Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

U mnie wygląda to następująco 

Dziewczynki blanka pola kalina liliana marcelina 

Chłopcy aleksy leon olaf nikodem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zawsze podobalo imie Beniamin,albo Dzejkob (w takiej wymowie) ale nie mialabym odwagi nadac tak dziecku. 

Dla dziewczynki Anna i Magdalena i o dziwo mam dwie corki i zadna z nich nie nosi tych imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Franek Antek Adam Wojciech Miłosz Orest Artur Michał Patryk

Natalia Lena Wanda Daria Kinga Emilia Aniela Justyna ostatnio zaczynam lubic Agate i Dorote. Co ciekawe lubie sporo imion ale zadnego szczegolnie a zaraz bedzie mi potrzebne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katarzyna, Anna, Marianna, Wiktoria, Dobrochna, Wanda.

Radoslaw, Slawomir, Michał, Adam, Lech, Piotr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszkowiec01
Dnia 2.11.2021 o 19:12, Olgaa0011 napisał:

U mnie wygląda to następująco 

Dziewczynki blanka pola kalina liliana marcelina 

Chłopcy aleksy leon olaf nikodem 

O, o! Blanka ❤️ Kalina 🥰 Aleksy 😍 Leon 👍

Liliana też całkiem niezłe. 

Jeszcze od siebie dodam Natalia ❤️ zawsze dla mnie numer jeden 🙂 Do tego jeszcze Malwina, kiedyś podobało mi się również Jagoda. Z chłopięcych to jeszcze Aleksander, Mikołaj też względne. I ogólnie poza wymienionymi już Aleksym, Mikołajem - jeszcze Olga, Anastazja, Tatiana no i oczywiście Aleksandra - imiona rodziny carskiej Romanowów. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszkowiec01
Dnia 11.05.2022 o 21:34, Dobrosułka napisał:

Ja lubie wschodnie imiona, ale teraz to chyba nie sa zbyt popularne 😉

Właśnie też je lubię i tak, to prawda, nie są popularne, ale może za jakiś czas moda wróci na nie i znowu będą na czasie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynka: Isabela, Lilianna (tak ma na imię nasza córka) Karolina, Patrycja, Oliwia. 

Chłopiec: Leon, Jakub (tak ma na imię nasz syn) Marcel, Dominik, Wiktor

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynka - Felicja, Konstancja, Natalia 

Chlopiec - Karol, Aleksander, Jan

Jak słyszę że matki dają dzieciom na imię Dawidek albo Jakubek to czekam że moze kolejne nazwą Szmul, Srul albo Jankiel do kompletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszkowiec01
14 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Zajmie to troche napewno, o Putinie i wojnie musza ludzie troche zapomniec.

W pewnym sensie komuniści najchętniej wyczyściliby z kart historii fakt, że takie imiona nosili carowie, których oni przecież sami zamordowali. Więc pewnie ludziom i tak wszystko jedno. Ja ostatnio zrobiłam się dużo bardziej tolerancyjna co do imion, niż kiedyś. Każde imię coś oznacza, w każdym jest jakiś ukryty sens, znaczenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi wschodnimi imionami, wychodzi na to że nie wiadomo czy dziecko można nazwać Włodzimierz, bo albo wstyd i hańba albo w sumie bohaterskie imię. Rozumiem Belzebuba, Kurtyzane czy Korka (przypadek wśród dalszych znajomych) ale wschodnie imiona są naprawdę ładne. 

A żeby być w temacie to dla mnie chłopiec Aleksander, Antoni, Bartosz, Tadeusz, Mikołaj, Wiesław. I masa innych. Z dziewczynek wybór ograniczony, bo mi się tylko 3 podobają, Maria, Anna i Małgorzata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszkowiec01
2 godziny temu, Dobrosułka napisał:

Wiekszosc cos oznacza oprocz tych skrotow, ktore obecnie nadawane sa za imiona.  

