Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Laxi

Stany lękowe Nerwiec Zespoły natręctw

Polecane posty

Aga spróbuj smarowac linomagiem wiem ze dobry jest na takie rózne sprawy kurcze ja mam problemy z przedszkolem a sciślej mówiąc z pania która szarpie dzieci i krzyczy , moja mała bardzo jej sie boi a ja jestemm taka cipa wołowa ze nawet nie potrafie zrobic awantury wiem ze dziecko nie wymysliło tego sobie , nigdy nic nie mówi na temat przedszkola a ostatnio zwierzyła sie ze pani ja szarpła za sweter i przesadzila w inne miejsce ja właściwie wczoraj bylam swiadkiem ze ta babka wrzeszczala na jakiegos chłopca nie widzac mnie a gdy ja weszlam do sali to zrobila sie czerwona i zmieszala sie w ogóle te kobity sa jakies niekompetentne maja w grupie naprawde mało dzieciaków a nie potrafia im zorganizowac zabawy , kiedykolwiek nie wejde do sali to dzieci bawia sie same ze soba w zeszłym tygodniu pytałam sie jednej czy z córka w porządku ( bo sama zauwazyłam ze sie rozbrykała) to powiedziala ze jest bardzo grzeczna a wczoraj pytalam sie drugiej to mówiła zupelnie co innego i jak tu wierzyc tym babom nie chce byc jakims pyskatym rodzicem bo wiem ze takich pelno ale kurcze chcialabym ze by dziecko chodzilo z checia do przedszkola nie obawiajac sie jakiejs głupiej baby w koncu dziecinstwo ma sie tylko raz i trzeba fajnie je przezyc bez jakiejkolwiek traumy sory dziewczyny ze sie tak rozpisalam ale nie mam o tym z kim pogadac moze poradzicie mi co mam robic??? no powiedzcie same czy to w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim za odpowiedź za dobre rady -postaram się zastosowac Wiecie w dzień robie wszystko .żeby nie myśleć i czasem mi się udaje ale w nocy to już katastrofa :-( Dzisiaj kolejna noc zarwana bo się obudziłam i znów kilka godzin myślałam o tym wszystkim :-( Już dłużej tak nie moge!!Jutro ide do lekarza i będe błagała o rade jak spac w nocy i nie budzic się to przynajmniej nie będe w nocy musiała myśleć Mam nadzieje że dostane dłuższe zwolnienie niż 2 tygodnie bo te 2 tygonie które już mijają nic mi nie dały-ani się nie uspokoiłam ani żadnej zmiany w moim stanie a mam coraz większy lęk przed kierowniczką Czesiu nie trzeba wcale robic awantury żeby dziecka ci panie nie szarpały-poprostu porozmawiaj z paniami o tym że dziecko się boi bo było szarpane przez którąś z pań!!Podejrzewam że gdy się dowiedzą że dziecko się poskarżyło to się zmienią bo będą się bały skargi u dyrektora przedszkola Ja w poniedziałek też ide porozmawiac o tym że któraś źle zawiązała Maksiowi sznurówki i dziecko ma otarcia i bomble i poproszę o baczniejsze zwracanie uwagi na to jak mały ma zawiązane buciki To jak ta pani postąpiła z twoim dzieckiem jest bardzo złe bo to wygląda na to że swoje nerwy odbija na dziecku Porozmawiaj z nimi i powiedz spokojnie że jeśli dziecko będzie się skarżyło na panią to będziesz zmuszona do rozmowy z dyrektorką bo przecież to ich obowiązek odpowiednio traktowac zieci Ja narazie nie mam takiej sytuacji jak ty i wiele razy byłam w przedszkolu o różnych porach i dzieci mają wyznaczony czas na samodzielną zabawe i czas na zajęcia konkretne z paniami i jak narazie nie mam pod tym względem powodu do nażekania! Ale to może dlatego że to prywatne przedszkole! Córcia chodziła do przedszkola państwowego i do dzisiaj wspomina nieprzyjemne sytuacje takie jak zmuszanie krzykiem dzieci do jedzenia czy wogóle krzyczenie na dzieci Mam nadziej że więcej