Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Niebieskiona

Ropiejące oczko od urodzenia

Polecane posty

Moja 6 miesięczna córeczka  ciągle ma ropiejące oko od urodzenia mimo leczenia antybiotykiem kroplami  od lekarza juz pare razy.  10ml chloramphenicol 0.5%. Dostała je 2 razy . Kiedy nie poskutkowało  to dostała skierowanie na wymaz do laboratoroum. Poeiedzieli ze to zakażenie bateryjne  i przepisali jej te same  krople po raz 3 ci. Nie przeszło  jej i tym razem jedynie co to się zmniejszyło.  To znaczy dalej łzawila ale już bez ropy.  Nie poszłam kolejny raz bo nie wiem sama nie miałam siły . Próbowałam  jej przemywac swoim mlekiem z piersi trochę i się polepszylo. Nigdy nie wyleczylo do końca.  Za miesiąc  poszłam znowu bo jej znowu ropa wyszła.  I uwaga dostała znowu te same krople.  Skończyła się brać a problem jak i był tak nadal jest.  Nie mogę iść do prywatnego bo tutaj nie ma prywatnych okularów.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w niemowlęctwie też jedno oko ropiało i żaden pediatra nic nie pomógł, w końcu mama poprzestała na przemywaniu i okładach z rumianku, z czasem samo mi przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie kazała ci lekarka masować? Córce ropiało oczko to dała krople i dodatkowo kazała  masować, od noska ku wewnętrznemu kącikowi, aż ropa wychodziła. Możliwe, że twoja córka będzie musiała mieć przepychany kanalik. Spróbuj jeszcze masowania, może uda się  ją uchronić jeszcze przed tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo detreomecyny nie powinno się podawać poniżej 18 roku życia, ja bym tego dziecku nie dała, spróbuj zwykłą neomycynę w maści też  jest na receptę ale może uda ci się zdobyć lub tak jak ktoś wyżej napisał przemywać rumiankiem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnej chemii. Przemywać ciepłą wodą do skutku. Najstarszy, sprawdzony sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karmisz piersią to możesz zakrapiać dziecku oczy mlekiem, działa antybakteryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też położna kazała przemywać moim mlekiem i masowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy napewno dobrze te krople zakraplalas i czy kilka dni po ustaniu objawow. Skoro caly czas ta sama bakteria, tzn, ze jej do konca nie " zabilas". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewna że dobrze podawałam  krople.  W poniedziałek zadzwonię do przychodni znowu na wizytę  . Powiedzieli  mi żeby dac znać jak to nie pomoże to wezmą znowu wymaz.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to "zakażenie bakteryjne i krople" ?

Czy na pewno chodzisz do trafionych lekarzy ? Mówisz o historii tego problemu ? Mówisz im że to temat przewlekły który się ciągnie ? bo wiesz jeżeli to przypadkowy lekarz który nic nie wie o tym, że to tak cały czas sie u dziecka dzieje to wiadomo, że pomyśli sobie o zakażeniu bakteryjnym i potraktuje temat "na jeden raz" albo sie po prostu nie zna na tym w czym dokładnie problem, bo tacy lekarze niestety też są o czym świadczy chociażby brak skutecznej pomocy. Jak to wyżej ktoś napisał dziecko może mieć zwężony kanalik. Moje dziecko miało zwężone kanaliki u obu oczu i mu się właśnie tak lało z oczu i lało i lało całymi miesiącami. Lekarz pediatra kazał przemywać oczy rumiankiem, ale szybko stwierdziłam, że ten lekarz jest do d... bo ten rumianek to ciula pomagał, podobnie zresztą jak taki pomysł jak wpychanie dziecku mleka z piersi do oka. No ileż można taki banały stosować na taki grubszy problem. to może pomagać jak dziecko ma podrażnione oczy od suchego powietrza czy jakichś innych drobnych rzeczy a nie coś tak poważnego jak ropa. Ktoś mi polecił bym się udała do okulisty dziecięcego, nawet nie zwykłego okulisty tylko właśnie dziecięcego i to był właśnie strzał w dziesiątke. Lekarka okulistka powiedziała nam od razu o zwężonych kanalikach. Powiedziała, że mamy masować dziecku kanaliki przy oczach. Nie tak jak nam wyobraźnia podpowie tylko dokładnie nas poinstruowała jak taki masaż ma wyglądać. Powiedziała też właśnie jak ktoś wyżej napisał, że jak to nie pomoże to wtedy napisze nam skierowanie na przetykanie kanalików igłą do specjalnej przychodni. Podobno taki zabieg to tam był przeprowadzany tysiącami. Na szczęście u nas nie okazało się to konieczne, bo masaż pomógł. ropienie ustało. Rób coś z tym, bo mój mąż poznał dorosłą osobe której nie udzielono pomocy w dzieciństwie i miał takie paprzące sie oczy oczy i w wieku dorosłym. Oczywiście ja ci nie napiszę, że to na pewno to, bo tego to nie wiem na pewno, ale tak by to wyglądało chyba. Zmień lekarza! Idź do kogoś innego, polecanego przez ludzi, nawet jakbyś sie miała udać do innego miasta w przypadku braku pomocy w twoim miejscu zamieszkania, najlepiej właśnie do okulisty dziecięcego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha i od wejściu informuj  to ropienie jest bez ustanku od urodzenia, że krople nie pomagają, że to problem przewlekły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ksantyge napisał:

Jak to "zakażenie bakteryjne i krople" ?

