Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Hej Małgosia Ja mam wizyte za półtora tygodnia,mam wrażenie jakby przesuwanie zębów stanęło w miejscu od jakiegoś czasu.Zauważyłam,że czasami leci mi krew z ostatniego zęba na którym jest zamek końcowy,może niechcący szczoteczka przejechałam i dlatego.Ja dodatkowo mam aparat ruchomy na rozszerzenie szczęki i efekty widać bo w aparacie jest szpara na ok 5mm:).Teraz jak będę na wizycie to zapytam jak jeszcze długo będę musiała to nosić a nosze od października zeszłego roku no i kiedy bezie miał w planie orto założyć aparat na dół. Jak będziesz po wizycie to daj znać:) A jak tam noga?już wszystko w porządku? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanete
cześć :) Nikola - ja już jestem po ściągnięciu i hmm na razie ciężko się wypowiedzieć. Mam założone te retainery a w czwartek jadę jeszcze po jakąś wkładkę którą mam nosić w domu i oprócz tego jeszcze jakiś na noc.... Podsumowując czy było warto tak się męczyć i tyle pieniędzy na to wydać nie wiem? szczerze raczej nie może ja mam takie odczucia, bo nie miałam bardzo krzywych zębów chodziło mi tylko o poszerzenie szczęki, żeby mieć szeroki uśmiech. Ale teraz już nie ma się co zastanawiać i rozmyślać Nikola a jakie są Twoje odczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
No ja już jestem praktyczne umówiony na wizytę na odciski na hyraks ? ten od poszerzania szczęki i wyciski na aparat, pierwsza wizyta darmowa i na niej zakładane są gumki które mają rozszerzyć zęby żeby wyciski dobrze się zrobiły ? jakoś tak i tam na drugiej płacę 400zł i poźniej mam już na wizycie rozmawiać co i jak. Demorela ile orto Ci mówił że masz nosić ten rozszerzający ? bo mi powiedziano że 4 misiące, ale wyczytałem że u Cb to trwa od października więc 5 miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanete
nie do mnie było pytanie ale się wypowiem :) ja na poszerzenie szczęki miała HASSA nosiłam 4 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Luck Tak,ja nosze od października i za półtora tyg mam wizyte i będę teraz rozmawiać w tej sprawie jak jeszcze długo mam to nosić.Z tymi aparatami ruchomymi to różnie bywa,jedni nosza dość krótko a inni nawet powyżej 6 miesięcy. Co do tych gumek między zębami to ja też je miałam.A w tych 400zł masz też wliczony plan leczenia? Fajnie,że zdecydowałeś się,teraz będziesz miał spokojniejsze sumienie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Dostałem tylko info że druga wizyta to pobranie wycisku na aparat i śrubę hyraks ale nie ma nic o planie leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jeśli nie ma wliczonego planu leczenia to strasznie drogo. Ja za odciski,zdjęcia i plan leczenia zapłaciłam 180zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akashanete
wczoraj byłam u orto dostałam taki aparat retencyjny http://www.vitamed2.szczecin.pl/page10.html zdejmowany, mam go nosić w domu, zaraz mi się hass skojarzył bo jest z tą wkładką i znów problemy z mówieniem, za tydzień mam jechać jeszcze po jakiś aparat typowo na noc, teraz mam póki co spać w tym co dostałam wczoraj. Koleżanka mnie ostatnio widziała i powiedziała, że super że jest bardzo wielka różnica. nikola zaglądasz tutaj jeszcze? :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa1998
mam pytanie mam załorzony hajraks i nie moge buzi zamknąć mam taka wielką szczeliną miedzy górna a dolna szczęka bede miała tak juz do ściągniecia tego hajraksu ? ;cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck1910
Demorela, jestem już po drugiej wizycie którą miałem dzisiaj :) pierwsza to gumki, druga wyciski i ciag dalszy gumek, za 2 tygodnie zaczynam z aparatem :) hyraks i metalowy, jednak nie damon bo orto powiedziała ze leczy lekarz a nie aparat i bedzie ładnie i sprawnie z tym co założy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Luck No to fajnie,że wszystko idzie z planem no i koszta mniejsze za ten metalowy,można wiedzieć ile płacisz za łuk? Ja mam wizyte teraz w czwartek.Jestem ciekawa czy jeszcze będę musiała nosić ten ruchomy,bo troszku mam już go dość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Ja