Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość agentka_Monk
aha odnosnie apartow ruchomych - dzieciaki mojego brata maja takie ale one wogole nie przynosza zadnych rezultatow!!!!! dzieci nosza je po 16 godzin na dobe i o d jakichs 12 miesiecy a ja nie zauwazylam jakiejs wielkiej poprawy - to mi juz sie zeby bardziej przesunely po miesiacu noszdenia stalego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martuś nosiłam drucik przez ponad 3miesiące masakra i czuję wielką ulgę bo o aparacie nie pamiętam prawie wcale że go mam natomiast ten paskudny drut w każdej sekundzie czułam i mi przeszkadzał blee Życzę wytrwałości i potem radości z jego pozbycia się a uwierz mi że jest wielka;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuś JUZ NIE BOLI
ZUZA*** dzięki za odpowiedż:) to Ty krócej się męczyłaś. Mój język juz jest poraniony nieźle, przez to zrobiłam się marudna jak niemowle...za to złoty srodek na to (pomaga w jedna noc) to pioktanina (takie fioletowe blee) . Wstrętne, ale działa. Polecam innnym aparatowym cierpiętnikom :):) Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mróFka Z
mam pytanie do LUSKI lub ANKI M: Na 56 stronie rozmawiałyście coś o protetyce i kosztach z nią związanych - jakie zadanie mialby on do spełnienia w waszych przypadkach? Czy miało to związek z martwymi zębami? proszę o odp, za którą już teraz dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
He he a Ja od 5 dni (poniedziałku) jeste posiadaczką metalowej szczęki :) mam aparat stały na dolnej szczęce a o zgroze ten rozpychowy u gory :| ale przyznam jestem szczęśliwa :)... chodź nie jest tak kolorowo :(:( aparat na dole rani mi dzieonsła poniewaz drucik nie jest przymocowaany narazie do jedynek i dwojek i wystaje :( macie jakies sposoby na to by tak nie opcierało ? z tyłu tes mnie obciera ale sie przyzwyczaiłam :) he he i jeszcze goji mi sie dziąsło po szusteczkach ktore miałam na dole wyrywane :( u gory ten rozpychacz przeszkadza Mi mowic :( eh seplenie jak dziecioq ... dobrze ze Mnie nie rani w jezyk poniezaz zakładki ma plastikowe przyklejane do zebów :) eh ale rozpychanie boli :(:( miałam już 5 przekrecen kluczykiem i widac efekty mam pelniejsza buzie i twoezy sie szparka miedzy jedynkami ktore na siebie nachodziły =) mała zmiana ale bardzo cieszaca :):) ale najgorszy problem jest z jedzeniem :(:( eh oprucz jogurtów jakis zup nie przełkne nic :(:( czy długo to trfa ??? eh :(:(:( bo roślinka ze mnie bedzie chodz fajnie schudłam juz troche :) przyznam aparat to fajna sprawa szkoda ze tak pozno sie na niego zdecydowałam :( eh a teraz czeka mnie jeszcze długa droga :| miał ktoś z was loeczene stłoczenie ?? ile trfało leczenie ?? ...bo moja ortodonta stfierdziła ze do 2 lat :( ale jeste coraz blizej celu:) na poczatu myslałam ze bede jakies złe uwagi na temat mojego aparatu docinki itp ale nie spotkałam sie z tym wiele osob w moim otoczeniu nosi cos tak fajnego:) a jesli ktos ma cos do tego boi sie głosno o tym mowic bo sam ma pewnie wade mała lub wieksza :) he he .... najbardziej bałam sie co powie moj chłopak ale nie było tak źle i jeste szczesliwa bo pozbywam sie mojego jedynego kompleksu :( Tylko no kurde te całowanie mega problem nie da rady tak namietnie druty przeszkadzają he he ... PozDrawiam wszytskich Drucików =************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) jestem higienistka stomatologiczna i odpowiem na kazde pytanie nurtujace was:) sama ostatnio zalozylam sobie estetyczny aparat na gore i dol:) Bardzo polecam choc jest drogi ale naprawde warto, wyglada naprawde pieknie estetycznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola13_13
No to ja mam pyatnie. Co to jest pozycjoner i jak wygląda? Bo ja mam mieć w strakcie leczenia, by wysunąl mi dolnąszczękę do przodu. Prosze o odpowiedź NIKE421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
