Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość kilkuuuo
no i odebralam wyniki. LH - 5,73 mlU/ml FSH - 7,77 mlU/ml robione w 3dc. stosunek LH/FSH, jak licze, wynosi: ok. 0,74. co to oznacza?? martwie sie, a do wizyty u gin jeszcze kilka dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mhhhh...... powiem ci ze nie wiem co to oznacza..... :o jest \"w okolicy\" 1 w kazdym razie wiec nie jest zle Ale ja nigdy nie mialam ponizej tylko zwsze za duzo wiec nie mam pojecia co to moze oznaczac. Bedzie dobrze, trzymaj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkuuuo
hm, znalazlam. http://www.forumginekologiczne.pl/txt/print,1873,2 wg tego tekstu: nie ma pco - bo stosunek nie przekracza 1,5. i niby z przysadka tez powinno byc ok, bo nie ma mniej niz 0,6. nie wiem, co myslec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkuuuo
a tak w ogole, dzieki za tak szybki odzew ;) chyba jestesmy tu dwie w tej chwili tylko.... raz na sto lat ktos zajrzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć . Do Aniecha77. Czy możesz podać mi jakieś namiary ( nazwisko, gdzie przyjmuje) ta twoja ginekolog, czy jesteś z niej zadowolona, długo się u niej leczyć - prywatnie czy na kasę chorych? Pytasz o badania na ligocie w poradni. Ja w czerwcu byłam w klinice na logocie ( klinika endorynologia-ginekologiczna ) i miałam robione różne badania właśnie w celu diagnozy pcos , w tym bardzo dużo hormonalnych i robiłam je do 10 dnia cyklu. niestety nie wiem dokładnie co to za badania były ( hormonalne) , ale wiem że też cukier mi sprawdzali i tarczycę i miałam też usg . ALe wyniki będę miała dopiero za kilka dni wtedy sie okaże wszystko. ale spoko to dobra klinika i będziesz przynajmniej wiedziała na czym stoisz. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkuuuo
moje jajniki sa normalnej wielkosci, scianki normalnej grubosci. jedynie pecherzyki (po 6-10) byly do wyjasnienia. nie mam zadnych innych objawow wskazujacych na pco. dlatego mialam sprawdzic lh i fsh. mam 26 lat. czy mam rozumiec, ze mnie pco nie dotyczy? bo juz glupieje powolutku..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piaget
ponawiam pytanie: słuchajcie, a jak to jest z tym PCOS... czy może być jajeczkowanie, a okresu nie (oprócz ciąży)? generalnie wydaje się to sprzeczne z logoką, ale powiedzmy sobie szczerze, PCOS logiczne nie jest i dodatkowe: czy przy PCOS jest sens robienia testów owulacyjnych? skoro miesiączki są nieregularne, to chyba trezbaby było miesiącami dzień w dzień robić - czy mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piaget jajeczkowanie może oczywiście występować, ale jajeczko nie wydostaje się z jajnika i jajnik się okorowywuje, dlatego na obwodzie widać ułożone jajeczka. Jajeczko nie ma jak się wydostać i nie ma jak je wychwycić jajowód, więc ciężko mówić o ciąży, ale miesiączka będzie tylko bardzo nieregularna. Co do testów owulacyjnych na PCOS działaja jeżeli LH w 3 dc jest niższy niż 12-15. Dziewczyny je robią sugerując się sluzem, jeżeli ktoś chce opracowanie odnośnie badania śluzu pisać badanie@starania.pl wyślę ze zdjęciami i opisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkuuuo
starania... czy wg ciebie moge byc spokojna o ten wynik badania hormonalnego (lh/fsh)? dzwoniono do mnie wlasnie z przychodni - mojej gin nie bedzie w tym tygodniu, a ja musze wyjechac i obawiam sie ze dopiero ewentulanie za miesaic, poltora miesiaca sie z nia zobacze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, jak sie ciesze ze sie tutaj jakis ruch zrobil :) juz myslalam ze tylko ja z kilkuuuo tutaj zagladamy, pozdrawiam Cie przy okazji ;) Z tego co piszesz to masz tylko jeden z objawow pco - tylko te \"pecherzyki\" w jajniku. Nie jestem specjalistka ale to chyba nie pco. Z tego wszystkiego co wyczytalam na ten temat to na jajniki policyctyczne wskazuja co najmniej 2 objawy, a ty masz tak naprawde tylko 1. Na tej stronce z furum ginekologicznego pisze tak: \"Nie ma pełnej zgodności co do definicji PCOS. W najczęściej stosowanym kryterium PCOS stwierdza się jeśli występują przynajmniej dwa z podanych niżej trzech objawów: * rzadkie miesiączki lub nieregularne miesiączki lub brak owulacji, * nadmiar androgenów (głównie testosteronu), * charakterystyczny obraz jajników w USG.\" Wiec luzik kilkuuuo, to raczej nie pco. Ale nie zrozum mnie zle, ja nie jestem specjalistka, to takie moje \"gdybanie\" troche ;) jak wroci twoja ginekolog to idz do niej i sie skonsultuj koniecznie. A jak regularnir masz miesiaczki? Moze tez z tego powodu wyslala Cie na te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do anfu a wiec po kolei: ja mam skierowanie nie do poradni tylko na oddzial, czyli muze sie \"polozyc\" na kilka dni. Badania tarczycy i usg mialam juz robione, przypuszczam ze mojej ginekolog chodzi o jakies bardziej szczegolowe badania bo pco mam juz zdiagnozowane wiec wiem na czym stoje niestety :o Dlatego chcialabym sie dowiedziec co szczegolowo tam robia i o co sie pytac itp. A ty rozumiem chodzilas tam do przychodni? Czy tez lezalas na oddziale? Ile dni Ci robili te badania? Oswiec mnie troche :) A co do mojej ginekolog to chodze do niej juz... ja wiem... z 10 lat co najmniej. Jestem z niej bardzo zadowolona. Poza tym, ze akurat zajmuje sie tez leczeniem nieplodnosci to jest bardzo fajna kobietka, jak masz jakies pytania i watpliwosci to na wszystko odpowiada, ostatnio ponad godzine u niej siedzialam i wypytywalam sie o wszytko. Nie zbywa i przejmuje sie toba. Moze nie jest edykrynologiem, to fakt ale mam do nie zaufanie. Namiary chcialas - nazywa sie Sirko, przyjmuje w Tychach na ul. Owczarskiej (to jest osiedle H). Nie wiem skad jestes i czy znasz te okolice. Gdybys chciala jakies blizsze informacje to pisz. Niestety jest to gabinet prywatny i w pelni odplatny :( nie ma umowy z kasa chorych niestety :( Wiem tez ze jakas bardzo dobra ginekolog-edykrynolog jest w Mikolowie, kumpela tam chodzila. Tylko to jest Pani Profesor i podobno ciezko sie do niej dostac. Mam nadzieje ze wszystko napisalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piaget zadna choroba nie jest \\\"logiczna\\\", jak cos szwankuje w organizmie i zaczyna dzialac \\\"nie tak\\\" to zazwyczaj wydaje nam sie to nielogiczne. A przy jajnikach policystycznych glownie chodzi o to ze jejeczko nie wydostaje sie poza jajnik wiec nie moze zostac zaplodnione... ot i cala filozofia :p Starania pl - wydajesz sie byc dobrze obeznana w temacie wiec zagladaj tu czasem ;) Czym sie zajmujesz? Jestes ginekologiem? Czy moze sama przerabialas temat na sobie? Moze ty mi powiesz na co mam zwrocic uwage i o co wypytywac - wybieram sie na szczegolowe badania na oddzial ginekologiczno-endykrynologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzimlong
