Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AGIF

depo provera

Polecane posty

Ja wziełam pierwszy zastrzyk 3 lata temu po urodzeniu pierwszego dziecka,bylam bardzo zadowolona,bo kto przy malutkim dziecku pomietalby zazyciu tabletki.Czulam sie bardzo dobrze,nie przytylam,nie schudlam.Po roku,trzeba bylo wywolac okres tabletkami i znowu wrocilam do zastrzyku.Bralam go jeszcze jeden rok po czym zrezygnowalam,planujac drugie dziecko.W ciaze zaszlam bez problemu 4 miesiace po odstawieniu.Ja jestem zadowolona z efektow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaluje
a czym wywolali ci miesiaczke? jak pojde do lekarza to bez problemu da mi te leki? ja dopiero miesiac temu odstawilam DP ale ja juz chce miesiaczke !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita80
Witam, depo biore juz 1,5 roku, przytylam 12kg (od pol roku jestem na scislej diecie i schudlam tylko 2 kg, wiec nadal 10 do przodu) ciagle bole lydek, bole glowy, nie wspominajac o cerze i wlosach, libido...przez to rozstalam sie z narzeczonym, seks dla mnie moze nie istniec. Za 2 tyg mam wziac nastepna dawke, ale jej nie wezme na 100%. Mam pytanie, czy ktokolwiek wie jak mam wyrownac poziom hormonow? Chodzi o to, ze musze brac hormony bo mam problemy z torbielami na jajnikach, przez 8 lat bralam tabletki z duzym powodzeniem, decyzje o wzieciu zastrzyku podjelam tylko dlatego by odciazyc watrobe, chcialabym sprobowac plastrow, ale teraz jest pytanie kiedy moge zaczac je stosowac? Jak dlugo depo utrzymuje sie w organizmie? Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaluje
podobno dp utrzymuje sie w organizmie od 4 do 36 miesiecy. u mnie plastry sie nie sprawdzily. oprócz tego ze sie odklejaja wokol nich tworzy sie brudna otoczka takze wyglada to jakbys unikala kapieli :) takze nie polecam. ja tez czekam na odpowiedni moment by zazyc tabletki ale ten moment to chyba miesiaczka, ktora nie wiadomo kiedy sie pojawi. we wtorek wybieram sie do lekarza wiec bede moze troche wiecej wiedziala. jak czegos konkretnego sie dowiem to sie odezwe. co do libido to faktycznie masz racje dla mnie tez moze nie istniec tylko czekam jak moj maz straci wreszcie cierpliwosc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita80
wlasnie w tym problem, z ulotki wynika, ze dp utrzymuje sie w organizmie do 36 mcy, ale to tylko teoria, chcialabym sie dowiedziec, jak Wy dziewczyny, ktore mialy zastrzyki, po jakim czasie od zaprzestania ich brania dostalyscie miesiaczke? Po ostatnich badaniach poziomu hormonow (bylo to jakies 2 lata temu) mialam za duzy poziom prolaktyny, gdzie moja pani endokrynolog przepisala mi bromergon, nawet bez wyjasnienia mi po co. Jednoczesnie mialam zazywac luteine...Po przeczytaniu ulotki zglupialam. Jedno jest na wywolanie okresu, drugie na powstrzymanie... Wiec w jakim celu mialam je brac? po kilku dniach zazywania bromergonu zaczelam sie czuc jak nacpana, co nie bardzo mi pasowalo( mialam b. odpowiedzialne stanowisko w pracy) wiec przestalam brac ten lek. Z drugiej strony byl to lek na przywrocenie plodnosci, ktorej nie potrzebowalam, bo nawet nie mialam partnera, wiec jaki sens w zazywaniu chemii?Jedyne o co mi chodzilo, to wyrownanie gospodarki hormonalnej na tyle , zeby nie miec torbieli na jajnikach i uniknac jakichkolwiek komplikacji. Juz nie wiem co mam robic... "Zaluje" poczekam do wtorku i czekam na jakie wskazowki...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem po pierwszym zastrzyku dp . stosuje z powodu endometriozy i torbieli jajnika. musze ja brac . nie ma rady.jestem w szoku po przeczytaniu opinii. nie wiem dlaczego musze brac dp a nie inny lek antykoncepcyjny np minisiston non stop long ktory bralam.moze ktos zna logiczna odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaluje
do nikity wlasnie wrocilam od lekarza okazalo sie ze zeby przyjac inna antykoncepcje czyli jak ty myslisz o plastrach a ja o tabletkach musimy poczekac na ta prawidlowa miesiaczke czyli... no wlasnie kiedy? moze to byc pol roku rok a moze 4 miesiace. na przyszly wtorek jestem umowiona na usg ktore ma pokazac jak wyglada moja szyjka macicy czy cos takiego :) a wtedy bedzie mozna stwierdzic (chyba) jak dlugo musze czekac na miesiaczke badz ja po prostu mi wywolaja. pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita80
No to super... czyli mam teraz czekac, nie wiadomo jak dlugo na miesiaczke i dopiero wtedy cos kombinowac. Tylko jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, bo ja musze brac hormony i teraz jak przestane brac depo i w przeciagu czekania na miesiaczke nie bede ich dostarczac to znowu zrobi mi sie torbiel na jajniku i kolko sie zamyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamama
Karmię piersią mojego 4 miesięcznego synka i miesiąc temu zdecydowałam się na zastrzyk. Bardzo żałuję tej decyzji zupełnie z mojej strony nieprzemyślanej. Od prawie trzech tygodni na okrągło krwawię jak podczas miesiączki i nie widać końca...mam żal do lekarza który polecił mi depo provera. teraz mogę się jedynie przytulić do męża...a tu końca nie widać krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka00ja
witam :) wzięłam jeden zastrzyk depo liczę dni i marze o tym żeby w końcu to ze mnie "wyparowało" jak antykoncepcja ...to w zasadzie nie mam pojęcia jak działa lekarz przepisał mi go na Endometrioze. mam 22 lata walcze z endo praktycznie od 13 roku życia lekarze dopiero przy mojej ostatniej (4 ) operacji ją zdiagnozowali :( mam marne szanse na dzidzi o którym okropnie marze (choć myśle że nie pora jeszcze na nie ) przy endo lepiej by było jak najszybciej. jestem zła na lekarza że nie uprzedził mnie o długim oczekiwaniu przywrócenia płodności. doktor wiedział w jakiej jestem sytuacji "płodnej" :( mógł mnie uprzedzić nigdy bym go nie zażyła mam nadzieje że po jednym zastrzyku szybko wrócę do "siebie" chcęm zacząć starania jak najszybciej. może ktoś był w podobnej sytuacji . wiem że to raczej indywidualna sprawa ale chciała bym się dowiedzieć kiedy mniej więcej po jednym zastrzyku odzyskuje się płodność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie . w trakcie zabiegu usuwania torbieli stwierdzono u mnie endometrioze 2 stopnia. trzy tygodnie temu wzielam pierwszy zastrzyk depo- pr. czuje sie fatalnie , bole glowy , wysokie cisnienie, bole żył. na szczescie po 2 tyg. przestałam krwawić.mam to świństwo brać co miesiąc. może ktoś wie dlaczego co 1 mieś. a nie co 3 mieś. może jest inna metoda mniej szkodliwa dla organizmu//. nigdy bym sie nie zdecydowała na tak szkodliwą antykoncepcje na żadną . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FionaG
Nigdy wiecej ! Naprawde doskonala antykoncepcja - krwawienie non stop praktycznie uniemozliwiajace seks a na pewno skutecznie zniechecajace !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaluje
no i nastal ten szczesliwy dzien. wolna od dp.!!! dostalam miesiaczke i ciesze sie jak dziecko. to chyba jeden z najszczesliwszych moich dni :). 25 wrzesnia mialam przyjac kolejna dawke. nie zrobilam tego i po poltora miesiaca dostalam miesiaczke. super. trzymam za was kciuki. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sparki
urodziłam dziecko 3 miesiące temu. poszłam do ginekologa z prośbą o antykoncepcję, przepisał depo provera -zastrzyk na 3 miesiące. nie powiedział ani słowa o skutkach ubocznych. w domu przeczytałam ulotkę i kilka forów. przemyślałam sprawę i nie wzięłam tego zastrzyku. po prostu się go boję. zanim urodziłam dziecko przez 10lat zażywałam pigułki, nigdy nie miałam żadnych problemów. jeśli jest jakaś dziewczyna ,która bierze ten zastrzyk i nic jej nie dolega ,chętnie odsprzedam jej depo-proverę. Mój kontakt to : marcelinachwast@op.pl. oczywiście chcę go sprzedać taniej niż kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelaska
no to mnie tu ladnie nastraszono .a ja godzine temu sie zaszczepilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aam-myy
po porodzie lekarz zalecił mi depo provere, jako tańszy i skuteczny sposób na antykoncepcje. Oczywiscie nie zastanowiłam się wcześniej, poszłam do niego całkowicie zielona i jak on stwierdził, że zastrzyk jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem to mu uwierzyłam. Pytałam o skutki uboczne, bo zależało mi na tym, żeby nie przytyć (wystarczy, że po porodzie wyglądam jak pasztet) a on powiedział, że nie ma żadnych. Otoż po dwoch tygodniach okazalo się że nie jest wcale tak wspaniale jak mi obiecywał. Co prawda nie przytyłam, ale krwawie od dwóch tygodni obficie, moje libido jest rowne zeru i mam cholerne huśtawki nastrojow, przechodzące niemal w depresje. No i kompleksy. Co mi po takim zabezpieczeniu, jak seks w zakrwawioną c*ę przyprawia mnie o wymioty?!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość is
jejku jak to czytam to nadziwic sie nie moge... sama biore depo i jestem zadowolona. zadnych skutkow ubocznych, waga stoi w miejscu, plamienie jednodniowe i duzo mniej obfite niz miesiaczka mialam raz a biore juz zastrzyk prawie rok. czuje sie swietnie i nic mi nie dolega. dodam jeszcze ze depo jest wlasnie dla mam karmiacych, bo w przeciwienstwie do tabletek dwuskladnikowych jest bezpieczny dla dziecka. JAK NAJBARDZIEJ POLECAM! dodam ze mam 2 znajome ktore go stosuja i tez sa zadowolone. wszystko bez problemu i wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adulka
Ja stosuję ten środek antykoncepcji od ponad roku i jestem bardzo zadowolona.Też słyszałam że kobiety po nim bardzo tyja ale ja nie przytyłam ani grama wrecz przeciwnie już prawie wróciłam do swojej wagi sprzed ciąży (zostało mi 5kg, a przytyłam 25kg) wiec myślę ze to też zależy od organizmu, jeśli ma się tendencję do tycia to tak samo po przyjmowaniu innych hormonów sie przytyje. A co do zatrzymania miesiączki to faktycznie zdarzają sie tylko sporadyczne plamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
jednak przewazaja opinie negatywne....nie zdecyduje sie na to za nic...chyba trzeba miec szczescie aby organizm akurat zaakceptowal ten srodek ...za to skutki powazne i trudno sie tego pozbyc z organizmy,,,,,piekne dzieki ,nie chce tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość catis
