ůdnego z dobrymi opiniami skoro ju┼╝ mam za to p┼éaci─ç.

Dzisiaj jest grzecznie z jedzeniem, przynajmniej na razie. Na ┼Ťniadanie skusi┼éam si─Ö na kajzerk─Ö z pasztetem i kie┼ékami s┼éonecznika, na obiad by┼éy ziemniaczki, kalafior, groszek z marchewk─ů i jajka sadzone, na kolacj─Ö zapewne doko┼äcz─Ö wczorajszy barszcz ukrai┼äski.

Mi┼éego wieczoru wszystkim paniom ┼╝ycz─֭襌

Udost─Öpnij ten post

B─ůd┼║ aktywny! Zaloguj si─Ö lub utw├│rz konto

Tylko zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony

Utw├│rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si─Ö

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj si─Ö