Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AGIF

depo provera

Polecane posty

Gość aj25
Depo-Provera jest super biore juz 2 lata i nie zaluje ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwusia265
Witam wszystkich.Naczytałam się dość dużo na ten temat ale pamiętajcie,że każdy organizm inaczej reaguje na tę samą rzecz. przyjmuję już DEPO od 7 lat i chyba jestem weteranką...Mogę Wam powiedziwć że wogóle nie miesiączkuję i czuję sie bardzo dobrze. Mam już dwójkę dzieci i nie planuję już potomstwa.Depo polecam kobietą które już nie planują dzieci gdyż trzeba długo czekać na płodność.Poza tym jestem bardzo zadowolona z tego zastrzyku.POZDRAWIAM>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 2006
ja przestałam po 1 zastrzyku ,przytyłam strasznie i do tej pory nie mam miesiączki(2 miesiące)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka 2008
Wzięłam dziś DP. Nie wiem czy bardziej mam żałować wejścia na fora czy decyzji o iniekcji. Wzięłam dziś i co mogę teraz zrobić to nastawić się pozytywnie do DP a właściwie do skutków jakie mi przyniesie. Jestem po trzech cesarkach ostatnią miałam 3,5 miesiąca temu. Nigdy przedtem nic nie brałam. I znałam swoje ciało na tyle że stosowałam przez 12 lat kalendarzyk z 100% skutecznością. Czytając Was dziewczyny mam obawy że się wszystko posypie. Chciałam wziąć coś żeby przetrwać do momentu przegryzienia się decyzji o wazektomii. Karmię i obawy mam olbrzymie brać DP przy karmieniu wolno ale po 6 tygodniu a to czemu - karmienie to karmienie młody człowieczek rozwija się cały czas. Teraz proszę trzymajcie kciuki abym zaliczyła się do tych szczęściar którym DP służy, bo nie jestem sobie w stanie wyobrazić tego wszystkiego o czym pisałyście przez 12 długich tygodni (lub dłużej) i trzech moich Budrysów (5, 2, i 3mce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadzia24
za parę dni kończę brać cerazette i zdecydowałam się na depo :) nawet negatywne opinie mnie nie zniechęciły :) do odważnych świat należy. poza tym każda antykoncepcja hormonalna ma skutki uboczne! po pierwszym porodzie , jak już nie karmiłam piersią-wzięłam cilest,który brałam zanim urodziłam pierwsze dziecko.z tego co pamiętałam to był rewelacyjny!!! a po porodzie jak go wzięłam to czułqm się strasznie-miałam straszne mdłości! z tą antykoncepcja bywa różnie i nie piszcie,że stanowczo odradzacie,ponieważ każdy rodzaj antykoncepcji na każdą z nas zadziała INACZEJ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka 2008
No i minął tydzień... Powiem tak: plamień na razie brak a libido i owszem owszem ;) Więc dziś depo będzie jedynym zabezpieczeniem (piszą na forach od 3 - 5 dni, a w poradnikach że działa po dniu) jeśli wiecie kobietki co mam na myśli ;) Nie gryzę i ogólnie psychika na dobry z plusem. Obaczym dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anemiczka
Dla mnie ten lek jest rewelacyjny. Mogę powiedzieć, ze uratował mi życie. Bo co to za życie jak się 2 tygodnie w miesiącu zdycha? Miałam syndrom napięcia przedmiesiączkowego, kilka dni w miesiącu migreny, w czasie okresu krwotoki, i to takie , że nie mogłam wyjsć z domu, okropne bóle wszystkiego. O stałej pracy nie było mowy, dzieckiem się nie nacieszyłam zanim urosło bo nie miałam siły, i cały czas pomimo zażywania żelaza anemię na skutek krwawień. Depo Proverę biorę już prawie 3 lata i nie wyobrażąm sobie powrotu do dawniejszego koszmaru. Nie mam miesiączek - co za wygoda! Nie mam migren ani bólów brzucha, ładniej wyglądam i wreszcie chce mi się żyć! Polecam ten lek, bo wypróbowalam już wiele tabletkowych, i czułam się po nich b. źle (wysiadało mi krążenie, tyłam). Nie używam go jako srodka antykoncepcyjnego tylko jako leku i mogę tylko żałować, że o nim nie wiedziałam po urodzeniu dziecka. Mam zamiar go brać do końca życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia83
