Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
erLine

Ból podczas zbliżeń

Polecane posty

Witam, przychodzę z takim problemem. Od praktycznie początku współżycia z partnerem odczuwam ból podczas zbliżeń. Byłam u ginekologa i pod względem anatomicznym wszystko jest okej. Stosujemy żele nawilżające (kilka różnych ich było). Nie jest to problem pozycji ponieważ jest tak w każdej. Najgorszy jest początek seksu, potem jest odrobinę lepiej. Przy wsuwaniu jednego palca przez partnera też odczuwam lekki ból i dyskomfort. Praktycznie od początku było tylko kilka bezbolesnych stosunków (sam początek związku), ale to przez krótką chwilę i już dawno. Też co do sprzętu partnera to raczej gabaryt "przeciętna średnia długość w PL", więc też nie chodzi o zbyt duży sprzęt. Jesteśmy załamani. Ani ginekolog nie może pomóc, jedyne rady to dłuższa gra wstępna, ale to też nie daje skutku. Seks nie sprawia mi przyjemności bo wiąże mi się tylko z bólem. Aktualnie kochamy się średnio raz w tygodniu. Lampka wina też nie pomaga, kiedy widzę, że partner inicjuje zbliżenie to nie mogę się nawet wyluzować bo w głowie mam tylko to, że zaraz będzie boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Skromna Ja napisał:

i przyszłaś szukać rozwiązania problemu na forum 👏

A gdzie? skoro nawet lekarz nie potrafi pomóc. Liczy na to, że ktoś miał podobną sytuację i doradzi coś mądrego. 

Od tego jest forum, zwłaszcza dla kobiet.

Jak ja nie cierpię tych uwag w stylu" l przyszłaś tutaj?"

Ja niestety nic Ci kotku nie doradzę, nigdy nie miałam takich problemów, ale współczuję. Może ktoś inny wymieni się podobnym doświadczeniem.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Były już takie tematy. Kończyły się bez rozwiązania. Z samymi hipotezami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Olimpia napisał:

A gdzie? skoro nawet lekarz nie potrafi pomóc.

brawo bystrzaku...faktycznie skoro jeden specjalista nic nie wskórał pozostaje tylko forum 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
8 minut temu, lex napisał:

spróbuj po alko, może 3eba się wyluzować

Czytaj dokładnie.

 

1 godzinę temu, erLine napisał:

Problemy hormonalneJesteśmy załamani. Ani ginekolog nie może pomóc, jedyne rady to dłuższa gra wstępna, ale to też nie daje skutku. Seks nie sprawia mi przyjemności bo wiąże mi się tylko z bólem. Aktualnie kochamy się średnio raz w tygodniu. Lampka wina też nie pomaga, kiedy widzę, że partner inicjuje zbliżenie to nie mogę się nawet wyluzować bo w głowie mam tylko to, że zaraz będzie boleć.

Może to problemy hormonalne? Przepisał ginekolog krem na receptę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, PrawiczekPzn napisał:

A outercourse też Cię boli?

Nie, tylko stosunek pochwowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, PNINA napisał:

Czytaj dokładnie.

 

Może to problemy hormonalne? Przepisał ginekolog krem na receptę?

Biorę antykoncepcję hormonalną, ale nigdy nic podobnego mi się nie zdarzało, a biorę ją od kilku lat przed obecnym partnerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Skromna Ja napisał:

brawo bystrzaku...faktycznie skoro jeden specjalista nic nie wskórał pozostaje tylko forum 😂

O widzisz! Trzeba było tak od razu, doradzić wizytę u kilku specjalistów. 

Chociażby taką radę mogłaby od Ciebie otrzymać. Okazuje się, że jednak warto tutaj zapytać. Zawsze to jakaś nadzieja. Oby tylko problem został rozwiązany.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Olimpia napisał:

O widzisz! Trzeba było tak od razu, doradzić wizytę u kilku specjalistów. 

Chociażby taką radę mogłaby od Ciebie otrzymać. Okazuje się, że jednak warto tutaj zapytać. Zawsze to jakaś nadzieja. Oby tylko problem został rozwiązany.

 

Naprawdę ? dorosłej kobiecie należy podpowiadać takie rzeczy ? 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Skromna Ja napisał:

Naprawdę ? dorosłej kobiecie należy podpowiadać takie rzeczy ? 😱

Byłam u specjalistów i nikt nic nie doradził to zadałam pytanie z nadzieją, że jakaś kobieta miała coś podobnego i jak u niej to się rozwiązało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Skromna Ja napisał:

Naprawdę ? dorosłej kobiecie należy podpowiadać takie rzeczy ? 😱

Masz odpowiedź.

