Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość do Perwersji:
OK, dzieki raz jeszcze! Mowilas, ze masz napady wilczego glodu... A probowalas jakies supementy diety, n.p. Aplefit czy Chrom plus? Zwieraja wyciag z glukomannanu, rosliny azjatyckiej, ktory pecznieje w zoladku... Oprocz tego ocet winny z jablek.... Chrom, ktory spala tluszcz... Jod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkąd zdiagnozowano u mnie PCOS nie :) Wydaje mi się, że jest to chwilowe i szybko minie :) Biorę już dość dużo leków, a suplementy diety też przez wątrobę przechodzą, więc wolę ich unikać. Mam zawsze pod ręką pestki, orzechy, suszone owoce itp., żeby się w razie czego zapychać. Poza tym zakup roweru na dniach, pogoda coraz ładniejsza, więc będzie okazja do zwiększonego wysiłku fizycznego. I otwierają mi fitness club pod nosem będę się męczyć na aerobiku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam na myśli, że uważam, że te napady głodu są chwilowe, a nie PCOS :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Perwersji:
Ach, to widze, ze sie nie poddajesz... :-) Ja tez ostatnio czesto rezygnuje z autobusu wracajac po pracy do domu na piechote... Mysle tez o basenie... Czasami gimnastykuje sie w domu... I tak walcze z moim lenistwem... :-)) Tylko ten hirsutyzm mnie doluje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki charakter, że tylko od czasu do czasu mam napady gorszego nastroju. Wtedy jest źleeee, bardzo źle ;) Ale potem mi przechodzi i się jakoś nie przejmuję ;) pęseta w dłoń i do dzieła ;) Teraz to tylko jakieś pojedyncze włoski się zdarzają od czasu do czasu ;) Leniwa też jestem :D Zwłaszcza w zimie nie chce się dupy ruszyć, jak na dworzu tak zimno, że słów brak :o Wiosną, latem, jesienią to przynajmniej kilka razy w tygodniu spacer wieczorem po kolacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Perwersji:
Peseta mowisz... Mnie makijaz ostatnio 30-40 minut kazdego ranka zajmuje! Peseta, fluid, puder a i tak wszystko widac... W dotyku nic nie czuc, bo wyrywam te najkrotsze nawet, ale skora jest inna, ciemniejsza i nie taka gladka jak byc powinna nawet jesli co 2-3 dni stosuje krotki peeling... ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam chyba inne podejście :) Po prostu nie przejmuję się tym za bardzo. Pęseta albo jak miałam lenia plastry z woskiem i było w miarę ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Perwersji:
ale wosk takich krotkich mi nie zlapie... :-) no ale teraz wyprobuje dexamethason... i wierze, ze bedzie ok... :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Perwersji:
dzieki! pa! ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini ratka
dziewczyny, a jak sobie radzicie z nadmiernym owłosieniem? ja mam okropny wąsik...:( włoski są czarne, sięgają aż do nosa i wcale nie są takie krótkie..Boję się go usunąć, bo nie wiem jak to będzie wyglądało jak zaczną odrastać. w ogóle boję się cokolwiek z nim zrobić, żeby nie było gorzej! a przecież jest fatalnie! reszte ciała ścierpię, ale ten wąsik mnie przerasta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat ten problem mnie nie dotyczy, więc nie podzielę się jakimiś kosmetycznymi trikami ;) Jedyne co mi przychodzi do głowy to jeśli nie chcesz wyrywać to może spróbuj rozjaśnić. Słyszałam, że jest jakiś rozjaśniacz firmy Sally Hansen. Kieeedyś szukałam w drogeriach, nie znalazłam, na allegro widziała, ale jakoś się nigdy nie zebrałam, żeby kupić. Możesz też spróbować wodą utlenioną ;) A poza tym zaoytaj lekarza czy da się jakoś zaradzić. Może właśnie dexamethasonem albo innym środkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaa6