NIKE421 ja tes mam pytanie czy aparat rozpychowy rozszerza szczeka co powiekszy twarzyczke i zmieni jej kształt i ile sie go nosi ? i dlaczego nie wszyscy go musza nosic ? i czym sie rozni ten rozpychacz zakonczany drutami a ten plastikiem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liloleuk
hej...mam pytanko czy cena zamków mini dużo różni się od zamków normalnych??:> i czy do każdego aparatu można założyć takie kolorowe gumeczki??:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szparaGus
a czy ktos z Was ma taki problem jak ja? mam przerwe miedzy zebami, miedzy 1, a 2 okolo -3 milimetrow, a miedzy 2, a 3-5 milimetrow, ta przerwy o taki jakby trojkacik i to rozszerzenia na dole maja taka rozwartosc, przeczytalam kiedys o aparacie na 6 zebow...nie wiem jednak czy ktos takie cos mial zakladane i jak to wyglada, mysle tez o aparacie ruchomym, ale juz sama nie wiem:( mam 22 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulla15
hej! ja jakoś zawsze wachałam się nad założeniem aparatu i po przeczytaniu waszych notek przekonałam się do niego. ale...będę musiała poprosić rodziców i babcię żeby mi go ufundowali..;) a i mam pytanie ile kosztuje aparat widoczny, a ile mniej ten "porcelanowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szparaGus
to sie chyba nazywa diastema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga92
witam :) :) moja wizyta u orto niestety została przełożona.. :( dlaczego? byłam zapisana na 11 maja.. ale ani taty ani mamy akurat wtedy nie było i nie miał mnie kto zawiesc.. ;/ teraz to musze poczekać do 29 maja.. yh.. akurat w moje imieniny będe miała wizytę.. ale co tam :) a co do moich dziur to juz sie zmniejszają :) na szczęscie ;p pzdr ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola13_13
madziulla15 - Wiem, ze aparat porcelanowy kosztuje różnie, ale jest dużo droższy od widocznego. Porcelanowy to ok. 4-5 tys. zł. Ale porcelanowego nie widać, ale widac sam drut, i to ie wyglada zbyt ładnie. Ja ci proponuje, żebys wzieła zwykly, metalowy. Ja mialam do wyboru aparat za 1500, 2000, 2500. Ten za 2 i pó ł jest płaski i mały, więc ubłagałam mame, żeby mi go kupiła. Metalowe są super, bo możesz poszaleć sobie z gumeczkami i są dużo tańsze. Słyszałam, ze porcelanowy się przebarwia z upływem czasu. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewel666
Witam.Mam kilka pytan odnosnie załozenia aparatu 1.Czy konieczne jest zakladanie obydwóch łuków?bo ja uwazam ze dolny zgryz jest w porzadku,wiec chciałabym jedynie na górny 2.Co z wyrywaniem ząbków?bo ja nie mam 8,wiec tych zabków nie jest dużo,pozatym nie mam juz jednej 4 która została wyrwana kilka lat temu z powodu checi załozenia aparatu(niestety odwidziało mi sie) 3.Czy jeżeli bym chciała tylko górny łuk to czy jest konieczność leczenia dolnej szczeki(mam 6 do zrobienia) 4.Koszt w moim miescie to 1000zł-czy nie za tanio?bo wszedzie gdzie czytam to koszt wacha sie od 1300-1500 Wiem ze z takimi pytaniami powinnam do ortodonty ale wizyte pierwsza mam dopiero 25 a jestem strasznie ciekawa juz teraz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewel666
6 do zrobienia oznacza jedną 6 nie sześć zębów-tak dla jasności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewel666
a i dodam ze strasznie sie boje dentysty;/trauma z dzieciństwa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Moim zdanie powinno sie zakladac aparat staly na gorny i dolny luk ze wzgledu na to ze gorne zeby beda sie inaczej ustawialy w luku i po zdjeciu aparatu zabki powroca do stanu pierwotnego czyli leczenie jest bezsensowne. Jest to bardzo duzy koszt wiec uwazam ze jak juz sie decydowac to z glowa. Cena aparatu stalego metalowe zamki u mnie w gabinecie jednego luku to 1500 zl, biale zamki to 2500zl. Bardziej polecane sa zamki metalowe ze wzgledu na wygode ich zakladania oraz pozniej te zamki sie lepiej trzymaja na zabkach i nie odklejaja sie tak jak w przypadku zamkow bialych. Ja jednak postawilam na estetycznosc i sama mam zamki biale. Niestety niewiem co to sa pozycjonery