Hej!Ja wlasnie chce sie zdecydowac na ten zastrzyk bo karmie piersia juz pol roku i chce to nadal robic a nie planuje narazie dzieci.A nie miesiaczkowalam jeszcze od porodu.Ostatnio bardzo mnie mecza bole glowy tak jak na migrene.Powiedzcie jak Wam sluzy ten srodek anty,choc czytalam rozne wersje.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anemiczka
Dla mnie ten lek jest rewelacyjny. Mogę powiedzieć, ze uratował mi życie. Bo co to za życie jak się 2 tygodnie w miesiącu zdycha? Miałam syndrom napięcia przedmiesiączkowego, kilka dni w miesiącu migreny, w czasie okresu krwotoki, i to takie , że nie mogłam wyjsć z domu, okropne bóle wszystkiego. O stałej pracy nie było mowy, dzieckiem się nie nacieszyłam zanim urosło bo nie miałam siły, i cały czas pomimo zażywania żelaza anemię na skutek krwawień. Depo Proverę biorę już prawie 3 lata i nie wyobrażąm sobie powrotu do dawniejszego koszmaru. Nie mam miesiączek - co za wygoda! Nie mam migren ani bólów brzucha, ładniej wyglądam i wreszcie chce mi się żyć! Polecam ten lek, bo wypróbowalam już wiele tabletkowych, i czułam się po nich b. źle (wysiadało mi krążenie, tyłam). Nie używam go jako srodka antykoncepcyjnego tylko jako leku i mogę tylko żałować, że o nim nie wiedziałam po urodzeniu dziecka. Mam zamiar go brać do końca życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona_p3
Witam, ja przyjęłam dwie dawki Depo Provery i jak narazie jestem zadowolona, nie planuję już więcej dzieci więc sądzę, że ta metoda jest dla mnie najodpowiedniejsza. Jedynym skutkiem ubocznymi jak narazie jest to, że zanikła mi miesiączka, nie przytyłam i nie wypadają mi włosy jak to opisywały poprzedniczki a jeżeli "chodzi" o nastroje to przecież zawsze przed miesiączką kobiety mają ich huśtawki nieprawdaż? Po za tym wiadomym jest, że najpierw należy przeprowadzić odpowiednie badania zanim lekarz przepisze lek antykoncepcyjny i należy pamiętać, że wszystkie lekarstwa mają skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diwa
Jak dotąd brałam tabletki ale po urodzeniu dziecka mój gin zaproponował mi depo-niby,że jest lepszy od owych tabletek ale to guzik prawda.W prawdzie jestem po pierwszym zastrzyku i jak dotąd nie przytyłam ale moje libido znacznie spadło-na męża nie mogę patrzeć(jest mi przykro zwłaszcza,że wcześniej dużo się kochaliśmy a teraz mam do sexu obrzydzenie) skóra się przetłuściła mam trądzik a do tego jestem nerwowa.NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farfallak
Witam Jesli ktos moze udzielic mi odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie to bede bardzo wdziecznna. Wizelam po raz pierwszy ten zastrzyk , mysle tu o Depo-provera po zakonczeniu miesiaczki, dokladnie od zakonczenia miesiaczki minely 3 dni. Byc moze wazne jest tez iz jest to pierwsza miesiaczka od kiedy urodzilam dziecko. Lekarz stwierdzil ze jak juz mialam miesiaczke to moge wziasc ten zastrzyk.Zastanawia mnie tylko od kiedy antykoncepcja bedzie skuteczna bo w ulotkach pisze ze jak wezmie sie w 2 dniu miesiaczki to jest antykoncepcaj natychmiast... I teraz jestem troche w stresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misior
witam mam pytanko chodzi o okres pierwszy i narazie ostatni okres miałam w lutym karmie córeczke piersią tylko w nocy czy jest możliwość że to przez to mam takie przerwy martwie się bo wziełam właśnie zastrzyk tydzień temu ogólnie samopoczucie dobre tylko bóle głowy mam i jestem strasznie nerwowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eljoteq
no i jestem w przecinku, kropce, pytajniku... to w końcu dać się zaszczepić, czy nie? niemal jak Szekspirowskie "to be or not to be?" wydaje mi się , że ta metoda jest spoko, a tym bardziej , że zastanawiałam się nad implantem (wszepiany w ramię na trzy lata, z możliwością usunięcia w każdej chwili, oczywiście przez lekarza). I co tu zrobić. Jednak zdecyduję się, bo przecież każdy jest inny, a dwa jak się nie przekonam to nie będę wiedziała. Pozdrowionka... hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaella
biore depo juz 3 zastrzyki niedlugo bedzie 4 lecz nie wiem czy go wezme.jestem w innym kraju i ciezko z jezykiem dlatego ciagle jestem przy depo!!!!moje objawy po depo:okres np. 2 godz.mam pozniej nie i po paru godz znowu dostaje nieraz jest przerwa 3 dniowa ale to gora!!poza tym obnizone libido do zera a wczesniej bylo na najwyzszym poziomie.juz nie mowie ze tyje chociaz jem same zupki i owoce zero pieczywa zero smazonego nic nieraz prawie nic nie jem tylko warzywka a tu i tak wszytsko rosnie. tragedia ten zastrzyk nie polecam go.zwlaaszcza przy tym jakie sa skutki uboczne z okresem,zycie intymne odpada calkowicie i w sumie wtedy po co brac dp?? zastanowcie sie naprawde czy warto to siwnsto brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goska22
Witam ,jestem tu pierwszy raz.Nie polecam tej metody antykoncepcji.Stosowałam ją zaradz po urodzeniu dziecka czyli w 2005 i tylko raz.Od tamtej pory mam problemy z miesiączko (byla wywoływan)a teraz jest nieregularna i po tej metodzie są problemy z zajściem w ciąże.Także zastanówcie sie dobrze jak planujecie dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata42
witam.Ja uzywam ten środek juz od 6 lat.Bardzo jestem zadowolona.żadnych skutków ubocznych.Nie przytyłam od tego bynajmniej.Nic mi nie dolega,lowa nie boli .No a jeśli chodzi o miesiączki to nie mam jej od tego czasu.No i dobrze ,bo po co ,skoro juz nie chce miec dzieci więcej.A skutki uboczne przez ten czas to juz mysle ze by sie pojawiły. Ale widac nie wszyscy mogą go stosowac.Moja kolezanka nie mogla bo miala depresje jak nie dostała miesiączki.MNie to nie przeszkadza.Polecam Depo proverę.!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natali83
No wiec mi nie posluzyl ten zastrzyk ,poniewaz od od 3 tyg mam krwawienie jestem nerwowa i brak ochoty na co kolwiek.Mam zamiar chyba wybrac sie do lekarza aby dal mi cos na zatrzymanie tego krwawienia bo opadam juz z sil!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia83
CHYBA NIE ZDECYDUJE SIE JUZ NA KOLEJNA DAWKE BO PIERWSZA WZIELAM 07.03.08.A OD 02.04 MAM KRWAWIENIE DO DZISIAJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaja
Nikt z Was nie pisze o wieku. A może to zależy ile kto ma lat???? Jatych latek juz troche mam , biorę DP i teraz wiem że żyję. Nie przutyłam ani kg, a chciałabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaella
depo jest niby dla młodych dziewczyn i dla starszych pań tak czytałam ja mam 21 lat i nie dla mnie to same problemy nie wziełam nastepnego zastrzyku i teraz sie czuje fatalnie....nudnosci hustawki nastroju....i zaznaczam w cizy nie jestem nie bylo takiej mozliwosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaANIA
witam wszystkie panie co prawda jestem tu po raz pierwszy ale sama rowniez zazywam depo a wiec tak depo wzielam po raz pierwszy w ubieglym roku w pazdzierniku skonczyl sie w styczniu tego roku dokladnie 13stycznia nie wzielam kolejnego okres dostalam juz 17luego trwal do 2 kwietnia czyli prawie 2mies bez dnia przerwy ale byly to raczej krwawienia niz okres dalam rade krwawienie ustapilo ale pojawily sie bole jajnikow czasem nie do wytrzymania wiec udalam sie do ginekologa i niby wszystko ok kazal brac nospe na bole ale ja jeszcze zapytalam ponownie o zastrzyk no i 22kwietnia wzielam drugi bo dostalam raczej okres choc nie wiem czy to kolejne jakies krwawienie po 1zastrzyku a zdecydowalam sie na drugi poniewaz nie mialam zadnych boli jajnikow zadnych plamien waga ok libido nawet wyzsze mam juz dwie coreczki takze dzieci juz nie chce wiec bede zastrzyk stosowac co 3 miesiace. Nawet cere mialam ladniejsza niz po zastrzyku jedynie co to wlosy mi wypadaja ale to zaraz po porodzie zaczely czyli w lutym ubieglego roku i niestety do dzis wypadaja a tak to zastrzyk dla mnie jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania292929
