Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość yashica
Jak teraz przeczałam to co przed chwilą napisałam, to wsty mi za te byki, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie ortodontka zakazała jabłka w całości (później wchodziło w grę tylko pokrojone w małe cząstki), miodu i krówek :D wspominała też coś o gumie, ale nie mogłam się wyrzec mojej ulubionej zielonej Orbit ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yashica
Ale ja nawet jak sobie pokroję to ciężko jest mi je jeszcze pogryźć i zastanawiam się ile to jeszcze potrwa. Tak to nic nie czuję, ale jak mam coś zjeść to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiula123_123
A ja 5 lipca bede miala zakladany... tydzien przed separascja... Omg... Mam nadzieje zebedzie dobrze... :) Pozdroofki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielona173
Siemka!!! ja mam założone dwa aparaciki od soboty czyli od 3.06... Jeden na dol...druty...ten zwykły..a na gore ten ktory rozszerza podniebienie...bo mam je w kształcie trojkata...!!! W sob. bolalo mnie jak cholera...nic nie moglam jesć...ale teraz jest juz coraz lepiej...!!!a byłam jeszcze spuchnieta..szczegolnie usta...!!! Mam pytanie czy jak ma sie aparaciki mozna tzuc gumy...?? papatki...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yashica
Wydaje mi się, że przy aparacie nie można żyć gumy, a szczególnie takiej obklejającej zęby (a raczej aparat). Jednak są aparatki, które mało, że żują gumę to jeszcze jedzą orzechy i inne twarde rzeczy, czego ja np sobie nie wyobrażam. Przynajmniej narazie. Jednak 1,5 roku to bardzo długo i chyba do wszystkiego można się przyzwyczaić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati24
Dziewczyny a ja nie wiem co zrobić. Chcę sobie założyć aparacik,ale w przyszłym roku w październiku biorę ślub (1 rok i 3 mies.) Moja orto twierdzi, że leczenie potrwa 1,5 roku do 2 lat. Radzi mi albo poczekać i założyć po ślubie albo założyć porcelanowy i na ślub zdjąć same druciki żeby nie było aparatu widać tak bardzo. Wcześniejsze zdjęcie aparatu nie wchodzi w grę gdyż podobno wada może się cofnąć :( I teraz nie wiem czy decydować się na aparat? Być może ząbki wyprostują się szybciej. A jak nie? Do ślubu w tych kosteczkach? Poradźcie mi coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati24 --> a jaki to problem? ;) ja bym założyła teraz, bo im wcześniej tym lepiej na ślubie nie będzie on Tobie przeszkadzał, bo będziesz go nosić już ponad rok, więc zdążysz się przyzwyczaić, a jeśli chodzi o względy estetyczne, to wystarczą przezroczyste zamki (zamiast tych metalowych) i biały drucik - ja taki miałam, i naprawdę taki aparat nie rzuca się w oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati24
No właśnie nie wiem jak to będzie wyglądało gdyby nie udało się ich wyprostować do ślubu. Czy jeśli wyjmie mi te druciki (które i tak mają być białe) i zostaną te same kosteczki (też w kolorze szkliwa) to nie będzie tego naprawdę widać? A co ze zdjęciami? Takimi z normalnej odległości. Będą się rzucały w oczy? I czy ma ktoś może fotki takiego porcelanowego aparatu z bliska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suzanka
A ja mam pytanko??Mam zamiar założyć sobie aparat ale podobno slyszalam od znajomych ze zabki sie psuja bardziej od noszenia aparaciku??:(mnie to bardzo smuci ale nie wiem czy to do konca prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzanka --> zanim założysz aparat musisz mieć idealnie zdowe zęby, czyli wcześniej, jeśli zachodzi taka potrzeba muszą być one wszystkie wyleczone ja osobiście nie syszałam tezy, że one się psują od noszenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suzanka
Dziekuje:)mam wyleczone wiec moze nie bedzie problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati24
Z tego co wiem to nie jest to prawda. No, chyba że ktoś nie dba o ząbki - bo przy aparaciku trzeba o nie dbać o wiele bardziej niż bez niego np mycie po każdym posiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati24
Chyba się jednak skuszę na ten aparacik teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damelia
No i jestem wreszcie po 1 wizycie u ort! Hurrrrra! Żadnego rozszerzacza szczęk, żadnego usuwania zębów!Aparat na 14 sierpnia(najpierw góra)! Teraz to tylko żałuję,że wcześniej sie nie zdecydowałam .No ale w grę wchodziła też kasa! Trzeba było czasu,żeby uzbierać .A aparat to jakaś niby nowość, nazywa się Damon 3 czy jakoś takoś i na wizyty chodzi się potem nie co 3 ale co 9/10 tygodni! Jakby nie patrzeć to też oszcędność!:) Pozdrawiam wszystkich i krzyczę: nie zastanawiajcie się zbyt długo! Zakładajcie druciki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nulka_
