Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Muszka12445yui

8 dni do okresu czy to już ciaza ???

Polecane posty

Hej dziewczyny , od kilku dni mierze temp pochwie , i obecnie mam cały czas niezmiennie 37,4 , dodatkowo czuje dziwne parcie na pęcherz,  ból podbrzusza a w nocy budzę się z bólem żołądka jak coś zjem lub napije się,  ból głowy i od kliku dni cały czas bym spala i na nic nie mam ochoty , okres powinnam mieć za 8 dni więc myślę ze to za wcześnie na objawy ciąży,  co o tym myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Muszka12445yui napisał:

Hej dziewczyny , od kilku dni mierze temp pochwie , i obecnie mam cały czas niezmiennie 37,4 , dodatkowo czuje dziwne parcie na pęcherz,  ból podbrzusza a w nocy budzę się z bólem żołądka jak coś zjem lub napije się,  ból głowy i od kliku dni cały czas bym spala i na nic nie mam ochoty , okres powinnam mieć za 8 dni więc myślę ze to za wcześnie na objawy ciąży,  co o tym myślicie? 

Duzo za wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Muszka12445yui napisał:

Hej dziewczyny , od kilku dni mierze temp pochwie , i obecnie mam cały czas niezmiennie 37,4 , dodatkowo czuje dziwne parcie na pęcherz,  ból podbrzusza a w nocy budzę się z bólem żołądka jak coś zjem lub napije się,  ból głowy i od kliku dni cały czas bym spala i na nic nie mam ochoty , okres powinnam mieć za 8 dni więc myślę ze to za wcześnie na objawy ciąży,  co o tym myślicie? 

Bo to nie są objawy ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Patrycja_GT napisał:

Na objawy które opisujesz raczej za wcześnie by powiązać je z ciąża , ale wykluczyć tego nie można . Możesz robić test lub Bthcg

Test i beta nic nie wykażą, bo okres na 8 dni więc trzeba poczekać. Ale mi to wygada na urojone objawy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wmawiasz sobie. Za wcześnie na objawy, ale znam kobietę, która czuła ruchy w 9tc także wiem, że głowa jest w stanie wyprodukować najdziksze fantaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Patrycja_GT napisał:

Nieprawda . Hormony zaczynaja wzrastać tuż po zapłodnieniu wiec jeśli jest ciąża jest szansa ze zostanie wykryta. 

Szansa jak jeden na milion. Testy są wiarygodne 14 dni po zapłodnieniu, czylk w dniu spodziewanej miesiączki.

Te testy, które wg opakowania wykrywają wcześniej, są guzik warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Patrycja_GT napisał:

Mam inne doświadczenia. 

Generalnie to jest tak, że pozytywny przed upływem 14 dni jest wiarygodny, a negatywny nie jest. 

Tak czy inaczej lepiej nie spinać i test robić jak człowiek, normalnie po 14 dniach. Niektórych rzeczy się nie przyspieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,  lecz wątpię że wmawiam sobie bol żołądka czy parcie na pęcherz,  nie pisze ze są to objawy ciąży,  lecz mogą to być objawy PMS , lub poprostu zatrucie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Muszka12445yui napisał:

Dzięki za odpowiedź,  lecz wątpię że wmawiam sobie bol żołądka czy parcie na pęcherz,  nie pisze ze są to objawy ciąży,  lecz mogą to być objawy PMS , lub poprostu zatrucie 🙂

No wmawiasz sobie, że to objawy ciąży. 6dniowa ciąża nie daje objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Patrycja_GT napisał:

Nieprawda . Hormony zaczynaja wzrastać tuż po zapłodnieniu wiec jeśli jest ciąża jest szansa ze zostanie wykryta. 

