Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość aparacik
Justysia.. dzięki za odpowiedz ;D a wiesz moze ile kosztuje ten ruchomy ??i do ktorego wieku mozna tam go zalozyc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleneczka
wczoraj byłam na pierwszej wizycie od założenia aparatu, było dobrze tylko ze za 4 minity robienie przy moich zębach zapłaciłam 60 zł ;/ masakra, no ale cos widzę już efekty takze jest ok :) takie pytanie... jakich past do zębów używacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girafe*
Do maleneczka :D JA osobiście poleca Ci Elmex paste i płyn do płukania też z Elmexa. Są dwa rodzaje Elmexów: -Zielony -Czerwony Ja być Ci poradziła ten czerwony ponieważ zapobiega on próchnicy i chroni zęby 24h. Natomiast zielony jest do podrażnionych dziąseł...itp. Można stosować go po każdym posiłku:):) Ma on wygląd jakby kremu(jest w kolorze białym) Nawet nie jest taki zły :):) ~~POZDRAWIAM~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysiaaa
Do Aparacik Ruchomy to kosztuje od 400-500 zł . Mozna go nosic , ale do 12 roku zycia . Bo własnie do 12 roku zycia masz stałe zęby .. a ruchome sie nosi do zębów które są jeszcze mleczakowate .. :) A ty tez z Ł.G ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleneczka
dzieki girafe*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Dublin
Hejka!Witam wszystkich!Mam ogromna prosbe,czy moze mi ktos doradzic dobrego ortodonte i z nr telefonu i ogolnie podac zarys cen!Bardzo prosze!!Ogolnie jestem w Dublinie ale tutaj za aparat placi sie kosmiczne ceny!I oplaca mi sie bardziej przylatywac.P.S. co ile sa wizyty,ktos mi moze przyblizyc ta sytuacje,z gory dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota33
Hej.Ja mam ponad 30 lat i załozony aparacik na gore i dól.Wiek nie ma znaczenia.Wiem,ze warto dla pieknego usmiechu.Musze byc cierpliwa,bo dopiero mam gore od poczatku grudnia,a dół od marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota33
Dzieciaki mojej kolezanki tez chca aparaty,gdyz jak mowia -to jest cool!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota33
Zapomnialabym..Polecam Med-0ral w Rumii. Robia tam cuda.Ceny moze nie sa najnizsze..ale jak ktos zakłada aparat musi liczyc sie z kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo85
Witam. Bardzo fajne to forum, dużo się z niego dowiedziałam.Mam 23 latka i za jakiś miesiąc też zakładam aparat i trochę się boję. Wyrwałam już dwie ósemki a jeszcze muszę wyrwać wszystkie czwórki...Ale wiem że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girafe*
Tak na pradwdę warto. JA też musiałam wyrywać 4. A ósemki dopiero mi wychodzą ale moja orto mówiła że je będę musiała usunąć zanim wyjdą ;( Troche się boje tego ale jest spox.Jak wcześniej pisałam wyrywanie nie boli :P:P :D Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparacik
No tez jestem z Łazisk i chciałam sobie założyć ruchomy aparat, bo mam małą wadę, ale nie wiem czy nie bede czasem za stara na ruchomy :/ Hmmm no nie wiem czy iść na tę konsultację ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo85
Hej. Jak usuwałam 8-ki to też jeszcze nie zdążyły mi wyjść i usuwanie każdej trwało 1,5 godziny i bolało.Dlatego teraz boję się usuwać 4-ki. Ale jak trzeba to trzeba.Zyczy Ci Girafe żeby u Ciebie było łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysiaaa
Do Aparacik No zalezy .. ile masz lat . Moze jednak bedziesz mogła miec ten ruchomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
maleństwo85 czy Ty jesteś może z Krakowa??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girafe*
Do maleństwo85 Usuwanie 4 nie boli (ani trochę). Daje znieczulenie (też nic nie boli) to znieczula Cię aż do nosa w zwyż. Ja też się bałam :(:( Ale teraz wiem że nie było warto.Przede Mną jeszcze dół ale jakoś będzie. Więc sie nie bój i będę trzymam kciuki :D:D A jeśli mogę zapytać to z kąd jesteś? :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim!!! Przeczytalam wiele postow na tym forum i bardzo mi pomogly..... Juz sie tak nie boje noszenia w przyszlosci aparatu. Moja sytuacja jest taka ze od ponad miesiaca nosze hyrax i 7 kwietnia mam kolejna wizyte u mojej orto i wtedy chyba bede miala zdjety i zalozony gorny łuk a po jakims czasie wyrwane dwie 4 na dole i łuk dolny. Jakby ktos mial jakies pytania to chetnie odpowiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo85
Jestem z Opola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka86
