Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

Gość jasmine21
18 tydz. pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie . Zwlaszcza te ktore wcinaja kilogramy mandarynek dziennie :) Przed ciaza niepociagaly mnie az tak bardzo teraz moge je wcinac bez konca. Wsumie jestem bezmleczna i to mnie strasznie martwi :( martwi mnie tez to ze moj lekarz nieprzepisuje mi zadnych witamin czy cos takiego zeby moze jakos zastapic mleko dzidziusiowi:( Ale zato zrzeram niesamowicie duzo slodyczy no i te mandarynki ach :) napiszcie mi czy to cos zlego jesc slodycze w ciazy . pozdrowki paaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmine21
aha do tego menu dolanczam jeszcze zupe ogorkowa :) niezmierna pychota jak dla mnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie powinno sie jesc duzo slodyczy,chociaz ja tez je teraz bardziej lubie :) ale to sa takie puste kalorie,no i tyje sie po tym,czego narazie nie widac,bo i tak sie tyje :) Ja tez nie jem nic co zawiera mleko,nieraz zmuszam sie do twarogu.Ja biore tylko FEMINATAL-witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmine21
Szafirka dlaczego nie jesz nic co zawiera mleko? ze z wyklej niechęcie czy poprostu jestes tak jak ja - bezmleczna? Myslalam ze jestem sama. Kobietki czy po 3 mies ciazy przestalyscie brac Kwas foliowy czy nadal go zazywacie? pozdrawiam.../

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atlanta
Witam i pozdrawiam wszystkie mamusie.Ja mam termin w polowie kwietnia ale postanowilam sie do was odezwac.To juz 23 tydzien i jestem juz po wielu badaniach po usg rowniez ale plci nie znamy.Jutro ide na badanie (krzywa cukrowa)i lekarz kazal mi kupic sobie w aptece glukoze.Przyznam sie ze o takim badaniu nie slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodycze dobre są, ale to faktycznie puste kalorie i dobrze, ze nie miewam na nie ochoty co dnia;) Ja do 13 tyg. brałam Folik, teraz biore Prenatal. I tez coś ostatnio jakaś \"niemleczna\" jestem. Ale staram sie czasem wcisnąc jakiś jogurcik czy popić maślanki. Moje hity żywieniowe to kisielki-szczególnie truskawkowy, wcześniej nieznoszony-i brzoskwinki. Żadne cyrtusy mi nie smakują-moze to efekt cytrynowej kuracji przy przeziębieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe-li-na
Dziewczyny dzis bylam na usg- bede miala chlopca!!! Imie juz mamy- Szymek. Ja kwas foliowy przestalam brac w polowie czwartego miesiaca, a od poczatku biore prenatal, choc teraz go zmienie na materne chyba, bo mi sie juz przejadl. Taka jestem szczesliwa. Jestem w 20 tc, ale po parametrach USG 21-22 tc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe-li-na
tab MUSKAT............26 KWIECIEN........?......................................? ADA28..............4 MAJ.................6.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ.................3...................chłopiec........ SZAFIRKA..........13 MAJ.................2.....................................? MADI30............16 MAJ.................-1....................................? MARANA............16 MAJ................5.................................... RUBINA............17 MAJ.................?......................................? ANDA...............19 MAJ................2......................................? NADIA 25...........20 MAJ...............2,5....................................? MAŁA MOCCA ....20 MAJA..............4......................................? KONICZYNA.......24 MAJ................4.....................................? MAL-GOSIA........24 MAJ................?......................................? JUNIE..............27.MAJ................?......................................? MELANIA..........18 CZERWIEC........2......