Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
dzekikika

Pierwsza wizyta u ginekologa??

Polecane posty

Hej więc mam 14 lat i chcialabym zapisać się za kilka dni pierwszy raz do ginekologa w wieku 11 lat już zaczęłam miec objawy np pieczenie, swędzenie, śluz był w takim żółtym odcieniu troche zielonkawym z grudkami i raz czy dwa pojawiły mi sie w okolicach intymych krostki po roku objawy znikenly lecz nie powiedziałam o tym mamie ponieważ byłam bardzo wstydliwa i bałam się isc do ginekologa wiec jakoś wytrzymałam (wiem że to co zrobiłam było bardzo głupie ale byłam dzieckiem i poprsotu się bałam i jestem nastawiona na to ze moze cos wyjść źle w badaniach) i jakoś od niedawna z 2-3 miesiące temu objawy zaczęły wracać co prawda w znacznie mniejszej ilości znowu pieczenie mialam je z 3 razy, swędzenie, śluz z grudkami (ale to czasami) i krostki jeszcze wspomnę ze od grudnia nie dostałam okresu czyli za kilka dni miną 3 miesiące odkąd nie mam okresu troche się boję dlaczego i dlatego postanowiłam ze sie zapisze do ginekologa bo nie chce juz dużej zwlekać bo mój stan napewno bedzie sie pogarszać i mam pytanie do was dziewczyny jak przebiega dokładnie ta pierwsza wizyta i czy badanie np wziernikiem lub usg boli? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i za pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dzekikika napisał:

Hej więc mam 14 lat i chcialabym zapisać się za kilka dni pierwszy raz do ginekologa w wieku 11 lat już zaczęłam miec objawy np pieczenie, swędzenie, śluz był w takim żółtym odcieniu troche zielonkawym z grudkami i raz czy dwa pojawiły mi sie w okolicach intymych krostki po roku objawy znikenly lecz nie powiedziałam o tym mamie ponieważ byłam bardzo wstydliwa i bałam się isc do ginekologa wiec jakoś wytrzymałam (wiem że to co zrobiłam było bardzo głupie ale byłam dzieckiem i poprsotu się bałam i jestem nastawiona na to ze moze cos wyjść źle w badaniach) i jakoś od niedawna z 2-3 miesiące temu objawy zaczęły wracać co prawda w znacznie mniejszej ilości znowu pieczenie mialam je z 3 razy, swędzenie, śluz z grudkami (ale to czasami) i krostki jeszcze wspomnę ze od grudnia nie dostałam okresu czyli za kilka dni miną 3 miesiące odkąd nie mam okresu troche się boję dlaczego i dlatego postanowiłam ze sie zapisze do ginekologa bo nie chce juz dużej zwlekać bo mój stan napewno bedzie sie pogarszać i mam pytanie do was dziewczyny jak przebiega dokładnie ta pierwsza wizyta i czy badanie np wziernikiem lub usg boli? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i za pomoc 

Nie bój się to nic nie boli, powiedz mu co się dzieje opowiedz mu to wszystko co teraz na forum.  Jeśli to twoja pierwsza wizyta powiedz mu to on bd ci na spokojnie mówił co robi i co zrobi, a USG napewno nie boli więc spokojnie to nic strasznego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 14 lat to pamietaj, ze na wizyte musisz isc z rodzicem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to nic strasznego  - przygotuj się na pytanie o pierwszą, ostatnią miesiączkę, waga wzrost też będą pytać, jeśli chorujesz na tarczycę też o tym wspomnij, myślę że warto od razu powiedzieć czego oczekujesz na wizycie, poddać się badaniom które zaproponuje - warto!!! a jeśli nie miałaś to warto zapytać o szczepionkę na HPV, ale przede wszystkim się nie wstydzić i podejść do tego na luzie, lekarz jak każdy inny

Zerknij sobie tutaj:

https://rcmniepolomice.pl

 Jest to przychodnia w Niepołomicach, w której możesz zapisać się na taką wizytę.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×