zapłaciłem 100zł pierwsza wizyta, 400zł druga pobranie wycisków, i 1500zł lub 1800zł trzecia metalowy lub do trójek estetyczny i nie wiem jaki wybrać, bo wyjeżdżam na 3 miesiace ponad i nie wiem czy sie nie przebarwi... plus hyraks zakładany na rozszerzenie, a i jeszcze pantomogram muszę zrobić na dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi aparatami estetycznymi bywa różnie,widzisz jedne osoby sa zadowolone a inne narzekają.Moja znajoma ma właśnie estetyczny i narzeka,bo dość często musi chodzic na poprawki gdyż albo drut wypada albo zamek się odkleja....ja mam zwykły metalowy,raz mi zamek się odkleił a tak poza tym to nie narzekam.Ogólnie metalowe są raczej mocniejsze.Z czasem klej na zębach żółknie,więc przy estetycznym będzie to bardziej widoczne niż na metalowym.Ale wybór należy do Ciebie:)Rozumiem,że aparat masz samoligaturujący z racji długich wyjazdów,co wiąże się z ograniczonymi wizytami.....Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia,Luck Ja już po wizycie.Sprawa wygląda u mnie tak,że jeszcze niestety :( musze dalej nosic aparat ruchomy,który idzie do przeróbki,coś tam szóstki nie stykają się- górna z dolną,ale ogólnie orto jest bardzo zadowolony z postępów:).Dziś miałam naciągany drut.Za miesiąc kolejna wizyta,na której będę miała robione odciski dołu i po tygodniu zakładany aparat. A jak tam u Ciebie Małgosia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
demorelka a co z tym ruchomym nie tak? Ja dzisiaj po kontroli i mam już właśnie tego ruchomego nie używać nosiłam od początku listopada. Drut mi dzisiaj wymienił na 0.18, pewnie jutro będą zęby bolały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ruchomym jest za mało miejsca na rozchodzenie się dalej śruby i będzie przerabiany by było więcej tego miejsca...też miałam po cichu nadzieję,że nie będę musiała już go nosić,ale jak mus to mus....orto nie określił ile jeszcze czasu będę musiała go nosić dalej,bo wszystko zależy od postępów....no cóż jakoś to wytrzymam....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia35
Witam Jestem już po wizycie, miałam wyjęte druty u dołu i góry i ten silikon też (już mi go ort nie zakładał, więc nie będzie problemu z czyszczeniem i przebarwieniem), dodatkowo miałam ściągnięte pierścienie na dole. Łatwo poszło bo były już poluzowane. Po umyciu zębów zauważyłam przebarwienie na te jednej szóstce, w miejscu gdzie klej był. Pytałam o to ale podobno nie muszę się martwić. Później miałam zakładane wszystko po kolei ale nie czułam takiego nacisku jak wcześniej. Ort stwierdził, że się zęby ładnie zeszły, ja bym się czepiała trochę tej jednej trójki u góry, wydaje mi się że jest ciut za bardzo do środka ale wcześniej bardzo mi wystawała i była wysoko więc i tak jest ogromna poprawa:) Następna wizyta w połowie kwietnia, będę mieć wymieniany drut na dole na grubszy i dostane do noszenia te gumeczki po bokach, chyba się to wyciągami nazywa, to ma być taki wstęp do założenia zawiasów. Pozostaje mi być cierpliwą. A co do nogi to już gips ściągnięty i uczę się chodzić od nowa, trochę boli ale nie ma innego wyjścia. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaby84
Hej nosze aparat od tygodnia. Zeby juz nawet nie bola ale za to bola mnie kosci policzkowe i stawy tak ze po scianach chodze. Ogolnie czuje zdretwienie calej twarzy. Czy to normalne ze mnie tak boli czy cos jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka 1985
Hej mam pytanie, czy jeśli nie mam górnej prawej szóstki to czy w ogóle w gre wchodzi założenie aparatu stałego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Małgosia Fajnie,że wszystko jest ok,Ja już przyzwyczaiłam się do troszkę zżółkłych zębów ale za każdy raz jak patrze to nie jest mi wesoło,mam nadzieje,że jak pozbędę się aparatu to orto doprowadzi do ładu i składu.Mój aparat ruchomy jest coraz bardziej niewygodny i mam go serdecznie dość i mam nadziej,że po przeróbce będzie lepiej,bo w chwili obecnej boli mnie podniebienie jak nosze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamykijejAparat
Cześć wszystkim, moi drodzy. Mam wielkie wątpliwości związane z moimi zębami zakutymi w aparat od lutego zeszłego roku. Na wczorajszej wizycie u orto miałam mieć zakładany dystalizator na górne zęby, jednak moja orto go nie zamówiła. W konsekwencji ściągnęła mi aparat z góry (zostały tylko zamki na jedynkach i dwójkach - same zamki, bez gumek) i zostawiła w tym stanie do 28.03, czyli na dwa tygodnie. Boję się, że zęby w tym czasie mogą się poprzesuwać, bądź pokrzywić. Nie wiem, co o tej praktyce sądzić. Może ktoś z was miał podobne przejścia? Bardzo proszę o radę w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Hej demorela:) Już noszę od 6 dni aparat :) co prawda trochę dziwnie ale sobie radzę :) mam ten w podniebieniu i na zęby :) bolą mnie tylko górne jedynki i dwójki strasznie i nie mogę za bardzo jeść :/ ale jakoś tam daję radę :P koło czerwca/lipca z podniebienia mam mieć zdjęty :) czekam z niecierpliwością :) a u Ciebie ile jeszcze to wszystko będzie trwało ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Luck No to fajnie,że dołączyłeś do naszego grona właścicieli aparatu:) Ja do dziś nic twardego nie ugryze no i celowo też unikam,bo raz mi właśnie zamek przez to strzelił:(Jeszcze chwila i się przyzwyczaisz i zapomnisz,że masz ten aparat.Ja mam 3 kwietnia wizyte,na której orto będzie mi robił odciski na dole a po tyg będzie mi zakładał dół.Powiem Ci,że mam dość tego mego ruchomego aparatu bo jest już nie wygodny i jak go nosze to boli mnie podniebienie:(ale jeszcze trochę bo mam mieć zrobiony nowy,ale nie wiem do kiedy będę musiała go nosić,wszystko zależy w jakim tempie zęby będą się przesuwać.Ogólnie leczenie ma trwać 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
Hmmm, to jak ogólnie u Ciebie wygląda sprawa ? mnie bardzo szczypie język i mam troszkę na nim razy bo w podniebieniu mam ten na rozszerzenie i jak się rozszerza to jest takie wcięcie i ten metal jest dość ostry, po lewej stronie zamek też mam jakiś inny z taką dziurką na jakąś rurke i to też mnie czasem uwiera, ale na to nakładam pasek wazeliny którą dostałem. Ja po pół roku chyba na dół będę miał zakładany, a teraz się mecze z tym na górze, ile już nosisz na górze aparat ? na dole pierwszy raz stały ? trochę późno jesli miałas na górze juz stały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Luck Na górze mam aparat od pąździernika 2013 wiec jest to 5 miesięcy a teraz w kwietniu będę miała dół zatem jest to chyba tak normalny okres między jednym a drugim.Ja mój aparat ruchomy nie mam wstawiony na stale na określony czas tylko nosze go całą noc + 4h w ciągu dnia.Nie mogę zapodać linku bo odbiera jako spam:(.Jeszcze 2 tyg i będę miała przerobiony ten ruchomy i założony dół i mam nadzieję,że ten ruchomy znów będzie nosił się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noszę apatar ortodontyczny stały od pół roku, miała być ogromna poprawa w zamknięciu diastemy a miesiąc temu pani orto. stwierdziła na jedynkach stan zapalny kieszonek zebowych i cofnięcie kosci przyzębia. czeka mnie zabieg regeneracji kosci.Leczenie jest bardzo kosztowne, więc polecam przed podjęciem takiej decyzji co do aparatu, zapytać orto. o całkowity koszt leczenia łącznie z wizytami, bo ja jestem załamana. w trakcie leczenia spotykaja mnie róznego rodzaju kosztowne niespodzianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Demorela, rozumiem że nie masz stałego na górze ? ja mam stały na górze i dodatkowo w podniebieniu na rozszerzenie szczęki :D dzisiaj znowu kolejne podkręcenie, bo ponoć trzeba stopniowo :) w sumie narazie nie widzę poprawy ale mam go zaledwie 12dni :P więc czasu jest :) no ja chyba coś koło sierpnia a może lipca już będę miał zakładany chyba na dół też stały :) do tego się już przyzwyczaiłem :) zęby bolą coraz mniej. No z tymi niespodziankami to widzę nieprzyjemna sprawa... myślę że to trochę chyba wina ortodonty, bo ja też mam kluczyć do rozszerzania i co 3 dni muszę bo jak cześciej to podniebienie się nie zrośnie i byłoby po wszystkim i na marne, ale nie wiem jak to tam bywa. Ja się modlę tylko o ładny uśmiech. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luck
post wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×