Etymologia jest dla mnie wazna, te ukryte znaczenia, a te polskie zyczenia dla dziecka sa bardzo fajne (imiona w Polsce byly bardzo wazne niegdys- nadawano zanczenia, a brzmienie bylo zdaje sie na drugim miejscu)

Jak dla mnie nawet te skróty imion mają jakieś znaczenie, po prostu do niektórych skrótów z czasów szkolnych mam sentyment (a że teraz dużo skrótów jest w użyciu jako oficjalne imiona to mi to nawet nie przeszkadza) 

Ciekawym tematem są też nazwiska oraz ich pochodzenie i znaczenie - kiedyś interesowałam się taką stronką w necie, była na niej mapa nazwisk, były też wyjaśnienia czy dane nazwisko jest pochodzenia naszego ojczystego czy może zagranicznego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszkowiec01
6 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Oczywiscie, ze skroty maja znaczenie sentymentalne.  Ja niektore tez bardzo lubie, ale oficjalnie ich znaczeniem jest skrot od tego czy tamtego imienia.

Nazwiska tez sa ciekawym tematem.  Widzialam kiedys taka mapke rowniez, napisalam o opinie jezykznawcy co moje nazwisko znacza rowniez jak bylam mloda.  Niektore sa bardzo ciekawe, z takich dalekich warstw historycznych 😄  Przez ostatnie lata mam fascynajce jezykznastwem i powinnam bylam w tym sie specjalizowac, ale wtedy wolalam ewolucje i antropologie fizyczna i medyczna.  Dla mnie fascynujace

A interesowałaś się kiedyś serwisem MyHeritage? W prawdzie ja to już lata temu tam zaglądałam, ale nigdy konta nie założyłam. Moi bliscy tam coś działają licząc na to, że ktoś się odezwie i czegoś się dowiedzą. Ja w takie rzeczy już się nie bawię, szkoda mi czasu i trochę to naiwne wierzyć, że kogoś tam znajdę. A nawet gdyby to nie wiem czy bym chciała kogoś poznawac i się z nim spotykać, nawet gdyby organizowaliby zjazdy rodzinne... Co mam wiedzieć to wiem o swojej najbliższej rodzinie do kilku pokoleń wstecz i to mi chyba wystarczy do życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2022 o 10:51, Bimba napisał:

Dziewczynka - Felicja, Konstancja, Natalia 

Chlopiec - Karol, Aleksander, Jan

Jak słyszę że matki dają dzieciom na imię Dawidek albo Jakubek to czekam że moze kolejne nazwą Szmul, Srul albo Jankiel do kompletu.

A co jest nie tak z Dawidem czy Jakubem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic, nie podobają mi się.

Mogą mi się nie podobać czy będzie to dla ciebie problem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszkowiec01
2 godziny temu, Dobrosułka napisał:

Tak, ale tez nigdy nic nie znalazlam.  Interesuje mnie tylko pojscie wstecz pokoleniami jak najdalej, ale nadal sie tym nie zajelam.  Rodzine to ja mam wielka i staralam sie trzymac kontakt, ale nie da sie z tyloma osobami, z ktorych czesc nie jest zainteresoowana.  Jeszcze te starsze pokolenie to tak, ale mlodsze ma to gdzies.  Interesuje mnie historia

Dobrosułko a nie myślałaś o jakichś księgach parafialnych na przykład? Bo nawet w przypadku osób wierzących, niewierzących, niepraktykujących itp... w księgach w kościele zawsze jest jakiś ślad. Może nie jest to skarbnica wiedzy ale zawsze to coś na początek. Potem może coś więcej - urząd miasta, ratusz, jakieś archiwa. Nigdy się w to nie bawiłam. Ale u nas w parafii do której należę były takie kroniki parafialny wydawane i tam mnóstwo informacji ciekawych było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bimba napisał:

Nic, nie podobają mi się.

Mogą mi się nie podobać czy będzie to dla ciebie problem?

 

ale oczywiście, ze moga ci się nie podobać, nie  ma imienia które podobałoby sie wszystkim, tylko nie wiem co masz do "matek" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Ja akurat Jakuba czy Dawida tez nie lubie i to bardzo.  Zdrobnienie Kubus podoba mi sie, ale zdrobnienia Dawida zupelnie mnie nie przekonuja jego zdrobnienia jako cos slodkiego, intymnego

Ja też nie lubię, a szczególnie Jakub mi się nie podoba. Chodziło mi o to w jaki sposób zostało to napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
25 minut temu, Gość888 napisał:

Ja też nie lubię, a szczególnie Jakub mi się nie podoba. Chodziło mi o to w jaki sposób zostało to napisane.

Nie, chodziło o to żeby się do mnie czepnąć.

Nawet jeśli się ze mną zgadzasz to szpilę i tak musisz wsadzić.