Czy kiedy się ma ten zespół zalecane jest zajście w ciążę wczesniej? Słyszałam o jednej dziewczynie ktora miała jakies 21 lat i podobny problemy i lekarz powiedział jej, albo teraz dziecko, albo nigdy.. no i musiala sie zdecydowac. Ja miałam policystyczne jajniki pare miesiecy temu, nie wiem czy tak dalej jest, ale tez nie mam typowych objawow. NIe mam owlosienia, i mam niedowage. Dzieki za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oli78
onaaa6, dziwne te Twoje objawy... A moze posluchaj opinii innych ginekologow? Pewnie, ze z ciaza najlepiej zaczynac wczesniej, bo masz wiecej czasu na leczenie, jesli pojawi sie taka koniecznosc.. do mini ratki: ja nie mam raczej wasikow, za to na brodzie... tragedia! czytalas pewnie wyzej nasza wczorajsza dyskusje z Perwersja... I ja wyrywam, bo i tak grubsze nie odrosna niz juz sa... Jesli nie ma przeciwwskazan do tego dexamethasonu, to go sobie pozazywam... Ciekwa tylko jestem po jakim czasie moga byc spodziewane efekty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini ratka
ja jeszcze nie byłam u lekarza po odebraniu wyników, poniekąd sama się zdiagnozowałam:D ale nie oszukujmy się, wie, co to jest:P ciągle się łudzę, że okres sam przyjdzie, ale mija już 37 dc i nic... ginekolog, jak mu powiedziałam że sobie rzuciłam tabletki, powiedział że może się okazać że u mnie będzie to wskazane. i trochę martwię się, że jak do niego pójde to dostane recepte na anty. a ja chciałabym coś co zmniejszy te meskie hormony, spowolni wztrost wlosow itd. bo co to za "leczenie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja na dziecko
Nati87 przepraszam ze tak dlugo nie odpisywalam ale bylam w szkole:/ no ja staram sie o dzidzia juz 9 miesiecy wiem ze niektorym moze to sie wydawac ze krótko ale mi wydaje sie ze to juz wiecznosc jutro ide do gin bo znowu nie mam okresu i zobaczymy co dalej:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do objawów oneeeej6 to są dwie różne rzeczy PCO i PCOS. Wygląda na to, że onaaa6 ma tylko PCO czyli same policystyczne jajniki, a nie zespół policystycznych jajników, dlatego inne objawy u niej nie występują. Ale wydaje mi się, że powinna być pod kontrolą lekarza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do ciąży to zawsze im wcześniej tym lepiej, ale jeśli lekarz mówi albo teraz albo nigdy to to jest według mnie słaby lekarz. ;) Choroba może postępować, objawy mogą się nasilać, stan może się pogorszyć, choroba może pójść w jakimś niespodziewanym kierunku, może dojść jeszcze coś innego, więc to normalne, że lekarz zaleca ciążę jak najwcześniej. Ja bym od razu nie przekreślała szans na ciążę, chociaż to też zależy i od indywidualnego przypadku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę mieć tańszego zamiennika leku z metforminą, bo biorę tabletki o przedłużonym uwalnianiu, a takie są podobno tylko jedne na rynku. 😭 Dexamethasone na razie odstawiony. Wyniki nieco lepsze, ale nadal złe (to opinia pani doktor, według mnie są o niebo lepsze :p). Następna wizyta za trzy miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwa
Witam. Ja również mam PCOS wykryte ok. 2,5 roku temu, chociaż problemy mam bardzo długo- od 15 roku życia. Lekarze długo nie wiedzieli co mi dolega. Najlepsza droga to endokrynolog, który kieruje na badania do szpitala na ok. 4 dni. Wyniki mówią wszystko i rozwiewają wątpliwości. Ponieważ chciałam mieć dziecko zrezygnowałam z tabletem antykoncepcyjnych, które mi proponował lekarz i przyjmuję tylko GLUCOPHAGE (zaczęłam od dawki 500) to było w listopadzie 2008r. A teraz dobra wiadomość w styczniu 2009r. zaszłam w ciąże a w październiku urodziłam śliczną