Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość za-in-te-re-so-wa-na

IMIONA DLA DZIECI URODZONYCH ZA GRANICA

Polecane posty

Gość chce kupic
czy to dla chlopca czy dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzelukamundrala
Nel i Kai calkiem fajnie, a dlugie nazwisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skitels
Podnosze.. A ja mieszkam we francusko języcznym kraju.. Nie mam pojęcia jakie imie wybrac dla dziewczynki żeby brzmiało po polsku i po francuski i po angielsku tak samo no i żeby było ładne... Myślałam o Gaja ale po F będzie Gaża Blanka będzie Bląka Julia będzie Żuli itd Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaja mozesz zapisac Gaya albo Gaa .... i juz bedzie poprawna wymowa :) My mieszkamy we Fr i coreczka ma na imie Alice.... po naszemu Alicja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez szukalam imienia uniwersalnego - ale takiego zeby nie zmienialo sie w polskim ani innym - i stad Nina, urodzona w US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xela1974
Ja Polka a ojciec moich dzieci to Australijczyk (mieszkam w Australjii) mamy 2 dzieci - Jacob (chlopczyk) i Emma (dziewczynka). Wybralismy imiona ktore pasowaly do dzieci urodzonych, no i ktore tez nam sie podobaly. Ale tylko zaluje ze nie postaralam sie oto zeby bylo napisane przez "k" i ""u" a nie przez "c" i "o" w Jacob (to znaczy aby bylo Jakub). Troche o tym wspomnialam ale bardziej robilo sens aby synek nie chodzil i poprawial przy pisaniu swojego imienia przez cale zycie (tak jak ja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REDZI
Mój mąż ma na imię Ariel, ja Regina dlatego dla synka szukaliśmy oryginalnego imienia i zdecydowaliśmy się na Tymona ( Tymonka). teraz planujemy drugie dziecko i tu pojawił się problem. Co sądzicie O ; SAMANTA MILA ELIZA LISA HANNA NEL NADIA LIWIA MARIKA DENI BIANKA SARA AMINA KESJA bo nie możemy dojść do porozumienia:( A może macie jakieś propozycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REDZI podobają mi się imiona: Liwia, Bianka, Kesja i Sara chociaż ta ostatnia wcale nie jesttaka oryginalna ( tak samo jak Hanna, Nadia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dopopopowyzj
o co chodzi z tym victorami, niezbyt ladne imie ale ostatnio bardzo spotykane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viktor - zwycięstwo tak można przetłumaczyć(tak mi się zdaje wiktoria)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi najbardziej podobają się dla dziewczynek Emma, Eliza, Samanta, Olimpia, Oliwia, Damaris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj pierwszy synek ma na imie Sebastian,a drugi bedzie Wojtus.Ja mialam opory,bo myslalam o tym,ze bedzie mu trudno w przyszlosci,bo bedzie musial ciagle literowac,ale potem stwierdzilam,ze to bedzie problem bardziej Irlandczykow niz jego.Moj maz ma bardzo latwe i krotkie imie,a i tak bardzo rzadko je dobrze zapisuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiadylusia
uk. maz brytyjczyk, syn -DYLAN. wszystkim sie podoba. nawet moj 87letni dziadek nie ma z nim problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez z uk
Corka Julia,pisownia polska i angielska taka sama ale wymowa inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn ma imiona Aleksander(wybrane wspólnie) Jan-po ukochanym dziadku męża. W dokumentach typu paszport,akt urodzenia-wpisane oba imiona, a np w przychodni-jedno. Osobo posługujące się językiem angielskim nie mają problemu z wymową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja USA
Corka Anna Marie, imie miedzynarodowe, proste i pasuje do nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracuje w przedszkolu w irl.
wiec moge wam dac pare pomyslow na imiona zagraniczne :) dziewczynki : Aryia Skye Ava Tess Sophie Hollie Tara Eiru (mowi sie Eru) Charlotte Amelia Ella Layla Chlopczyk: Evan Ronan Kellan Cillian Callan Ethan Eli Taylor Martin Zack tak tylko podalam co mi przyszlo szybko do glowy, :) jak jestescie za granica to dajecie raczej polskie imie czy oryginalne imie we wszystkich jezykach czy typowo angielskie/amerykanskie skoro wiecie ze chcecie tam zostac ? dalibyscie jakies imie lekko angielskie czy moze uniwersalne np. Eva albo Adam do polskiego nazwiska. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie podobaja : dla dziewczynki : Amy . Louise . Ashley. Vanessa. Charlotte. Charlie. Holy. dla chlopca: Olivier. Callum. Brendan mieszkam w Szkocji . dla chlopca malo mi sie podoba ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
syn ma na imię Jan - po dziadkach (tutaj nie było żadnej dyskusji), jedyny problem, że wołają na niego czasem Dżan - co jest skrótem od Janet...ale jak się ich nauczy to mówią prawidłowo;) córka Bianka - tutaj chcieliśmy coś łatwego do wymówienia w każdym kraju i żeby nie było często spotykane, bo nazwisko dzieciaki mają polskie i przerąbane do wymowy, więc ich wizytówką miało być imię i zresztą tak się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracuje w przedszkolu w irl.
no wlasnie jest duzo fajnych imon, ja mieszkam w irlandii (jak widac) , nie mam jeszcze dzieci ale staram sie wiec juz sobie patrze imiona po ciuchu , w zasadzie to podoba mi sie duzo dla dziewczynek ale dla chopcow malo co, ja jestem za typowo imieniem oryginalnym - w snesie tak samo mniejwiecej brzmiacym w pl i tutaj, a moj maz np. woli anglojezyczne bo i tak tutaj zostajemy i zeby dziecko nie mialo problemow itd. ale do polskiego nazwiaska to porazka po prostu... wiec teraz walcze z nim o sowoje racje zeby dziecka nie krzywdzic juz na starcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×