Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
maniac

Ile w obecnych czasach kosztuje wychowywanie nastoletniego dziecka?

Polecane posty

Na tik toku widzę, że każdy nastolatek i kazda nastolatka ma co roku nowego ajfona za 4-5 tysięcy, modne ubrania, kosmetyki i mieszka w pięknie urządzonym mieszkaniu lub domu. Ciekawe ile rodzice muszą wydawać na nastolatka lub na nastolatkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychowanie kosztuje uwagę i zaangażowanie. A tiktokiem  nie ma co się sugerować, bo to taka sama fikcja idealnego życia jak instagram.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co rok nowy telefon to jest dla was jakiś ogromny wydatek?

Jak ja policzę ile mój 19letni syn potrafi zjeść,  ile trzeba było wydać na buty i ubrania przez okres jego intensywnego wzrostu, że o zajęciach, treningach, wycieczkach, wakacjach i wyjściach że znajomymi nie wspomnę to zakup telefonu wydaje mi się naprawdę mało znaczącym wydatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bimba napisał:

Co rok nowy telefon to jest dla was jakiś ogromny wydatek?

Jak ja policzę ile mój 19letni syn potrafi zjeść,  ile trzeba było wydać na buty i ubrania przez okres jego intensywnego wzrostu, że o zajęciach, treningach, wycieczkach, wakacjach i wyjściach że znajomymi nie wspomnę to zakup telefonu wydaje mi się naprawdę mało znaczącym wydatkiem.

No co roku 4-5 tys zł na telefon to jest spory wydatek. Zwłaszcza, że te wspomniane przez autorkę telefony potrafią chodzić bez szwanku spokojnie 3 lata, to co roku jest to zwykły kaprys dziecka. Poza tym przeciętne wynagrodzenie przeciętnego Polaka to 3,5 - 4 tys zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Unlan napisał:

No co roku 4-5 tys zł na telefon to jest spory wydatek. Zwłaszcza, że te wspomniane przez autorkę telefony potrafią chodzić bez szwanku spokojnie 3 lata, to co roku jest to zwykły kaprys dziecka. Poza tym przeciętne wynagrodzenie przeciętnego Polaka to 3,5 - 4 tys zł. 

Naprawdę ktoś z was poszedł do salonu i kupił za gotówkę telefon za 5 tys???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Bimba napisał:

Co rok nowy telefon to jest dla was jakiś ogromny wydatek?

Jak ja policzę ile mój 19letni syn potrafi zjeść,  ile trzeba było wydać na buty i ubrania przez okres jego intensywnego wzrostu, że o zajęciach, treningach, wycieczkach, wakacjach i wyjściach że znajomymi nie wspomnę to zakup telefonu wydaje mi się naprawdę mało znaczącym wydatkiem.

Chyba żartujesz z tym mało znaczącym wydatkiem. Ja biorę telefon na abonament i wymieniam co 2 lata. Nie ma takiej opcji żebym dziecku za gotówkę kupila iPhone za 5 tys. 19 latek chce to niech sobie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Chyba żartujesz z tym mało znaczącym wydatkiem. Ja biorę telefon na abonament i wymieniam co 2 lata. Nie ma takiej opcji żebym dziecku za gotówkę kupila iPhone za 5 tys. 19 latek chce to niech sobie kupi

Przecież wyraźnie napisałam ze nikt nie kupuje dziecku telefonu za gotówkę - spłacasz go w abonamencie.

Mój syn również ma telefon w abonamencie i zmienia co 2-3 lata.

Koszt jedzenia, ubrań i inne wydatki to małe miki w porównaniu do abonamentu, a może nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Bimba napisał:

Naprawdę ktoś z was poszedł do salonu i kupił za gotówkę telefon za 5 tys???

 

Autor(ka) wyraźnie napisał(a): każdy nastolatek NA TICTOKU MA CO ROKU AKFONA ZA 4-5 TYSIĘCY. 

No i do takiego telefonu się odniosłam, że to jednak co roku jest spory wydatek. Podejrzewam, że co roku taki telefon mają tylko nieliczne nastolatki, bo rodzice kupią, a 18-19 latki jak najbardziej mogą mieć, no sobie na te telefony mogą spokojnie zarobić i sobie uzbierać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bimba napisał:

Przecież wyraźnie napisałam ze nikt nie kupuje dziecku telefonu za gotówkę - spłacasz go w abonamencie.

Mój syn również ma telefon w abonamencie i zmienia co 2-3 lata.

Koszt jedzenia, ubrań i inne wydatki to małe miki w porównaniu do abonamentu, a może nie?

Nigdy nie biorę telefonu z abonamentem. Kupuje za gotówkę, albo na raty. Oczywiście nie za 4 tys, ale kupuje w sklepie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Unlan napisał:

Autor(ka) wyraźnie napisał(a): każdy nastolatek NA TICTOKU MA CO ROKU AKFONA ZA 4-5 TYSIĘCY. 

No i do takiego telefonu się odniosłam, że to jednak co roku jest spory wydatek. Podejrzewam, że co roku taki telefon mają tylko nieliczne nastolatki, bo rodzice kupią, a 18-19 latki jak najbardziej mogą mieć, no sobie na te telefony mogą spokojnie zarobić i sobie uzbierać. 

