Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nova123

Okazywanie zainteresowania i czułości w związku

Polecane posty

W internecie często można znaleźć porady dotyczące budowania związku i relacji. Często jest też doradzany dystans i by najlepiej ograniczać pokazywanie uczuć. A jak jest z Wami? Wolicie kiedy ktoś jest wobec Was czuły? I mówi,  że tęskni i prawi komplementy? Założyłam ten wątek, bo sama spotkałam wspaniałego mężczyznę. Bardzo mu zależało,  co wiem również od jego znajomych. Jednak po pewnej kłótni, on się zdystansował.  Wiem ,że czytywał porady psychologiczne z internetu. I zdaje się, że postawił na to, by je wdrożyć i nie pokazywać, że mu zależy. Znaczy sam szukał kontaktu itp. ale już nie usłyszałam miłych słów z jego ust, komplementów ani rzeczy typu tęskniłem,  miło Cię usłyszeć czy przesłanie choćby emotek z buziakiem. A to doprowadziło do tego, że mimo iż wciąż uważam, że jest on naprawdę cudownym facetem to dla mnie w związku to za mało.  Czy myślicie, że tego typu porady są szkodliwe? Czy lubicie komplementy, czułości? Czy jednak dystans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Związki są po to, aby okazywać sobie czułość. Zwłaszcza w początkowych fazach, by cieszyć się tą bliskością, kiedy jest jeszcze chemia i magia początków. To piękny czas i szybko mija.

Nie wiem, czy szukanie w internecie porad, zamiast szczerej rozmowy, dobrze świadczy o stosunku tego mężczyzny do Ciebie. Jeżeli nie rozmawiał z Tobą, a od razu udał się o poradę na fora i portale internetowe, to raczej nie rokuje najlepiej. Natomiast druga sprawa, to pytanie skąd Ty o tym wiesz? Sprawdzałaś jego telefon, komputer?

Dodam, że śmieszne są wg mnie takie rzeczy, jak "niepokazywanie, że mi zależy". Takie dzidcinady są dobre dla nastolatków. My, dorosli ludzie, powinniśmy grać w otwarte karty, a jak ktoś odrzuca nasze zaangażowanie, to jest jego decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza w związku jest szczerość. Więc najlepiej porozmawiać I zapytać co się zmieniło. Lubie psychologie,to wg mnie poradniki w internecie są bardziej szkodliwe niż pomocne. Nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich związków i problemów I nie ma też uniwersalnych wskazówek pasujących do każdego związku i człowieka.  Więc kierowanie się jakimiś 10 sposobami by mu/jej bardziej zależało to bardziej manipulacja niż zdrowy związek. 

U nas jest różnie. Zależy od etapu w życiu,ilości obowiązków,stresu i czasem tych czułości jest dużo,a czasem wcale. Po prostu potrzeba bliskości jest mniejsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak powyżej ktoś napisał, takie udawanie, że komuś nie zależy jest dobre dla nastolatków a nie dorosłych ludzi. Ostatnio koleżanka czytała takie poradniki i tam wyczytała, że warto się nie odzywać jakiś czas do swojego partnera i wcale nie miało to dobrych skutków. Ja osobiście bardzo nie przepadam za takimi gierkami i jakimiś metodami wziętymi z neta. Miłość jest po to, żeby się nią cieszyć. A czułość, takie słodkie słówka, czy okazywanie czułości to właśnie to. Po co być w związku, jeżeli tego nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam sytuacje, ze pod koniec związku mnie testował, sprawdzał na ile wytrzymam zaczął sie oddalać, stawał się chamski a jak spytałam co się dzieje, żebyśmy porozmawiali wprost to odpowiadał chamsko, ze mam dać mu spokój. Co to znaczy dystans w związku? Albo stale okazuje się zaangażowanie albo wogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jednak po pewnej kłótni, on się zdystansował. "

Najciemniej pod latarnia. Z reguly w zwiazku po klotni pojawia sie dystans, w mniejszym czy wiekszym stopniu, czasem na chwile, czasem na dluzej, jezeli nie wyjasni sie sytuacji. Nie ma wiec potrzeby doszukiwac sie przyczyny w poradach z internetu.

"Znaczy sam szukał kontaktu itp. ale już nie usłyszałam miłych słów z jego ust, komplementów ani rzeczy typu tęskniłem,  miło Cię usłyszeć czy przesłanie choćby emotek z buziakiem."

A on od ciebie uslyszal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.09.2021 o 01:25, Nova123 napisał:

W internecie często można znaleźć porady dotyczące budowania związku i relacji. Często jest też doradzany dystans i by najlepiej ograniczać pokazywanie uczuć. A jak jest z Wami? Wolicie kiedy ktoś jest wobec Was czuły? I mówi,  że tęskni i prawi komplementy? Założyłam ten wątek, bo sama spotkałam wspaniałego mężczyznę. Bardzo mu zależało,  co wiem również od jego znajomych. Jednak po pewnej kłótni, on się zdystansował.  Wiem ,że czytywał porady psychologiczne z internetu. I zdaje się, że postawił na to, by je wdrożyć i nie pokazywać, że mu zależy. Znaczy sam szukał kontaktu itp. ale już nie usłyszałam miłych słów z jego ust, komplementów ani rzeczy typu tęskniłem,  miło Cię usłyszeć czy przesłanie choćby emotek z buziakiem. A to doprowadziło do tego, że mimo iż wciąż uważam, że jest on naprawdę cudownym facetem to dla mnie w związku to za mało.  Czy myślicie, że tego typu porady są szkodliwe? Czy lubicie komplementy, czułości? Czy jednak dystans?

Jak dla mnie czułość i bliskość to podstawa związku. Bez tego ludzie się od siebie oddalają i czym się wtedy różni relacja z mężem/żoną w porównaniu z kolegą/koleżanką? Okazywanie sobie czułości i emocji, wzbudzanie w sobie na wzajem pozytywnych emocji to coś co cementuje związek. Porady o trzymaniu dystansu są często stosowane nie tam gdzie trzeba, bo taka wstrzemięźliwość emocjonalna jest potrzebna tylko w czasie gdy się kogoś próbuje poderwać żeby nie wystraszyć natarczywością. Natomiast, gdy wszystkie karty są na stole i dwoje ludzi jest sobie bliskich udawanie braku zaangażowania jest błędem i prowadzi w efekcie tylko do oddalania się coraz dalszego od siebie, nieporozumień i w efekcie często rozpadu relacji.

Wybij mu z głowy to dystansowanie, pokaż się z czułej strony i nie pozwól by sprzeczka przeszkodziła wam w szczęśliwym dalszym życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Bimba napisał:

Mężczyźni dystansują się gdy przestają kochać.

Kobiety też, ale są też ludzie nieumiejący okazywać uczuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tylko tych dobrych. 

Złe uczucia potrafią okazywać perfekcyjnie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×