poniewaz u nas w gabinecie sie niestosuje ale zapytam ortodonty i napisze we srode. POzdrawiam:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulla15 Aparat metalowy jest tańszy od aparatu porcelanowego i ceny różnie kształtują sią w gabinetach ortodontycznych jak równiez w miastach!!! Ja mieszkam w Bydgoszczy na górnej szczęce mam aparat porcelanowy zapłaciłam 1800zł a za miesiąc zakładam metalowy na dół za 1400zł.Faktycznie aparat porcelanowy jest dużo mniej widoczny i ma drucik ale nie zgadzam się z wypowiedzią jednej z tutejszych osób na forum ze to brzydko wygląda!!! Wiem i sądzę po sobie!!!A jezeli chodzi o zabarwianie aparatu to barwią sie tylko gumki(nie zamki) które możesz w każdej chwili wymienić!Ja wymieniam przy każdej wizycie(tzn. co ok1,5mca) na codzień piję kawe, jem mandarynki buraczki itp a jeżeli chodzi o trwałość to róznie odklejają się zamki za równo te porcelanowe jak i te metalowe ja mam aparat od stycznia i ani razu mi się to nie zdarzyło a z tego co się oruentuję na aparat jest gwarancja więc jesli nawet no to nie płacisz!!!Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie!!!???Wyczytałam tutaj że są jakies \"małe zamki metalowe\"...??? Czy może mi ktoś wytłumaczyć i powiedzieć wszystko o nich??? Za miesiąc zakładam aparat metalowy i nic mi moja orto nie wspomniała o tym!!!Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz w nowoczesnych gabinetach zaklada sie male zamki metalowe duze to przezytek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIKE421 czyli dużych zamków już się nie zakłada tak? Jak pójde za miesiąc na założenie metalowego to orto da mi małe zamki tak? Czy mam o nie poprosić? No i jak cenowo? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała kobitka
Te gumki przed założeniem aparatu albo sam aprat to przyjemność ... mnie założono aprat Hassa na całe podniebienie czyli łuk rozszeżający szczęke. Miałam zwęrzenie górnej szczęki i przodozgryz a nadodatek niewrysoły mi 4 zęby ( 4 ) - wada niebyła aż tak bardzo widoczna jak sie pózniej okazało na wizycie. Dolne zęby były minimalnie skrzywione miałam tylko dwie szpary miedzy 5 a 6... Ten łuk co mam na górze jest zrobiony z drutów i dwoch srób oraz zalany akrylem przykleja sie go na dwa zęby po jednej i drógiej strony, w moim przyapdku były to 5 i 6 (na okres czasu od 4 miesiecy do 6 ). Przez prawie miesiąc musiałam co 24 godziny odkręcać aprat. To akurat niebyło tak bardzo bolesne oprócz jednej nocy przez którą tak bolały mnie jedynki że wkońcu zrobiła sie szpara :( .Nieprzyjemna sytuacja ale jak skończyłam rozkręcanie po miesiącu czasu szpara znikła . w tym samym czasie założyli mi aprat na dół i połaczyli go gumkami z apratem hassa . Takie jedzenie niebyło fajne przez pierwsze dni tak samo moja wymowa , dotej pory jeszcze seplenie , dopuki niezdejmą mi tego badziewia i niezałozą apratu metalowego na góre - już tylko 3 tygodnie , bo pierwszego czerwca ide sciągać i zakłądać drugi :)))) ... ALe przyznam że takie leczenie jest warte ceny czasu i bólu - chociasz ja na bół nienażekam : ))) .Ogolnie za wszystko zapłaciłam 2800zł a wizyta co miesieczna 50 zl-70zł . Czekają mnie jeszcze 2 lata , dla uśmiechu :)).. pozdrawiam wszytskie apratki i apraciarzy , oraz przyszłych - nie ma sie czego obawiać , a tym bardziej że już tak niedokuczają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie powinno sie zakladac przynajmniej u nas takich sie nie zaklada ale lepiej zapytaj co ci szkodzi przeciez placisz kupe kasy to musisz wymagac najlepszej obslugi:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola13_13
Dzięki z a odp. o tym pozycjonerze... Ja się zastanawiam, czyto nie są jakieś szyny...;/ ale mam nadzieje, że mi orto, czegos takiego nie da,... to kosztuje 400zł I jeszcze odpowiedź do kogoś - ja mam aparat, tylko na górnych zebach i napewno tak można pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
