Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

aniasz no ja mam w tych testach napisane że jak wyjdzie ozytywny to 24-48 godzin ma być owulka ale że mi bez pregnylu nie pękają to nie ma obawy ze bedzie bez niego a poza tym wiesz juz kilka razy miałam monitoring i zawsze 14 dnia miłam ideallnie do podania pregnylu teraz tak tylko dla sprawdzenia robiłam bo nie monitoruje cyklu buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
wyniki badań: FSH 6,43 faza lute. (1,7 - 7,7) LH 6,34 faza lute. (1,0 - 11,4) Prolaktyna 10,07 ng/ml faza lute. (6 - 29,9) Progesteron 0,452 faza lute. (1,7 - 27)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcoswiczka
Cześć dziewczyny. Mam pytanie do Was jeśli któraś z Was zna się na krzywej cukrowej i insulinowej.Właśnie odebrałam wyniki i są takie: Krzywa cukrowa: Na czczo: 4,4mmol/l Norma od 4,1-5,9 Glukoza po obciążeniu 75g po 1 godzinie 5,55mmol/l norm nie ma podanych Glukoza po 2 godzinach 5,16mmol/l też norm nie ma Krzywa insulinowa: Na czczo: 12,8 uU/ml Norma od 6,0-27,0 Insulina po obciążeniu 75g po 1 godzinie 99uU/ml norm nie mam Insulina po 2 godzinach 75,4 uU/ml norm nie ma Czytałam na necie i różnie piszą ale ja chyba mam bardzo zły wynik tej insuliny bo cukier wnioskuje że dobry. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marisa87
Witajcie! Tak sobie czytam i czytam no i lekko sie zalamalam :( bo wlasciwie to ja mam chyba wszystkie te obiawy ;( tzn moje miesiaczki sa nieregularne (ale to tez zalezy, bo nieraz przez kilka miesiecy mam jak w zegarku co 31 dni a nieraz mi si espoznia od kilku dni do tygodni) no i mam tez nadmierne owlosienie, (wloski na piersiach, na brzuchu, w okolicach miejsc intymnych-przez co wlasnie sie wstydze sic do ginekologa) jedyne czego nie mam to otylosc, jestem szczupla przy wzroscie 175cm waze 56kg. Dodam ze mam 21 lat i nie wiem co robic, boje sie, ze moze to byc ZPJ. musze sie wybrac do jakiegos lekarza, ale wstydze sie powiedziec o swoi problemie. Sa oze jakies tabletki(hormony) ktore obnizaja wzrost wlasow w tych krepujacych miejscach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GUSIA 26
bercia mam do ciebie pytanie- wycztałam że chodzisz do częstochowy do lekarki Stokłosa-Brzezin mam do ciebie pytanie czy ona ma w gabinecie usg i czy płaci się za nie osobno czy razem z wizytą czyli coś koło 100 zł. Czy robi usg piersi itd.. Wyczytałam że jest ona endokrynologiem-ginekologiem a takiego szukam - czy jest dobrym lekarzem i jesteś zadowolona? I czy trzeba się umawiać na wizyty i ile się czeka? Szukam dobrego lekarza z częstochowy lub okilic staramy się z mężem ponad rok o dziecko Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasz_75
Witajcie Dziewczynki!! Miłegp dnia wszystkim życzę!! 🌼 basiamm, tak właśnie myślałam....czyli, że w Twoim przypadku test owulacyjny świadczy o dojrzałym pęcherzyku tylko. owocnych staranek... Marisa87 Ty nie szuukaj rady na forum, bo tu nikt nie jest lekarzem i nikt Ci takowej nie da.. poza tym hormony kupuje się na receptę!! weź się w garść i zapylaj do lekarza!!!! nie ma się czego wstydzić, w końcu ginekolog jest specjalistą od chorób kobiecych i na pewno nie zdziwią go Twoje problemy!!!! Powodzenia!!! Właśnie zadzwonił do mnie lekarz ze szpitala i prawdopodobnie będę miała operację lub laparo w drugim tygodniu września. Zobaczymy jak to będzie! Pozdrawiam Was serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Witam wszystkie dziewczyny starajace sie i te z brzuszkami i nowe kolezanki buziaki i pozdrowionka cieplutkie umnie postaremu leze wiekszosc czsami pobolewa ale jest oki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Gusia 26 ja jestem z czestochowy i staralam sie 2,5 roku o zajscie w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Bercia a gdzie ona przyjmuje poniewaz jestem w ciazy i tarczycowa to musze miec konsultacje u lekarza ginekologa-endokrynologa i ile bierze za wizyte ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
