Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
slowik038

Co byście zrobiły gdyby wasz narzeczony dawał się zbyt łatwo ogrywać swojej byłej na kasę ?

Polecane posty

13 minut temu, slowik038 napisał:

Przypominam że mówimy tutaj o alimentach w kwocie 2500zl dla 13-latki co wraz z 500+ daje razem 3000zl. 

Przypominam, że ojciec dziecka ma możliwości zarobkowe, więc te alimenty, to tylko 15% jego zarobków, podczas, gdy inni alimenciarze płacą nawet po 30% 

 Za każdym razem masz dokładnie te same odpowiedzi. Jeszcze nie dotarło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Unlan napisał:

Przypominam, że ojciec dziecka ma możliwości zarobkowe, więc te alimenty, to tylko 15% jego zarobków, podczas, gdy inni alimenciarze płacą nawet po 30% 

 Za każdym razem masz dokładnie te same odpowiedzi. Jeszcze nie dotarło? 

Przypominam ci że matka dziecka nie ponosi kosztów utrzymania dziecka a nawet dostaje całe alimenty nawet gdy dziewczyna jest cały miesiąc wakacji z nami. Czyli niby alimenty to kasa na dziecko, ale i tak była musi dostać nawet jak w ogóle dzieckiem w danym miesiącu się nie opiekowała. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bimba napisał:

Może jego zapytaj dlaczego tyle płaci?

A sorry, zapomniałam że zapytalas i że cię za to objechał jak burą su/kę żebyś się nie wtrącała do jego rodziny.

Skąd takie słownictwo wieśniaków u ciebie ? Nie, nie zrobił tego co ty mówisz tylko powiedział kulturalnie jednym zdaniem że żebym się nie wtracsla, bo on uważa że alimenty są normalne nie są ani za wysokie ani za niskie i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mariusz19 napisał:

Jeżeli chłop godzi się na takie alimenty bez żadnego słowa to w czym problem?

No w tym że gdyby poszedł po rozum do głowy to mógłby zamiast 2tys zł płacić w okolicach 1-1,5tys zł wtedy matka dziecka by się dołożyła do utrzymania, jednak on ze swoją była ustalił nawet bez żadnych prawników czy formalności że od teraz będzie jej przelewać 2500zl. Formalnie nadal jest jej zobowiązany płacić 2tys zł, ustalili to między sobą ustnie, więc nie ma to żadnej mocy prawnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, roztargniona09 napisał:

Nie zapominaj glupia prowokatorko, że alimenty to nie tylko ciuchy i żarcie, bo że masz pusto we łbie to już wiemy. Po tym szalonym miesiącu z tatusiem córka musi wrócić do domu a nie do namiotu czy szałasu. A utrzymanie mieszkania, rachunki muszą być płacone na bieżąco bo stanowią zapewnienie stałego bytu, obowiązkiem rodzica jest ten byt zapewnić, a to czy ojciec dziecka pokrywa 50 procent tego czy 80 to już sprawa umowna. Między rodzicami. Ty jesteś obca baba i nic tobie do tego jakie oni mają między sobą ustalenia. Nie wtrącaj się między wódkę, a zakąskę. Zresztą zawsze możesz opuścić imprezę i tak jesteś nieproszonym gościem. 

2,5tys zł musi zapłacić swojej byłej bo rachunki ? To co aż tyle kosztuje ? Nie dość że matka dziecka jest całkowicie zwolniona z obowiązku utrzymania dziecka to musi dostawać kasę nawet jak dziecka nie ma przy sobie przez cały miesiąc ? Jeżeli to nie jest pazerność ma kasę to nie wiem co nią jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, slowik038 napisał:
6 godzin temu, Bimba napisał:

Może jego zapytaj dlaczego tyle płaci?

A sorry, zapomniałam że zapytalas i że cię za to objechał jak burą su/kę żebyś się nie wtrącała do jego rodziny.

Skąd takie słownictwo wieśniaków u ciebie ? Nie, nie zrobił tego co ty mówisz tylko powiedział kulturalnie jednym zdaniem że żebym się nie wtracsla, bo on uważa że alimenty są normalne nie są ani za wysokie ani za niskie i tyle

No więc nie wiem po co ciągniesz ten temat skoro facet wyraził się jasno. 