czesc, a ja tez bede mogla wkrotce powymieniac sie doswiadczeniami bo wreszcie sie zebralam i mam juz date zakladania: 29.05. Mieszkam w Opolu i strasznie drogo to wychodzi, bo tu slyszalam ceny za metalowy 1200 zl a ja place 1600;/ Do tego porcelanowa gora-2200 wiec duza jest roznica miedzy miastami:) Nosilam od 7 do 16 roku zycia wyciagany ale to bez urazy dla tych co to nosza- straszny kicz. Nosilam duzo itp ale moja pani orto bardzo byla na kase zachlanna- jak powiedzialam ze chce staly to nie bo to skrociloby leczenie do 2 lat a tak skubala moich rodzicow przez 9 lat co miesiac! a teraz i tak zabki musze robic bo naprawde jak na 9 lat leczenia z wyrywaniem itp to efekt- mizerny. Stale aparaty to moim zdaniem najlepsze rozwiazanie:) Ale pewnie zmienie zdanie juz po gumeczkowaniu bo 4 dni przed zakladaniem mam miec zakladane te gumki-separatorki:D 1 bol i powiem ze sciagane sa najlepsze:D do uslyszenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola13_13, leczenie ortodontyczne zeby było skuteczne powinno byc dwuszczękowe, jeden łuk może skorygować jakaś niewielka wade wizualnie ale nie wyleczy Ci wady zgryzu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka_Monk
zgadzam sie z blekitnooka - aparat zeby przyniosl efekt musi byc noszony na obu lukach. Sama sie o tym przekonalam. Na gorze mialam nierowne zeby - wada nie byla az tak tragiczna - natomiast na dole zabki mialam idealnie rowne!!!!! ja tez bylam przekonana ze gdy pojde do orto to zalozy mi tyl;ko na gorny łuk aparat a tu prosze - przeliczylam sie - orto mi wszystko wytlumaczyla. Górny luk bedzie sie po wyprostowaniu ustawial inaczej niz jest obecnie dolny luk i dlatego trzeba na obudwa zakladac :) wszystko widzialam na symulacji , na wyciskach gipsowych , wiec jednak to prawda. Zmartwia sie Ci ktorzy byli pewni ze wysraczy tylko zalozyc aparat na jeden luk. A teraz cos o zamkach mini i zwyklych. Zazwyczaj wszystkie osoby znajdujace sie na tym forum lecza sie prywatnie, wiec jesli leczycie sie prywatnie mozecie zpytac pytac pytac i jeszcze raz pytac swoja orto o wszystko. Ja tak zrobilam. Przed zalozeniem aparatu widzialam wszystkie zamki jakie orto miala dostepne w gabinecie. Wszystkie prowizorycznie pokazala mi jak beda wygladac na zebach( delikatnie polozyla na gipsowych wyciskach moich zebow i moglam zobaczyc jak to bedzie wygladlo) w rezultacie nastawialam sie ostro na zamki kosmetyczne ale po ostrych argumentach orto zdecydowalam sie na metal i sadze tzn jestem pewna ze wybor na 100% trafny. Troche sie obawialam jak zareaguje spoleczenstwo :) w koncu pracuje, i mam codziennie kontakt z mnostwem ludzi - ale jak sie okazalo zmobilizowalam wiele moich znajomych do leczenia. Oni ze wzgledu na wik machneli juz dawno reka na zeby i stwiedzili ze juz ladnych i rownych zebow im nie potrzeba a tu prosze 2 moje kolezanki tez juz sa po wstepnych konsultacjach z ortodonta :) dzis po poludniu mam wizyte u orto i zaklaam aparat na dól. ciesze sie ze wreszcie pozbede sie gumek separacyjnych bo sa okropne :( uwieraja i cisna - aparat w porownaniu z separacja to pestka :) pozdrawiam wszytskich aparatowcow- i zycze milego dnia w pracy dla wszystkich :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agentka_Monk dzięki za info! Z orto ustaliłam ze zakładam na dół metalowy aparat nie wspominała nic o małych czy dużych zamkach??? Szczerze dopiero tutaj wyczytałam!!! Dlatego chciałam abyście mi napisali coś więcej o nich tzn czy duża jest róznica w cenie, czy siła jest większa gdy mam duże itp. Dzięki, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamki mini stosuje sie teraz juz praktycznie we wszystkich gabinetach, dlatego ortodonci zazwyczaj o tym nie mowia bo tych wiekszych juz pewnie od dawna nie uzywaja... zreszta roznica niestety nie jest az tak widoczna, ja tez bym w ogole nie pomyslala, ze te zamki, które bede miec to mini ;) sa troche zgrabniejsze i mniejsze od tych, ktore byly kilka lat temu! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×