jestem z warszawy,powiedzcie gdzie można taniej /i dobrze!/zrobić aparacik?Jakie są ceny?Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oluśka
Hejka mam na imię Ola i mam 12lat.Jutro czyli w piątek będe mieć zakładany aparat na stałe.Mam do was pytanie...czy przy zakładaniu aparatu stosuje się znieczulenie? A drugie pytanko to jak to jest z tymi wymienianymi "gumkami"?Jakie są ich kolorki?Odp.mi szybko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oluśka
Bardzo was podziwiam,że tak chwalicie te aparaty moze odp.mi czy (w przypadku ok. moim wieku ) koledzy nie wyśmiewają się? Prosze Was odp. bo to już jutro!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SchaFFerek
hejka Ola!w sprawie znieczulenia ci nie pomoge bo nie wiem :D ale o gumkach wiem duzio :D:D hehe :D gumki zmienia się co miesiąc a kolorki możesz sobie wybrać np.tutaj-> http://www.ortodonta.com.pl/symulator/ albo tu--> http://pbhs.com/ortho/braces/braces.html . Ja mam 13 latek i w wrześniu bede mieć aparat (na wakacje bede mieć zakładany hyrax do rozszerzenia szczęki). Co do naśmiewania się to myśle, że w tych czasach dla nikogo to nie jest dziwne i większość się nie naśmiewa. A jeżeli nawet ktoś ci coś powie to ty też pośmiej się z niego, że on ma krzywe zęby a ty po zdjęciu bedziesz mieć proste :D:D Pozdrowienia i powodzenia w leczeniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oluśka
SchaFFerek dzia troche wyluzowałam:-) Ciebie też pozdrawiam i powodzenia w leczeniu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oluśka
Hej powiecie mi czy zakładanie aparatu boli?odp.mi jak najszybciej pliska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konti
Czołem ludzie! Własnie jestem w trakcie przygotowania do noszenia aparatu i ciekawą mnie koszty takiej zabawy, tzn. załozenia aparatu typu spirit (białego), bo standardowy w Warszawie jak dla studenta SGGW (ortodonta przyjmuje na campusie) to 1200 za jeden łuk. Ile kosztuje zamiana metalu na to białe tworzywo?? Bo co jak co, ale nie chcę straszyć ludzi (czytaj "dziewczyn") na imprezkach w klubach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konti
dzieki a jak myslicie, ktory lepiej zalozyc?? warto troche przeplacic za ten porcelanowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie wstydzisz się tego, że masz aparat i zamierzasz chodzić z podniesioną głową to zakładaj tańszy. Ja muszę założyć porcelanowy gdyż nie wiem czy wyrobię się z leczeniem na ważną dla mnie \"imprezę\" i musi być jakiś niewidoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oluśka
Słuchaj Konti!Ja mam założony aparat od 9czerwca!Musisz wiedzieć,że zęby będą cię strasznie boleć ale z zakładaniem jest ok :-) !Myślę,że nie wystraszysz aparatem zwykłym ludzi bo to w tych czasach normalne (mogą ci tylko pozazdrościć :-) ) Za te pieniądze możesz sobie kupić cosik innego +aparat zwykły oczywiście wiesz,że ten porcelanowy czy cosik więcej kosztuje... Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiowa_2004
Witajcie! Potrzebuję porady. Mam 20 lat i mleczną trójkę, która nieźle się trzyma, ale nad nią od kilku lat jest już stały, niewidoczny ząb. Miałam nadzieję, że tak tam sobie będzie siedział i nie wychodził, ale niestety zaczyna się powoli wyrzynać. Na razie rozmawiałam z ortodontą tylko telefonicznie i po wysłuchaniu mnie stwierdził, że konieczny będzie stały aparat. Problem w tym, że zawodowo zajmuję się śpiewaniem i nie wiem, czy stały aparat nie sprawi, że moja wymowa się zmieni. Jak to jest z seplenieniem, z dykcją? A może stały aparat wcale nie jest konieczny i powinnam poszukać innego ortodonty? Proszę o Wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia_snk
Zamierzam nosić aparat. Pod koniec czrwca mam iść na pierwszą wizyte. Długo trzeba czekać aż będę miała założony aparat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a od kiedy konsultacje z
ortodontą odbywają się telefonicznie????? przeciez to glupota zadwac na forum pyt o sens zakladania aparatu nie będąc nawet na wizycie u specjalisty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie mam już zrobione zdjęcia szczęki a jutro idę na tzw wyciski. Ile będę czekała na założenie aparatu? I czy najpierw zakłada się aparat na górę a po jakimś czasie na dół czy od razu na obie szczęki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×