się nie powtórzy sytuacja że ktoś ci będzie szarpał dziecko Dziewczyny ja w tej chwili do wszystkiego się muszę zmuszać np.sprzątanie wyjście na zakupy gdybym mogła to bym się zakopała w pościeli spała i na przemian chlipała bo płakac to mi się cały czas chce :-( Narazie nawet nie myślę o tym żeby ćwiczyc czy jeździć rowerem ale za jakiś czas może zacznie mi przechodzic i zacznę jeździc i ćwiczyć Narazie się do niczego nie nadaje nic mi się nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dzięki Czesiunia za rady , sama nie wiem czy leki nie takie , myślę że się sama nakręcam na różne lęki, ostatnio byłam taka dzielna bez nich , tak sobie mogłam nawet je powspominać ot tak sobie , a teraz taki dołek:(, ale dzisiaj spałam lepiej do 6 ale spałam(z połóweczka:) najgorsze są te głupie myśli o chorobie i o różnych fobiach ...pomyślę i się juz boję Trochę zwalam to na mój zawód( artystyczny), gdzie cały czas trzeba wymyślać różne nietuzinkowe rzeczy i wyobrażnie mam ,że cho, cho. A jeżeli chodzi o przedszkole to ja bym na twoim miejscu porozmawiała z dyrektorką, wiem że paniom puszczają nerwy a dzieci są różne, zwróciła uwagę ,że córka niechętnie chodzi do przedszkola bo ....i poprosiła żeby dyrektorka zwróciła uwagę ogólnie nauczycielkom z tej grupy, poprosiłabym o anonimowość . Aga moc uścisków, jestem z Tobą, ja też mama kłopoty ze spaniem, damy radę :) Tak, dziewczyny ruch i ćwiczenia bardzo dobrze wpływają na samopoczucie , bo następuję zamiana zmęczenia psych. na fizyczne . Druga kawa:) i włączam silnik na najwyższe obroty , bo do pracy trza iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wszystkim za rady i wsparcie :-* To dla mnie dużo znaczy że jest ktoś kto o mnie pomyśli da dobrą rade i wesprze dlatego że mnie rozumie Jestem wam wszystkim wdzięczna za to że jesteście i mam przed kim się wygadac lub poczytac o przejściach innych bo wiem że to nie tylko mnie spotkało i nie jestem sama ze swoją chorobą Pozdrawiam gorąco i WIELKIE DZIĘKI WSZYSTKIM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszyciel
podnosze, bo temat wazny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wpadam na chwile zyczyc dobrego humorku i trzymajcie za mnie jutro kciuki bardzo prosze bo mam jeden z tych ciezkich dni dziekuje z gory i do poniedziałku ❤️🌻❤️🌻 moze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goździk
haj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wyniki dopiero jutro :( ale obawiam sie ze jeden egzamin zawaliłam no ale wyobrażcie sobie sytuacje ze macie 6 egzaminów jeden po drugim , wszystkie wymagające jak najwiekszej sprawnosci intelektualnej jednym słowem jestem dzis wypompowana nie do wiary dzis upał , nareszcie troche słoneczka które moze troszke zaradzi depresji i wspomoze dobry nastrój a jak tam u was po weekendzie???? kurcze ja znowu na moment zarzucialam diete opychajac sie pizzą 2 dni z rzędu ale od dzisiaj silnie postanawiam --same warzywka i owoce bardzo dobrze sie czuje troche wyszczuplona tak wiecie kobieco a to bardzo wazne , podnosi nasze wrazliwe ego sory ze pisze takie głupoty ale czuje sie tak zmeczona jakbym byla pijana a w piatek obrona pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris333000