witam ja dzis dostałam zastrzyk,w pierwszym dniu miesiączki.Chciałabym zapytac,czy wiecie od kiedy mogę czuc się zabezpieczona?to znaczy czy depo provera działa od razu?byłabym wdzięczna za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaluje
podobno zastrzyk dziala zaraz po podaniu wiec mozesz byc spokojna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania292929
bardzo dziękuje za odpowiedż:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam wszystko co się da o tym zastrzyku i jestem zdecydowana wziąć go. Pomimo, że lekarz ginekolog jak mi robił badanie piersi ostatnio i mu wspomniałam, że przyjde po recepte coś marudził, że będę sie może zle czuła. Ukróciłam go i powiedziałam, że skoro ginekologicznie i piersi mam w porządku to przy mojej anemii (nieprzyjmowanie z przewodu pokarmowego żelaza i vitB12 oraz uczulenie na żelazo w zastrzyku) będzie to dobra antykoncepcja jak mniemam, bo pozbędę się silnych krwawień. Doktor powiedział hm no tak i kazał przyjść. Nadmieniam iż mam 45 lat i do niedawna miałam drugą już spiralke (tę na 5 lat). Spirale narazie nie mogę, a tabletek nie wchłoni mój żołądek (brak wchłaniania z przewodu pokarmowego). Myślę, że dla kobiety jak ja, która nie zamierza już rodzić dzieci jest to dobra metoda i nie dam sie zwieść tym z konkurencyjnych firm farmaceutycznych, którzy piszą tu tak - by zniechęcić! 02.06 mam wizyte u ginekologa, będę z nim rozmawiała i poprosze o recepte. Ok 10go powinnam zastrzyk przyjąć. Postaram się tu napisać o moich doświadczeniach, jakie by nie były. Może to pomóc przecież innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam wszystko co się da o tym zastrzyku i jestem zdecydowana wziąć go. Pomimo, że lekarz ginekolog jak mi robił badanie piersi ostatnio i mu wspomniałam, że przyjde po recepte coś marudził, że będę sie może zle czuła. Ukróciłam go i powiedziałam, że skoro ginekologicznie i piersi mam w porządku to przy mojej anemii (nieprzyjmowanie z przewodu pokarmowego żelaza i vitB12 oraz uczulenie na żelazo w zastrzyku) będzie to dobra antykoncepcja jak mniemam, bo pozbędę się silnych krwawień. Doktor powiedział hm no tak i kazał przyjść. Nadmieniam iż mam 45 lat i do niedawna miałam drugą już spiralke (tę na 5 lat). Spirale narazie nie mogę, a tabletek nie wchłoni mój żołądek (brak wchłaniania z przewodu pokarmowego). Myślę, że dla kobiety jak ja, która nie zamierza już rodzić dzieci jest to dobra metoda i nie dam sie zwieść tym z konkurencyjnych firm farmaceutycznych, którzy piszą tu tak - by zniechęcić! 02.06 mam wizyte u ginekologa, będę z nim rozmawiała i poprosze o recepte. Ok 10go powinnam zastrzyk przyjąć. Postaram się tu napisać o moich doświadczeniach, jakie by nie były. Może to pomóc przecież innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzua26
ja jestem pzerazona tym co czytam brałam DP dwa razy i przestałam .Przytyłam 15 kg jestem rozhisteryzowana mam straszne bóle głowy ale dopóki tu nieweszłam to nie łączyłam tego co sie zemną dzieje z DP to straszne niebierzcie tego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaANIA
i slusznie alkaa1 daj znac jak sie czujesz po zastrzyku ja jestem wlasnie na drugim jedyne co mi dolega to bol glowy ale nie czesto niestety tez tradzik czy jak to tam nazwac ale idzie z tym zyc ogolnie z zastrzyku jestem zadowolona a to dlatego ze zawsze wazylam 42kg bardzo chcialam przytyc bo wygladalam jak chudzina skora kosc teraz ale po tym drugim przytylam waze 50kg bo po pierwszym nic nie tylam i jestem bardzo szczesliwa bo nic wczesniej nie pomoglo mi przbyc na wadze takze jak ktos chce przytyc i nie miec dzieci polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timida
mieszkam w Anglii,bylam dzis w przychodni po zastrzyk,pielegniarka dala mi go ,bez wczesniejszej wizity u lekarza,bez zadnego badania.wzielam go tylko po to by wstrzymac okres,bo za 2 miesiace mam operacje,ale jak tak czytam wypowiedzi to nie wie czy dobrze zrobilam.Jak bede miec okres to nie moga przeprowadzic operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×