Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
marcysia55555

Czy poszłybyscie z nastoletnia córka do ginekologa z taką sprawą ?

Polecane posty

Chodzi o to, że moja niespełna 17-letnia córka (za miesiąc skończy 17 lat) poprosiła mnie wczoraj żebym poszła z nią do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Osobiście bardzo mocno mnie zamurowało to, ok wiedziałam że od roku ma chłopaka, ale nie sądziłam że chce ona z nim już to robić. Co powinnam zrobić ? Rzeczywiście pójść z nią po te tabletki niech je wypisze tylko wtedy dam jej ciche przyzwolenie na to żeby to robila, albo nie zgadzać się, no ale wtedy też istnieje ryzyko że będą ze sobą to robić, a więc z dwojga złego niech lepiej już robi to jak bierze antykoncepcję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dasz jej pozwolenie na uprawianie seksu tak jakby ale przynajmniej wiesz że jest odpowiedzialna i się zabezpiecza. Moim zdaniem, tak, powinnaś iść. Czy wolisz nie iść i żeby twoja córka wróciła za jakiś czas i powiedziała że jest w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marcysia55555 napisał:Osobiście bardzo mocno mnie zamurowało to, ok wiedziałam że od roku ma chłopaka, ale nie sądziłam że chce ona z nim już to robić. 

17 latka w dluzszym zwiazku to „już „?

Czego się spodziewałaś? Oczywiście, że załatwić receptę na środki, widać że dziewczyna rozsądna, ale matka nie nadąża…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, campania napisał:

17 latka w dluzszym zwiazku to „już „?

Czego się spodziewałaś? Oczywiście, że załatwić receptę na środki, widać że dziewczyna rozsądna, ale matka nie nadąża…

Moim zdaniem najlepiej żeby jeszcze ten rok poczekała, wtedy pójdzie sobie sama do ginekologa po antykoncepcję, przecież krzywda od tego żadna się nie stanie, a zbyt wczesne rozpoczęcie współżycia nie jest zbyt dobre. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy twoja córka wyszła za mąż, że chce już w tym wieku uprawiać  miłość?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby chodzilo o maja corke to jak najszybciej umowilabym ja do lekarza. Mlodziezy w tym wieku od uprawiania seksu nie powstrzymasz, mozesz jednak zabezpieczyc swoje dziecko przed wpadka i nastoletnia ciaza oraz zmarnowana przez to mlodoscia. Idz z nia do lekarza pod warunkiem, ze zgodzi sie na rozmowe z Toba. W trakcie tej rozmowy wyjasnij jej wszystko.to co bys jej wyjasnic chciala, poucz o chorobach przenoszonych droga plciowa i odpowiedzialnosci zwiazanej z uprawianiem seksu, ze seks to nie dowod milosci i zeby nie dala sie zmusic ani namowic do niczego na co nie jest gotowa. Byc moze ma juz swoj pierwszy raz za soba, dobrze o niej swiadczy to, ze chce sie odpowiedzialnie zabezpieczac. Dzieci dorastaja. Moze czas bys sie z tym pogodzila.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zabronisz jej uprawiać seksu, ale nie zgodziłabym się na hormony w tym wieku. Po pierwsze szkoda ingerować w prawidłowy cykl w tym wieku, po drugie nawet jeśli ufasz swojej córce, że jest stała w uczuciach to nie wiadomo jaki będzie ten chłopak, a prezerwatywy nie zabezpieczają przed HPV, które jest powszechne w społeczeństwie, że już o takich cudach jak HIV czy HCV nie wspomnę. Nie wiesz z kim spał tamten chłopak. 

Generalnie moje zdanie jest takie, że tabletki są dla par, które są ze sobą długo, ich związek się szybko nie rozleci i znają swoją przeszłość. A dzieciaki, które najpewniej będą jeszcze zmieniać partnerów niech się zabezpieczają prezerwatywą, bo później na cytologii może być płacz.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

córka może i tak już jest aktywna seksualnie, najpierw bym o to wypytała (może być tak że chce tabletki tylko dlatego że chłopak naciska na seks bez gumki, w takim razie to grubszy problem  i powinnaś z nią porozmawiać o tym jak komunikować swoje  potrzeby i stawiać granicę).  A jeśli jest dopiero przed, to warto z nią porozmawiać o różnych opcjach (np metody łączone prezerwatywa+środki plemnikobójcze), i o tym, że tabletki nie chronią przed chorobami i że trzeba je brać super regularnie (a u nastolatki nie wiadomo jak z tym będzie). Ogólnie nie widzę nic złego w pójsciu do gina z córka po jakąś antykoncepcje/poradę, ale też warto porozmawiać szerzej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pani córka w tak młodym wieku chce ładować w siebie tabletki antykoncepcyjne?I tylko  po to,żeby jej chłopak mógł w niej kończyć.Niech on zakłada prezerwatywy!

