Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
jupiterblessed

Pierwsza wizyta w ciąży u ginekologa

Polecane posty

Witam. Kilka dni temu zrobiłam 2 testy ciążowe i oba wyszły pozytywne. Termin mojej ostatniej miesiączki to 11.05. Zwlekam z umówieniem wizyty u ginekologa, ponieważ nie jestem pewna kiedy byłby najlepszy czas, aby się tam udać, tak aby można było na sto procent stwierdzić ciążę i to czy rozwija się prawidłowo. Ten tydzień czy może następny? W internecie jest dużo sprzecznych informacji, a to moja pierwsza ciąża i niestety nie mam nikogo kogo mogłabym się w tej kwestii poradzić. Moje ogólne samopoczucie jest w porządku. Nie krwawię ani nie plamię. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję serdecznie i życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to najlepiej się udać do ginekologa nie wcześniej niż w 6 tygodniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze trochę z ta wizytą. Mówią że w 6 tyg. Nie powiem z własnego doświadczenia bo sama czekam na @ czy przyjdzie czy nie bo się staramy. Testy robiłaś przed datą spodziewanej @ czy po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pati, przed. Dokładnie 5 i 8 czerwca. 

Czyli co dziewczyny, jak myslicie, zadzwonić w tym tygodniu i umówić się na ten piątek czy następny? (ten konkretny ginekolog do którego chcialabym się udać przyjmuje tylko w piątki)

 

Dzięki za odpowiedzi kochane 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak, że 28 grudnia miałam miesiączkę, 20 stycznia test miałam już pozytywny ( wtedy mam krótkie cykle), 25 stycznia byłam u lekarza i ciąży nie stwierdził. Dopiero 10 lutego, jak byłam na kolejnej wizycie, już dziecko miało 6 mm. Nie ma co zbyt wcześnie iść. Jak około 25 czerwca byś poszła do lekarza, to na pewno już byś się czegoś konkretnego dowiedziała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standard opieki okołoporodowej Ministerstwa Zdrowia przewiduje pierwsza wizytę do 10. tygodnia, więc masz dużo czasu. Ewentualnie jeśli masz choroby przewlekłe i bierzesz na stałe leki, pójdź do lekarza POZ zapytać czy nie szkodzą w ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby było coś widać musi być te 8 tygodni,  to najlepszy czas.  Bo tak to Ci powie,  że tu jeszcze nic  nie widać i bedziesz chodzić co tydzień,  strata czasu, nerwów i pieniądz.  Spokojnie,  dbaj o siebie w tym czasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×