ja mam damona od 10 dni. bardzo sie balam i strasznie wstydzilam. pierwsze dni byly straszne, prawie nic nie jadlam. teraz jem juz prawie normalnie, chociaz caly czas boje sie, ze schudne:) jak cudowny to jest aparat przekonalam sie, bo moja mama wczesniej go nosila;) no i przy tym systemie omijaja mnie wszyskie dodatki typu gumki czy te inne rzeczy, ktore maja rozszerzac luk. mysle ze aparat jest warty swojej ceny, a wszystkim ktorzy sie wstydza zycze odwagi, bo ludzie reaguja baaaardzo pozytywnie na aparatow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie jak to jest z tymi aparatami?? wiem ze metalowy jest bardziej widoczny a porcelanowy mniej.....ja wolalabym miec metalowy bo podobno lepiej dziala,lecz mam w tym roku zakonczenie gimnazjum,bierzmowanie,na dodatek czytam w kosciele i spiewam w zespole...aha i jeszcze zapisalam sie na tance :) takze troche sie boje ze za bardzo bedzie widac moj aparacik u gory gdy tak przebywam z ludzmi itp.... a w ogole jak cokolwiek mowie to widac cala moja gorna szczeke i bedzie mi glupio sie odzywac z metalowym aparatem... nie no ja sama juz nie wiem,pomożcie!!!!!!!!!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie jak to jest z tymi aparatami?? wiem ze metalowy jest bardziej widoczny a porcelanowy mniej.....ja wolalabym miec metalowy bo podobno lepiej dziala,lecz mam w tym roku zakonczenie gimnazjum,bierzmowanie,na dodatek czytam w kosciele i spiewam w zespole...aha i jeszcze zapisalam sie na tance :) takze troche sie boje ze za bardzo bedzie widac moj aparacik u gory gdy tak przebywam z ludzmi itp.... a w ogole jak cokolwiek mowie to widac cala moja gorna szczeke i bedzie mi glupio sie odzywac z metalowym aparatem... nie no ja sama juz nie wiem,pomożcie!!!!!!!!!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo019
witaj Ikus140, Jedyna różnica miedzy porcelanowym a metalowym to cena, nie jest prawdą, że metalowy aparat działa lepiej czy szybciej. Jesli stac Cie na to i rzeczywiscie czujesz taką potrzebę to załóż sobie aparat porcelanowy, ale wydaje mi się, że niepotrzebnie się obawiasz, jesteśmy odbierani raczej pozytywnie. Nie ma się czego wstydzić, noszenie aparatu świadczy o tym że dbasz o siebie. Zresztą chyba wiekszość z nas swoje aparaty po prostu lubi, prawda dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guru16
mam aparat prawie rok i sie ciesze z tego bardzo ^^ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sama w szkole patrze na dziewczyny ktore nosza aparat z takim jakby zaciekawieniem i gdy je widze to jestem dobrze nastawiona do aparatu, bo wiem ze mnie tez to czeka :) Przed chwila przypadkowo weszlam na zdjecia aparatow tych metalowych,jak i tych kosmetycznych i przyznam ze mi sie metalowy nawet podoba :) :) w moim miescie bede placic 1500zl za jeden luk (lacznie 3tys!!!! :( ) a na kosmetyczny juz mnie nie bedzie stac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacia_87
Ja prawie 2 tygodnie nosze metalowy (góra i dół) i jestem na drugim roku studiów i nie mogę powiedzieć żebym stroniła od ludzi :) I nie spotkałam się z żadną negatywną reakcją. Wszyscy chcą sobie pooglądać:) Też się zastanawiałam nad kosmetycznym ale w Gdańsku są takie ceny ze hoho tak więc mam metalowy (1800 za łuk więc 1500 to w porównaniu tanio) i dobrze mi z tym :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) Ja jade na zakladnaie gumeczek w ten czwartek. Zakald asie je na 7-demki, tak zeby zrobic szparke pomiedzy szostka isiodemka i siodemka i osemka. Zeby pozneij moc na to zalozyc \"obrecz\" aparatu:) A tak wlascwie powinnam cos o sobie powiedziec ...mam 22 lata:-) I bede szczera, obawialam sie tego apartu, szpecic sie w takim wieku:-) Ale teraz ciesze sie...bardzo:))) I zacyzna m isie to podobac:-) Fakt, ze ebd emiala nie metalowy, tylko kosmetyczny, wiec nie ebdzie tak bardzo wiodczny:) Ale nawet nie wiecie jak bardzo mnie rajcuje perspektywa cudownego usmiechu:))) Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze w sprawie aparatow kosmetycznych. Popytajcie. Bo jest molziwosc zalozenia porcelanowych zamkow do 4-ek wlacznie na reszczie metalowe. I cena wtedy nie rozni sie tak bardzo. Moj ortodonta przedstawil mi cene o 100 zl wieksza od aparatu metalowego. Wiaodmo, to tez zalezy od ortodonty i miasta! Ale wiem, ze jest taka molziwosc, tylko ortodonci o tym nie mowia i pacjenci nie sa zorientowani. Popytajcie swoich:-) Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze musze zapytac sie mojej orto jak to u niej jest z tymi aparatami,bo moze sie okazac ze robi tylko i wylacznie metalowe a wczesniej jakos tak nie bylo okazji zeby spytac :) Mam wizyte 7 kwietnia i juz sie nie moge doczekac..... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletkaaa.... Mnie też straszenie bolało obtarcie od pierścienia. Polecam jednak ten wosk i smarowanie na początku żelem Orajel lub jakimś innym. Kupiłam go sobie w aptece i pomogło. To żel przeciwbólowy i przyspieszający gojenie. Co prawda kosztuje jakieś 20 zeta, ale mi pomógł. Teraz tylko muszę pilnować, żeby nosić ten wosk- nawet na noc go zakładam, bo inaczej zaraz się obciera :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girafe*
Siemka już mam aparacik:D:D Od wczoraj :P Bardzo fajny cieszę się że go założyłam.Na kolor gumeczek zdecydowałam się w ostatniej chwili i jednak wybrałam różwe:P Narazie nie mam żadnych ran it.:P Pozdrawiam:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×