witam znalazlma te forum przez przypadek i widze ze jest sporo osob z roznymi lekami,a ja myslalam ze tylko ja .. :) ja mialam bardzo czesto ataki paniki,dwa razy zabierala mnie karetka bo myslalam ze to zawal(w wieku 27 lat!)i nie wierzylam lekarzom jak stwierdzili ze mi nic nie jest.teraz mam ataki jako ataki znacznie rzadziej,ale caly czas towarzyszy mi uczucie niepokoju,jakiegos strachu,obawy..niekiedy ogrania mnie to tak nagle ,bez powodu ten strach wewnetrzny ze nie wiem czym to jst spowodowane .a to tak strasznie upierdliwe uczucie ten wewnetrzny strach bo nie przechodzi :( no i caly czas ten drugi strach -przed chorobami,smiercia,wypadkiem,co to jest cholera??dlaczego takie zle mysli mnie nie opuszczaja?? czy wy tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cześć Czesia podtrzymuje dobrą wizję zdany egzaminów na pewno wszystko będzie dobrze. Egzaminy i to 6 masz już za sobą! Tylko ten tydzień jeszcze i z głowy :) A u mnie Czesiuniu pizza na kolację co drugi dzień o zgrozo , na telefon,3/4 zjada mój syn, okropna ze mnie matka ale czasami tak trzeba sie wspierać szybkimi gotowcami. DO doris333000 dla mnie to masz nerwice jak nic, właśnie tak jest jak piszesz, lęk towarzyszy w różnych sytuacjach a czasami jest można powiedzić cały czas, jeżeli czujesz że to ci coraz bardziej przeszkadza zgłoś sie do lekarza bądz psychologa , oczywiście zapraszamy do nas na tutaj na pogaduchy:) Aga co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć U mnie jakoś leci ,wciąż jestem smutna przygnębiona wogóle nic mi się nie chce!Nic mnie nie cieszy :-( A jeszcze ten gorąc dobija-lubie słońce ale nie w tak wielkich dawkach bo mi się zaraz słabo i niedobrze robi :-( Kiedyś mogłam godzinami leżeć na słońcu a teraz ...Jak sobie radzicie z gorącem??? W piątek byłam u lekarza i dostałam kolejne zwolnienie!Lekarka mi radzi znaleśc sobie inną prace bo jeśli tu zostane to ciągle będe w stresie i nigdy nie opanuje choroby a tym bardziej nie wyjde z tego Dostałam dodatkowy lek DEPAKINE CHRONO i oczywiście doraźnie OXAZEPAM w razie nagłego zdenerwowania!!ogólnie leki mnie uspokajają ale nadal mam zawroty i bóle głowy i ogólnie wszystkie mięśnie mi się spinają nawet jak mam iśc do sklepu czy po dziecko d przedszkola!Ale jakoś sobie radze!! A wy słoneczka jak sobie radzicie z choróbskiem???Mam nadzieje że Was nie będzie to za często łapało!!! Czesia nie przejmuj się i nie stresuj bo napewno sobie poradzisz z resztą egzaminów a te które zdałaś już są dowodem że jest ok tak że się nie martw Ejla pizza na kolacje to jeszcze nic złego ja kilka lat temu i z biedy i braku czasu 3 razy dziennie 7 dni w tydodniu przez 2 miesiące jadłam zupki chińskie aż w końcu zaczęło mi się na ich widok robic niedobrze Doris ja też miałam podobne objawy jakieś 8 lat temu bywały dni że wzywała mama do mnie pogotowie i wszyscy lekarze mówili że to nerwica i długotrwały stres!A o tym strachu przed chorobami śmiercią wypadkiem czy innymi złymi zdarzeniami to się powinnaś rękami i nogami bronic dlatego że im więcej o tym myślisz tym bardziej się denerwujesz a im bardziej się denerwujesz tym więcej myślisz!!Wiem powiesz błędne koło-zgadza się ale w twojej mocy jest przerwac te błędne koło o ile nie będziesz o tym wszystkim myślec albo jak już się złapiesz na myśleniu o złych rzeczach powiedzieć sobie *mam to gdzieś*i zacząć myślec o innych rzeczach!!!Staraj się zawsze myśleć o dobrych rzeczach nie o złych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik_ik
Tym razem ja proshę o trzymanie za mnie kciuków ide za pare godzin do psychiatry....cholernie sie boje ale musze isc wczoraj znow sie odezwaly ataki wieczorem, nie moge sie tak meczyc. TRZYMAJCIE KCIUKI!!! PS napisze pozniej jak mi poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik_ik
