Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dużo pochwy w pochwie 5

Lubię w hipermarket przeterminowane rzeczy kupować

Polecane posty

Kiedy można wezwać pogotowie psychiatryczne?

Mamy z nim do czynienia, gdy zachowanie osoby chorej psychicznie wskazuje na to, że z powodu tej przypadłości zagraża bezpośrednio własnemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób. Jest to jedyna przesłanka, na podstawie której lekarz może podjąć decyzję o przymusowym zatrzymaniu pacjenta w szpitalu psychiatrycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Toksyny obecne w pleśni mogą prowadzić nie tylko do zatrucia, ale także do rozwoju alergii, chorób układu oddechowego, chorób wątroby, wrzodów, krwawień w jelitach. Mikotoksyny mogą mieć również niekorzystny wpływ na układ nerwowy." - a to tylko fragment. Dzisiaj musiałam wyrzucić całą kostkę żółtego sera bo po otwarciu okazało się, że połowę pokryła pleśń... a nie był to ser pleśniowy. 

Dobranoc 

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marawstala napisał:

"Toksyny obecne w pleśni mogą prowadzić nie tylko do zatrucia, ale także do rozwoju alergii, chorób układu oddechowego, chorób wątroby, wrzodów, krwawień w jelitach. Mikotoksyny mogą mieć również niekorzystny wpływ na układ nerwowy." - a to tylko fragment. Dzisiaj musiałam wyrzucić całą kostkę żółtego sera bo po otwarciu okazało się, że połowę pokryła pleśń... a nie był to ser pleśniowy. 

Dobranoc 

dobrze zrobilas plesn i jad kielbasiany to cos co moze doprowadzic w skrajnych wypadkach to naglego zatrzymania krazenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marawstala napisał:

"Toksyny obecne w pleśni mogą prowadzić nie tylko do zatrucia, ale także do rozwoju alergii, chorób układu oddechowego, chorób wątroby, wrzodów, krwawień w jelitach. Mikotoksyny mogą mieć również niekorzystny wpływ na układ nerwowy." - a to tylko fragment. Dzisiaj musiałam wyrzucić całą kostkę żółtego sera bo po otwarciu okazało się, że połowę pokryła pleśń... a nie był to ser pleśniowy. 

Dobranoc 

nie oklamuj odlezyny, plesn jest zdrowa powinien jej spozywac wiecej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, polak = śmieć napisał:

Kiedy można wezwać pogotowie psychiatryczne?

Mamy z nim do czynienia, gdy zachowanie osoby chorej psychicznie wskazuje na to, że z powodu tej przypadłości zagraża bezpośrednio własnemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób. Jest to jedyna przesłanka, na podstawie której lekarz może podjąć decyzję o przymusowym zatrzymaniu pacjenta w szpitalu psychiatrycznym.

Istnieje grupa produktów, które można spożywać po terminie. Sól, cukier, mąka, makaron, ryż, kawa i herbata nadają się do spożycia nawet rok po przekroczeniu daty ważności. Czekoladę, olej, masło orzechowe i płatki kukurydziane możemy jeść jeszcze przez dwa miesiące po terminie – wskazują specjaliści.26 lis 2022

Co oznacza „najlepiej spożyć przed”?

Inaczej jest z datą minimalnej trwałości (DMT), widniejącą na pozostałej żywności, takiej jak oleje, makarony, kasze, słone i słodkie przekąski, konserwy, dżemy czy marynaty. Termin podany na opakowaniu jest orientacyjny i oznacza czas, przez który producent gwarantuje najwyższą jakość towaru. To oznacza, że towary oznaczone w ten sposób najlepiej zjeść przed wskazaną datą, ale nic się nie stanie, jeśli zjemy je po upływie tego terminu. Oczywiście pod warunkiem, że były dobrze przechowywane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez

kilka lat temu w asda wyrzucali wszystko po 10p za produkt, za £2 szlo kupic caly wielki kosz jedzenia, ciast, ciastka, itp xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dużo pochwy w pochwie 5 napisał:

Istnieje grupa produktów, które można spożywać po terminie. Sól, cukier, mąka, makaron, ryż, kawa i herbata nadają się do spożycia nawet rok po przekroczeniu daty ważności. Czekoladę, olej, masło orzechowe i płatki kukurydziane możemy jeść jeszcze przez dwa miesiące po terminie – wskazują specjaliści.26 lis 2022

Co oznacza „najlepiej spożyć przed”?

Inaczej jest z datą minimalnej trwałości (DMT), widniejącą na pozostałej żywności, takiej jak oleje, makarony, kasze, słone i słodkie przekąski, konserwy, dżemy czy marynaty. Termin podany na opakowaniu jest orientacyjny i oznacza czas, przez który producent gwarantuje najwyższą jakość towaru. To oznacza, że towary oznaczone w ten sposób najlepiej zjeść przed wskazaną datą, ale nic się nie stanie, jeśli zjemy je po upływie tego terminu. Oczywiście pod warunkiem, że były dobrze przechowywane. 

To nie znaczy, ze nalezy jesc produkty z plesnia. Taka plesn na chlebie to nie jest zaden probiotyk tylko toksyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, libedowsky napisał:

dobrze zrobilas plesn i jad kielbasiany to cos co moze doprowadzic w skrajnych wypadkach to naglego zatrzymania krazenia

Mojej mamie co jakiś czas tłumacze, że jak warzywo ma pleśń to odkrojenie/wykrojenie nie wystarczy, ale upsik zapomina się: ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dużo pochwy w pochwie 5 napisał:

Jak mnie przeczysci no na probsie kichy oproznie to zawsze wygrana 

Są tańsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dużo pochwy w pochwie 5 napisał:

A hipermarket sprzedaję z ważności do północy a czasem jeszcze 1-2dni ja to po zeta zawsze biorę 

Wczoraj piwo piłem z datą 080824. Życie w Wawie ma zalety. Chciałbym żebyś miał jakąś fuchę dorywczą do zarabiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×