Dawidki i Jakubki poprzez literaturę kojarzą mi się z Żydami prowadzącymi karczmy albo trudniącymi się lichwą.

Tak mam i już.

Edytowano przez Bimba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszkowiec01
14 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Mnie akurat dziwi nadawanie Judyty.  Jej znaczenie jest jednoznaczne i oczywiscie dla osob pochodzenia zydowskiego pasuje tak samo jak zagraniczne imiona w orginalnym zapisie pasuja dzieciom z malzenstw mieszanych, ale Polakom dla Polek jakos tego nie czuje

Judytę miałam już w szkole podstawowej (koleżankę), a że ładna z niej była dziewczyna, to potem już zawsze to imię mi się podobało (tak czasem mamy, że lubimy imiona ladnych ludzi przypasowywac do ladnych imion),. Potem było "Nigdy w życiu" gdzie bohaterką była Judyta i tak mi jakoś zostało, że to imię podoba mi się/ewentualnie jest dla mnie neutralne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszkowiec01
2 godziny temu, Dobrosułka napisał:

Podobac sie moze, osobiscie podobala mi sie jak bylam mloda.  Z czasem fascynacja przeszla, a po odkryciu znaczenia stwierdzilam, ze dla Polki sie nie nadaje.

Tak, wiem, pisałaś już, że przykładasz znaczenie do sensu imienia i tego, co oznacza. Ja nie. Po prostu albo imiona kojarzą mi się z osobami, które znam, albo są ładne w brzmieniu, miłe dla ucha. 

Jeżeli już do czegoś bardzo przykładam znaczenie, to u mnie są to sny, a miewam ciekawe, ale to już temat z innej beczki, coś nie związanego z tym o czym tu piszemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszkowiec01

🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bimba napisał:

Nie, chodziło o to żeby się do mnie czepnąć.

Nawet jeśli się ze mną zgadzasz to szpilę i tak musisz wsadzić.

Dawidki i Jakubki poprzez literaturę kojarzą mi się z Żydami prowadzącymi karczmy albo trudniącymi się lichwą.

Tak mam i już.

Jakubek to mi się z parobkiem kojarzy. Ewentualnie woźnicą. Dawid to brzmi bardzo żydowsko, wybitnie wręcz. Jest jeszcze takie drugie imię - Szymon.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszkowiec01
Dnia 13.05.2022 o 10:51, Bimba napisał:

Dziewczynka - Felicja, Konstancja, Natalia 

Chlopiec - Karol, Aleksander, Jan

Jak słyszę że matki dają dzieciom na imię Dawidek albo Jakubek to czekam że moze kolejne nazwą Szmul, Srul albo Jankiel do kompletu.

 

Dnia 14.05.2022 o 23:28, Dobrosułka napisał:

Ja akurat Jakuba czy Dawida tez nie lubie i to bardzo.  Zdrobnienie Kubus podoba mi sie, ale zdrobnienia Dawida zupelnie mnie nie przekonuja jego zdrobnienia jako cos slodkiego, intymnego

Dawid - lubię to imię, chociaż osobiście nie dałabym tak na imię dziecku. 

Jakub - w pewnym momencie był już straszny przesyt tym imieniem i chyba nadal jest, więc nie dałabym tak właśnie z tego powodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, serduszkowiec01 napisał:

 

Dawid - lubię to imię, chociaż osobiście nie dałabym tak na imię dziecku. 

Jakub - w pewnym momencie był już straszny przesyt tym imieniem i chyba nadal jest, więc nie dałabym tak właśnie z tego powodu 

Pamiętam jak byłam dzieckiem i mama mi powiedziała, że moja ciocia urodziła syna, pytam się jej jak będzie miał na imię, a ona że Kuba. Ja 😳😳😳😳, jak tak można dać dziecku na imię. A byłam wtedy mała dziewczynka. 

Teraz jestem dorosła i dalej sądzę to samo. Jedyna forma akceptowalna tego imienia to Kubuś, ale to dla małego chłopca. Dla dorosłego mężczyzny Kuba, no jak to brzmi? Moim zdaniem strasznie. A Jakubek to już pisałam jak mi się kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Dowiemy sie jak imie Kuba brzmi dla doroslego faceta poniewaz orginalni rodzice zaczeli nadawac zamiast Jakuba Kuba (w pierwszej setce po kilkaset razy rocznie)  😄😄😄 

🤷🤷🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×