Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Agata94
czesc. jestem agata, mam 15 lat. od niedawna zaczelam leczyc zeby. mam wade zryzu, moja ortodontka powiedziala mi ze musze miec staly aparat bo inaczej sie nie da. niestety bede miec wyrywane zeby, czego sie najbardziej boje. pozniej aparat na gore i dol . mam nadzieje ze przezyje ten bol. napiszcie jakies rady :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
rada!? nie rezygnuj z leczenia i przyj do przodu! :) =satysfakcja gwarantowana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
rada!? nie rezygnuj z leczenia i przyj do przodu! :) =satysfakcja gwarantowana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatek94
Hej ;) Noszę aparat od roku i tydzień temu mój dentysta stwierdził, że może jeszcze 2-3 wizyty i mi go ściągnie. I teraz pojawia się pytanie. Czy to bardzo boli? I jak długo to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Król Artur
Artur 27 lat. Również jestem w trakcie leczenia ortodontycznego, aparat mam pół roku a już widzę piorunjące efekty, nie wiem czy zależy to od konkretnego ortodonty , czy wady którą się miało, a może od rodzaju zastosowanych zamków- ja mam z polecenia znajomej ortodontki zamki "samoligaturujące" Axis ( nie potrzeba mieć tu tych tzw gumeczek - krótsze wizyty u ortodonty). Podobno ich największą zaletą jest spore przyśpieszenie czasu leczenia no i są naprawdę eleganckie ;) Ceny podobne do wymienionych juz we wcześniejszych wypowiedziach - czyli oki. Pozdrawiam Serdecznie wszystkich Aparatów i Aparatki ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Król Artur
z tego co mnie informowano po zdjęciu aparatu ortodontycznego dobrze jest w niektórych przypadkach zakładać tzw płytkę retencyjną(malutką przezroczystą osłonę na zęby), na noc - utrwala ona efekty leczenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam retencje, zakładam ją zawsze na noc,czasem też na 2 godz. w ciągu dnia!niestety w moim przypadku to pieniądze wyrzucone w błoto:(!może nie jest tak jak przed założeniem aparatu,ale jednak widać różnicę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Król Artur
Powinnas porozmawiac ze swoim lekarzem specjalistą , wydaje mi się że nie powinno być przy dobrze wykonanej płytce i jej regularnym noszeniu żadnych problemów ( widzę po znajomych ) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 3 dniach po zdjęciu aparatu cofnęła mi się 2-ka!na wizycie u stomatologa,lekarka ewidentnie stwierdziła że widzi różnicę!pojechałam do mojej ortodontki,usłyszałam że wszystko jest ok i że za bardzo jestem przewrażliwiona!zgodziła się tylko na zrobienie mi mocniejszej retencji!pewnie jestem jedną z tych pechowych osób;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mam 15 lat i 3 dni temu miałam zakładane te gumeczki(separacja) okropnie boli normalnie nie czuje całej szczęgi,boli strasznie zadne proszki przeciwbólowe niepomagają najgorzej jest przy jedzeniu w szkole kanapke jadłam przez 4 przerwy ;P,5 listopada znow mam wizyte mam nadzieje ze gumeczki mi zdejmie,chce nosic aparat ale niemyslałam ze az tak bedzie duzo leczenia przed nim (usówanie zębów,separacja,rtg) czy wy tez macie takie problemy z tymi gumeczkami?boje sie że mogą wypaść podczas jedzenia lub mycia zębów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
jakoś musisz przez to przejść... ja, pamietam płakałam z bólu. proponuję żebyś zamiast kanapek jadła np. jogurty albo banany... nie ma obaw! nie wypadnie, są zbyt mocno wciśnięte. Cierpliwości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papuska15
Hejka. Ja bede nie dlugo nosila aparat ortodontyczny hyrax. Nosi moze ktos z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak chyba bede mosiala jesc tylko jogurty i banany hihi :) najgorsze jest to ze jak bede juz miala apart założony to niebede mogła jeść żelków a ja je uwielbiam!bede mosiala jakoś przeżyc hihi :) a jak macie aparat to myjecie zęby nawet w szkole czy wpracy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia303
myje jak mi sie zachce... na początku myłam po każdym posiłku w szkole. ale na takie bajery teraz nie mam czasu....jem WSZYSTKO!! to tylko farmazony ze orzechow nie mozna jesc... zelek.. jabłek.. gumy żuć. śmiać mi się chce jak ktoś tak mówi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łojla
Wszyscy muszą mieć separacje tzn. te gumeczki czy tylko niektórzy? Jak długo to trwa? Przed założeniem też musieliście iść do logopedy? Bo ja musze, a wcale nie mam wady wymowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łojla
