Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Jeśli się wycofasz to będziesz żałowała. Ściąganie nie jest przyjemne ale koleżanka mówiła, że idzie szybko i jej nie bolalo ;p Czuła tylko jak cos odrywa się jej od zębów. Moja orto, podobnie jak większość, wybiela zęby po zdjęciu aparatu, więc przebarwień nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingusia240
Aha. Dobrze wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingusia240
A... Po założeniu aparatu jaki to jest ból w skali 1-10 ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingusia240
Aha. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia.w.:)
ja mam 29 lat, wczoraj 29.12. założylam pierwszy raz aparat na gorę; Narazie mnie nic nie boli ale mam podrażnione wewnetrzne wargi i policzki od tych zamków i pierscieni które mam założone na '6'; przed nałożeniem aparatu nosilam przez tydzień gumki separacyjne-masakra-jaki ból! naszczęscie się wczoraj ich pozbyłam i teraz aparacik to pikuś przy tych gumkach:) Myślę ,że kwestia dni i się do tego przyzwyczaję i się wszystko unormuje. Na podrażnione policzki kupilam żel stomatologiczny i tym łagodzę ból. Pozdrawiam wszystkie ''aparatki'' i ''aparacików'':) chętnie pogaduszę na ten temat na gg 1916281;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virgo000
hej mam 29 lat i chcialabym nosic aparat tylko chcialabym znac ceny mniej wiecej porcelanowych aparatow lub jakis innych ale chce miec przezroczysty poiwedzcie ile sie nosi taki aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia.w.
Ja jestem z okolic 3miasta, i w Gdyni płaciłam za 1 łuk górny 1500 , zamki metaliczne; Pytalam sie o krystaliczny czy jak tam go zwał- to powiedziano mi,że te są słabe, a koszt ok.2 tyś. Wizyta po założeniu aparatu co miesiąc 100zł;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingusia240
virgo000 napewno aparat porcelanowy nosi się trochę dłużej niż zwykły metalowy. Dlatego ja zdecydowałam sie na metalowy i jutro mi go zakładają :) Leczenia takim aparatem jak mój trwa ok 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi111
Witam, mam 27 lat i 10.01 zakładam aparat. Dziś założono mi separatory na 6stki (zęby bolą od tego jak jasna ch...) Zakładam aparat jak najmniej widoczny, porcelanowy bezligaturowy, na górę dodatkowo na 6 zębów od 3 do 3 Damony (zamki zupełnie białe bez żadnych meytalowych elementów) , za górę płacę 3.000 zł a za dół min. 2.500. Aparat będę nosić ok. 2,5 roku, niestety mam bardzo mocny zgryz krzyżowy i wyrównanie tyle potrwa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s łoneczko
hej ! mozecie polecic dobrego i w miare taniego ortodonte z lublina???? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StaszicaStory
Witam wszystkich. Mam 14 lat. Od września 2010 roku mam założony aparat. Więc tak, na dole mam stały, całkowicie widoczny z kolorowymi gumkami. Na górne ząbki mam założony ''hasa''. Na wieczór, do rana mam założony wyciąg ortodontyczny(samemu się go zakłada). Po tych 5 Miesiącach, fakt nie raz powiedziałam, że mam dość, bo momentami to boli. Ale jak już będę miała cały stały, na dole i u góry. Wydaje mi się, że będę miła niezłą frajdę. Tym bardziej, że są osoby które zazdroszczą, i się nie śmieją.! Nie można bać się wyśmiania:) Bo Tak naprawdę każdy chciałby mieć taki bajerek :dd Ogólnie lubię co kilka tygodni dostrzegać zmiany w uśmiechu oraz w układzie dolnej części twarzy, zdecydowanie na lepszy :) Dlatego nie ma co się bać, każdy wiek jest dobry. I Musze wam przyznać, że te niewidoczne aparaty nie dają wcale takiej satysfakcji z posiadania aparatu:) Polecam wszystkim tym co chcieliby mieć proste zęby :) Przepraszam za błędy ort. Dla Zainteresowanych czas leczenia mój to od 2-3 lat. Koszt 10tyś. zł. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia.w.