Aga i jak dziecko i jego optarcia miałam się pytać ale na gwałt zapomniałam tak sie derewuje ta wizytą... Czesiu jeśli już dałaś sobie radę z częścią egzaminów to potraktuj to jako walke z chorobą - bo tez sie stresujesh a kazde wystapienie jest w pewnym stopniu wielka dawka nerwow. Gratulyje CI serdecznie!!! Aha Doris Aga ma racje to takie błędne koło - też to mam, kiedys myslalam ze bede miec zawal a pozniej wylew bo u mnie to czeste w rodzinie, ale teraz staram sie o tym nie myslec bo przeciez nic takiego nie zdazy mi sie poki bede na siebie uwazac i dbac o diete i zdrowie!! Trzymajcie się i życzcie mi szczęścia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik_ik mocno trzymam kciuki :-) Małemu otarcia się podgoiły nawet już mu strupli poschodziły ale nadal w tych miejscach ma różowiutką wrażliwą skórkę i cały czas wszystko go drażni jeśki akurat tam dotyka ale jestem już zadowolona że się nic nie papra i się goi u mnie w rodzinie również były zawały i wylewy i swego czasu też się tego bałam ale teraz już się nie boje bo staram się zdrowo odżywiac nie nadużywam soli nie piję alkoholu ani kawy jedyna moja urzywka to papierosy ale i to staram się ograniczac do bólu i najważniejsze wierze że jak będe dbała to nie grozi mi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki serdeczne i wielkie jak stąd do honolulu za słowa wsparcia i otuchy właśnie huraaaa dowiedzialam sie ze zdalam i moge przystępowac do obrony w piatek z tym gorzej bo pisemnych w miare sie nie boje natomiast wizja ---ja przed komisja to juz gorsz sprawa - nie wiem jak cokolwiek wydukam kurde Aga naprawde sie niezle trzymasz nie pijesz alkoholu i kawy i mało palisz , ja oprócz alkoholu to za bardzo naduzywam,kawy 2 i papierosy codziennie a na domiar złego zamiast zajadać surówki to właśnie wcianam spagetti jedynym moim plusem to ćwiczenia które robie codziennie + jazda na rowerze nie ma sie co martwic na zapas co ma byc to bedzie moaj babcia cale zycie zdrowo sie odzywiala , nie piła nie paliła zero kawy a bardzo wczesnie odeszla a czasami takie żule stoja pod sklepem pijac od rana i nic sie nie przejmując dozywaja sędziwego wieku mysle ze to nerwy i stresujacy tryb zycia daja popalić skracajac zycie Anik koniecznie zdaj relacje jak poszło u lekarza , obys trafiłana jakiegos super kompetentnego fachowca i oby szybko postawił cie na nogi ;) wiecie co ? ciesze sie ze jest ciepło ale 30 stopni to juz przesada taki gorąc mnie dobija owszem czemu nie ale na plazy , gdzie woda w zasiegu ręki i totalne rozluznienie a nie w okresie kiedy mam na głowie tyle kłucia na pamięć uffffff Ejlunia nie przjmuj sie moja mała ma 6 lat a ostatnio tez na obiad pizza albo frytki , bogu dzieki ze chodzi do przedszkola i tam moze jakies właściwe proporcje witamin i minerałów jej dostarczaja w pożywieniu ( choc wątpliwa to sprawa) Aga a próbowałaś linomagu na ranki ,??? mnie zawsze pomamgał buziaczki👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz smaruje Maksiowi te ranki linomagiem a dopuki były to otwarte ranki (bomble popękały i zrobiły się rany)to smarowałam aloesem!! Czesiunia napewno poradzisz sobie w piątek!!Od rana będę za ciebie kciuki trzymała Pisałaś o swojej babci a ja znam panią która kiedyś bardzo lubiła wypic zapalic od kawy też nie stroniła i ma teraz 85 lat i