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja też pochłaniam kilogramami mandarynki,poprzednio też tak miałam :-D. Nie przejmować się ,że jesteście bezmleczne, bo mleko w czystej postaci nie jest najlepsze.Lepiej wybierać twarożki, jogurty ,kefiry.A jeśli już mleko to kozie -zdrowe i można je juz bez obawy podawać 6 mies bobasowi-bardzo rzadko uczula.Wiem co piszę ,mój synuś miał alergię na mleko,a właściwie na białko- i objawiło się to ostrym zapaleniem oskrzeli. Czytałam niedawno w którejś gazecie (Mam Dziecko albo Rodzicach),że jeśli jesteś uczulona na coś to musisz tego unikać w ciąży,to wtedy zmniejszysz ryzyko wystapienia alergii.Nie każda alergia jest dziedziczna. Ale nie powiedzie mi ,że nie lubicie lodów! Może i są kaloryczne ale zamiast szklanki mleka czy jogurtu może będą lepiej tolerowane. Ewe-li-na gratuluję synka:-) Pozdrawiam was .Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie narazie przybytku wagi nie potwierdzam bo następną wizyte mam dopiero w środęale cos napewno mi przybyło bo widze sama po sobie. Zachcianki mam tylko na wszystko co kwaśne :)a w szczególności wszystkie kwaśne zupki.Dziewczyny napiszcie jaki macie poziom hemoglobinki bo ja o dziwo mam taka niska jak przy porodzie 1 synka:( (13,1)Żadnych witaminek nie biore bo lekarz narazie mi nic nie mowil moze teraz cos kaze mi brac ze wzgledu na niski poziom hemoglobiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADA28
Witajcie, ewe-li-na gratulacjie, mamy podobny temin więc może jak pójdę na wizytę we wtorek to może też się dowiem czy będzie to chłopiec czy dziewczynka. Widzę że w okresie zimowym to chyba taka mania ciężarnych na mandarynki. Dzisiaj kupiłam nowy zapas i obawiam się że do jutra nie starczy. Ja też mam jakiś mlekowstręt, musze się zmuszać żeby zjeść choćby jogurcik ale nie bardzo mi smakuje. LODY to jest świetny pomysł, to chyba jedyna mleczna rzecz której nie odmówię. Kwas foliowy brałam tylko do połowy czwartego miesiąca a teraz biorę Elevit. Atlanta - ja przy pierwszej ciąży miałam robioną krzywą cukrową bo miałam podejrzenie cukrzycy.Najpierw pobiorą ci krew potem Wsypią ci całą zawartość glukozy do kubka z ciepłą wodą i będziesz musiała to wypić. Baaaaaaaardzo słodkie. Później kolejne pobranie krwi i za godzinę czasu następne, i o ile dobrze pamiętam jest jeszcze trzecie po dwóch godzinach ale nie jestem pewna. Pozdrawiam wszystkie mamuśki, Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania
Witam mamuski 2 po poludniu a ja jeszcze w pizamie,jakis spiacy dzien dla mnie. Ewelina gratulacje wiesz na kogo czekasz my dopiero mamy imie dla dziewczynki Olivia ale zadnego dla chlopczyka jakos nic nie przychodzi do glowy.jeszcze jest troche czasu do namyslu. do bezmlecznych dziewczyn musicie brac cos w zastepstwie dziecku sie nic nie stanie bo wszystko wyciagnie z Was moga sie sypnac zeby radze zapytac lekarza czy mozecie brac tabletki z calcium .tutaj jak nie pilam mleka to jadlam takie pastylki z calcium jak cukierki .w tej ciazy lubie pic cacao. cos dzisiaj nie mam p[olotu do pisania.chyba powinnam sie isc pakowac pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tab
MUSKAT............26 KWIECIEN........?......................................? ADA28..............4 MAJ.................6.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ.................3...................chłopiec........ SZAFIRKA..........13 MAJ.................2.....................................? MADI30............16 MAJ.................-1....................................? MARANA............16 MAJ................5.................................... RUBINA............17 MAJ.................?......................................? JASMIN21..........18 MAJ.................?...................................? ANDA...............19 MAJ................2......................................? NADIA 25...........20 MAJ...............2,5....................................? MAŁA MOCCA ....20 MAJA..............4......................................? KONICZYNA.......24 MAJ................4.....................................? MAL-GOSIA........24 MAJ................?......................................? JUNIE..............27.MAJ................?......................................? MELANIA..........18 CZERWIEC........2......