do Agniecha 77, witaj, ja byłam na takich badaniach, w szpitalu w warszawie, najpierw kazail mi przyjsc w pierwszej fazie cykly i głownie robili badania hormonalne( w nocy 3 razy pobierali krew) i mierzyli poziom cukru, późniel musiałam przyjsc w drugiej fazie cyklu i wtedy robili USG, poziom progesteronu, i biopsje, na wyniki strasznie długo się czeka( co najmniej 2 tyg.), powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, to prawda, zadna choroba nie ma nic wspolnego z logik. U mnie bez zmian, kolejny cykl, od piatku zaczynam brac duphaston. W zeszlym tgodniu mialam monitring cyklu i lekarka kazala dzialac w weekend, ja mam dziwne uczucie, ze owulacje mam dopiero dzis- boli mnie podbrzusze i ten sluz, wiec chyba juz za pozno nawet gdybysmy sie dzis przytulali. A wlasnie, potraficie odpowiedziec na pytanie ile czasu trwa owulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Agniecha77. Jeśli codzi o te badania to ja byłam w szpitalu na oddziale endokrynologia ginekologiczna, byłam tam 3 dni i miałam robione między innymi badania hormonalne (co kilka godzin pobierali mi krew) ale tak jak pisałam nie mam jeszcze wyników więc trudno mi coś wiecej napisać. Z tym że ja byłam w celu diagnozy czy mam pcos, a ty już to wiesz więc możesz mieć jakieś inne badania robione trudno wyczuć. Jak możesz to napisz mi dokładny adres tej ginekolog, czy tam sie trzeba umówić na wizytę? kiedy przyjmuje , ile płacisz za wizytę, rozumiem że to ona ci zdiagnozowała pcos. Mam kawałek to Tych ale zobaczę co mi wyjdzie w tych wynikach i może sie do niej wybiorę. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkuuuo
dziewczyny, sory, ze troche zmieniam temat... moze dopiero za miesiac bede u gin, wiec pomyslalam, ze moze zrobie jeszcze jakies hormony do tego czasu. prosze, napiszccie mi, co jeszcze warto byloby oznaczyc i w jakim dniu cyklu. testosteron wolny? estradiol?? czy to juz wystarczy, zeby calkowicie wykluczyc pco? kiedy oznaczac te (lub jeszcze inne) hormony? na poczatku cyklu? pozdrawiam i zycze powodzenia w badanich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzimlong i anfu dzieki za info... teraz troche juz wiem czego sie spodziewac.... 3 razy w nocy pobieraja krew :o :o :o buuuuuuuuu, no ale czego sie nie robi dla zdrowia anfu - dr Sirko przyjmuje we wtorki i czwartki od 15 do ostatniej klientki ze sie tak wyraze :) Niestety nie mozna sie umawiac i to jest wielki minus bo przychodzisz i musisz czekac... a ostatnio sporo kobitek do niej chodzi i czasem kolejka jest dluuuuuuuuuuuga :o bez ksiazki lub innego czytadla ani rusz :p z doswiadczenia wiem ze najlepiej przyjsc zaraz kolo 15 albo po 20, wtedy jest najluzniej. Adres juz Ci chyba podalam - dr Izabela Sirko, ul. Owczarska 12 (chyba bo mam niewyraznie na pieczatce ale jest tablica na domku). Gdybys jechala to pytaj sie o osiedle \"H\" (w Tychach sa osiedla na literki, wszystkich to bawi bardzo), pytaj sie tez o stawy \"Suble\" bo to jest w tej okolicy. Tak to ona zdiagnozowala mi pco i do tej pory mnie leczyla. A gdzie mieszkasz? Bo juz pisalam ze podono w Mikolowie jest dobra ginekolog-edykrynolog, a od kupeli ktora tez byla w szpitalu na Ligocie wiem ze ona potem chodzila do tego lekarza ktory ja prowadzil w szpitalu. Wiec jesli masz daleko do Tych to moze sprobuj ta droga. Ja niestety musze czekac na pojscie do szpitala bo oczywiscie spoznia mi sie okres :( no i czekam... czekam... jak na zbawienie jakies..... a mam juz skierowanie, jestem umowiona, wszystko zalatwione....