Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AGIF

depo provera

Polecane posty

Gość timida
dziewczyny czy wiecie cos o jakis tabletkach ,ktore w razie czego zatrzymaja okres,prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama ANIA - ja bym wolała jednak nie przytyć, ale z tym to u mnie całkiem inna histiria. Mam już recepte i zamówiony zastrzyk w aptece na jutro. Miesiączke tylko patrzeć jak dostanę, więc wezmę zastrzyk. Jak powiedział doktor ginekolog - można spróbować. A mój ogólny lekarz jest jak najbardziej za, ze względu na moja anemie. Jednak liczę na zaprzestanie krwawienia. Martwię się teraz tylko żeby mi został dobrze podany. Różnie bywa z podawaniem zastrzków przez pielęgniarki (oj wiem coś o tym). Czy miałyście podawane przez lekarza czy siostre? Czy w ręke czy w pośladek? Do którego dnia miesiączki naprawde powinnam wziąć (różnie tu piszą)? Proszę o odpowiedz i dzieki. Napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama ANIA - ja bym wolała jednak nie przytyć, ale z tym to u mnie całkiem inna histiria. Mam już recepte i zamówiony zastrzyk w aptece na jutro. Miesiączke tylko patrzeć jak dostanę, więc wezmę zastrzyk. Jak powiedział doktor ginekolog - można spróbować. A mój ogólny lekarz jest jak najbardziej za, ze względu na moja anemie. Jednak liczę na zaprzestanie krwawienia. Martwię się teraz tylko żeby mi został dobrze podany. Różnie bywa z podawaniem zastrzków przez pielęgniarki (oj wiem coś o tym). Czy miałyście podawane przez lekarza czy siostre? Czy w ręke czy w pośladek? Do którego dnia miesiączki naprawde powinnam wziąć (różnie tu piszą)? Proszę o odpowiedz i dzieki. Napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaANIA
ja oba zastrzyki dostalam w posladek i oba robila mi siostra ale powiem szczerze ze siostry dobrze wiedza jak zastrzyk wykonac wiedza tez co to za zastrzyk w moim przypadku lekarz kazal wziac depo w pierwszy dzien miesiaczki tylko ze po pierwszym zastrzyku ciezko mi bylo stwierdzic czy to wlasnie miesiaczka czy znow krwawienie bo niestety na tym zastrzyku sa czeste krwawienia po pare dni aha wiecie co zauwazylam pierwszy raz jak sie robi zastrzyk jest ok ale jak zrobilam drugi to jestem jakas marudna powiem krotko czuje sie jak "stara baba" a jestem po 20 mam czesto zly nastroj nic mi sie nie chce nie wiem czy to akurat przez zastrzyk dowiem sie jak minie czas jego dzialania bo trzeciego juz nie wezme sprobuje tabletki wlasnie co do tabletek jedna dziewczyna tu pytala o tabletki ja znam jedynie takie microgynon i diane wiec sama mam pytanie moze ktos moglby mi polecic jakies dobre tabletki anty najlepiej takie ktore szybko powiekszaja biust :) bo u mnie juz nic nie zostalo po karmieniu piersia jeden wielki "flak":) pozdrawiam was serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyziczek
witam ja wzięłam zastrzyk w kwietniu 2006 po urodzeniu drugiego dziecka, do tej pory stosuje tę metodę, lekarz przed przepisaniem nie robił mi zadnych badań jedynie badanie ginekologiczne, czuje się po nim normalnie jak kazda kobieta mam złe i gorsze dni ale każda z nas tak ma nawet jak nie bierze zastrzyku, to takie nasze fanaberie, nie mam żadnych skótków ubocznych, nie przytyłam, libido mi nie spadło, dzieci więcej nie palnuję wiec nie interesuje mnie kiedy wróci mi płodność po tym zastrzyku, jedyny minus dla mojego organizmu to baardzo żadkie miesiączki nie pamiętam kiedy miłam ostatnio okres ale mi to pasuje mojemu organizmowi napewno nie zastrzyk wykonuje mi sąsiadka pielęgniarka ale lekarz powiedziął że jak nie bedzie miał mi kto zrobić to on robi w gabiniecie, dla mnie jest to dobry środek bo kosztuje nie dużo bo 45 złoty na trzy miesiące, na miesiąc wychodzi 15 złoty i nie musze się codziennie martwić czy wzięłam tablętkę zastanawiałam się nad wkładką ale nieraz zdarza sie że sie obluźnia i wypada ze swojego miejsca dodatkowo z męzęm stosujemy gumki dla dla własnego