Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

dura- ja przy PCO miałam przepisany przez endokrynologa Siofor(metformina w składzie), oprócz tego stosowałam dietę niskowęglowodanową ale nie jakąś konkretną. Poprostu się ograniczałam, zrezygnowałam z białego chleba, ziemniaków, ryżu, makaronu, słodyczy itd. Ogólnie mniej jadłam. I w połączeniu z metformina schudłam 12kg. Ale ten lek na każdą działa inaczej, wiem że niektóre dziewczyny nie schudły po niej wcale. Skutkiem ubocznym tego leku są biegunki, które na początku nie dawały mi żyć, później organizm się przyzwyczaił i było dobrze. Może też przez nie schudłam. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja też mam Pcos, od lat trądzik ropny,blizny i dzisiaj ujrzałam dwie kreseczki. Dziewczyny czy w ciąży poprawiła się wam cera, jajestem w 3 tygodniu a moja cera wygląda okropnie. Jak było u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia, u mnie fatalnie bylo z tradzikiem. Tzn. na poczatku bylo znosnie, ale w drugim trymestrze bylo gorzej, o trzecim lepiej nie spominac, krosty pojawily sie nawet na brzuchu . Ale przede wszystkim gratuluje dwoch kreseczek. NAti, hejka. Ja tez schudlam na metfominie plus dieta niskoweglowadonowa. Nie jakas specjalna, tylko tak jak pisze Nati, ograniczylam pewne produkty. Tyle, ze ja nie mialam biegunek, ale ciagle nudnosci i zero apetytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zaszłam w ciążę to mogłam góry przenosić, poprawiła mi się cera, zniknęły pryszcze, włosy przestały mi wypadać, czułam się super! Ale jak widzę na każdą z nas ciąża wpływa inaczej. Gonia gratuluję ciąży!!! Surfi-:* Do zobaczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia81 ja teraz mozna powiedziec ze nigdzie sie nie lecze narazie przestałam brac tabl. anty. brałam juz dlugi czas i postanowilam narazie przestac brac tabl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia81 ja jak narazie nigdzie sie nie lecze odstawilam tabl. anty i zobaczymy jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia81 ja jak narazie nigdzie sie nie lecze odstawilam tabl. anty i zobaczymy jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia81 ja jak narazie nigdzie sie nie lecze odstawilam tabl. anty i zobaczymy jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamka321
Hej dziewczyny:):)U mnie również jakiś czas temu wykryto zespół policystycznych jajników.Mam już synka 3 letniego i chciałabym mieć drugiego bobasa,ale chyba nie będzie mi to dane.Z opisanych objawów mam zanik miesiączki i tyje.Poczytałam trochę o tym i jestem przerażona.Już sam nie wiem co robić i co myśleć...Mój ginekolog wypisał mi tylko tabletki na wywołanie miesiączki i kazał czekać...Nie wiem na co....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamka22
Hej dziewczyny:):)U mnie również jakiś czas temu wykryto zespół policystycznych jajników.Mam już synka 3 letniego i chciałabym mieć drugiego bobasa,ale chyba nie będzie mi to dane.Z opisanych objawów mam zanik miesiączki i tyje.Poczytałam trochę o tym i jestem przerażona.Już sam nie wiem co robić i co myśleć...Mój ginekolog wypisał mi tylko tabletki na wywołanie miesiączki i kazał czekać...Nie wiem na co....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robaczek1111
Prosze o interpretację wyników Jak sie określa stosunek FSH do LH LH - 3,6 FSH - 6,6 PRL - 27,7 E2 - 37,3 PG S - 0,83 dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robaczek1111
Proszę o interpretację wyników Jak się sprawdza stosunek FSH do LH LH - 3,6 FSH - 6,6 PRL - 27,7 E2 - 37,3 PG S - 0,83 dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannace