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny...Gratulacje dla wszystkich,ktore wiedza juz co beda mialy.Ja tez nie moge sie doczekac.Mam juz corke,ale strasznie chcialabym druga tez dziewczynke,moja corcia zreszta tez. Czy ktoras z Was miala nagdane dziecko na dyskietke? Bo u mojej ginekolog jest tylko taka mozliwosc,a ciekawa jestem jak ten obraz pozniej widac?czy to jest tylko jeden zatrzymany raz? czy pare? No bo wiadomo ze na kasecie video widac fajnie,szkoda ze ona nie ma.Ciekawa jestem jak jest na dyskietce?Moze ktoras wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmine21
witam wszystkie! dzis mnie ogarnela niezmierna ochota na kupno jakis malych ciuszkow czy spioszek dla baby. Czy wy juz macie jakies maluskie ubranka a moze ktoras z was ma juz kupiony wozeczek czy lozeczko:)? pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania
dobry wieczor dzisiaj caly dzien byl troche zwariowany i czuje sie taka zmeczona.wiecie ze w stanach przynajmniej w miom lekarze nie nagrywaja usg bo sie boja ze w razie czego to posluzy jako dokumet w sadzie i jeszcze nie slyszalam zeby ktos z moich znajomych mial cos takiego .takze czujcie sie wyroznione ze bedziecie miec taka pamiatke.pakowanie juz prawie zakonczone.pozdrawiam Mela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shiva 77
Hej mamuśki. Dziś zaczął się u mnie 6 miesiąc. 🌼Czas leci jak oszalały. Muszę się pochwalić: mam już kilka malych ciuszków: dwa mikro kaftaniki, kombinezonik, śpioszki, dwie koszulinki i śpiszki do kolanek. Słodziutkie to wszystko jest...kolorowe i takie, takie...gotowe do schrupania. Dzidziuś będzie różowy i pachnący - też mniam mniam. Ja tam jeszcze nie znam płci - tak dobrze się czuję, że postanowiłam zbojkotować gina w tym miesiącu. Jeszcze się nachodzę do niego...witaminki łykam (feminatal), dietę stosuję - nie jem cytrusów bo lekarz kazał ograniczać do minimum - dziecko niby może mieć potem uczulenie. To samo z mlekiem - zero "żywego" mleka tylko przetwory- to zmniejsza ryzyko wystąpienia skazy mleczno-białkowej. Nie bardzo w to wierzę ale...znam kilka przykładów z życia, że się sprawdziło. 🌼 Co do płci - ten cały chiński kalendarz to normalnie niezła faza u wszystkich znanych mi kobiet (mama, teściowa, siostra, koleżanki) płeć się potwierdziła. Z niego wynkia że będę miała chłopaka. Zaczekamy - zobaczymy.. Pozdrawiam ciepło wszystkie grubaski ps. Ja przytyłam już 9 kilogramów- slodycze ach slodycze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja z tym ograniczaniem mleka ,co do cytrusów to pochłaniałam ich dużo pod koniec ciąży ,akurat był na nie sezon. Po porodzie i tak przez rok unikałam ich wogóle ,a synek raczej nie miał od nich wysypki. Najgorszym złem jest jednak mleko. Pół biedy jak alergia to tylko wysypka ja przeżyłam straszne chwile jak wyladowałam z 3 miesięcznym synkiem w szpitalu z ostrym zapaleniem oskrzeli -reakcja alergiczna. Co do kupna ubranek -zaczęłam już kompletować. Łóżeczko mam po synku. Ale jak byłam w pierwszej ciąży to kupiłam je dopiero przed samym porodem , a wózek jak urodziłam.Teraz z zakupem wózka nie będę czekać do narodzin, wolę kupić przed narodzinami czyli gdzieś pod koniec marca. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmine21
Shiva77 co to za kalendarz chinski co plec dziecka sie sprawdza Plis podaj mi gdzie go moge znalesc bo tez wierze w takie cuda :p dzieki z gory papa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shiva 77