Ostatnio Zastanawia mnie jedna rzecz, jedna myśl, i zadaje sobie pytanie(głupie), a mianowicie: jak zachowuje się aparat metal. przy bramkach bezpiecz. na lotnisku:), ktoś już to doświadczył?jak tak-niech podzieli się informacją abym była przygotowana na piszczenie bramek w razie czego :) Pozdrawiam, Monia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingusia240
Ja od wczoraj mam aparat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia.w.
I Jak się czujesz po 1 nocy z aparacikiem ?:) U mnie juz wszystko wrócilo do normy, jem wszystko co dobre :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingusia240
Dobrze. Ale mam też założony łuk podniebienny i to przez niego nie mogę jeść i mówić. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia.w.
hmm, to napewno cię to drażni, tak jak mnie na początku pierścienie na 6, masakra, ale juz mija 2 tydz.od założenia aparatu i już przywykłam, jest wszystko wporządku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikacz-U
Tekst mojego narzeczonego zwalił mnie z nóg "Idziesz na gumki?" Hehehehe no i poszłam na gumki, teraz wciąż jeszcze zagumkowana czekam na TEN dzień ;D Powoli wraca funkcja gryzienia - dziś nawet zjadłam kawałek kurczaka i jestem z siebie nieziemsko dumna W czwartek (czyli dzień przed TYM dniem) mam zamiar zjeść Kanapkę Zbójnicką z McDonalds'a, bo ją uwielbiam, a od piątku jestm na jogurtach, co w sumie nie jest takie znowu tragiczne ;D A mam takie dobre ciasteczka, które kupiłam sobie na polepszenie funkcji nauki przed sesją i je pożeram, niestety tylko wzrokiem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie stać mnie
Cześć. Mam prawie 13 lat. Mieszkam w Zambrowie. Powinnam nosić aparat. Ale niestety szczęście się do mnie nie usmiechneło nie stać mnie na niego. Życie jest okrutne.Prawda? Może wiecie czy aparat można wziąść na raty lub złożyć podanie o dofinasowanie? I ile kosztuje w Zambrowie aparat na zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia.w.
Myślę, że to zależy od ortodonty; Mi się akurat trafiło ma przesympatyczną panią ortodontkę ( z Gdyni) i nie ma u niej żadnego problemu z zapłatą na raty bez żadnych prowizji, banków itp. ; Także musisz się rozejrzeć podpytać gdzie można u jakiego ortodonty w twoim terenie , bo też są gabinety stomatolog. gdzie można płatność na raty rozłożyć ale oni robią to przez bank i wiadomo płacisz więcej z prowizją; Nie załamuj się - mi też przez kilkanaście lat nie stać było na założenie aparatu,ale jakoś z czasem zacisnęłam pasa i udało się odłożyć, ale jeszcze mnie czeka na dół założenie drutów, (tylko,że ja już jestem osobą pracującą) a ty masz dopiero 13lat- musisz jak wspomniałam podpytać znajomych, bądz swojego stomatologa. Napewno ci się uda :) Dużo usmiechu :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikacz-U
Ja z kolei dziewczyny mam odwrotnie, zawsze jakaś tam kasa by się może znalazła, ale przez 24 lata paraliżował mnie strach przed opinią innych ludzi, choć z drugiej strony mój uśmiech niejednokrotnie był powodem głupich uwag i docinek. Nawet teraz, kiedy powiedziałam sobie KONIEC TEGO DOBREGO, wciąż się tym martwię... Okres, jaki przewidziano na moje leczenie to dla mnie również czas ogromnych życiowych zmian - zakończenie kolejnego etapu studiów, obrona pracy mgr, znalezienie pracy, ślub i tym podobne rzeczy, których na pewno trochę się uzbiera przez te 3 lata... Wiem, że aparat to ogromna szansa, ale jednocześnie zastanawiam się, co powiedzą ludzie jak będę błyszczała metalem podczas mówienia sakramentalnego "TAK" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia.w.