Naprawdę jesteś tak tępa że trzeba ci trzydzieści razy powtórzyć żeby dotarło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bimba napisał:

Nie pozostaje nic innego autorko jak tylko to, że ty musisz wnieść do sądu pozew o zmniejszenie alimentów przeciwko swojemu facetowi i jego byłej ponieważ ty sobie nie życzysz żeby tyle płacił!

Bardzo śmieszne. Taki wniosek on musiałby wnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, slowik038 napisał:
6 godzin temu, Bimba napisał:

Nie pozostaje nic innego autorko jak tylko to, że ty musisz wnieść do sądu pozew o zmniejszenie alimentów przeciwko swojemu facetowi i jego byłej ponieważ ty sobie nie życzysz żeby tyle płacił!

Bardzo śmieszne. Taki wniosek on musiałby wnieść.

Ty wnieś!

Przecież to ciebie serce boli że ojciec utrzymuje swoje dziecko.

Edytowano przez Bimba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość888 napisał:

Autorko nie pozostaje ci nic innego jak zmienić faceta jeśli ci to tak przeszkadza. Owszem 2.500 tys to sporo ale patrzac na jego zarobki to nic takiego, a jesli jeszcze płaci dobrowolnie  to nic ci do tego. A może boli cię że płaci alimenty a  na ciebie żałuje i nawet w restauracji musisz płacić zawsze za siebie...?

Sam fakt płacenia alimentów absolutnie mnie nie boli, boli za to fakt że płaci tak kuriozalne co jest niesprawiedliwe bo on się przecież tym dzieckiem zajmuje. Jestem w stanie zrozumieć alimenty w wysokości 100% potrzeb dziecka kiedy ojciec w ogóle się dzieckiem nie zajmuje, no ale on się zajmuje, dlatego te alimenty są cholernie niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, slowik038 napisał:

Sam fakt płacenia alimentów absolutnie mnie nie boli, boli za to fakt że płaci tak kuriozalne co jest niesprawiedliwe bo on się przecież tym dzieckiem zajmuje. Jestem w stanie zrozumieć alimenty w wysokości 100% potrzeb dziecka kiedy ojciec w ogóle się dzieckiem nie zajmuje, no ale on się zajmuje, dlatego te alimenty są cholernie niesprawiedliwe.

A ojciec uważa że sprawiedliwe i chętnie płaci.

I co teraz?

Może zaszantażuj ze się potniesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bimba napisał:

Ty wnieś!

Przecież to ciebie serce boli że ojciec utrzymuje swoje dziecko.

Nie przekręcaj moich słów. Gdyby alimenty były sprawiedliwe to bym się słówem nie odzywała ale te są kuriozalne i mocno niesprawiedliwe. Alimenty nie mogą być w wysokości 100% potrzeb dziecka bo to powoduje że drugi rodzic jest całkowicie zwolniony z tego obowiązku. Matka dziecka ze swojej pensji na swoją córkę nie wydaje ani grosza, wszystko bierze z alimentów i 500+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, slowik038 napisał:

Po pierwsze nie przypominam sobie żebym się rok temu chwaliła pierścionkiem. Po drugie tak nadal jest narzeczonym co w tym złego ? Nie każdy jest toba żeby po 3 miesiącach pod ołtarz iść z facetem. 

A ja sobie przypominam jak to ślub miał być niedługo.

A po drugie ty nie poszłaś ano po trzech miesiącach, ani po trzech latach jak i również po trzydziestu. 

Tymi pretensjami pokazałaś mu jak bardzo zależy ci na kasie i facet już wie z kim się zadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slowik038 napisał:

Nie przekręcaj moich słów. Gdyby alimenty były sprawiedliwe to bym się słówem nie odzywała ale te są kuriozalne i mocno niesprawiedliwe. 

Skoro ten co płaci uważa że płaci sprawiedliwie to nic ci do tego.

I sorry ale nie masz najmniejszego prawa odzywać się w tej sprawie, z resztą on już ci to powiedział.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dobrosułka napisał:

On i sad uwazaja, z te alimenty sa normalne.  Napisalas tutaj i kazdy tutaj uwaza, z te alimnty sa normalne.  Moze jednak to twoja pojdyncza opinia jest kuriozalna- warto przemyslec.