bezpeiczenstwa ja też jestem moda tak jak mama ANIA, mam 22 lata zastrzyk mam robiony w pośladek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey! Już jestem 3 dzień na zastrzyku, a wziełam go w pierwszy dzień miesiaczki. Czuje sie dobrze i nic prócz miesiaczki mi nie dolega. Ja naprawde wierze że dla kobiety w moim wieku i do tego z amemią ten środek jest w sam raz. Jeszcze chciałam zauważyć w spr tycia kobiet karmiacych - otóż większość mam karmiących jakie znam (koleżanki, czy moja siostra) nawet nie biorąc żadnych leków przytyły (niektóre mniej, niektóre więcej) - więc chyba nie z powodu depo jednak ten objaw. Ja szczerze jak narazie mam mniejszy apetyt. Bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisalam 3 dni temu ale gdzies sie zgubiło :( Obecnie jestem tydzień po zastrzyku - czuje sie nieźle, tzn żadnych bóli, migren nie miewam, większego apetytu tez nie, żadnych pryszczy ani przetłuszczenia włosó, libido normalnie w porzadku.. Dokuczała mi owszem dość obfita miesiączka trwająca 5 dni. Obecnie byłoby naprawde ok gdyby nie te plamienia, ale wiedziałam że one moga być. Sa niewielkie, ale denerwujące, ale cóż - trzeba sie pomęczyć troszke. Chciałabym sie ich pozbyć jak najszybciej - może ktos mi poradzi coś w tej kwestii - byłabym wdzięczna :) Napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisalam 3 dni temu ale gdzies sie zgubiło :( Obecnie jestem tydzień po zastrzyku - czuje sie nieźle, tzn żadnych bóli, migren nie miewam, większego apetytu tez nie, żadnych pryszczy ani przetłuszczenia włosó, libido normalnie w porzadku.. Dokuczała mi owszem dość obfita miesiączka trwająca 5 dni. Obecnie byłoby naprawde ok gdyby nie te plamienia, ale wiedziałam że one moga być. Sa niewielkie, ale denerwujące, ale cóż - trzeba sie pomęczyć troszke. Chciałabym sie ich pozbyć jak najszybciej - może ktos mi poradzi coś w tej kwestii - byłabym wdzięczna :) Napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terry0
DP biore juz od roku. Wzięłam ja jako lek. Nie przytyłam, nie mam zadnych dolegliwości, nie miałam żadnego krawawienia, o okresie zapomnialam. Mam dwoje dzieci(18 i 14 lat) i wiecej nie planuje. Nie polecam młodym kobietom ale dla mnie to rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazia45
Tak czytam wasze wypowiedzi i sie zastanawiam, ale chyba za miesiac sproboje z ta metoda, tylko skoncze brac tabletki, pale wiec raczej to nie jest dla mnie, szukalam jakiejs innej formy antykoncepcji o duzej gwarancji no i chyba tylko ten zastrzyk mi zostal Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis jest 20 dni po przyjęciu zastrzyku. Czuje sie dobrze, Po 5 dniach krwawienia było denerwujące plamienie, które sama sobie wyeliminowałam ziołowym lekiem \"Hemorigen\" (przeczytałam o nim na necie. Pomogło i plamienia po 4 dniu stosowania leku całkowicie zanikły. Jestem jakaś jakby spokojniejsza, mniej chce mi sie jeść, nie mam pryszczy, ani przetłuszczających się włosów. Libido jak zawsze duże i sex bardzo w porządku :P Jestem dobrej mysli jak narazie i nie żałuje. Zobaczymy jak będzie dalej. Napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja, skoro obiecałam pisać to pisze :) 9 lipca minął miesiąc od wzięcia pierwszego zastrzyku. Co było przedtem - pisałam - było dobrze. 10go lipca objawy jak przy miesiączce - silne bóle podbrzusza i pkeców, zwiekszone laknienie i nerwowosc. Na drugi dzien bole mniejsze, ale do dzis slaba jestem (pewnie to tez wplyw anemii i pogody strasznej u nas na slasku). Plamienia tak bardzo słabe jakby wcale. Czekam co będzie dalej. Jestem dobrej mysli. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaANIA
witam mnie zastrzyk sie konczy teraz 22lipca i zastanawiam sie co dalej robic? czy brac kolejny czy przerzucic sie na tabletki??? aj juz sama nie wiem!!! na zastrzyku strasznie duzo przybylam nigdy nie mialam celulitu teraz jest wszedzie!!! stad moja prosba kto moglby mi polecic tabletki ktore nie powoduja tycia ale na ktorych powieksza sie biust:) slyszalam ze sa takie tabletki lecz nie pamietam nazwy:( prosze o rade i serdecznie dziekuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widać zastrzyk jednym służy innym nie. Napewno dojrzałym kobietom tak, a jak widać mlodym, a szczególnie karmiącym nie bardzo. Dlatego trzeba spróbować, ocenić i sie wie. Ja już wiem, że mi pasuje. Czuje sie dobrze, żadnych plamień od czasu poprezdniej niby miesiączki. Teraz mam trzeci miesiąc po i zbliża sie czas nastepnej miesiaczki, zobaczymy jak bedzie. Mysle że dobrze. Nie tyje, żadnych pryszczy, żadnych gorszych nastrojów. Jest okey. Zapisałam sie do ginekologa już i pójdę po recepte na następny zastrzyk. Już postanowione. Pozdrawiam i napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey! I trzeba by napisać co dalej :) Trzeciej miesiączki nie było wcale, a po kontrolnym badaniu krwi wychodzi, że nieznaczne, ale podnosi sie poziom hemoglobiny. Najgorsze ze wszystkich objawów podczas tych 3 miesięcy miałam pod koniec - tak jakby mi już brakowało tego hormonu, jakiś niepokój, obniżenie libido nieco, wypryski na ramionach, niestety zauważam, że zaczyna rosnąć mi brzuszek, ale to równie dobrze związane może być z brakiem aktywności fizycznej (malo sie ruszam przy moich chorobach). Poszłam do mojej pani ginekolog, która wróciła już z urlopu, ale ta stwiedziła że nie zapisuje depo wcale, uderzyłam więc do pana doktora tego co poprzednio i zapisał mi. Jestem więc 3 dni po następnym (drugim) zastrzyku i zobaczymy co dalej - oby było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka25
Czesc wam czytam wasze wypowiedzi i jestem w szoku bo przez prawie 7 lat bralam anty w tabsach ale odpoczatku po porodzie 6 lat temu wzielam Cerazette tak pół roku i odrazu przeszlam na Microgynon 21 oczywiscie wszystko pod kontrola lekarza i badaniami w czerwcu wyszla mi zla cytologia grupa 3 cin 2 bylam w szpitalu na wycinkach i czyszczeniu szyjki macicy czekam obecnie na wyniki badan ale mam przerwe juz miesiac od anty i chcialabym przejsc na zastrzyki ale pani doctor mowi ze musi zobaczyc wyniki wycinkow i wtedy zobaczymy co bede brac.Przestraszylam sie waszych wypowiedzi i niewiem czy mam sie decydowac na te Depo-Provera bo z tego co czytalam to innych niema :( Faktycznie to tak wyglada ze sie niema okresu w ten czas na 3 miechy ????Niewiem co o tym sadzic co jest lepsze???pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antydepo
witajcie! DP wzielam tylko 2 razy i nigdy wiecej!!! wygodne i tanie-i tylko tyle! po DP mialam straszne humory,tradzik ktorego bylo trudno sie pozbyc,libido niemalze zerowe,drgawki!!! po zaprzestaniu dzialania owego zastrzyku krwawilam prze miesiac a obecnie nie mam okresu wcale! i zastanawiam sie jak to jest z plodnoscia po DP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antydepo
witajcie! DP wzielam tylko 2 razy i nigdy wiecej!!! wygodne i tanie-i tylko tyle! po DP mialam straszne humory,tradzik ktorego bylo trudno sie pozbyc,libido niemalze zerowe,drgawki!!! po zaprzestaniu dzialania owego zastrzyku krwawilam prze miesiac a obecnie nie mam okresu wcale! i zastanawiam sie jak to jest z plodnoscia po DP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc - znowu pisze :) Jestem po 2 zastrzyku 2 miesiąc, czyli nastepny wezme koniec listopada. Depo przykro mi że tak u Ciebie, ale za bardzo tragizujesz, a to że Tobie nie służył nie znaczy że jest zły, bo innym służy nieźle. Ja oczywiście pisze szczerze, że nie chwale pod niebiosa, jakies tam pewnie niedogodności są - u mnie to przede wszystkim plamienia czasem. Poza tym jezeli nawet miewam gorsze nastroje czy wiekszy czasami apetyt to kiedys bez brania zastrzyka tez takie cos miewalam (szczegolnie przed i w trakcie miesiączki zawsze). Ciesze sie bo ładnie poprawiła mi się hemoglobina (miesiaczki mialam długo i obfite) a o to mi głównie chodziło. Obecnie