Kobietki z doświadczeniem poradzcie czy odciągacz do pokarmu Canpol jest ok? Wygląda tak jakby łatwo w obsłudze. Jako, że zaczęłam już się zaopatrywać to dotknął mnie problem wyboru. Jest taka gama produktów, że nie wiem co kupywać. No i jeszcze butelki Avent: drogie to to ale wszyscy twierdzą że warto bo kolki itp. To ma być moje pierwsze dziecko więc nie mam zielonego pojęcia czy sprzedawcy chcą mnie naciągnąć czy mówią prawdę...Dodam, że nie śpię na pieniądzach...niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MELANIA
WITAM ja juz na walizkach moge powiedzeic ze siedze ale tego sie uzbieralo.moje mdlosci calodobowe juz minely pozostaje jeszcze czulosc na zapachy.jestem ciekawa jak tam mi pojdzie ,na dodatek moje dziecko przynioslo z przedszkola wirusa i jestem bardzo ''pociagajaca'',moze katar p[omoze mi i nie bede czula zapachow jedzenia w samolocie.he,he WSZYSTKIM PRZYSZLYM MAMUSKOM ZYCZE WESOLYCH SWIAT BOZEGO NARODZENIA I SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU !!! ja sie dopiero odezwe pod koniec stycznia pozdrawiam Mela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Świeta tuz tuz i jakos nie mam nawet czasu zajrzec do moich kolezanek brzuchatek;) Wczoraj kupiłam sukienke ciążową i dumnie noszę brzuszek. Dzisiaj kupujemy choinke i zapachnie Swiętami:) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADA28
Witajcie, widzę, że wszystkie są pochłonięte przygotowaniami do świąt i mało kto tutaj zagląda ale nic dziwnego sama mam sporo roboty. Muszę jednak zwolnić tempo bo jak się narobię to bardzo boli mnie brzuch i robi się twardy a wtedy nawet kopniaczki maleństwa to żadna przyjemność tylko ból. Naszczęście choinka już ubrana, prezenty kupione więc można się skupić na kuchni i robieniu smakołyków. Na szczęście nie ma tego dużo bo święta spędzamy u rodziców. Dzisiaj idę do lekarza, ciekawa jestem czy poznam płeć dziecka. Nie ukrywam że bardzo bym chciała wiedzieć, choć obojętne mi to jest czy będzie to chłopiec czy dziewczynak. Ale chcę wiedzieć. Trzymajcie się ciepło, nie przemęczajcie się, Melania, WESOLYCH ŚWIĄT!!!! Zmykam piec ciasto, bo jutro synek ma wigilię w przedszkolu i obiecałam przynieść ciasto. Pozdrawiam brzuszki, Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wpadam tu na chwilkę aby złożyć wam życzenia :-) A więc: ZDROWYCH RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘSLIWEGO NOWEGO ROKU 2005 ,A PRZEDE WSZYSTKIM ABYSCIE SZCZĘŚLIWIE DOTRWAŁY DO KOŃCA I ŁATWYCH PORODÓW .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ponieważ zajrzę tu dopiero po Nowym Roku więc życzę Wam wszystkim: Zdrowych Pogodnych i przede wszystkim spokojnie i miło spędzonych świąt w gronie najblizszych jak również szczęśliwego zakończenia ciąży oraz wszystkiego co dla Was najlepsze i wymarzone w Nowym Roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie.Ja rowniez zycze Wesolych Swiat,spokojnych,szczesliwych,zadowolenia z prezentow,oby przebiebly w radosnym nastroju. Ja niestety dzisiaj jestem jeszcze w pracy,do 17. Nie wiem jak dlugo jeszcze popracuje,bo jestem ostatnio zmeczona,nie moge wysiedziec do konca.Szkoda,ze taka beznadziejna pogoda na te Swieta,no ale na to akurat nie ma wplywu.Trzymajcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też dorzucam sie do koszyczka życzeń Pogodnych, zdrowych, rodzinnych i pełnych uśmiechu Świąt a w Nowym Roku samych dobrych dni!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADA28
Witajcie, też wpadam tylko na chwilkę, po raz ostatni przed świętami. Chcę wam złożyć życzenia, Radosnych i Spokojnych Świąt przede wszystkim spędzonych w rodzinnej atmosferze, zdrówka, szczęśliwego dotarcia do dnia porodu, aby wasze pociechy były zdrowe, pomyślności w Nowym Roku, spełnienia marzeń, trzymajcie się cieplutko. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe-li-na
Rowniez zycze wszystkiego, co najlepsze. milej atmosfery, wielu radosnych chwil i szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×