Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość QrczaczeK

Tyłozgięcie macicy a ciąża

Polecane posty

Gość maddzia2880
kasia 2105 jak przebiega ciąża i jak samopoczucie przyszlej mamy? juz Ci sie zaczely poranne mdlosci? ciesze sie bardzo ze sie wam w koncu udalo, teraz tylko patrzec jak brzuszek bedzie rosl:), pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2105
maddzia2880 mdłości niemam od poczatku ciazy to juz 7tydzien wiec mysle ze juz nie bedzie a czuje sie tak sobie jestem zmeczona i nic mi sie niechce a jak u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka rada
wymioty i mdłości zaczynają się w 7 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddzia2880
kasia 2105 u mnie dobrze, 17 marca ide na usg, brzuszek mam juz dosc pokazny ale w koncu to juz 20 tydzien, czuje sie bardzo dobrze, bardzo szybko sie mecze, a odnosnie mdlosc to mi sie zaczely ok 7 tyg, nie zycze nawet najwiekszemy wrogowi takiego samopoczucia:), moze bedziesz szczesciara i nie bedziesz miec w ogole :) odoczywaj jak najwiecej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumacreate
ja jestem w 14 tyg i nie miałam żadnych mdłości od początku ciąży to chyba dobrze :) mam nadzieję że mnie to ominie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddzia2880
pumacreate to juz napewno nie bedziesz miala mdlosci bo jak juz sa to trwaja do 12 tc:), a jak tam u Ciebie dzidzia, pewnie za nie dlugo bedziesz pedzic na usg:), na zmiezenie przeziernosci karkowej, brzuszek juz rosnie?:)pozdrawiam [url=http://dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=30&dzien=9&miesiac=10&rok=2008&bg=000]http://dziecko.haczewski.pl/suwaczek/2008/10/9/30.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumacreate
tak kochana w tym tygodniu idę na usg ale nie wiem czy tylko sprawdzi jak się rozwija maluszek czy coś jeszcze a brzuszek powolutku rośnie ginekolog kazal mi w dalszym ciągu leżeć na brzuszku i zobaczymy a u Ciebie jak się rozwija maluszek maddzia2880?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddzia2880
pumacreate jak tam po USG? ja ide jutro przesunelam wizyta na wczesniej bo 17 mowi ze to juz troche pozno, ja tam za bardzo sie nie znam, ale skoro tam gin powiedzial, maluch juz daje znaki o sobie:),jeszcze 4 m-ce i dzidzius bedzie na swiecie:),pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlamama
witajcie dziewczynki, jestem w 4tc, od ok 2 tyg boli mnie strasznie podbrzusze. zeszlym tygodniu wybrlam sie wiec do pierwszego lepszego gina, który po zbadaniu stwierdzil ze nicmi nie jest.wczoraj bole podbrzusza były nie do wytrzymania, wpakowałam sie w autko i pojechalam do innego gina, okazalo sie ze mam tylozgiecie macicy!!!dostalam dopochwowo luteine, nakaz lezenia na brzuchu i za 10 dni kontrola i kolejne zwolnienie. Dziś w nocy tak mnie brzuch bolał ze musiałam sobie wziąść no-spe forte. Tak bardzo martwie sie o maleństwo, ale twardo leze na brzuchu zeby ta moja macica sie wyprostowala;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddzia2880
przyszłamama ja tez mam albo mialam tylozgiecie,mowie ze mialam bo jak bylam w 14tc u gina to na temat tylozgiecia nic juz nie mowil,nie lezalam na brzuchu, ale slyszalam ze jest to zalecane przy tylozgieciu, a odnosnie bolow tez mialam ale one byly podobne do bolow przy okresie i dziwne skurcze, i bol piersi ale mam go do dzis, a jestem w 22tc.Odnosnie luteiny to ona nie jest na tylozgiecie, ale jak Ci gin przepisal to ja bierz,glowa do gory, uwazaj na siebie,nie przemeczaj sie, bierz kwas foliowy,odpoczywaj, a bole z czasem przejda:), ale jak masz takie dziwne bole zawsze mozesz pojechac na ostry dyzur.Moj gin mowi ze jak sa bole, a nie ma krwawienia, ani plamienia,to nie ma zagrozenia dla malucha:).pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2105