Beta wzrasta po zagnieżdżeniu a nie po zapłodnieniu. Jak by było tak jak mówisz, to te testy 3 dni po zapłodnieniu faktycznie by wykazały ciążę. Dlatego najlepiej zrobić betę w terminie miesiączki a najlepiej kilka dni po wtedy wynik daje 100% pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Patrycja_GT napisał:

Na objawy które opisujesz raczej za wcześnie by powiązać je z ciąża , ale wykluczyć tego nie można . Możesz robić test lub Bthcg

Jak czytam takie bzdury, to uważam, że badanie beta hcg bez wskazań lekarskich powinno kosztować 5.000 zł.

Na tym etapie, nawet jeżeli testy są dodatnie, szansa utrzymania ciąży wynosi tylko 60%. Poza tym generują olbrzymią porcję stresu, co jeszcze bardziej zmniejsza szansę utrzymania potencjalnej ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co w ogóle przed miesiączka robić betę. Przecież te kilka dni nikogo nie zbawi, jak się miesiączka nie pojawi a kreska jest słaba na teście to jak najbardziej można zrobić. W innym wypadku to zwykle przewrażliwienie i psychika. Najgorsze że takim dziewczynom kretyńską nadzieję dają inne dziewczyny pisząc że mogą być to objawy ciąży, że mogą iść na betę. Po co dajecie komuś złudna nadzieję? To, że jakaś artystka miała tydzień po zapłodnieniu pełne ciążowe objawy to nie jest wyjątkowy przypadek, ona te objawy miała co miesiąc aż w końcu zaszła w ciążę, ale wam się do tego nie przyzna. Będzie udawała wyjatek, który miał mdłości 3 dni po zaplodnieniu i karmiła takimi bzdurami kobiety mające nadzieję. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Patrycja_GT napisał:

 

To według Twojej logiki przed seksem w dniach płodnych odprawiajmy modły z szamanami no bo w końcu statystycznie jaka jest szansa ze dojdzie do zapłodnienia ? Do tego wiadomo stres uda się , nie uda . Weź się ogarnij 😛 

To nie jest kwestia logiki, tylko faktów medycznych ignorantko. Doucz się, bo znowu bełkoczesz bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Patrycja_GT napisał:

Ignorantko ? Nawołujesz   do płatnych  badań beta zeby kobiety nie robiły ich wedle uznania bo Tobie się to nie podoba , a mnie nazywasz ignorantka ? Co najlepsze powołujesz się na statystykę utrzymania ciąży a samego zapłodnienia już nie 🤦‍♀️ No i na koniec hit stres związany z wykonaniem testu 😂 

Jezeli chcesz prawic mądrości i pozwalać sobie na przytyki aby ktoś się douczył , wpierw przyjmij zasadę aby wypowiadać się w sposób merytoryczny,  a nie wedle swojego uznania i zabobonów . 

Masz problem z przeczytaniem prostego tekstu ze zrozumieniem.  Wyraźnie i po polsku napisałam, że badanie powinno być płatne jeżeli nie ma ku niemu wskazań lekarskich. Poza tym zapłodnienie to nie jest to samo co zagnieżdżenie zarodka. 40% ciąż ulega samoistnemu poronieniu wraz z miesiączką w terminie. Dlatego wszędzie w każdej instrukcji testu ciążowego stoi jak byk, że należy go robić najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki, i nawet jeżeli wcześniej wychodzą dodatnie  - nie są miarodajne. I owszem, często wiąże się to że stresem, bo kobiety biegają i robią badania bez wskazań, testy, które niczego nie gwarantują. Spróbuj w Niemczech, albo w Wielkiej Brytanii zrobić prywatnie beta hcg, powodzenia.

Sprawdź znaczenie słów merytoryczny, zapłodnienie i zagnieżdżenie, zanim zaczniesz ich używać, bo się po raz kolejny w tym wątku ośmieszasz.

 

Edytowano przez Ab_oriente_lux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Patrycja_GT napisał:

Tak płatne tylko dlatego ze Tobie tak się podoba , a z kolei nie  podoba Ci się jak kobieta wykona bete lub test ciążowy w terminach innych niż powszechnie przyjęto . 