no jestem nareszcei własnie weszłam do pracy i postanowiłam napisac do Was Wszystkie cieplutko pozdrawiam u mnie bez zmian mąż sie nie odzywa chyba juz całkim poszedł w zaparte.... Ja trzymam sie jakos choc nie jest łatwo.Dziś rano dzwonił do mnie ksiadz do którego chodze na rozmowy.Pocieszał radził zeby nic na razie nie robic ze moze mąż mój tez potrzebuje czasu, zeby sie jakos w tym wszystkim odnaleźć no nie wiem chyba juz zapomniał ze ja wogóle istnieję.... Aniasz_75 Dobre by to było utrzec im nosa tylko ze ja jestem za słaba psychicznie w tej chwili na to, nie dała bym sobie rady wiem o tym na 100%. Widzisz to wesele jest w rodzinie mojego męża, ja nie znam tam nikogo aż tak dobrze a pozatym nikt z nich nie ma pojęcia o tym ze jestem chora. Moj tesc natomiast słyne z uszczypliwego języka jak sobie wypije więc lepiej byłoby dac sobie spokój bo nie chciałabym robic niepotrzebnych scen i psuc młodej parze ich przyjęcia..... Pcoswiczko niestety ja ci nie pomoge bo nie miałam takich badań niestety, i nie mam o tym zielonego pojęcia ale tez zdrugiej strony myśle sobie dlaczego mój lekarz nie zlecił mi takich badan. ja zaniosłam mu tylko wyniki poziomu cukru wykonanego razem z morfologia, był on oczywiscie prawidłowy. Marisa87 uwazam ze powinnas pójsc przedewszystkim do lekarza moze do ginekol-endokrynologa, bo to co piszesz to niestety sa objawy pcos. Jezeli na fundusz bea cie spławiac to idź prywatnie jak tak miałam na poczatku , okres nieregularny lub sie zatrzymywał a jak dostałam krwotoku i wyladowałam w szpitalu to nie zrobili mi żadnych badan na hormony to było w 2006r i jak zaczęłam starania o dzidzie rok później po pół roku starań nic nie było i znów okres sie zatrzymał poszłam prywatnie i wtedy wykryto u mnie pcos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasz_75
Agnieszko, rzeczywiście w tym wypadku wesele odpada.... a szkoda, bo chciałabym zobaczyć jak chodzisz wśród nich z podniesioną głową i pięknie ripostujesz ich cięte wypowiedzi!!! ale w Twoim stanie to naa pewno się nie uda, a po co młodym psuć ich święto. wiesz, tak myślę o tym co powiedział Ci ksiądz, że Twój mąż potrzebuje czasu... może on (mąż) też myśli, że Ty potrzebujesz czasu i tak będziecie czekać długo, aż któreś się przełamie, może spróbuj do niego zadzwonić, by wybadać teren.Albo wyślij mu sms z zapytaniem, czy jeszcze długo będziecie unikać rozmowy ze sobą, bezpieczniej i raczej nie grozi od razu awanturą. Trzymam kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
agnieszko ja tez jestem za twoim pojsciem ale to towja decyzja moze walsnie warto isc porozmawiac z inymi ludzi z jego rodziny jak bedzie tesc dogadywac przy ciociach meza to powiedziec ze jestem chora i to nie twoja wina i niech zobacza jacy oni sa naprawde wredni tepi itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
repetytorium co myślisz o moich wynikach FHS/LH? progesteron chyba za niski......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Miki a kiedy robilas poziom hormonow? LH i FSH robi sie 2 d.c do 5 maks.,a progesteron powinnas robic 21 d.c. Na moje oko z hormonow w ogole nie masz PCO masz idealny stosunek tych hormonow bliski 1!!! a o PCO mowimy jak jest 1.5 i powyzej,a progesteron jak robilas w 21 d.c. jest zdecydowanie za niski co swiadczy o braku jajeczkwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
