Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość za-in-te-re-so-wa-na

IMIONA DLA DZIECI URODZONYCH ZA GRANICA

Polecane posty

Gość lola88
witam. mieszkam w polsce i mam dwóch synków. pierwszego nazwałam Patryk-bardzo popularne imie, za granica tez łatwo o wymowe, a drugiego Nataniel-oczywiscie ludzie zawsze nie dwa razy pytaja "ze jak?" nie dziwota w koncu w polsce jest ich niecały 1 tys. oba imiona mi sie strasznie podobaja i nie zmieniłabym ich nigdy w zyciu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmieszkam w uk
i tu Polacy corkom daja na imie zuzia i Julia-normalnie wysyp tych imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wcale bo nie, chadzam na rózne playgrupy od kilku lat i żadnej Zuzi ani Julki nie spotkałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my nazwalismy corke Emilia,latwe do wypowiedzenia ,pisze sie po polsku i angielsku tak samo i pasuje do polskiego nazwiska (mieszkamy w Kanadzie):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otl po latach
Moj synek idzie do szkoly no i nie wiem czy ma byc w szkole anglojezycznej wolany Kuba czy Jacob albo Jake.On dla nas jest Kuba,ale co zrobic w szkole? Beda wszyscy mysleli ze z Cuba przyplynal.Mieszkamy w USA.Starszy Victor,nie ma problemu.Jeszcze pewnie kiuba beda mowic.Co byscie zrobili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba to cooba
trzeba bylo dac daniel :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mieszkam w USA. Maz Amerykanin. Jestem w ciazy z chlopczykiem. zastanawiamy sie nad imionami Adrian albo Julian. Dziewczynka mialaby byc Olivia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż Francuz mieszkamy w Holandii córka Michaela wymawiane jak napisane. Babcia we Francji wola Mimi , polska Miska. Nikt nie ma problemów z wymową i zapamiętaniem ...a imię czeskie LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luzacka
siemano wszystkim najlepsze imiona to; dziewczynka- olivia nicol jessica lub chlopiec- oliver michael diego toby ps: pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
Moi znajomi z Londynu nadali swoim córkom imiona bardzo uniwersalne, tak samo brzmiące. Dla syna Adam, a dla córki Amelia. W Polsce na chłopczyka wołają Adaś, a w szkole angielskiej używa pełnej wersji imienia. Znów dziewczynka to po prostu Mela lub Mel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
poprawka - swoim dzieciom :D synkowi i córce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mi sie podoba Vincent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megijeltai1987
Kurde myślicie że to będzie dobre? http://tvhl.co/3zm0l sama nie wiem... Nigdy nie stosowałam odżywek do rzęs...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej! ja mieszkam w UK od 8 lat I nie zamierzam wracac. spodziewam sie synka I bardzo podoba mi sie imie LUCA. co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym,ze kojarzy mi sie z Wlochami,to dlaczego nie...Luke...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_znowu_po
'My name is Luca..." taka piosenka szła... to nie jest dziewczyńskie imię w UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jest !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w UK od 10 lat. Moi chłopcy to: Adam i Paul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pizza na sniadanie