Przecież tabletki anty. obciążają wątrobę,niech poczyta o jej skutkach ubocznych.I pomyśleć że chce się aż tak poświęcać dla chłopaka...jeszcze nie jednego będzie miała 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2021 o 10:58, marcysia55555 napisał:

Chodzi o to, że moja niespełna 17-letnia córka (za miesiąc skończy 17 lat) poprosiła mnie wczoraj żebym poszła z nią do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Osobiście bardzo mocno mnie zamurowało to, ok wiedziałam że od roku ma chłopaka, ale nie sądziłam że chce ona z nim już to robić. Co powinnam zrobić ? Rzeczywiście pójść z nią po te tabletki niech je wypisze tylko wtedy dam jej ciche przyzwolenie na to żeby to robila, albo nie zgadzać się, no ale wtedy też istnieje ryzyko że będą ze sobą to robić, a więc z dwojga złego niech lepiej już robi to jak bierze antykoncepcję. 

Ja bym poszła. Skoro córka Cię prosi ma do Ciebie zaufanie.  Tak może to tak wyglądać, że dajesz jej przyzwolenie, ale...co jeśli nie pójdziesz to myślisz, że tego nie będzie robić? O ile już nie uprawia seksu. Co najwyżej możesz z nią porozmawiać, że nie ma się co spieszyć, a ona i tak zrobi z tym co zechce.

Dnia 29.10.2021 o 17:07, marcysia55555 napisał:

Moim zdaniem najlepiej żeby jeszcze ten rok poczekała, wtedy pójdzie sobie sama do ginekologa po antykoncepcję, przecież krzywda od tego żadna się nie stanie, a zbyt wczesne rozpoczęcie współżycia nie jest zbyt dobre. 

Możesz jej to powiedzieć. Wygląda to tak jakbyś  się wstydziła iść do tego ginekologa? mam rację? Teraz nie dajesz jej przyzwolenia, ale za rok juz tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wanna napisał:

Nie zabronisz jej uprawiać seksu, ale nie zgodziłabym się na hormony w tym wieku. Po pierwsze szkoda ingerować w prawidłowy cykl w tym wieku, po drugie nawet jeśli ufasz swojej córce, że jest stała w uczuciach to nie wiadomo jaki będzie ten chłopak, a prezerwatywy nie zabezpieczają przed HPV, które jest powszechne w społeczeństwie, że już o takich cudach jak HIV czy HCV nie wspomnę. Nie wiesz z kim spał tamten chłopak. 

Generalnie moje zdanie jest takie, że tabletki są dla par, które są ze sobą długo, ich związek się szybko nie rozleci i znają swoją przeszłość. A dzieciaki, które najpewniej będą jeszcze zmieniać partnerów niech się zabezpieczają prezerwatywą, bo później na cytologii może być płacz.

sama prezerwatywa w tym wieku to marne zabezpieczenie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gość888 napisał:

sama prezerwatywa w tym wieku to marne zabezpieczenie.

Rozpoczęłam współżycie po 2 latach związku,mając 19 lat i stosowaliśmy tylko prezerwatywy.Przez 5 lat nie zaszłam w ciążę.Moje koleżanki,które stosowały tabletki antykoncepcyjne-wszystkie zaliczyły wpadki!!

Z chłopakiem rozstałam się,wyszłam za mąż za innego.Po ślubie tylko stosunek przerywany bo planowałam zajść w ciążę rok po ślubie.I podczas przerywanego też nie zaszłam.Dopiero jak zaczęliśmy starać się o dziecko,zaszłam w pierwszym cyklu.W każdą następna ciążę zaszłam odrazu w pierwszym cyklu starań.

Także,ja mam inne zdanie niż pani.Uważam,że prezerwatywy są najlepszym zabezpieczeniem,chronią również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2021 o 17:07, marcysia55555 napisał:

Moim zdaniem najlepiej żeby jeszcze ten rok poczekała, wtedy pójdzie sobie sama do ginekologa po antykoncepcję, przecież krzywda od tego żadna się nie stanie, a zbyt wczesne rozpoczęcie współżycia nie jest zbyt dobre. 