hej dziewczyny dawno nie pisałam co u mnie a wiec to juz 9tc ciazy czuje sie wspaniale 7kwietnia idziemy na usg na przeziernosc karkowa mysle ze wszystko bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddzia2880
kasia 2105 napewno bedzie wszystko dobrze, ale wiem jaki to stres:)wczoraj tez bylam na usg , ogladalismy organy malucha, najwazniejsze ze dzidzius jest zdrowy , bedziemy miec synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2105
maddzia2880 to gratulacje chłopczyka trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumacreate
ja byłam wczoraj na usg mój ginekolog prowadzący swtierdziła że jestem w 12tc więc poszlam z nadzieją że jestem w 13 i że przezierność karkową lekarz zbada okazało się że jestem na początku 15tc więc ta przezierność nie była już widoczna. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze płci jeszcze nie znam ale mój przyszły mąż strasznie się cieszył jak zobaczył że maluszek jest strasznie ruchliwy zaczął machać do tatusia ssać paluszek i strasznie ruszać nóżkami i rączkami cieszę się bardzo lekarz stwierdził że maluszek rozwija się prawidłowo tylko co do tej przezierności karkowej to powiedział że się troszkę spóźniłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddzia2880
pumacreata najwazniejsze ze maluch sie prawidlowo rozwija, a usg takie jedno z wazniejszych i chyba przedostatnie przed porodem to sie robi miedzy 19 a 23 tc, bo wtedy jest ocena organow u malucha i jak sie dobrze ulozy to doktor ci powiewie co macie, wiec nastepnym razem sie nie spoznij:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumacreate
madzia ale to własnie było moje przedostatnie usg podczas ciąży ponieważ na karcie ciążowej są tylko 3 wizyty na usg a ja pierwsza miałam na pierwszej wizycie wtedy jak nosiłam fasolkę i teraz właśnie miezy 20 a 23 będę miała ostatnie usg chociaż chciałabym mieć usg co miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddzia2880
pumacreate wiem ze na karcie ciazowej sa tylkko 3 miejsca,ja tez tak mialam, pierwsze usg na potwierdzenie ciazy, drugie w 14 tc,teraz 22tc i wlasnie na tym usg sie powiedzialm ze to jest przedostatnie,a nie mozna robic dzidziusiowi usg co miesiac bo to mu szkodzi,za kilka tygodni zaczniesz czuc jego ruchy, to bedziesz spokojniejsza,a za pare miesiecy bedziesz miec malucha na codzien:)trzymajcie sie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumacreate
u mnie dzidzius jest jeszcze w jamie macicy a jestem juz w 15 tc tak stwierdził lekarz a którym tygodniu dzidzius zaczyna się unosić? skoro 4 usg będą podczas ciąży to się cieszę a wiem że co miesiąc nie można bo to szkodzi maleństwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumacreate
ja wiem że to jest dobrze tylko mi chodzi o to że jeszcze brzuszka nie widać większość dziewczyn w 15 tc już ma brzuszek i może się pochwalić a ja jak narazie mam jak to mowi mój narzeczony" sadełko" często mnie pyta gdzie jego dzidzi :) to prawda że jeśli się ma tyłozgięcie macicy to brzuszek widać później? Bo ja już bym chciała chwalić się brzuszkiem zwłaszcza że już wiosna a potem lato i bym chciała chodzić już w bluzkach z krótkim rękawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddzia2880
badz spokojna brzuszek urosnie, ja tez w 15tc mialam brzuch jak bym dobrze zjadla :), ale zobaczysz urosnie z dnia na dzien, wydaje mi sie ze nie jest prawda ze brzuch przy tylozgieciu rosnie wolniej, zalezy wszystko od budowy i od tego jak przybierasz na wadze,ja np nie przytulam , urosl mi tylko brzuszek, mam budowe normalna, wzrost standard :) z 75cm w pasie przed ciaza, teraz mam ok 100, jestem w 24 tc, jak sie juz cieplo zrobi to napewno bedziesz sie miala czym juz pochwalic :), a jak bylas teraz na usg ile dlugosci mial maluch???? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumacreate
nie wiem jaka długość maluszka podam to co mam zapisane w liczbach ale nie mam pojęcia co te skróty znaczą BPD-29,4mm CRL-85,8mm Odp-14w2d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2105
hej dziewczyny co u was u nas dobrze to juz11tc niema mdłosci tak sie ciesze 7.04 usg genetyczne a aco u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumacreate
kasiu wczoraj byłam u mojej pani ginekolog na wizycie i powiedziała że moje tyłozgięcie już ustąpiło jest wszystko w porządku jestem w 16tc i macica powoli zaczyna wędrować do góry :) cieszę się że u Ciebie też wszystko w porządku ja nie miałam w ogóle mdłości caly czas czułam się świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Pierwszy raz piszę na tym forum... Jestem w 6 tygodniu ciąży (wg.usg) i też mam tyłozgięcie macicy, niestety :( U mnie to jest genetyczne chyba...Od ok.2 tygodni mam bóle w krzyżu :( Lekarz na pierwszej wizycie przepisał mi Luteinę (2xdobę), L-4 i leżenie na brzuszku... Troszkę się boje czy to wystarczy, żeby wszystko z dzidziusiem było w porządku...?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumacreate
zabula po pierwsze powinnaś byc dobrej myśli jeśli lekarz przepisał Tobie luteinę i kazał jak najwięcej leżeć to dostosuj się do jego zaleceń. Ja jestem w 16tc i już moje tyłozgięcie ustąpiło więc nie musze już leżeć na brzuchu. Uwierz mi wszystko będzie dobrze tylko oszczędzaj się jak tylko możesz pod żadnym pozorem nie dźwigaj nie podnoś rąk do góry a co najważniejsze jak najwięcej leż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grahamka30
Czesc zbula, mam identycną sytuację jak Ty. Jestem w 6tc, mam tyłozgięcie macicy,od 4 tygodni jestem na L4, lekarz przepisał mi luteinę dopochwowo 3Xdz i kazał leżeć jak najwiećej na brzuchu. Powiedział ze do 12 tc powinna swię wyprostować, więć leżę na brzuchu i czekam na 14.04 bo wtedy będę miała kolejną wizytę u gina i się dowiem czy macica sie chociaż trochę ruszyła. Bo od 3 do 6 tygodnia ani drgneła. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grahamka30
Mialo być zabula ;)) i tak na mrginesie też bardzo się martwię o dzidezie, a co Twój lekarz mówił o tyłozgięciu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumacreate
grahamka u mnie tyłozgięcie wyprostowało się po 12 tc bo jak zaszłam na kontrolę 24.03 to byłam w 16tc i powiedziała że wszystko jest już w porządku u mnie było tyłozgięcie w niewielkim stopniu bo inaczej też by mi przepisała luteinę bo takie leki przepisuje lekarz na podtrzymanie mi kazała jedynie leżeć na brzuchu Trzymam kciuki dziewczyny i leżcie jak najwięcej na brzuchu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumacreate
grahamka ja na pierwszą wizytę jak poszłam żeby potwierdzić ciążę to byłam w 8 i babka ktora teraz prowadzi moją ciążę stwierdziła tyłozgięcie nie przepisywałazadnych leków na podtrzymanie tylko samo leżenie na brzuchu no i witaminy takie jakie są konieczne czyli folik. U Ciebie też wszystko będzie w porządku jeśli nie będziesz olewać tego tyłozgięcia bo to na prawdę może być poważne, jak się tylko dowiedziałam to przeszukałam wszytkie możliwe wątki o tyłozgięciu i się szczerze mówiąc na początku przeraziłam ale zaufałam lekarzowi i dobrze na tym wyszłam :) Trzymam kciuki grahamka napisz po nastepnej wizycie jak bardzo ustąpiło tyłozgięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grahamka30
napisze napewno, wiesz ja nie czytam zadnych wątków na temat tyłozgięcia macicy bo naczytałam sie jakis glupot o poronieniach i potem 3 dni spac nie mogłam. Gin przepisał mi luteinę jak powiedział zeby sie macica spulchiła i zeby szybciej sie wyprostowała, nie lekcewaze tego tyłozgięcia, caly czs leże na brzuchu , tylko w nocy tego nie mogę kontrolowac hahahahaha. Ale mam nadzieje ze jakos sie wyprostuje do tego 14.04. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×