A PRL masz idealna zazdroszcze:P ja mam podwyzszona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
progesteron robilam w 20 dc lh i fsh w 9 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
niski progesteron świadczy o niewydolności ciałka żółtego teraz biore luteine 2 x dz. po 1 tabl. ciekawe czy laparoskopia w moim przypadku cos pomoże? juz sie niecierpliwie byle do 12 wrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
LH iFSH powinno sie robic do 5 d.c. ale skoro i pozniej masz idealny ich stosunek to mysle ze wynik jest ok, progesteronu masz bardzo malo- to swiadczy o tym ze owulki na 100% nie bylo... kurcze kiedys moze tez sobie zbadam progesteron? Nie wiem czy laparo pomoze? Moze pomoc, bo mozesz miec np. niedrozne jajowody a inne przyczyny nieplodnosci, np. po stronnie partnera sa wykluczone, wrogosc twojego sluzu, jakies tam preciwciala tez? No bo skoro w hormonach masz ok to tak od razu laparo robic? a bralas leki na owulke? nie dzialay?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bercia28
Hej dziewczyny🌼 gusia , balbina już odpowiadam na wasze pytania:-) Nie wiem od czego zacząć według mnie jest dobra o pierwsze dziecko starałam się 2 lata a gdy do niej trafiłam po 3 msc byłam w ciąży teraz jest troszke gorzej bo jak wiadomo przy tej chorobie z roku na rok jest trudniej z ciążą ;-( Ja chodzę do niej już 4 lata więc nie wiem czy u nowych pacjentek bierze więcej ja płaciłam 80zl +40zl usg ale to różnie bywało teraz jak chodzę tylko na usg owulacyjne płacę 50zł.Ma usg robi też cytologie itd Na wizytę czeka się różnie 2-3 tyg to zależy czy zwolni się jakiś termin jest dobra i ma dużo pacjentek:-) Przyjmuje na ul. Rocha 260 w Częstochowie mam nadzieję , że numeru nie pomyliłam bo ja tam chodzę już na pamięć hihihih jest to przychodnia w domu prywatnym Panaceum różni lekarze tam przyjmują podam wam tel do rejstracjia (034) 362 03 50 od godz 16-18 chyba codziennie jeśli nie odpowiedziałam na jakieś pytanko to napiszcie odpowiem Wam a jak już się zdecydujecie na wizytę u niej dajcie znać jak było :-) POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE BUZIAKI👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
mąż wyniki z badań ma dobre ja brałam provere, zastrzyki pregnyl, clo 3 cykle teraz luteina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GUSIA 26
bercia dzięki za odpowiedz :) ja się wybieram do niej tylko musze się umówić Przede wszystkim że jest ginekologiem -endokrynologiem a mam problemy z tarczycą więc może coś mi pomorze a podejrzewam też policystyczne jajniki mam prawie wszystkie objawy do tego przytyłam bardzo dużo w ciągu 2 lat :( Mam jeszcze pytanko czy usg piersi też robi??? I ile trwa wizyta dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bercia28
gusia Pierwsza wizyta troszkę potrwa pewnie Cię zbada zrobi usg wyśle na badania i przeprowadzi ogólny wywiad :-) pewnie jakieś 20-30min nie wiem zresztą to chyba nie najważniejsze Usg piersi pewnie też Ci zrobi jeśli poprosisz lub będą do tego wskazania najlepiej zapisz sobie wszystkie pytania na które chciałabyś znać odpowiedz wiesz koniec języka za przewodnika ....🌼 jeśli masz jakieś aktualne badania dotyczące tarczycy to pokaż jej najlepiej dzwoń już dzis i umów się na wizytę bo pewnie trochę poczekasz a szkoda czasu mam nadzieje ,że szybko Ci pomoże i niedługo będziesz mamuśką a tak na marginesie chodziłam całą ciążę do niej przy niej rodziłam bardzo dobrze sie mną zajęła nie mogę narzekać Pozdro.......👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GUSIA 26
bercia jeszcze raz dzięki :) 😘 jeszcze dziś zadzwonie i się umówie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bercia28