nie tyje, staram sie wiecej ruszać poprostu, nie mam żadnych pryszczy, włosy normalnie jak zawsze i tak musialam myc codzien, nastroje raz lepsze raz gorsze, ale to już normalna u mnie sprawa. Co jeszcze zauwazyłam, a o czym zapomnialam napisać wczesniej - bardzo pozytywne i cieszy mnie to, że od momentu wziecia depo mam spokoj z alergią na rękach Przestem to był koszmar - kiedys to przyszlo z wiekiem, ciągłe rany swedzące na rękach, wszelkie badania dermatologiczne, leczenia nic nie dawały (tylko flucinar, ale to sterydy, ktorych nie wolno za duzo). Wyglada na to że depo mi pomogła, alergia znikla calkowicie i już po żadnych proszkach i plynach nie pojawia się :) W tej chwili akurat przyznaje meczy mnie plamienie, ale licze że zaniknie jak przedtem. Co do libido to może i ciut mniejsze mam zapotrzebowanie, ale sama zawsze tego chcialam, także może być. Narazie tyle, napisze jeszcze, obojętnie jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyziczek
Ja biore depo od 2006 roku i tak spbie przypominam że na p[oczątku tez miałam jakies plamienia co jakiś czas ale teraz nie miałam nic, w sieprniu mialam wziaśc kolejny zastrzyk ale nie wzięłam i nic innego też nie brałam, od dwóch dni mam skąpe plamienia, ma początku listopada będę brała zastrzyk, bo rozwważałam wszytskie inne możliwoście ale żadna mi nie pasuje, zastanawiałam sie nad wkładko mirene,cena jest niezła (ok 1000 zł) i też nie ma się przyniej okresu, ale zrezygnowałam bo przyczyniła się ona u mojej siostry do udaru mózgu dlatego jej nie założe, zwyłka wkładka nie wchodzi w gre, boje sie miesiączkowych bulów brzucha, o tej wkładce też w pewnym programie słyszałam wiele nieciekawych opini, ja jestem zadowolona z depo i będą ją brała tak długo jak tp będzie możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jednorazowo
Ja biorę DP od 2 lat. Nic nie przytyłam / a chciałabym/.żadnych skutków ubocznych.Polecam .aha-mam 50 lat ,więc płodność mi nie potrzebna.Dla kobiet starszych -to rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viodor977
Witam.Oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego,ze kazdy organizm dziala inaczej na dany lek ale naprawde przestrzegam wszystkie Panie przed DP.Osobiscie mam go 1 raz drugi m-c.Po zastrzyku czulam sie okropnie.Mialam straszne zawroty i bole glowy.Bolalo mnie wszystko i nie moglam chodzic z powodu silnego bolu piszczeli.Wymiotowalam.Tak strasznie nie czulam sie nigdy!!!To minelo ale niestety nie to bylo najgorsze.Obecnie mam silne krwawienia od 3 tygodni codziennie.Jestem coraz slabsza,mdleje i lekarz nie bardzo potrafi mi pomoc.Do tego dochodzi tradzik.Ktorego nigdy nie mialam.Konsultowalam sie z kilkoma lekarzami i farmaceutami i zaden z nich nie polecil mi tego typu antykoncepcji.A w dodatku jestem matka karmiaca i niestety mimo info na ulotce ten lek powoduje tak silne spustoszenie w organizmie i dlatego nie jest polecany dla matek karmiacych.Ja niestety nie wiedzialam tego wczesniej i teraz bardzo zaluje wyboru!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu ja :) Pewnie gdybym była młodą dziewczyna nie decydowałabym sie na depo, ale paniom po 45 roku zycia raczej nie powinno szkodzić. Dzieci nie planuje sie juz mieć, miesiączka do niczego niepotrzebna, wiec jest ok. Napewno sa jakies skutki uboczne jak po kazdym leku. Mi jednak odpowiada, poniewaz biore mase innych lekow (już do końca zycia) wiec depo dodatkowo nie obciąża mi przewodu pkarmowego. Morfologia trzyma sie jak narazie (choc nadal kłopot z samym żelazem). Jesli chodzi o plamienia to po 3 zastrzyku zanikły i wogóle zero, więc super. Martwi mnie że nabieram na wadze, ale to u mnie w tych miesiacach zawsze. Libido troszke mniejsze, ale mialam za duże kiedyś, wiec okey :) Obecnie mam jakby migreny i złe nastroje, nic mi sie nie chce, tylko spać, ale z czym to zwiazane nie wiem dokladnie. Pisze jak jest. Czy wezme 4 zastrzyk - okaże się, jeszcze mam czas