nadal dobrze się trzyma a są ludzie którzy nie piją nie palą a bardzo młodo umierają tak jak mojego Waldka mama -zmarła w wieku 60lat A z kolei moja babcia zmarła 2 lata temu w wieku 64 lat i to był wielki sukces że tyle żyła bo przeszła 3 zawały 3 wylewy z niewielkimi paraliżami!Wiecie chciałabym mieć tyle siły i samozaparcia i chęci do życia co moja babcia pomimo tylu chorób prawie normalnie chodziła sama o siebie do końca dbała i jeszcze o innych starała się dbac a pozatym kurczowo trzymała się życia poprostu bardzo chciała życ bo miała zawsze do tego powód i chęć Życzę wam wszystkim takiego samozaparcia w zdrowieniu takiej siły w życiu i tyle chęci i powodów do życia ile miała moja babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 64 lata Babcia
to ile lat ma mama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama ma w tej chwili 45lat a została babcią w wieku 35 u nas to rodzinne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik_ik
No i wróciłam od psychiatry...ufffff. Trafił mi się nie dość że bardzo sympatyczny pan to od tego jeshcze całkiem przystojny :)) nie no ale mówiąc szczerze znalazlam w swoim miescie klinike ktora ma podpisany kontrakt z NFZ wiec porady i wszytkie wizyty sa bezplatne a ludzie o dziwo bardzo sympatyczni:). Wiec powiedzial mi ze w moim wypadku leczenie nie bedzie bardzo dlugo trwalo bo jestem osoba młodą wiec spokojnie wyleczymy to:) dostalam Xanax najmniejsza dawke, bo jestem wrazliwa na leki, no i na psychoterapie marsz. Powiedzial mi ten lekarz coś co Wam też może sie przydać. Jak macie atak starajcie sobie wytlumaczyc że nic Wam nie zagraża że nic się nie dzieje bo wten czas możecie zahamować emocje tak aby nie wejść w kółko! Wrociłam cała szczęśliwa do domu i wiecie co?? Lżej mi i to bardziej ten psychiatra naprawde świetny gość bardzo mnie podniusł na duchu :)) Mówiłam Aga że aloes jest bardzo dobry:) Polecam Wam go super wygląda orginalnie a do tego jest bardzo przydatny :) Pozdrawiam Was gorąco!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki dzisiaj mam zakręcony dzień (może to i dobrze)właśnie robię szybki obiad i fru do pracy. Staram sie nie myśleć a jeżeli myślę znowu przygnębiająco to fru afirmacja, no jakos trzeba ćwiczyć pozytywne myślenie choć przyznam ,że mi to słabo wychodzi. Z moich marzeń...o, to położyć się na materacu na wodzie i tak sobie beztrosko popływać (wanna zaciasna na materac:) Aguś , Czesiuńka , Anik i wszyscy co do nas zaglądają-dużo pozytywnych fluidów i jak najwięcej ciepła pod każdą postacia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wy tez sie tak czujecie jak ja?? od wczoraj lewituje, żle sie czuje jak nie wiem co , jestem słaba , poce sie i nie mam na nic siły znowu wmawiam sobie ze to przez tą pogode ale kurcze ileż mozna tak zwalać wine na pogode najgorzej ze cos mi sie pokopsało jesli chodzi o sprawy kobiece a nie mam naprawde siły zeby iść do ginekologa a tu jeszcze na piątek tyle nauki przepraszam ze marudze ale musze sie pouzalać troche nad sobą zrobilam ciasto drozdzowe z truskawkami i smakuje jak pizza na słodko ale co tam zje sie pa kochane i zycze wam lepszego samopoczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik_ik