A czemu nie? Ma 17 lat już. Czy wynikna z tego jakieś konsekwencje z punktu widzenia medycznego? Czemu za wcześnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lavina napisał:

Rozpoczęłam współżycie po 2 latach związku,mając 19 lat i stosowaliśmy tylko prezerwatywy.Przez 5 lat nie zaszłam w ciążę.Moje koleżanki,które stosowały tabletki antykoncepcyjne-wszystkie zaliczyły wpadki!!

Z chłopakiem rozstałam się,wyszłam za mąż za innego.Po ślubie tylko stosunek przerywany bo planowałam zajść w ciążę rok po ślubie.I podczas przerywanego też nie zaszłam.Dopiero jak zaczęliśmy starać się o dziecko,zaszłam w pierwszym cyklu.W każdą następna ciążę zaszłam odrazu w pierwszym cyklu starań.

Także,ja mam inne zdanie niż pani.Uważam,że prezerwatywy są najlepszym zabezpieczeniem,chronią również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Patrząc na wiek, brak doswiadczenia najlepiej by było tabletki plus prezerwatywa. Poprawnie stosowane (przyjmowane o tej samej godzinie, każde przeziebienie traktowane powaznie) tabletki dają 99% pewności. To, ze pani kolezanki nie robiły tego poprawnie to nie znaczy, ze są nieskuteczne. Mniej skuteczne są prezerwatywy, bo trzeba je umieć zalozyc, brak odpowiedniego nawilzenia moze spowodowac pęknięcie, trzeba dobrac odpowiedni rozmiar. Stosunek przerywany za to nie jest żadna forma antykoncepcji i miałaś po prostu farta, ze Twój mąż nie mial w preejakulacie plemnikow. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zamyślona_dziewczyna

17 lat to odpowiedni wiek na wizytę u ginekologa. Pytanie tylko czy zdaniem ginekologa odpowiedni wiek na antykoncepcję. Przekonacie się kiedy pójdziecie. Na pewno sama wizyta nie zaszkodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Wielkiej Brytanii to pielęgniarki w szkołach rozdają dziewczynom za darmo tabletki antykoncepcyjne, a w Polsce nastolatka nawet nie może bez wiedzy rodziców pójść do ginekologa po receptę (bo bez recepty nie kupi). Co za durny kraj.

PiS jak doszedł do władzy to jeszcze zakazał tabletek 72H po bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Lavina napisał:

Rozpoczęłam współżycie po 2 latach związku,mając 19 lat i stosowaliśmy tylko prezerwatywy.Przez 5 lat nie zaszłam w ciążę.Moje koleżanki,które stosowały tabletki antykoncepcyjne-wszystkie zaliczyły wpadki!!

Z chłopakiem rozstałam się,wyszłam za mąż za innego.Po ślubie tylko stosunek przerywany bo planowałam zajść w ciążę rok po ślubie.I podczas przerywanego też nie zaszłam.Dopiero jak zaczęliśmy starać się o dziecko,zaszłam w pierwszym cyklu.W każdą następna ciążę zaszłam odrazu w pierwszym cyklu starań.

Także,ja mam inne zdanie niż pani.Uważam,że prezerwatywy są najlepszym zabezpieczeniem,chronią również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

 No widzisz a ja 8 lat brałam tabletki i nie zaszłam w ciąże, a po odstawieniu zaszłam w drugim cyklu. Widocznie koleżanki źle je brały. Natomiast znam przypadki, że prezerwatywy zawiodły. Już nie wspomnę, o tym że seks już nie jest taki przyjemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2021 o 12:27, Gość888 napisał:

sama prezerwatywa w tym wieku to marne zabezpieczenie.

Jak będzie brała tabletki to nie będzie im się chciało ruszyć tyłka po gumki. Podejrzewanie gówniarzy w tym wieku o odpowiedzialność to duża naiwność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2021 o 10:58, marcysia55555 napisał:

Chodzi o to, że moja niespełna 17-letnia córka (za miesiąc skończy 17 lat) poprosiła mnie wczoraj żebym poszła z nią do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Osobiście bardzo mocno mnie zamurowało to, ok wiedziałam że od roku ma chłopaka, ale nie sądziłam że chce ona z nim już to robić. Co powinnam zrobić ? Rzeczywiście pójść z nią po te tabletki niech je wypisze tylko wtedy dam jej ciche przyzwolenie na to żeby to robila, albo nie zgadzać się, no ale wtedy też istnieje ryzyko że będą ze sobą to robić, a więc z dwojga złego niech lepiej już robi to jak bierze antykoncepcję. 