5 minut temu, erLine napisał:

Byłam u specjalistów i nikt nic nie doradził to zadałam pytanie z nadzieją, że jakaś kobieta miała coś podobnego i jak u niej to się rozwiązało

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, erLine napisał:

[...] Od praktycznie początku współżycia z partnerem odczuwam ból podczas zbliżeń. [...] Praktycznie od początku było tylko kilka bezbolesnych stosunków (sam początek związku), ale to przez krótką chwilę i już dawno [...]

Jeśli na początku nie bolało, a ginekolog stwierdził, że wszystko z Tobą w porządku i wykluczył potencjalne przyczyny... to znaczy, że źródła problemu warto poszukać w głowie i nie bagatelizować roli podświadomości. Zastanów się, czy ufasz partnerowi, czy czujesz się przy nim komfortowo, czy w Waszej relacji się układa, czy ogólnie w Twoim życiu wszystko gra i prowadzisz zdrowy styl życia. Dieta też jest istotna, a w szczególności taka ukierunkowana na nerwy (wtedy nawet, jak coś boli, to stosunkowo mniej). Jak było z poprzednim facetem, też boleśnie?

1 godzinę temu, erLine napisał:

[...] kiedy widzę, że partner inicjuje zbliżenie to nie mogę się nawet wyluzować bo w głowie mam tylko to, że zaraz będzie boleć. [...]

Najgorsze, co możesz zrobić w tej sytuacji, to właśnie w taki sposób się negatywnie nastawiać... To tylko pogorszy sprawę i będziesz się niepotrzebnie dodatkowo spinać. Myśl i wyobrażaj sobie stosunek, który Cię nie bolał, przypominaj sobie przyjemne chwile i oczekuj, że tym razem też tak będzie - bo niby dlaczego nie?

1 godzinę temu, erLine napisał:

[...] Lampka wina też nie pomaga [...]

Nie 'lampka'. Przepraszam za tę radę, ale po prostu raz się porządnie uchlej. Przy sprzyjającej okazji, kiedy będziesz wyjątkowo napalona i Twój dystans emocjonalny osłabnie. I sprawdź. Mnie to osobiście pomogło poprzestawiać sobie pewne kwestie w głowie i zmienić postawę, skutkiem ból zniknął. Potem było super już na trzeźwo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Nenesh napisał:

Jeśli na początku nie bolało, a ginekolog stwierdził, że wszystko z Tobą w porządku i wykluczył potencjalne przyczyny... to znaczy, że źródła problemu warto poszukać w głowie i nie bagatelizować roli podświadomości. Zastanów się, czy ufasz partnerowi, czy czujesz się przy nim komfortowo, czy w Waszej relacji się układa, czy ogólnie w Twoim życiu wszystko gra i prowadzisz zdrowy styl życia. Dieta też jest istotna, a w szczególności taka ukierunkowana na nerwy (wtedy nawet, jak coś boli, to stosunkowo mniej). Jak było z poprzednim facetem, też boleśnie?

Najgorsze, co możesz zrobić w tej sytuacji, to właśnie w taki sposób się negatywnie nastawiać... To tylko pogorszy sprawę i będziesz się niepotrzebnie dodatkowo spinać. Myśl i wyobrażaj sobie stosunek, który Cię nie bolał, przypominaj sobie przyjemne chwile i oczekuj, że tym razem też tak będzie - bo niby dlaczego nie?

Nie 'lampka'. Przepraszam za tę radę, ale po prostu raz się porządnie uchlej. Przy sprzyjającej okazji, kiedy będziesz wyjątkowo napalona i Twój dystans emocjonalny osłabnie. I sprawdź. Mnie to osobiście pomogło poprzestawiać sobie pewne kwestie w głowie i zmienić postawę, skutkiem ból zniknął. Potem było super już na trzeźwo 😜

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Z pewnością z czegoś skorzystam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Alain_Delon napisał:

Psychika...

Wymienione  tutaj zostały dwie choroby : wulwodynia i pochwica. Obydwie wynikają ze sfery psychicznej. To mogą być bóle psychosomatyczne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, AnkaSkakanka napisał:

Może nadal jesteś dziewicą?

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przyczyną jest twój stres, musisz znaleźć na niego sposób. Nikt tego nie zrobi za ciebie.

Do tego lubrykant by zminimalizować kwestie fizykalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×