cześć dziewczyny, przejrzałam parę pierwszych stron, ale nie znalazłam odpowiedzi:-) u mnie wczoraj endokrynolog ostatecznie potwierdził PCOS, czekam na miesiączkę by zacząć brać leki: Syndi 35 oraz Glucophage. Czy któraś z Was miała z nimi styczność? Pomogły? Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się swoim doświadczeniem, pozdrawiam Was wszystkie serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, przejrzałam parę pierwszych stron, ale nie znalazłam odpowiedzi:-) u mnie wczoraj endokrynolog ostatecznie potwierdził PCOS, czekam na miesiączkę by zacząć brać leki: Syndi 35 oraz Glucophage. Czy któraś z Was miała z nimi styczność? Pomogły? Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się swoim doświadczeniem, pozdrawiam Was wszystkie serdecznie! (to jeszcze raz ja, zapomniałam się zalogować(: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anczuch
Dziewczyny, poszukuję dobrego ginekologa we Wrocławiu!!! mam problemy hormonalne, zatrzymanie cyklu, lecą mi włosy... generalnie masakra!!!!!! o dziecku już nie wspomnę. mój gin faszeruje mnie różnymi specyfikami, kasa leci, a efektów brak. POMOCY, błagam... dajcie znać na maila: anczuch@wp.pl , baaaardzo dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzior83
Czesc wszytkim, mama 27 i PCO oczywiscie, od wielu lat chcialabym miec dziecko, raz bylam w ciazy, ale niestety nic z tego nie wyszlo, plud sie nie rozwijal i mialam usuniety pecherzyk. W sumie stracilam juz nadzieje, ze kiedykolwiek bede mama :( Proponowano mi laparoskopie, ale niedawno dowiedzialam sie ze moja kolezanka miala ja jakies 2 lata temu i do tej pory tez nie zaszla w ciaze. W sumie to juz nie wiem co dalej z tym faktem poczac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k-ha
Witam! Na ostatniej wizycie u lekarza ginekologa dowiedziałam się, że mam PCOS. Zadne objawy oprócz raku miesiączki i gwałtownego wzrostu masy ciała nie świadczyły o wystąpieniu zespołu u mnie. Lekarze twierdzili, że jest to wina podwyższonej prolaktyny, dostałam bromergon i niby wszystko fajnie zaczęło sie układać. Miałam owulacje, prolatkyna spadła. Jednak lekarz swierdził, że to nie jest wina prolaktyny i wysłał mnie do endokrynologa. Na wizycie dowiedziałam się bardzo dużo o tym schorzeniu. Przepisano mi m.in. Siofor 500 2 razy dziennie na spadek masy ciała. Wiem, że lek ten stosowany jest w leczeniu cukrzycy II typu, ale w ginekologii także jako środek mający na celu redukcję masy ciała. W związku z powyższym chciałam zepytać czy któraś z was drogie Panie zarzywała ten lek podobnie jak ja i jakie przyniósł efekty. Ja wiem, że odchudzianie to nie tylko tabletki, ale także dieta. Ja nie stosuje jakiejs super diety po prostu staram sie jesc 5 razy dziennie w małych ilościach i w jednakowych odstępach czasu. Ważną rolę odgrywa też aktywność fizyczna, a z tym jest gorzej przynajmniej w tym okresie same rozumiecie praca, obowiązki małżeńskie i sesja na karku więc cierpie na brak czasu. Powiedzcie w jaki sposób wy traciłyście zbędne kg. Czy tylko tabletki wam pomogły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) k-ha ja tez miałam na początku siofor ale do tego jeszcze jakies tabletki anty no schudłam po siofort ale nie brałam go dlugo bo bałam sie niektorzyn lakarze namawiali mnie na zmienienie laku bo on przeciez jest na cukrzyce a ja nie mialam nic wspolnego z tym wiec wolałam przerwac chodz nigdy nie miałam nadwagi a teraz wiec odwrotnie chciała bym troche przytyc pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dusia21
Witajcie kobietki! Czy ktoś może mi to zinterpretować??? Glukoza: 105,3mg/dL Glukoza na czczo: 81,2 TSH: 5,42 mikrounit/ml PRL: 406,7 T4: 15,36 mikrog/l Estradiol: 34 pg/ml FSH: 4,22 mIU/ml LH: 6,65 mIU/ml Wolny testosteron: 1,64 pg/ml Testosteron okres rozrodczy: 0,91 ng/ml Poziom insuliny 25,7 mlU/ml. Ponadto Podwyższony wspólczynnik Homa (5,14). Proszę o odpowiedzi na maila : dzika63@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anettak