do zastanowienia. Pozdrawiam piszace szczerze oraz także tych co im każą pisać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) szkoda, ze znalazlam sie tu tak pozno...wzielam 3 zastrzyki, waznosc ostatniego skonczyla sie w sierpniu 2007r. Skutkow ubocznych nie mialam ZADNYCH, ale...okres dostalam dopiero w tym roku w lutym. Raz byl, raz go nie bylo...raz byl przez caly miesiac bez przerwy...tragedia...zaczelam chodzic od lekarza do lekarza, bo postanowilismy z mezem postarac sie o drugiego dzidziusia:) okazalo sie, ze plodnosc \\\"poszla w las\\\"... na zatrzymanie krwawienia i uregulowanie cyklow dostalam BROMOCORN (mialam, tez podwyzszona prolaktyne, ktora tez uniemozliwia zajscie w ciaze). Cykle sie uregulowaly, ale dzidziusia nadal nie widac...:( ale wierze, ze uda sie na pewno!!! nie polecam...jesli chcecie byc mamami...nie polecam... droga przez meke...POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANITA55
Wziełam zastrzyk w maju 2008 pierwszy raz i ostatni od tamtej pory miałmplamienia teraz trwa już 3miesiac bez przerwy nie wiem co mam z tym zrobic nadal karmie córeczke. Znacie moze leki na powstrzymanie krwawienia????????????////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes depo
Jak ktos je końskie dawki to wyglada jak chodzacy słoń a nie zwalać wszystko na antykoncepcje! w ciagu roku mozna przytyc 3 kilo w ciagu kolejnych 6-9kilo. Ile brałaś? miesiac? dwa? i 10 kiko. OPANUJCIE SIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biore depo rovera juz prawie półtora roku. Pierwszy zastrzyk wzięłam 6 tygodni po porodzie. Dobrze się po nim czuje nie mam żadnych skutków ubocznych oprócz tego, że mam 4 kilo więcej.W związku z tymi kilogramami postanowiłam odstawić zastrzyki żeby w miare możliwości wrócić do wagi na lato.Mam jednak pytanie. Czy można jakoś kontynuować antykoncepcję innymi tabletkami czy muszę czekać na pierwsza miesiączkę która nie wiadomo kiedy się pojawi. Po prostu boje sie nie brać żadnych środków w obawie przed niechcianą ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga000002
dostałam depo jako środek antykoncepcyjny od angielskiego lekarza,prawda jest taka że po pierwszym zastrzyku było strasznie:rozdraznienie,bóle głowy(przedtem głowa bolal mnie ze 3 razy w życiu),plamienia prawie ciągłe i ogólnie było nieciekawie ale nie tyłam! Przyszedł czas 2 dawki ,zastanawiałam się i postanowiłam zaryzykować.Zaznaczam że nigdy przedtem nie brałam żadnej antykoncepcji. jestem bardzo zadowolona i myśle sobie ze te objawy które byłly to odpowiedz organizmu na bombe hormonalną pierwszego zastrzyku. teraz czuje się b.dobrze, nie tyje troszke plamie ale ogólnie nic się nie dzieje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudiapokorska
kochane dziewczyny!!mieszkam w angli i moj lekarz powiedzial mi o zastrzyku depo-prowera po dluzszym namysle zdecydowalam sie na niego mam juz go 3 tydzien i bardzo dobrze sie czuje okres mi sie normanie skocnczyl i jak narazie nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych!a wy przestancie do cholery pisac o skutkach ubocznych bo kazdny srodek antykoncepcyjeny ma skutki uboczne niektore wieksze a inne mniejsze i u kazdej z nas zupelnie inne!wiec nie sugerujcie sie wypowiedziami innych po prostu same sprobujcie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudiapokorska
kochane dziewczyny!!mieszkam w angli i moj lekarz powiedzial mi o zastrzyku depo-prowera po dluzszym namysle zdecydowalam sie na niego mam juz go 3 tydzien i bardzo dobrze sie czuje okres mi sie normanie skocnczyl i jak narazie nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych!a wy przestancie do cholery pisac o skutkach ubocznych bo kazdny srodek antykoncepcyjeny ma skutki uboczne niektore wieksze a inne mniejsze i u kazdej z nas zupelnie inne!wiec nie sugerujcie sie wypowiedziami innych po prostu same sprobujcie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×