Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość za-in-te-re-so-wa-na

IMIONA DLA DZIECI URODZONYCH ZA GRANICA

Polecane posty

Gość njvbbbbbbbbbbbbbgggg..........
A ja mam Claudie i Daniela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietam jak mieszkalam w Polsce, bedac nastolatka lubilysmy z siostra szukac nietypowych imion, Oliwia byla jednym z moich ulubionych, pamietam, ze kolezanki sie smialy, ze takie cudowane, nie baczac na to, ze wiekszosc popularnych polskich imion skads przywedrowala, a malo jest takich z korzeniami, a teraz mi sie smiac chce bo te moje niegdys ulubione i krytykowane na stale weszly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena2006
Witam, ja mieszkam w szkocji od 10 lat, mam meza szkota i bardzo zalezalo mi aby imiona moich dzieci byly proste I zrozumiale w obu jezykach. Mam 4 letnie blizniaki- Lene (po angielsku czesto wypowiadane lina, ale my I znajomi staraja sie uzywyac polskiej wymowy) I Leona ( po angielsku Lion ale ta wymowa mi nie przeszkasza) oprocz tego moja coreczka ktora urodzi sie za miesiac bedzie Hana albo Sofia-wlasnie w takiej polskiej pisowni. A imiona polskich dzieci urodzonych tutaj to glownie Nadia,Julia (sama mam tak na imie), Maya, Oliwka, Zuzia, Amelia i Wiktoria, dla chlopcow Kuba, Alan, Aleks, Igor. Wszystkie mi sie nawet podobaja, brzmi prosto w obu jezykach- nie znosze udziwnionych imion I jeszcze z polska pisownia typu Nikol, Samanta, czy Natan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brronislava
Ja swoje ewentualne dzieci bym nazwała - żeńskie Wanda, Gaja, Lara, Hanna, męskie - Emil, Karol, cos takiego. Czyli w sumie raczej po polsku.Imiona krótkie, niezbyt egzotyczne (do takich bym zaliczyła Władysława, Kazimierza, Mścisława itp:) ). Mieszkam w Niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fionka27
my mamy dylemat, mieszkamy w uk, maz jest albanczykiem, imie musi brzmiec ladnie i nie obco w 3 jezykach, dla dziewczynki bedzie Viktoria przez V ale z polskim k, a dla chlopca.. nie mam pojecia..moze Sebastian, chociaz maz za bardzo tego imienia nie lubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie sa popularne albanskie imiona? Moze Krzysztof albo Aleksander, to drugie jest naprawde uniwersalne i fajne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fionka27
Aleksander to imie brata meza,takze odpada, a Krzysztofa nie wypowie;) co do popularnych imion to dla dziewczynki Eleni, Xhemile, Valentina, Miranda, dla chlopcow Sigli, Ilir, Dritan, Xeni.. takze u nas by brzimialy za obco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie ma odpowiednika Krzysztofa? Myslalam, ze to imie tak jak i Alexander czy Piotr jest we wszystkich mozliwych jezykach. A co z Adamem i Ewa? ;) *************************************************************************** 🌻BABYHOPES / PO TRZYDZIESTCE / USA / 2010 http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4442771 😘TESTY OWULACYJNE - ktos stosuje? stosowal? http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4454939 ❤️IMIONA DLA DZIECI URODZONYCH ZA GRANICA: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=848368 ...i ja :) http://www.thegratefulgoddess.com/images/Stone_Sodalite_m.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka44656
jest Chris :) to przeciez Krzysztof Christopher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbi0007
a my damy z mężem synkowi Lennox :) a córeczce Liliana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolgia
zal mi cie matolku kevin to najpiekniejsze imie na swiecie!!!!!!!a jakie ty masz ???????czekam na odp. -jessica -dzesika -nicol-nikola -angela-andzela -samantha-samanta -kim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weimeranka
a co powiecie na imie Lucas? albo Jonas? Mieszkam w niemczech i sie nad tymi imionami zastanawiam bo po polsku tez bedzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merren
Tata jest Polakiem, ale z niemieckim nazwiskiem, więc nie ma problemu z niedopasowaniem. Jeden problem mniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
pierwszemu dziecku nadaliśmy imię Jan - po dziadku, jedyny problem, że trzeba uczyć Szkotów wymiawiać je Jan, a nie Dżan (co jest z kolei ichnim skrótem od Janet), teraz chłop się uparł na Kasjana które to imię też mi się podoba, ale trochę nie widzę racji bytu tutaj, bo z miejscową wymową będzie brzmiało bliskowschodnio lub hindusko, co mi się nie podoba, chciałabym Bruno, a najchętniej dziewczynkę Biankę:) zresztą pułapek dużo - pracowałam kiedyś z takim trochę już dziadkiem, który miał na imię Bolek - strasznie się z niego Anglicy nabijali... lepiej konsultować imię i zdrobnienia z miejscowymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co smiesznego jest w imieniu Bolek? Nie wytlumaczylas. To Janet pochodzi od meskiego imienia, a nie odwrotnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mieszkam w Irlandii i moja corcia bedzie miala na imie Amy Eva, co sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
Sodalite - może i pochodzi od męskiego imienia, ale skrót kazdy kojarzy w wersją żeńską, no oże Skandynawowie nie mają z tym problemu;) Bolek od bollocks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NASZA TABELA
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjjgjhjh
u nas bedzie Emma Viktoria ( nie obchodzi mnie ze te imie jest oklepane w Polsce, w Polsce jestem raz na rok lub 2 lata, tu gdzie mieszkam nie ma dziewczynek o takim imieniu, bo te imie jest wg tutejszej mody starodawne;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunnyride z Florydy
Amanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NASZA TA TA TABELA LA LA
Victoria dobre wszedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena20022
ja moim dziecia dalam naimie Suzanna i Michael bardzo mi sie one podobaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatymusia
My naszemu synkowi nadalismy piekne imie Timothy. Mieszkamy we Francji (maz jest Francuzem), imie jest angielskie, ale bliskie fracuskiej wersji Timothe, za to bez akcentow...po polsku mamy do dyspozycji zdrobnienia Tymek, Tymus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×