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilkuuuo: nie wiem jakie badania powinnas zrobic wiec napisze ci jakie ja zawsze robie LH i FSH - to juz masz, testosteron i Androstendion - to podstawa, zawsze w pierwszych dniach cyklu, 4-8 dzien poza tym badania tarczycy tez robilam, zeby wykluczyc ewentualne zaburzenia w tym kierunku, ale tylko raz na poczatku i wyniki wyszly mi ok no i USG ale to juz w gabinecie u ginekolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! niestety od wczoraj jestem jedna z Was:( narazie lekarka stwierdzila na podstawie usg,tradziku,hirsutyzmu....mam przepisana Yasmin mam lekkiego dola z powodu nieplodnosci,ale wierze ze bede mama i juz!!!!!!!!!!!!! moja lekarka nie moze mi dac chyba zadnego skierowania i nawet nie wspominala o badaniach hormonalnych,a widze,ze wiekszosc z Was je robila zapisalam sie do internisty w osrodku,tylko co ja mam mu powiedziec? ze chce skerowanie do endokrynologa? internista skierowania na hormony nie moze dac,a ja nawet nie wiem jakie to maja byc hormony,zeby zrobic sobie prywatnie...jak popatrzylam na liste to wymieklam:) czy endokrynolog jest konieczny?czy narazie zazywac tylko Yasmin i czekac.......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OPENuppppp
A CO JEŚLI TAK MOCNE PIGUŁKI ANTY JAK DIANE35 W OGÓLE NIE DZIAŁAJĄ? :( bralam je 3 m-ce i łojotok troche sie NASILIŁ :( bardzo puchłam, nawet wstydzilam sie wyjsc z domu, troche też utyłam. juz nie mówiąc o tym, ze mam po tej diane b. skape miesiaczki. teraz nie biore zadnych piguł, bo sie boje. a mam pco... LH/FSH=1,8 Jakie w takim razie LEKI NIEHORMONALNE na jajniki policystyczne? Czym obniżyć hormony męskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OPENuppppp
Puma - no trochę tego jest. Stąd wiele się dowiesz: http://pco.enarea.com/index.php m.in Lh, fsh, testosterony róznej masci ;) moze tez krzywa cukrowa i insulinowa itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta po 30-tce
Witajcie dziewczyny... mam ten sam problem szczęśliwie najpierw urodziłam dziecko (w wieku 23 lat) a dopiero później zostałam "zaatakowana" przez ZPJ... Radzę wam SZUKAĆ dobrego lekarza! Mnie to zajęło kilka lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPENuppppp napisalas \"tak mocne pigulki anty jak diane 35...\" one sa rzeczywwiscie takie mocne???? ja je biore od 2 lat wlasnie w ramach kuracji na pco i... nie mam zadnych zlych objawow, ani skora mi sie nie pogorszyla ani nic z tych rzeczy. Puma - badania hormonalne sa NIEZBEDNE przy diagnozowaniu i leczeniu jajnikow policystycznych wiec jesli twoj ginekolog postawil diagnoze bez nich to... zmien lekarza :o A na podstawie czego postawil Ci taka diagnoze ze tak spytam z ciekawosci? Popros o skierowanie do ginekologa endykrynologa - ten sie wlasnie takimi przypadlosciami zajmuje. On juz bedzie wiedzial na jakie badania Cie wyslac. Na pewno bedziesz musiala zrobic LH, FSH, testosteron i androstendion - to podstawa. Do tego USG jajnikow. Jesli chodzi o badania hormonalne to niestety ale musze Cie zmarwic - nie ma znaczenia czy idziesz prywatnie czy z gabinetu tzw \"panstwowego\", hormony sa odplatne :o to nasza polska polityka prorodzinna... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na podstawie usg i dolegliwosci po odstawieni tabletek antyk.:tradzik,wloski,tycie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko kto mnie na te badania wysle? nie mam kasy na pryawtne,a i tak nie wiem dokladnie,ktore powinnam robic,choc i tak po tym topicu mam jakis zarys:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anfu7932
Do Puma. nie koniecznie badnia hormonalne są odpłatne. Ja byłam w szpitalu w katowicach na ligocie endokrynologia-ginekologiczna ( na oddziale 3 dni leżałam ) miałam badania hormanalne na pcos i nie płaciłam, wiec spróbuj dostać sie do tej kliniki albo innej . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×