MOje KOchane pozdrawiam Was na zapas jade już jutro do PRagi !!! Muszę wypocząć :) Czesiu też tak mam nie martw sie po prostu postaraj sie wstać i zajmij się czymś ja to nazywam 'wycofanie' z życia, albo uczucie nierzeczywistości dookoła, przechodzi jak zajmujesz sie czyms i nie myslish o tym usilnie...kolejny minus zaburzen lekowych:( Gorąco Was ściskam !!! :) Wracam w niedziele skrobnę coś wtedy jak nie padnę zmęczona :) buziaki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy w nerwicy moga
byc dreszcze i uczucie zimna. jesli wyniki badan krwi itp ok. czy ktos tak ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesiuńka a mi się wydaję że tak jest przez pogode , mnóstwo osób u mnie w pracy tak sie w tych dniach czuło , spadek ciśnienia:( no ijak do tego dolożyc sprawy kobiece jakie by nie były to wynik samopoczucia masz taki jak opisałaś ...i jeszcze u Ciebie stres przed obroną pracy Ale dzisiaj chyba już masz to za sobą:)napisz jak Ci poszło...jestem pewna że świetnie:) Anikik miłego wypoczynku , stara Praga jest piękna, smacznych knedlików::) czy w nerwicy mogą Wszystko w nerwicy może występować,ale może być też pczątek przeziębienia przecież każdego może to dopaść Pozdrowienia :) dzisiaj prawie kwitnę ,nawet zapomniałam wziąć leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesiunka i jak poszło kochana ??? Proszę się natychmiast tu nam chwalić. Wszystkiego najpiękniejszego ...uwaga na pogodę dziś jest przedburzowo:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki , nie pisałam i nie chwaliłam sie bo byłam pod namiotem i wylegiwałam sie w cieniu drzew całe 2 dni hura zdałam najlepiej z całego roku no po prostu nie moge w to uwierzyc ze prześcignełam takie kujony co to nic nie robia i tylko kują i moja praca oceniona zostala na 5 i obrona ustna na 5 mój mąż musi mnie szczypać co chwila bo nie dotarło to jeszcze do mnie niesamowite uczucie gdy budze sie rano i dociera do mnie moje szczescie i te chwile mojego małego triumfu to po prostu piękne.... chcialabym tak długo rozkoszować sie tym wspaniałym uczuciem ale dość o mnie co tam u was ??? jak po weekendzie? odpoczęłyście sobie troszeczke tak jak ja??? buziaczki👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje!!! 🌻👄🌻👄🌻👄 no ,proszę jaką mamy koleżankę:) jestem z Ciebie Cześka dumna:) U mnie czas wolny przeszedł na krążeniu między koleżankami,działkami , grillami ,wieczornymi pogawędkami,meczami na zielonej trawce - mogłam sobie pozwolić na takie chałupkowanie bo mój maż wyjechał w delegację:)powiem szczerze ,że też odpoczęłam :) Dzisiaj mam zapier...cz od samego rana wszystko na kartce spisałam, żeby o czymś nie zapomnieć zaraz wyruszam, jedna praca , druga praca ,uwaga !trzecia praca ..... jestem niezłą pracoholiczką:) będę po 21 . trzymajcie się cieplutko:) Jeszcze raz gratulacje Czesiuńka👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik_ik
Witajcie Kochane!!! No i wrocilam cala i zdrowa i do tego zadowolona:) Praga jest piękna !! Jak nigdy nie byłyścoie to wybierzcie sie kiedyś naprawde warrto!!! Byłam w bardzo wielu krajach min we Włoszech Anglii Danii NIemczech i zwiedziłam b dużo miast (w tym Wenecje Werone Rzym...) ale to jest najpiękniejsze miasto jakie kiedyskolwiek widziałam (poza moim rodzimym :P). Knedliki ejlu były i to naprawde pyszne :) bardzo dobra jest gospoda u novaka w Pradze i za nieduże pieniadze mozna sie naprawde najesc:)) poza tym syr prażony ... mniam :) przywiozłam całe auto knedlików mrożonych, lentilków, piw i wielu innych rzeczy :) no cudownie było!!! :)) GRatulacje Czesiu !!! Ale wiemy dobrze że zasłużyłaś sobie na te 5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×