Jeżeli chce tabletki to już pewnie uprawia seks, idź z nią żeby później kłopotu nie było. Ja urodziłam w wieku 18 lat. Moja matka nie chciała iść ze mną po tabletki i skończyło się jak skończyło. Ciesz się że masz mądrą córkę i nie popełniaj błędu jaki popełniła moja matka. Było mi cholernie ciężko zanim skończyłam studia z dzieckiem. Zresztą 17 lat to normalny wiek na współżycie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2021 o 12:02, Lavina napisał:

Dlaczego pani córka w tak młodym wieku chce ładować w siebie tabletki antykoncepcyjne?I tylko  po to,żeby jej chłopak mógł w niej kończyć.Niech on zakłada prezerwatywy!

Przecież tabletki anty. obciążają wątrobę,niech poczyta o jej skutkach ubocznych.I pomyśleć że chce się aż tak poświęcać dla chłopaka...jeszcze nie jednego będzie miała 

Błagam... Ja zaszlam w ciążę z gumką. Niech dziewczyna nie marnuje sobie młodości i niech łyka te tabletki. Chociaż będzie miała Ona nad tym kontrolę, a nie tylko chłopak. Zsunie gumkę bo będzie miał taki kaprys, A ta nawet nie zauważy. Malo takich cwaniaków?

Edytowano przez Monikadekiel
Poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Wanna napisał:

Jak będzie brała tabletki to nie będzie im się chciało ruszyć tyłka po gumki. Podejrzewanie gówniarzy w tym wieku o odpowiedzialność to duża naiwność.

A po co gumki dla nastolatek skoro biorą tabletki? Myśl choć trochę.

4 godziny temu, Monikadekiel napisał:

Ja urodziłam w wieku 18 lat

To głupota niestety. Najlepszy wiek na dziecko to 25-35 lat.

Poza tym od wpadek jest aborcja. Jaka myśląca dziewczyna rodzi dziecko, którego nie planowała?

Ludzie to nie zwierzęta, że każda zapłodniona samica urodzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, leaaraa napisał:

A po co gumki dla nastolatek skoro biorą tabletki? Myśl choć trochę.

To głupota niestety. Najlepszy wiek na dziecko to 25-35 lat.

Poza tym od wpadek jest aborcja. Jaka myśląca dziewczyna rodzi dziecko, którego nie planowała?

Ludzie to nie zwierzęta, że każda zapłodniona samica urodzi.

 

Jasne, że jest aborcja. Nawet mi proponowano, że mi ją opłacą. Jednak wzięłam odpowiedzialność za swoje poczynania. Urodziłam, zdałam maturę, studiowałam zaocznie, aktualnie kończę magisterkę. Da się, ale było ciężko do momentu, aż nie skończyłam licencjatu. 

Może bym wzięła pod uwagę aborcję, gdybym w tym tym czasie miała mniejszy kontakt z malutkimi dziećmi. Jednak myślę, że później bym tego żałowała. 

Kocham swoje dziecko nad życie i wiem, że podjęłam słuszną decyzję. Jednak nie ukrywam, że było ciężko, nie imprezowalam z koleżankami i musiałam szybko dojrzeć do nowej roli bez wsparcia partnera 😊

Dlatego uważam, że jeżeli Nastolatka prosi o antykoncepcję to powinno się to uszanować. To już nie jest małe dziecko, a seks i tak czy siak będą uprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Monikadekiel napisał:

Jednak wzięłam odpowiedzialność za swoje poczynania.

To nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnością. Po prostu chciałaś zostać matką. Nawet jeśli nie planowałaś tak w 100 procentach że teraz zrobimy dziecko, to jednak nie wykluczałaś absolutnie  zostania matką w młodym wieku, a wiele osób to wyklucza, więc rodzenie niechcianych dzieci, to byłaby głupota, a nie odpowiedzialność.

Panuje taki mit, że jak nastolatka w ciąży to wpadka, a to bzdurne myślenie. Mnóstwo nastolatek planuje dzieci i chce zostać matkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Monikadekiel napisał:

Błagam... Ja zaszlam w ciążę z gumką. Niech dziewczyna nie marnuje sobie młodości i niech łyka te tabletki. Chociaż będzie miała Ona nad tym kontrolę, a nie tylko chłopak. Zsunie gumkę bo będzie miał taki kaprys, A ta nawet nie zauważy. Malo takich cwaniaków?