NIE patrz na ludzi! to nie ich sprawa, i niejeden będzie ci zazdrościł pięknego Uśmiechu! Ja też tego się obawiałam-''co ludzie powiedzą",że teraz nikt na mnie nie spojrzy na dziewczyne z aparatem na zębach( mówie tu akurat o facetach) -olać ich, ważnie ,że ty założyłaś sobie cel i ten cel się zrealizuje i bedziesz z siebie dumna, tak jak ja, bo 2 lata to długo, mimo,że mam 29l. na karku, ale pomyślałam sobie, to takie tylko 2 letnie studia i zleci.... Zobaczysz. Głowa do góry! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikacz-U
O ja cię kręcę, masakra XD Aparat sam w sobie nie jest zły (choć mam go dopiero od rana, nie wiem jak będzie jutro), ale ta płytka nagryzowa to dopiero ciekawostka przyrodnicza! O produktach które są twardsze niż jogurt to chyba mogę zapomnieć, bo w tym nie da się gryźć, i to nie dlatego, że boli (choć boli), tylko jest to technicznie awykonalne! ;/ Ktoś może wie, jak mam to ustrojstwo czyścić? Mam to zdejmować jak myję zęby czy już przez najbliższe miesiace będzie mi ta płytka towarzyszyła 24/dobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz
Info dla s łoneczko Mieszkam w Lublinie, a aparat noszę od 4 miesięcy. Przed jego założeniem, rzecz jasna, zrobiłam wywiad:) na temat lubelskich ortodontów. Co do cen, to nie bardzo jest w czym wybierać, bo z tego co się orientuję wszyscy mają bardzo podobne. Finalnie wybrałan gabinet Orto Styl, na ul Milenijnej, Pani dr Koncewicz. Opinie zbierałam wśród znajomych noszących już aparaty, ale rozmawiałam też ze znajomą stomatolog. Polecam. Mam 28 lat i zdecydowałam się na aparat kryształowy, ponieważ jest bardzo dyskretny. Czytając to forum spotkałam się z negatywnymi opiniami na temat skuteczności takich zamków, ale nie do końca mogę sie z tym zgodzić. Tak naprawdę dobór aparatu zależy od wady, a jeśli nie jest ona bardzo poważna, to może być on również skuteczny. Rzeczywiście, podobno zamki metalowe są mocniejsze, ale w przypadku mojej wady kryształowe sprawdzają się doskonale. Po 4 miesiącach leczenia widzę ogromną różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz
Ktoś na forum zastanawiał się, czy to żle, że nie miał nakładanych gumek (separatorów) na 6 - ja również nie miałam, ponieważ u mnie obyło się bez pierścieni (z tego co wiem większość osób takie nosi i chyba po to się zakłada wcześniej gumki), a do 6 mam przymocowane rurki, utrzymujące cały łuk - o ile mi wiaomo, to również zależy od wady. Co do lubelskich cen. To aparat kryształowy kosztuje 2500 za górę i tyle samo za dół, a metalowy ok połowy tego, a wizyty 150 pln / miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Mam problem, chciałabym założyc aparat stały na zęby i wyprostowac je jak najszybciej bo za 1.5 roku mam swój ślub. Byłam dzisiaj u ortodontki i powiedziała mi że trzeba leczyc min. 2 lata :( Co mam teraz zrobic? Jest jakieś rozwiązanie? Doradźcie mi proszę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) Ja tez zalozylam sobie aparacik pod koniec listopada na dol , a na gore moja orto zalozyla mi tzw hass i to cos mam nosic przez 3 mce a pozniej zalozy mi tez metalowy aparacik na gore ,ehhh doczekac sie nie moge !!! czy ktos z was mial hassa? co za cholerswtwo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natek90 hmm ciezka sprawa bo tego procesu niestety nie da sie przyspieszyc a i ortodontka nie jest w stanie dokladnie okreslic daty zdjecia aparatu A data slubu jest juz wyznaczona?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wyznaczona :) A powiedzcie mi dlaczego nie można zdjąc aparatu wcześniej? Co się takiego stanie? Czytałam na jakiejś stronie że efekty już widac nawet po 3 miesiącach. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×