Wszyscy muszą mieć separacje tzn. te gumeczki czy tylko niektórzy? Jak długo to trwa? Przed założeniem też musieliście iść do logopedy? Bo ja musze, a wcale nie mam wady wymowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie są przeciwwskazania przy zakładaniu aparatu. tzn.chodzi mi o to, że chciałabym go nosić, świadoma jestem jakie są przy tym cierpienia i koszty, ale problem mam w tym, że nie wiem czy np.leczenie kanałowe przeszkadza w założeniu tego aparatu lub innego rodzaju leczenia? w najbliższym czasie wybiorę się do stomatologa na konsultacje, ale chciałabym znać waszą opinię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciascioo
Witam,chce założyć sobie stały aparat..szukam dobrego ortodonty w trójmieście lub okolicach czy możecie kogoś polecić?Prosiłabym również o podawanie cen u konkretnych lekarzy.Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przytulanka22
ciascioo - polecam dr Kaska w Gdyni:) ja u niej zakładałam aparat i jestem baaaardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angggie
ostatnio orto ząłozyła mi taka sprezynkę na łuk...dokładnie mieczy1 a 3 po to zeby zrobic miejsce na 2 która jest troch ez tyłu...miliscie cos takiego ? jak długo bede miała ten "bonusik"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ... mam kilka pytań dotyczących aparatu na ząbki... czy można sobie wybrać np. czy chce się nosić stały czy tylko ten na noc zwykły??? czy koniecznie trzeba wyrwać wszystkie czwórki żeby mieć stały aparacik? POZDRAWIAM WSZYSTKIE APARATKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funczi
ile czasu nosi sie Hyrax? czy trzeba nosić go bite 6 miesiecy czy to wszystko zależy od danej osoby (jednej szybko sie rozszerza, innej wolniej). ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funczi
"izabelka23 ludzie nie wyrywajcie zębów do aparatów!!!!!!! Ja zrobiłam ten błąd jeśli orto mówi ze inaczej sie nie da-to poszukajcie innego orto-bo wyrywanie to pójście na łatwizne....wszystko się da naprawic nie wyrywając!!!!! Mam nadzieje ze mój post uratuje komuś czwóreczki (bo te najczęściej są wyrywane) Pozdrawiam" łatwo powiedzieć nie wyrywajcie. ja mam za mała szczękę i zęby mi sie nie mieszczą. przez to w górnej szczęce nie mieściły mi sie 3, dlatego trzeba było wyrwać 4 żeby weszly 3. teraz miałam wyrywane 8 ale dlatego że czeka mnie operacja szczęki. ale w zasadzie górne 8 przeszkadzały mi bo rosły w stronę policzka, całe jedzenie zatrzymywało mi sie na 8 i nie można było ich dobrze wyczyścić. jeśli chodzi o 8 to te zęby szybko sie psują a jak zaczną sie psuć to razem z nimi mogą psuć sie 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelka23
funczi Jeśli szczęka jest za mała to orto powinien ją poszerzyć za pomocą hyraxa, haasa czy innego bardziej złożonego aparatu dobranego indywidualnie a dopiero potem prostować zęby aparatem stałym. Uzyskany jest wtedy efekt ładnego szerokiego uśmiechu.Niestety istnieje tendencja że większość ortodontów skupia się tylko na wyprostowaniu stłoczonych zębow a miejsce zyskuje poprzez usunięcie zdrowych 4 czy 5!!!! Sama padłam ofiara takiego orto-partacza który wyrwał mi górne 4 a wada po kilku latachi tak mi sie cofneła!!!!! Miałam to szczęście ze rok temu trafiłam na orto z prawdziwego zdarzenia który zajął się mną jak należy...poszerzył mi szczękę,zlikwidował klikanie w stawie skroniowo-żuchwowym i tym samym uwolnił od nawracających bólów głowy.....wszystko ładnie pięknie ale niestety konsekwencję wyrwania 4 troche widać ponieważ gdyby nie to to mogłabym się pochwalić ślicznym szerokim uśmiechem. Nój orto leczy BEZ wyrywania zębów..każdy nawet najbardziej beznadziejny przypadek... PS.Mam nadzieje ze ten post choć długi to zostanie przeczytany i zmusi do refleksji...bo ja naprawde wiele bym dała aby cofnąc czas i mieć moje 4 :/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chłopak
ja nie miałam usuwanych 4, więc nie każdy ortodonta każe usuwać. leczenie kanałowe nie jest przeszkodą ani przeciwwskazaniem do założenia aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudiia
Witam wszystkich noszących aparat mam 14 lat i dziś byłam na wizycie u dentystki w poznaniu powód jest prosty gdy byłam mała wypadły mi mleczki górne obie dwójki i już nie urosły zęby stałe. poprostu nie mam w tych miejscach zalążków ehhh . Pani stomatolog powiedziała że musze założyć aparat i porossówać zęby żeby póżniej można było wprawić na te miejsce implanty. Ogólnie jestem zdołowana. Ale czytając was coraz bardziej się przekonuje do tego "żelastwa". Pani doktor dała mi wybór albo Naucze się żyć z tymi szparami z obu stron ( tak jakoś symetrycznie) Albo troche pocierpie. Wsumie to troche tak mi głupio tak obciążać moich rodziców. Koszt apartatu to jakieś 1300 plus to dwa impalnty po 1500 to razem 4500 plus wyzyty kontrolne. Nie wiem co mam robić! Prosze o rade. Czy ktoś z was też nie ma jakiegoś zęba dlatego że mu poprostu nie urósł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×