powiedzcie mi prosze....jak tojest z tymi plamieniami? Ja wzielam zastrzyk jakos 10 pazdziernika wczesniej bralam cerazette po ktorych tez mialam plamienia. PO zastrzyku bylo troche pspokoju moze za 2 tygodnie pozniej zaczely sie plamienia z poczatku po kilka dni i przerwa pozniej jakos w listopadziemialam przerwe ze dwa dni i od tego czasu nie przerwalnie plamie. W sumie zaczelam sie zastanawiac czy to plamienia wywolane zastrzykiem czy cos mi jest. Obecnie jestem w Gb i nie bardzo jest tu jakis ginekolog chyba ze Polski. Teraz jest juz styczen wiec jakos kolo 10 moze roszke pozniej satrzyk powinien przestac dzialac. Wiec czy te plamienia jesli to wina zastrzyku tez ustapia czy to po jakims czasie? bo juz nie wiem czy czekac az zastrzyk sie skonczy i co bedzie dalej czy odrazu isc do jakiegos lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aam-myy
to efekt uboczny przyjmowania zastrzyku. Lekarz nic mi o tym nie powiedział i jak plamiłam tydzień, krwawiłam obficie następne dwa i znowu tydzień plamiłam zaczęłam się tym martwić. A jak do niego zadzwoniłam to kazał mi przyjść, powiedział, że napisze recepte na coś co zatrzyma krwawienie. Nie przyszłam jednak, bo krwawić przestałam (na dwa, trzy tygodnie) a poza tym stwierdziłam, że znowu będę lecieć na jakiś hormonach, a ja karmię i w ogóle. Teraz z kolei niby plamię ale tak z raz dziennie coś skapnie, strasznie mnie o wkurza. Bałam się, że to się jakąś anemią skończy, bo nigdy podczas okresu aż tak nie było źle, ale jakoś poszło. Wezmę ten zastrzyk jesszcze raz, a potem nara, bo skończę karmić i będę mogła wziąć normalne, hormonalne pigułki, a nie coś przy czym nie nastarcze na wkładki, podpaski etc. To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aam-myy
a efekty ubovczne mogą sie za tobą ciągnąć jeszcze jakieś trzy miesiące, lepiej idź jednak po jakieś tabletki na zatrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia - gdanszczanka
Tak jak sie ktos juz wczesniej wypowiedzial - jak zareaguje cialo na konkretny srodek antykoncepcyjny , jest indywidualna sprawa ciala kazdej z nas. Ja biore DP juz rok i ŻADNYCH skutkow ubocznych nie zauwazylam. ŻADNYCH!! Ani spadku libido , ani pryszczy , wlosy mam dlugie i lśniące , nie przytylam (ale tez nie schudlam) , na brak dobrego humoru nie narzekam a że mam juz dwie corki - wiecej dzieci nie planuje. Tabletki - probowalam ale mialam migreny i nie pamietalam o ich braniu :) Nie wieszajcie psow na DP bo kazdy srodek antykoncepcyjny ma minusy i w ponad polowie ulotek od tabletek jest napisane ze "skutki uboczne to : spadek libido , zwiekszenie masy ciala , zmiana nastrojow czy plamienia" Wystarczy poszukac... Lek taki sam jak inny , ma plusy i minusy. Tyle ze u jednych widac same plusy po DP a minusy po tabletkach a u innych same minusy po DP za to chwala sobie tabletki. Kazda z nas musi znalezc dla siebie ten NAJ srodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INOL
Dziewczyny od roku nie biorę d.p. ale skutki odczuwam do dzić krwotoczne miesiączki a od półtora miesiąca ciągłe plamienie. Lekarz do którego ostatnio poszłam wyraził się bardzo konkretnie, jestem przytruta tym lekiem a ponad to mogę mieć problemy z prawidłowym funcjonowaniem wątroby. No i oczywiście waga przytyłam 15 kg i mimo odchudzania waga ta sama. Jestem strasznie rozczarowana, teraz mogę powiedzieć głośno, żadnej więcej metody hormonalnej. Chcę zaznaczyć, żę ja d.p. brałam przwie 3 lata mimo skutków ubocznych lekarz przepisywał mi ją dalej a ja wierzyłam, że wszystko inne jest odpowiedzialne za moje złe samopoczucie, ale nie lek który ptrzymywałam., sama z niego zrezygnowałam, z lekarza też. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cydienne