JEzeli bedziesz caly czas powtarzala to samo jak katarynka to pokazesz, ze to prowo

No ale jeżeli zapytasz przeciętnego Polaka czy alimenty w kwocie 2500zl na 13 łatkę są normalne to po za Bimba nie usłyszysz od nikogo odpowiedzi twierdzących, no ale Bimba nie zna życia w Polsce tylko UK i myśli sobie że Polska i UK to jest to samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, slowik038 napisał:

No ale jeżeli zapytasz przeciętnego Polaka czy alimenty w kwocie 2500zl na 13 łatkę są normalne to po za Bimba nie usłyszysz od nikogo odpowiedzi twierdzących, no ale Bimba nie zna życia w Polsce tylko UK i myśli sobie że Polska i UK to jest to samo. 

Bo przeciętny Polak zarabia 2500? 

Poza Bimbą? Wszyscy ci pisali to samo co Bimba już we wcześniejszych twoich wątkach, piszą teraz i pisać będą. 

Nudzi ci się, że ciągle ten wątek zakładasz? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cztery strony wątku dają prosta odpowiedź na Twoje pytanie:gdyby mąż, partner, narzeczony, konkubent czy jakby go nie nazwać chętnie płacił na swoje dziecko każda kabieta by to zaakceptowała. Ja bym nawet była dumna że mój facet kocha swoje dziecko zajmuje się nim i troszczy o jego potrzeby. A to że dzięki temu matka nie musi się martwić o przyszłość dziecka to jeszcze lepiej. Matka chodzi na wywiadówki do lekarzy odrabia lekcje, słucha o problemach z koleżankami czy z chłopakiem itd jesteś w stanie to wycenić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Podobnych dyskusjach jest ten sam wątek sprzed roku, poczytajcie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko wzięłaś sobie faceta z dzieckiem i powinnaś wszystko zaakceptować, od początku wiedziałaś że ma corkę, a tu nagle zaczyna ci wszystko przeszkadzać. Być może też ty i twoje dziecko znajdziecie się w sytuacji w jakiej teraz jest jego była żona i córka i mam nadzieję że się zadowolisz alimentami 500 zł i nie będziesz tu wrzeszczeć ze mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, siedzi z nią bo o ile to nie prowo to autorka trzyma dziób na kłódkę i nawet słowem nie piśnie przy nim, że wydaje za dużo na córkę.

I jeszcze ta śmieszna zazdrość o 500+, ktore nie wliczają się do dochodów ani nie mają wpływu przy ustalaniu alimentów. A jak ją tak tylek ściska to niech zajdzie w ciążę i też dostanie i becikowe jeszcze, och ach ile pieniędzy, ile tipsów i szmat, nie czekaj autorko rób dzieci zbijaj szmal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, slowik038 napisał:

No ale jeżeli zapytasz przeciętnego Polaka czy alimenty w kwocie 2500zl na 13 łatkę są normalne to po za Bimba nie usłyszysz od nikogo odpowiedzi twierdzących, no ale Bimba nie zna życia w Polsce tylko UK i myśli sobie że Polska i UK to jest to samo. 

To ci odpowiem, bo masz mózg i maniery stonki ziemniaczanej. Jak na takie zarobki, to daje bardzo mało. Mój kuzyn ma podobne zarobki i płaci na swojego syna 6 tys.  miesięcznie. Do tego opłaca czesne prywatnego liceum, co roku zabiera syna na wypasione wakacje. Także ten twój frajer nie wysila się zbytnio. Frajer, bo gdybyś trafiła na mojego kuzyna, to po pierwszej twojej roszczeniowej akcji dostałabyś potężnego kopa w doopę.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, slowik038 napisał:

No ale jeżeli zapytasz przeciętnego Polaka czy alimenty w kwocie 2500zl na 13 łatkę są normalne to po za Bimba nie usłyszysz od nikogo odpowiedzi twierdzących, no ale Bimba nie zna życia w Polsce tylko UK i myśli sobie że Polska i UK to jest to samo. 

Mało tego, tuż po rozwodzie kupił byłej żonie wielkie dwupoziomowe mieszkanie i wyposażył pod wszystkie jej zachcianki. Oddał jej też samochód - Subaru. Także ten twój frajer to sknerus jest, a ty chyba musisz być niezła w łóżku i nic poza tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.05.2022 o 17:11, slowik038 napisał:

No mnie uczyli że dziecko zawsze jest w 50% kobiety i w 50% faceta, czyli niesprawiedliwe jest to kiedy facet ponosi wyłączne koszty utrzymania. 