 

Tytuł wątku sugeruje ze temat jest kosztach utrzymania nastolatka i do tego się odniosłam.  Owszem każdy nastolatek ma telefon ale to że na tik toku każdy  ma drogi telefon nie znaczy że każdy nastolatek taki ma. A ciuchy i mieszkanie z tik toka mogą wcale nie być jego własnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda moja córka ma dopiero 9 lat, ale jak bardzo chciała tableta to sobie na niego po prostu uzbierała 800zl. A to dostała na dzień dziecka, a to babcia coś tam dała... czasami ja jej dałam np 30zl za to że mi pomogła, albo, że podlewała kwiaty przez miesiąc... telefon ma już drugi. W te wakacje oddałam jej swój 2 letni, który był w stanie idealnym. Telefonów nie kupujemy za gotówkę, bierzemy w abonamencie, jednak płacąc to w ratach to inaczej się odczuwa po kieszeni, niż od razu wydac tyle pieniędzy. Nie wydaje mi się, żeby każdy nastolatek miał co roku nowy telefon za parę tysięcy. Wątpię, żeby było kogoś na to stać. Markowe ubrania można kupić np promocjach. Moja córka bardzo chciała bluzę z nike, zamówiłam na vinted używaną za grosze. Wydaje mi sie, że kupowanie dzieciakom, które jeszcze rosną drogich rzeczy mija się z celem. Ja po córce ubrania sprzedaje. Nawet nie zdawałam sobie sprawy ilu ludzi korzysta z takich opcji. A meble często ludzie biorą na raty, no niestety tak to wygląda. Tak naprawdę każdy rodzic dostaje 500zl miesięcznie na dziecko. Niby jest to już mniej warte niż na początku, ale za 500zl na prawdę można kupić sporo rzeczy dla dziecka. Tak mi się wydaje. Przecież ubrań, czy butów nie kupuje się co miesiąc. W Internecie ludzie chcą pokazać się z jak najlepszej strony, żyjemy w czasach, gdzie każdy chce, aby wszyscy mu zazdroscili. Niestety, ale taka jest prawda. Kosmetyki można zamówić zawsze przez Internet, są dużo tańsze niż w drogeriach.

A tak prawdę mówiąc, czasami lepiej jest wydać więcej na spodnie czy tam bluzę, niż kupić coś taniego co po pierwszym praniu nadaje się tylko do chodzenia po domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bimba napisał:

Tytuł wątku sugeruje ze temat jest kosztach utrzymania nastolatka i do tego się odniosłam.  Owszem każdy nastolatek ma telefon ale to że na tik toku każdy  ma drogi telefon nie znaczy że każdy nastolatek taki ma. A ciuchy i mieszkanie z tik toka mogą wcale nie być jego własnością.

I dokładnie to samo co ty teraz napisała autorce Kate.

A to co myśmy już później dopisały, że jest to duży wydatek, tylko potwierdził to co pisała Kate. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że w zdecydowanej większości przypadków telefon w abonamencie wychodzi drożej niż ten sam telefon kupiony za gotówkę albo na raty 0%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zycie pokazywane na tik toku niekoniecznie pokrywa sie z rzeczywistoscia. Bardziej niepokoi mnie to, ze autor sledzi nastolatki na tik toku i to regularnie skoro wie, ze co roku maja nowy telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Amélie napisał:

Zycie pokazywane na tik toku niekoniecznie pokrywa sie z rzeczywistoscia. Bardziej niepokoi mnie to, ze autor sledzi nastolatki na tik toku i to regularnie skoro wie, ze co roku maja nowy telefon.

A czy w samym śledzeniu nastolatek na tik toku jest coś złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maniac napisał:

A czy w samym śledzeniu nastolatek na tik toku jest coś złego?

Jesli sam nie jestes nastolatkiem lub jesli nie jest to ktos z Twojej rodziny to jest to co najmniej creepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Amélie napisał:

Jesli sam nie jestes nastolatkiem lub jesli nie jest to ktos z Twojej rodziny to jest to co najmniej creepy.

Creepy, ale chyba nie jest niczym złym ani groźnym ani dla mnie ani dla nikogo innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.01.2023 o 08:50, maniac napisał:

Na tik toku widzę, że każdy nastolatek i kazda nastolatka ma co roku nowego ajfona za 4-5 tysięcy, modne ubrania, kosmetyki i mieszka w pięknie urządzonym mieszkaniu lub domu. Ciekawe ile rodzice muszą wydawać na nastolatka lub na nastolatkę?

Otóż. Telefon jest wypożyczony do nagrania a naprawdę jest kupiony i wrzucony w koszty firmy ojca dziadka szwagra siostry.

Modne ubrania z opcją zwrotu do 14dni lub 30 dni. Metek z tyłu nie widać za to duże logo z przodu i owszem.

Kosmetyki często dają firmy za opcje lokowania produktu i wystawienie pochlebnej recenzji.

Mieszkania/domy są wynajmowane i nie są własnością pokazującego.

Wszystko wypożyczone na chwilę. Dlatego się tak często zmieniają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×