Temat wciaz zyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ledwo,ledwo :D Amelia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adam Enrique , buahahaha ja pier .... czyli adam henryk buaha ha ha ha ale wiocha przepraszam bede hamerykanski i napisze vioha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paul kielbasinski jestem milo mi . Nazwiska tez pozmieniajcie tepi ludzie bez honoru i tozszmosci ,to los gotujecie swoim dziecom .Teraz wszedzie na swiecie mozna wpisywac znaki dydaktyczne i nie ma z tym problemu jesli jest taka potrzeba w wielu jezykach wystepuja takie znaki np w niemieckim i niemiec nie zmieni imienia tylko dlatego ze anglik czy zabojat wymowic nie moze . Szanujcie siebie ,swoj kraj z ktorego POCHODZICIE i glowa do gory .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja coreczka ma na imie Lexie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To X to w Polsce postrzegane jest jako punkt zaznaczony do wiercenia otworu, pamietajcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quieritt
Ja mieszkam w Holandii już 8 lat mój mąż 20 i nie zamierzamy wracać do Polski . Mamy synka Caspra Wojciecha i córcie Ines Gabrielle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela_ny
Mieszkamy w USA, obydwie polacy,Moja corka ma na imie Emilia I nie ma problemow.na dziecko beda wolac tak jak im powiesz! My wolamy czasem Milka I znajomi amerykanscy tez! Drugie ma angielskie,a tak naprawde to lacinskie tylko tu uzywane. Jest z ksiazki ktora z mezem obydwoje kochamy, ma dla nas sentymentalne znaczenie a uzywa sie tylko w papierach wiec nie szkodzi ze jest orginalnoejsze I trudniejsze. Wazne jest pierwsze. Czasem te bardzo oryginalne imiona krzywdza dzieci! Pomysl o szkole, rowiesnikach itd...ja jestem izabela I musze poprawiac zawsze bo pisza mnie Isabella Isabelle izabelle Isabel itp. Ale nie zmienilam zeby im ulatwiac. Dlaczego? To moje imie! Ci ktorzy mnie znaja dluzej wiedza, nowi sie musza dostosowac I tyle! Nie lubie kiedy np. Emilia staje sie Emily (poprawiam) albo Monika to Monica czy Jakub zmoeniaja na Jacob. Jesli uwazasz ze w USA bedzie lepiej Jacob to tak mu wpisz! Dzieci potrzebuja wiedziec ze ich imiona to ich indywidualnosc a nie cos co mozna przestawic jak nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mama na imie Paulina i z tym imieniem nie mam problemu w zadnym kraju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
‘Jesteśmy kosmopolityczni’ i nazwiemy dziecko Bianka. Mój Boże jakie z was wieśniaki. Zasada jest prosta - polscy rodzice - polskie imiona - mieszani rodzice - po jednym z każdego rodzimego języka. To jak dziecko wołamy to inna sprawa. Nazywanie dziecka Suzane po babci Zuzannie to kwintesencja zacofania i kompleksów. Ja mieszkałam długo u UK a teraz w Australii ale to nie ma znaczenia bo oboje z mężem jesteśmy Polakami i dzieci w drodze imiona będą miały Polskie no bo jakie ? Brian ? Suzie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a ja jestem Polka i mam meza Turka, a mieszkamy w Niemczech, wedlug ciebie mam dac dzieciom po trzy imiona? Corka nazywa sie Jasmin Maria (Maria jest po mojej zmarlej matce), syn bedzie sie nazywal Iliyas (czyt. Ilijas)lub Jacob Ismail (Ismail po zmarlym dziadku meza). Dla mnie wazne jest, zeby te imiona mozna bylo w kazdym jezyku wypowiedziec, to co kto o nich mysli mam gleboko w tylku, bo to MOJE dzieci a nie innych, tak samo guzik mnie obchodzi jak sie nazywaja inne dzieci, imie to imie, nic wiecej nic mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZULI
Witam mamy dwie coreczki , starsza urodzila sie w Polsce . ale z imionami "trafilismy" Zuzanna Maria . nie ma tu zadnego problemu , wszyscy zwracaja sie do niej w sposob jaki sie przedstawia , czyli Z(S)UZANNA albo Zuzia :-) Mlodsza ma na imie Lilianna Sara ... wiekszosc zwraca sie do niej LILY , ale podobnie nazywaja ja w kraju wujkowie i ciocie... No chyba . ze ktos zdrobni Lilianus :-) teraz jest 3 dziewczynka "w rodze " i mam dylemat . Moj maz jest Anglikiem i chcielibysmy znalesc imie nie obce dla obu stron.. Mi sie podoba KLARA lub CLARA ..moj maz nie jest przekonany ... no ale jeszcze mam troche czasu.pozdrawiam EDY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×