i zdrową córeczke. Jestem więc dowodem na to, że jest to możliwe. Problemem jest waga, po ciąży jeszcze wzrosła. Dużo jednak czytałam i próbowała różnych diet, no i teraz mogę powiedzieć, że najlepsze jest połączenie diety dukana z dietą 500 cal. plus w moim przypadku rower- spinning (ok. 20 km dziennie), gdyż nie mam czasu na coś innego z małym dzieckiem. Jeśli poczytacie o diecie dukana, do dowiecie się, że jest to dieta proteinowa, więc dająca energie dla mięśni. Dzisiaj zaczęłam mój 4 dzień diety, ale już teraz mogę powiedzieć, że to działa, przez trzy dni schudłam 3,2 kg, a dzięki temu, że jem tylko proteiny mogę być pewna, ż pozbywam się tłuszczu a nie mięśni. Kochani mam nadzieję, że to co napisałam pomoże wam w osiągnięciu upragnionych celów. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem na czym polega połączenie diety dukana z dietą 500kcal, ale sam fakt występowania w tym połączeniu diety 500kcal mnie przeraża. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwa
No cóż to proste połączenie spożywania 500cal protein dziennie. No i cóż dziś już 4 kg mniej. A co do diety to nie takie straszne, tylko trzeba pić min 2,5 litra płynów dziennie. Po 3 dniach przestajesz czućgłód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwa
Moim zdaniem głupota wynika z niewiedzy, więc poczytaj trochę o diecie dukana. A co do zdrowia to należy zrobić wcześniej badania. To nie jest dieta, którą kończysz, gdy tylko uzyskasz upragnioną wagę. Ale jak się boisz to nie próbuj i zostań taka jak jesteś. Jedyne wyjście dla Ciebie to akceptacja samej siebie. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie problemu z akceptacją siebie. Żadna dieta zapewniająca 500kcal nie jest zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Dukan, to nie 500 kcal. Bo to polaczenie to zabojstwo. Sukces diety Dukana polga na tym, ze sie ile chce z danej lsty produktow. Dziala, bo na tej liscie nie ma weglowodanow. Jesli do tego dodasz ograniczenia kaloryczne, no to na pewno schudniesz szybko .Ale czy skuteczne i jak wyniszczony bedzie twoj organizm, to nie wiadomo. Ja bym sobie tego nie zafundowala. Zdrowa dieta niskoweglowodanowa jest najskueczniejsza ( zdrowa , bo 1200 kcal i urozmaicona, chudnie sie ok. 0.5 kg na tydzien) Probowalam kiedys Dukana. Wytrzymalam 4 dni i zaczelo mi sie krecic w glowie.Nie chodzilam glodna, ale biorac metformine i nie spozywajac wogole weglowodanow mozna sie wykonczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oli78
najwa, to co Ty wlasciwie zjadasz w ciagu dnia?? mysle, ze wystarczy jedna dieta, by zrzucic zbedne kg - mowie to dla Twojego dobra, na dluzsza mete moze okazac sie niebezpieczne stosowanie dwoch diet. Wyobrazam sobie, ze chcesz schudnac jak najszybciej, ale zwolnij troche.. Wiem, ze dieta Dukana daje dobre rezultaty, wiec jaki jest sens spozywac tylko 500 kcal dziennie? W kazdym razie zycze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanderka20
Witam wszystkie forumowiczki;) U mnie również wykryto zespół policystycznych jajników...jednakże lekarz nic z tym dalej nie robił...do pewnego czasu...dzisiaj byłam na wizycie, ponieważ moje ostatnie cykle są okropnie długie...ginekolog przepisał mi Estrofem, Duphaston i Metformax(lek,który biorą cukrzycy-mi służy w celu redukcji cukru)...Najbardziej boję się tego, że nie będę mogła w przyszłości zajść w ciąże...i denerwuje mnie to,że pomimo tego iż dużo nie jem, to szybko tyję, a wszystko odkłada mi się w dolnej części brzucha(typowe do tego schorzenia)... Czy któraś z Was mogłaby mi podpowiedzieć jaką dietę bym mogła stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×