Niestety ale to działa w dwie strony. Wiele kobiet celowo zaprzestaje zażywania tabletek antykoncepcyjnych,żeby zajść w ciążę.Chcą już zostać matkami,chcą założyć rodzinę i ryzykują-albo chłopak zostanie/ ożeni się z nią albo zostawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko, chłopak twojej córki naprawdę musi ją kochać i musi jej ufać że będzie wierzył w to zabezpieczenie w postaci tabletek antykoncepcyjnych.Przecież twoja córka ma dopiero 17 lat, może zapomnieć przyjąć pigułki albo  celowo wrobi chłopaka w ciążę. Kobiety mają silny instynkt macierzyński ,za rok twoja córka może zapragnąć mieć dziecko i specjalnie zajdzie w ciążę,szok że ten chłopak jej tak ufa..!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Stokrotka30 napisał:

Autorko, chłopak twojej córki naprawdę musi ją kochać i musi jej ufać że będzie wierzył w to zabezpieczenie w postaci tabletek antykoncepcyjnych.Przecież twoja córka ma dopiero 17 lat, może zapomnieć przyjąć pigułki albo  celowo wrobi chłopaka w ciążę. Kobiety mają silny instynkt macierzyński ,za rok twoja córka może zapragnąć mieć dziecko i specjalnie zajdzie w ciążę,szok że ten chłopak jej tak ufa..!!!!

Właśnie o tym piszę, najczęstsze wpadki przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych jest to celowe odstawienie tabletek lub pominięcie tabletki. Tylko żadna się do tego nie przyzna. Faceci którzy wierzą kobiecie są naiwni 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Stokrotka30 napisał:

Kobiety mają silny instynkt macierzyński

Nie pisz bzdur. Jedna ma, a druga nie ma. Nie uogólniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.11.2021 o 23:15, leaaraa napisał:

To nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnością. Po prostu chciałaś zostać matką. Nawet jeśli nie planowałaś tak w 100 procentach że teraz zrobimy dziecko, to jednak nie wykluczałaś absolutnie  zostania matką w młodym wieku, a wiele osób to wyklucza, więc rodzenie niechcianych dzieci, to byłaby głupota, a nie odpowiedzialność.

Panuje taki mit, że jak nastolatka w ciąży to wpadka, a to bzdurne myślenie. Mnóstwo nastolatek planuje dzieci i chce zostać matkami.

Uwierz mi, że nie chciałam zostać w tamtym czasie matką. Miałam 17 lat jak zaszlam, liceum, bardzo nieodpowiedni chłopak. Robiąc test ciazowy wiedziałam, że jak wyjdzie negatywny to on już zniknie z mojego życia. Matką nie chciałam być na pewno. To był dla mnie dramat. Przez kilka miesięcy jak urodziłam czułam się, jakby to była kara za moje bezmyślne zachowanie, miłości matczynej tam nie było. Na szczęście po jakimś czasie mi to przeszło, jak dotarło do mnie, że to dziecko ma tak naprawdę tylko mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.11.2021 o 11:45, Stokrotka30 napisał:

Autorko, chłopak twojej córki naprawdę musi ją kochać i musi jej ufać że będzie wierzył w to zabezpieczenie w postaci tabletek antykoncepcyjnych.Przecież twoja córka ma dopiero 17 lat, może zapomnieć przyjąć pigułki albo  celowo wrobi chłopaka w ciążę. Kobiety mają silny instynkt macierzyński ,za rok twoja córka może zapragnąć mieć dziecko i specjalnie zajdzie w ciążę,szok że ten chłopak jej tak ufa..!!!!

Nie sądzę. Moja córka marzy o studiach weterynaryjnych, które bądź co bądź są bardzo wymagające, wrabianie w dziecko faceta który sam nie ma zbyt wiele w tym wypadku jest najgłupsza możliwa opcja. Ciąża w tym wieku dosłownie spowodowałaby że o wszystkich seoich marzeniach musiałaby po prostu zapomnieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Monikadekiel napisał:

Matką nie chciałam być na pewno. To był dla mnie dramat.

Nie pisz bzdur, bo człowiek takie rzeczy planuje (nie mówię o ciąży, ale o dziecku). Poza tym jak nie chcesz być matką, to po pierwsze NIE RODZISZ, a nie że rodzisz, a dopiero po jakimś czasie zaczynasz kochać dziecko, którego początkowo nie chciałaś.

Zresztą w którym to było roku? 

Edytowano przez leaaraa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×