Chciałabym się wypowiedzieć o środku antykoncepcyjnym, jakim jest depo provera. Stosuję ten zastrzyk od 4 lat i jestem baaaaaaaaardzo zadowolona. Osobiście nie występują u mnie żadne skutki uboczne, jak tycie, huśtwaka nastrojów itd. Dziwi mnie, że tak wiele kobiet tak negatywnie wypowiada się o tym środku. Sądzę,że wynika to z niedoinformowania i świadczy o Waszym lekarzu. Jak wiadomo każda kobieta jest indywidualnością i każda z Nas znajdzieśrodek antykoncepcyjny dostosowany do Was. Mi depo provera odpowiada znakomicie:) Gdy myślę o Waszych lekarzach, to obawiam się o Wasze zdrowie. Zanim przyjęłam 1 zastrzyk, lekarz przeprowadził ze mną gruntowną rozmowę na temat stosowanej przeze mnie dotąd antyknocepcji, mojego stanu zdrowia (zrobił badania) oraz o trybie życia i macierzyństwie, jakiego będę się chciała i kiedy podjąć.Omówił ze mną wiele metod i zaproponował mi parę do wyboru, uprzedził o skutkach ubocznych, których wymienił więcej niż w ulotce. Nawet poinformował mnie o odżywianiu najlepszym przy tej metodzie (nie musiałam z niczego zrezygnować!!!!). Uważam, iż Wasze niemiłe zaskoczenia były wynikiem "profesjonalizmu" Waszego lekarza.Lekarz wciąż kontroluje mój stan zdrowia, a ja nie znam lepszego środka:) A jeśli nie odpowiada Wam taki środek antykoncepcji proponuję POWAŻNIE porozmawiać z własnym lekarzem albo po prostu go zmienić. Myślę, że pomoże Wam to w odnalezieniu zadowalającej metody. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałam 3 lata bylam bardzo zadowolona, przytyłam trochę ale nie miałam absolutnie żadnych dolegliwości. Po odstawieniu okres wrócił po 4 miesiącach i jest w porządku ja sobie bardzo chwaliłam i gdy tylko zacznę stosować antykoncepcję bedzie to wlasnie depoprovera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inol
dziewczyny ja nie neguję, że d.p jest fajna dla wielu z was, ale moje uprzedzenia są spodowane podjęcem leczenia u innego lekarza oraz dokładnymi badaniami.Niestety miesiączki krwotoczne nie pojawiły się zaraz po odstawieniu leku ale po ponad pół roku.Teraz jest ciągle gorzej.Problem z anemią, wątrobą, plamienie już drugi miesiąc bez przerwy, żylaki . NIestety ja nie czuję się z tym dobrze. W zeszłym roku robiłam badania pod kątem tarczycy, bo się męczyłam i trudno mi było nawet mówić nie okazując zmęczenia i obrzęki od zgromadzenia wody w organizmie. Niesty moja lekarz twierdziła, że to nic i wszystko jest oky.Moja wina też jest w tym, że nie odstawiłam leku odrazu gdy zaczęłam się źle czuć.Więc teraz mam wiele do zrobienia aby czuc się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita w
do moni gdanszczanki ujęłaś to to sprytnie i trafnie .brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izausss
czy mozna stosowac zatrzyk jesli juz sie nie karmi piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyziczek
ja biorę zastrzyk od dwóch lat całe szczęście w ciąże nie zaszłam ale dodoatkowo używamy prezerwatyw. nie mam po nich powikłań nie przytyłam ani nie mam żadnych skutków ubocznych, nie zalezy mi na płodności bo moja dwójka mi już wsytarczy, ostanio zastanawiałam się nad założeniem spirali bo jest jeden minus w stosowaniu zastrzyku czyli brak okresu, nie mam żdnych plamień a jak już to bardzo żdako, brak miesiączki napewno nie jest najlepszy dla organizmu kobiety dlatego zastanawiam sie nad inną metodą jest to o tyle wygodne ze przez trzy miesiace ma sie spokój i nie jest to droga forma bo koszuję na trzy miesiące ok45 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×