No nie jest tak. Rodzic, który nie mieszka z dzieckiem, ponosi większy koszt finansowy wychowania dziecka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.05.2022 o 17:10, slowik038 napisał:

Ależ ja nie nienawidzę jego córki, skąd ci to w ogóle przyszło do głowy ? Co do startu w życiu, no niestety, ale tak się składa, że jeżeli dziecko od samego początku ma wszystko zapewnione od rodziców, a raczej od jednego rodzica to kiedy zacznie się życie samodzielne na własny rachunek może być cholernie ciężko. Darmowych pieniędzy nigdy się nie szanuje tak bardzo jak zarobionych samodzielnie. 

Dlatego nic od narzeczonego nie dostaniesz. On uważa, że musisz sama zarobić na swoje zachcianki, żeby je szanować. XD do roboty się bierz, a nie łapę kładziesz na ciężko zarobione pieniądze tego faceta!!! A o jego córkę się już tak nie martw, rodzice ją kochają i chcą zapewnić dostatne życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Ab_oriente_lux napisał:

To ci odpowiem, bo masz mózg i maniery stonki ziemniaczanej. Jak na takie zarobki, to daje bardzo mało. Mój kuzyn ma podobne zarobki i płaci na swojego syna 6 tys.  miesięcznie. Do tego opłaca czesne prywatnego liceum, co roku zabiera syna na wypasione wakacje. Także ten twój frajer nie wysila się zbytnio. Frajer, bo gdybyś trafiła na mojego kuzyna, to po pierwszej twojej roszczeniowej akcji dostałabyś potężnego kopa w doopę.

Czy w tej bajce były smoki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, slowik038 napisał:

Czy w tej bajce były smoki ?

W mojej nie, za to w twojej głupia i roszczeniowa smoczyca w roli głównej.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ab_oriente_lux napisał:

W mojej nie, za to w twojej głupia i roszczeniowa smoczyca w roli głównej.

No chyba coś ci się dziecinko pomyliło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, slowik038 napisał:

No chyba coś ci się dziecinko pomyliło. 

Super, że potwierdzasz moje słowa. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.05.2022 o 22:51, Eva napisał:

No nie jest tak. Rodzic, który nie mieszka z dzieckiem, ponosi większy koszt finansowy wychowania dziecka. 

Większy, ale większy w tym sensie że zamiast płacić 50 na 50 płaci np 60 do 40 lub 70 do 30 tutaj natomiast mój narzeczony ponosi 100% kosztów utrzymania dziecka. Czy to ma być kuźwa sprawiedliwe że koszty utrzymania dziecka ponosi w całości jeden rodzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.05.2022 o 22:55, Eva napisał:

Dlatego nic od narzeczonego nie dostaniesz. On uważa, że musisz sama zarobić na swoje zachcianki, żeby je szanować. XD do roboty się bierz, a nie łapę kładziesz na ciężko zarobione pieniądze tego faceta!!! A o jego córkę się już tak nie martw, rodzice ją kochają i chcą zapewnić dostatne życie

Skąd ty w ogóle masz informację że ja nie pracuje ? Horoskop przeczytałaś czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.05.2022 o 08:56, Dobrosułka napisał:

Chyba nie jest jak nadal to samo pisze na czwartej stronie.  Osobiscie znudzilo mi sie juz powtarzanie jej tego samego.  Tyle kobiet martwi sie jak sobie poradzi same z dzieckiem, bo ojcowie kombinuja, falszuja dokumenty, zeby tylko nie placic, albo placic minimum, a tutaj znalazl sie normalny ojciec to macocha dostaje wscieklizny.  

Mnie tylko dziwi, ze on nadal z nia siedzi.  Normalny facet dawno by ja kapnal w cztery litery i poszukal sobie porzadnej kobiety

Przesady w obie strony nie są dobre. Zarówno byłoby źle gdyby mój narzeczony płacił np 300zl alimentów jak i jest źle jak płaci 2500zl. Pierwsza kwota nie pokryje potrzeb dziecka druga pokryje w ponad 100% zwalniając przy tym matkę z obowiązku płacenia na dziecko. Matka nie kupi ubrań czy jedzenia dziecku za swoje pieniądze tylko za pieniądze mojego narzeczonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×