Jezu, ale to nie o to chodzi...

Niech każdy robi sobie test wtedy, kiedy chce. Albo betę. Tylko potem przychodzi jedna z drugą na forum i płaczą, że beta była, a lekarz nic nie widzi na usg, a przecież to 4 tydzień. Albo że beta dodatnia, a test ciążowy negatywny. Albo że test pozytywny, a okres przyszedł. Cokolwiek. 

Nie bez powodu są wskazania takie jakie są. Czyli test w dniu spodziewanej miesiączki, a potem do lekarza to koło 7-8 tygodnia najlepiej, wcześniej i tak niewiele się zobaczy. W ten sposób też same sobie ograniczymy niepotrzebny stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Patrycja_GT napisał:

Jedna przyjdzie i poprosi o radę , a druga jak sierota będzie się mazać ze nie wie co i jak. Nie mamy wpływu na typ osobowości jakie się tu udzielają . Jeśli uważasz ze jak ktoś chce to niech robi to czemu mój komentarz został zanegowany ? Ja zaproponowałam test i niby jak chcą to niech robią , ale elaboraty jaki to stres i jak to jest za wcześnie wygłaszacie  . 
Albo macie otwarte spojrzenie  i dajecie przestrzeń albo radykalnie nie popieracie.  
 

Jakby to było ograniczone, to by stresu nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Patrycja_GT napisał:

Ja zaproponowałam test i niby jak chcą to niech robią , ale elaboraty jaki to stres i jak to jest za wcznie wygłaszacie  . 

Bo Twoja propozycja jest beznadziejna. Doradzasz coś co jest zbędne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Patrycja_GT napisał:

Stres to raczej będzie zawsze , a z takim podejściem to zlikwidować wszystkie . 
 

Wasza logika jest tak pokrętna ze nie ogarniam , dlatego kończę udział w tej dyskusji . 

 

Ale jej test i tak wyjdzie negatywny nawet jak by w tej ciąży była. Ma 8 dni do okresu. Nawet do zagnieżdżenia nie doszło, a Ty jej proponujesz zrobić test. Przecież on nawet na dzień dzisiejszy nie ma co pokazać skoro do okresu kupa czasu. Jeśli okres nie przychodzi robi sie test. Dla mało cierpliwych można iść na betę ale nie wcześniej niż dwa dni przed okresem, nawet to i za wcześnie bo owulacja mogła się przesunąć i do zagnieżdżenia mogło dojść później. Dlatego na każdej ulotce pisze jak byk " wykonywać w dniu spodziewanej miesiączki " a najlepiej dzień po. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2022 o 10:20, Foko Loko napisał:

To nie są objawy wczesnej ciąży.

Może powinnaś skonsultować się w jakimś centrum leczenia niepłodności?

Uspokójcie się już,  byłam u lekarza i już wszystko wiem , zapomniałam że kobiety w Polsce są zawistne , niż pomocne , żałuję że tu napisalam.... Brak słów na Wasze zachowania..... kończę ten temat.... 

Edytowano przez Muszka12445yui

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Patrycja_GT napisał:

Ale kto decyduje o tym ze jest beznadziejna i zbędna ? Ty i koleżanki wyżej 

Nauka i podstawy biologii. Do szkoły, a nie dzieci robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Muszka12445yui napisał:

Uspokójcie się już,  byłam u lekarza i już wszystko wiem , zapomniałam że kobiety w Polsce są zawistne , niż pomocne , żałuję że tu napisalam.... Brak słów na Wasze zachowania..... kończę ten temat.... 

Fakt, zawiść, bo mówką, żeby poczekać. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Foko loko , czy ja napisałam że mam pretensje do tego że ktoś karze mi poczekać,  kłócą się Panie nie potrzebnie o wątek który napisałam, więc tyle w temacie i nie siej jakiś dziwnych kłótni bo widzę że po to Panie tu są dziękuję i pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×