gusia tak trzymaj.....🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnesz1989 Przepraszam, ze spytam, o jakim lekarzu z Lublina mówisz? Może chodzimy do tego samego? Dziewczyny a w którym d. c robi sie badanie prolaktyny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie kobietki dawno mnie nie bylo....znowu nowe babeczki jak trwoga to boga ... znowu mnie to spotkało brak @ i juz tylko ręce można załamać ech dobrze wiedzieć że nie jestem sama . kobietki leczy sie któraś z was w poznaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martushia2007
hej, mam dobre wadomości- wszytskie te eyniki, które zlecił mi Gąsior mam dobre, wszystko w normie. IGg, IgM, TSH,FT 4 i FT3, TG,TPO, ANA i Asa. nie chce mi się pisać całych nazw, więc skróty wypisałam, w sumie dobnra wiadomość, ale dlaczegotak się dzieje z tymi ciążami. mój mąż powoli zaczyna oswajać się z myślą, ze będzie musiał iść na badanie.nie wiem może jeszcze na badanie kariotypu się zapiszę, bo skierowania mam od lekarza, tylko w luxmedzie skończył się kontrakt, a badanie dla 1os kosztuje 400zł. to bad. genetyczne, w sumie w rodzinie nie było jakiś takich przypadków, ale sama nie wiem co myśleć. w pracy też mi sie jakiś sajgon zaczął, że albo poszukam czegoś innego, albo trzeba iśc na zw i zajść w ciąże. każda z nas ma problemy, ja nie wiem, dlaczego to życie takie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
Martushia2007 Kochana zupełnie sie z Toba zgadzam.Jak cos nie idzie to cholerka zawsze tak jest ze po całej linii A jesli o chec pójścia na zwolnienie i staranka nie wiem czy to dobry pomysł ja przerabiałam to w zeszłym roku jeszcze wtedy nie wiedziałam ze jestem chora i wiesz co te pół roku przeleciało jak z bicza strzelił i nic.... A ja teraz w strasznym stanie psychicznym jestem i powiem ci tylko tyle ze nie warto bo czas Ci przeleci będzie jeszcze wieksza presja i nie twierdze że sie nie uda, bo bardzo Ci tego życze, tylko uwazam z własnego doswiedczenia ze to tylko pogorszy TwóJ stan. Lepiej poszukaj nowej pracy moze znajdziesz cos fajnego ja po zwilnieniu zmieniłam i jest o wiele lepiej, a jak zajmiesz sie nowymi obowiazkami... to kto wie ... własnie w takich sytuacjach jak sie mniej mysli i nie naciera ciągle to wychodzi:) Fajnie ze ja to wiem ale dopuki nie znajde niestety z mężem wspólnego języka to nici z tego... za miesiac mielismy odebrac klucze do naszego mieszkania i miałam własnie nadzieje ze wtedy moze..... ale cóz nadzieją matką głupich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może to samolubne ale to miłe że się nie cierpi w samotności:( ja mam to samo z praca dorabiam sobie na tzw \"wypomuszkach\" czyli troche godzin tu trochę tu trochę tam bo jeszcze studia koncze i przez to tez boje sie ruszyć z kopyta na pełnym gazie zwłaszcza ze dochodzi to PCO i leczenie . W tym roku mgr a potem to sama nie wiem co ze soba zrobić chciałam dziecko ale jak widać nie jest dane dodam ze juz ponad pol roku temu miałam resekcje jajnikow ktora gówno dala, ciekawe czy bede mogla sprobowac laparo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
Nie wiem gdzie sie wszyscy podziali ja bardzo potrzebuje dzisiaj pisać bo chyba juz zwarjuje z tej niepewnosci i czekania na mały choc znak od meza ale chybe nie mam na co liczyc..... patiana doskonale ćie rozumiem też myslałam szkoła potem praca dom mieszkanie itp potem dzidzia i żyli długo i szczęśliwie..... ale wszystko sie pogmatwało......jest cięzko a moze nawet powiedziec sobie trzeba tragicznie... ale któz nas zrozumie lepiej niz my same...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×