witam. też mam zespół policystycznych jajników, z większością objawów: nadmierne owłosienie, otyłość typu brzusznego, torbiel na jajniku, ciemną skórę pod pachami, na łokciach, i niestety mam też nerwicę, co podobno często się zdarza przy PCO. Leczę się już ponad 10 lat u różnych lekarzy. Obecna pani dr jest 4 i ma specjalność gin-end. Zmęczona już jestem tym wszystkim bardzo. Ja tak reaguje na różne nowe specyfiki od pani dr że źle się czuję, jest mi strasznie słabo i odzywają się moje objawy nerwicowe. Jestem zmęczona i zrezygnowana, chciałabym żeby to się wszystko jakoś unormowało. Czy któraś z Was też ma takie zmienne samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k-ha
Witam Aga8808 Dziekuję ci opisałas na moją wypowiedz. Strasznie sie denerwuje bo staramy sie z mezem o dzidzie juz dwa lata i nic. Przeraża mnie ta chorowa tzn PCOS bo chciałabym naprawde być mamą. Mam nadziede ze siofor zadziała tak jak ma działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k-ha - ja tez mam PCO juz raz bylam w ciazy. Jesli masz dobrze dobrane leki to nie widze przeszkod zebys zaszla w ciaze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoniuszek
Witam, bardzo proszę o zinterpretowanie moich wyników, a może ktoś ma podobne, jakie leczenie przy tak dłużym poziomie LH? Na jajnikach mam pęcherzyki o śr. do 7,1 mm, jajnik prawy o wymiarach 40*21mm, jajnik lewy 39*22,1 mm. Wyniki badań następujące: 21 dc TSH 1,49 norma 0,27- 4,20 uml/ml FT4 1,24 norma 0,93 - 1,70 ng/dl Prolaktyna 9,7 norma 4,8 - 23,3 ng/ml Testosteron 115,30 norma 6 - 82 ng/dl 40 dc FSH 4,0 mlU/ml norma f.pęcherzykowa 3,5 - 12,5 f.owulacyjna 4,7 - 21,5 f.lutealna 1,7 - 7,7 LH 23,0 mlU/ml norma f.pęcherzykowa 2,4 - 12,6 f.owulacyjna 14 - 95,6 f.lutealna 1 - 11,4 Estriadiol 204 pg/ml norma f.pęcherzykowa 12,5 - 166 f.owulacyjna 85,8 - 498 f.lutealna 43,8 - 211 Progesteron 13,25 ng/ml norma f.pęcherzykowa 0,2 - 1,5 f.owulacyjna 0,8 - 3,0 f.lutealna 1,7 - 27 Dodam, że ginekolog podejrzewa u mnie PCO dopiero robię badania , a kolejna wiztyta dopiero za 2 tyg :( i się bardzo denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoniuszek
nikt sie nie wypowie? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Mam pytanie: Czy po menopauzie ta choroba ustaje tzn obniżają swe wartości hormony androgenne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Mam 23 lata. Wczoraj była u ginekologa, miałam robione USG gdyż z wywiadu zaczęła podejrzewać że mogę nie mieć owulacji. Wynik USG wskazuje, że najprawdopodobniej mam policystyczne jajniki... Ale na 100 % będzie wiadomo jak zrobię badania hormonalne. Pierwsze-progesteron, robię w przyszłym tygodniu bo podobno trzeba robić w 20-22 dniu cyklu. Od dzisiaj, przez 5 kolejnych dni mam robić testy owulacyjne żeby sprawdzić czy faktycznie nie mam owulacji... Smutno mi, ale widzę że wiele z nas się zmaga z tą chorobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o objawy to nie mam żadnych oprócz przetłuszczających się włosów... Okres regularny (bardzo), waga jak najbardziej w normie, owłosienie też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoniuszek
do Maniunia: ja również nie mam objawów poza przetluszczajacymi sie włosami, no i nieregularny okres. Czesc badań juz zrobiłam, i jak widzisz u mnie LH bardzo wysokie i testosteron też powyżej normy. W sobotę idę na badania glukozy i insuliny, póżniej jeszcze androstendion i 17-oh progesteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoniuszek
do Maniunia: ja również nie mam objawów poza przetluszczajacymi sie włosami, no i nieregularny okres. Czesc badań juz zrobiłam, i jak widzisz u mnie LH bardzo wysokie i testosteron też powyżej normy. W sobotę idę na badania glukozy i insuliny, póżniej jeszcze androstendion i 17-oh progesteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoniuszek
do Maniunia: ja również nie mam objawów poza przetluszczajacymi sie włosami, no i nieregularny okres. Czesc badań juz zrobiłam, i jak widzisz u mnie LH bardzo wysokie i testosteron też powyżej normy. W sobotę idę na badania glukozy i insuliny, póżniej jeszcze androstendion i 17-oh progesteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×