Czy na pewno chodzisz do trafionych lekarzy ? Mówisz o historii tego problemu ? Mówisz im że to temat przewlekły który się ciągnie ? bo wiesz jeżeli to przypadkowy lekarz który nic nie wie o tym, że to tak cały czas sie u dziecka dzieje to wiadomo, że pomyśli sobie o zakażeniu bakteryjnym i potraktuje temat "na jeden raz" albo sie po prostu nie zna na tym w czym dokładnie problem, bo tacy lekarze niestety też są o czym świadczy chociażby brak skutecznej pomocy. Jak to wyżej ktoś napisał dziecko może mieć zwężony kanalik. Moje dziecko miało zwężone kanaliki u obu oczu i mu się właśnie tak lało z oczu i lało i lało całymi miesiącami. Lekarz pediatra kazał przemywać oczy rumiankiem, ale szybko stwierdziłam, że ten lekarz jest do d... bo ten rumianek to ciula pomagał, podobnie zresztą jak taki pomysł jak wpychanie dziecku mleka z piersi do oka. No ileż można taki banały stosować na taki grubszy problem. to może pomagać jak dziecko ma podrażnione oczy od suchego powietrza czy jakichś innych drobnych rzeczy a nie coś tak poważnego jak ropa. Ktoś mi polecił bym się udała do okulisty dziecięcego, nawet nie zwykłego okulisty tylko właśnie dziecięcego i to był właśnie strzał w dziesiątke. Lekarka okulistka powiedziała nam od razu o zwężonych kanalikach. Powiedziała, że mamy masować dziecku kanaliki przy oczach. Nie tak jak nam wyobraźnia podpowie tylko dokładnie nas poinstruowała jak taki masaż ma wyglądać. Powiedziała też właśnie jak ktoś wyżej napisał, że jak to nie pomoże to wtedy napisze nam skierowanie na przetykanie kanalików igłą do specjalnej przychodni. Podobno taki zabieg to tam był przeprowadzany tysiącami. Na szczęście u nas nie okazało się to konieczne, bo masaż pomógł. ropienie ustało. Rób coś z tym, bo mój mąż poznał dorosłą osobe której nie udzielono pomocy w dzieciństwie i miał takie paprzące sie oczy oczy i w wieku dorosłym. Oczywiście ja ci nie napiszę, że to na pewno to, bo tego to nie wiem na pewno, ale tak by to wyglądało chyba. Zmień lekarza! Idź do kogoś innego, polecanego przez ludzi, nawet jakbyś sie miała udać do innego miasta w przypadku braku pomocy w twoim miejscu zamieszkania, najlepiej właśnie do okulisty dziecięcego. Pozdrawiam

Nie mieszkam w Polsce i bardzo chętnie chciałbym pójść do specjalisty prywatne  tylko że takich tutaj nie ma. Tylko GP czyli przychodnia . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Niebieskiona napisał:

Nie mieszkam w Polsce i bardzo chętnie chciałbym pójść do specjalisty prywatne  tylko że takich tutaj nie ma. Tylko GP czyli przychodnia . 

Oczywiscie, ze w UK sa prywatne kliniki i w bardzo wielu pracuja polscy lekarze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakos nic nie mogę  znaleźć oprócz Specsavers a to jest tylko  do dobieraniu okularów  a nie leczeniu problemów tego typu.  Nie mieszkam w Anglii tylko Szkocji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Niebieskiona napisał:

Jakos nic nie mogę  znaleźć oprócz Specsavers a to jest tylko  do dobieraniu okularów  a nie leczeniu problemów tego typu.  Nie mieszkam w Anglii tylko Szkocji. 

Wczesniej pisalad ze a Anglii. Zreszta w Szkocji tez znajdziesz prywatne kliniki. A moze z jezykiem sobie nie radzisz i nie umiesz znalesc? Podaj jakie miasto to ci znajde. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lolka1975 napisał:

A, i Specsavers to optyk a nie okulista. 

Przecież  napisałam  że specsacers to nie optyk czyt. wyżej. Mieszkam  tutaj odkąd  byłam nastolatka i raczej wiem co tutaj jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Niebieskiona napisał:

Przecież  napisałam  że specsacers to nie optyk czyt. wyżej. Mieszkam  tutaj odkąd  byłam nastolatka i raczej wiem co tutaj jest

Specsavers to jest optyk! Ty potrzebujesz okulisty...upieraj sie dalej przy swoim...to twoje dziecko. Bronisz sie przed prywatnym lekarzem, bo " szanowny" konkubent pewnie nie chce dac kasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×