Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
TaAnna

34 lata i okropne zmarszczki :(

Polecane posty

Witam, ostatnio gdy ktoś mi zrobił zdjęcie (to nie to samo co selfie gdy ja sobie robie ;)) zauważyłam bardzo duże zmarszczki wokół oczu, szyi i w ogóle suchą, szarą skórę. Mam pytanie macie również zmarszczki w tym wieku ? Czy to normalne po prostu starzenie się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba normalne, że się starzejemy... ale jak ciało jest wypoczęte, nie zestresowane, a skóra dobrze nawilżona to tych zmarszczek aż tak nie widać... poczytaj o peptydach i jakieś serum możesz pod krem stosować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat miałam 6 lat temu i prawdę powiedziawszy nie pamiętam ile ich było i czy były (pomijając mimiczne) ale obecnie trochę już je widać : ) zalezy od dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mocno zmieniłam się w przeciągu ostatnich kilku lat. Zmarszczek niby nue mam ale twarz już nie wygląda mlodo. 

Co pomaga na cere to picie wody. Jednak 2 litry dziennie obowiązkowe. Ograniczyć alkohol i papierosy. Czas od czasy detoks organizmu. Wysypiać się. No i odpowiednie oczyszczanie i mycie twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam jeszcze 30 i też mam zmarszczki 😔 jedni mają wcześniej inni później. Jednych stać na zabiegi, innych nie. Życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2023 o 15:43, TaAnna napisał:

Witam, ostatnio gdy ktoś mi zrobił zdjęcie (to nie to samo co selfie gdy ja sobie robie ;)) zauważyłam bardzo duże zmarszczki wokół oczu, szyi i w ogóle suchą, szarą skórę. Mam pytanie macie również zmarszczki w tym wieku ? Czy to normalne po prostu starzenie się ?

Są sprawy genetyczne, ale również czynniki środowiskowe. A nawet jeśli masz predyspozycje do posiadania głębokich zmarszczek, to unikając czynników środowiskowych takich jak:

- ograniczenie spożycia cukru (niszczy i uelastycznia np. komórki skóry),

- odpowiednia ilość snu,

- stosowanie kremu z filtrem UV nawet w zimie (słoncze niszczy skórę) + ewentualnie stosując ciemne okulary (dodatkowa ochrona w okolicy który oczu),

- odpowiednie kosmetyki nawilżające skórę - również te pod prysznicem,

- niezwłoczne zmywanie makijażu,

- mycie twarzy dwa razy dziennie + nawilżanie,

- unikanie dotykania twarzy (nanoszenie bakterii),

Powinno zminimalizować niszczenie skóry.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam już straszne zmarszczki z tym, że za parę miesięcy 37 lat ale jestem przerażona jak to postarza..Ja dużo pracuję i mało śpię także baj baj młodość 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×