Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

Gość Nadia__25
Brzuch mnie boli dosyc często, jak sie zdenerwuje szczególnie. Ze spaniem nie mam problemów ale budzę sie czesto w nocy, albo bardzo wczesnie rano i juz nie moge usnąć. za to z zasnięciem w srodku dnia nie mam problemów.Jestem w 12 tygodniu a przytyłam tylko 2 kg.Niektórych spodni nie mogę już dopiąć bo za bardzo cisną. Miałam mdłości tylko w 2 tyg. i dosyć szybko mi przeszły, problemów z jedzeniem nie mam za to pojawiła mi sie ochota na rzeczy na które wcześniej patrzeć nie mogłam np. rosół albo wątróbka. USG maiłam robione już 4 razy, pierwsze w 2tyg ciąży.Wszystkie dopochwowe.Wszystko dokładnie było widać.To moje pierwsze dziecko i juz sie nie mogę doczekać kiedy poczuję Maleństwo w środku. Pozdrawiam wszystkie mamuśki ciężarówki.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekawa jakiej wielkości sa Wasze dzieciaczki.Moje dzieciatko po dzisiejszym Usg ma CRL 51,5 i lekarz okreslił jako 11/12 tydzień ciąży.Ogólne samopoczucie jest Ok tylko dalej mam problemy ze spaniem bo jak w nocy ,a raczej już nad ranem się wybudzę to potem zasnąć nie mogę.Ale po za tym wszystko inne Ok i nawet mdłości jako tak już mi przeszły.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe-li-na
czesc dziewczyny!!! JMnie mdlosci meczyly dosc dlugo, nadal zdarza mi sie wymiotowac, ale na szczescie juz bardzo zadko. Wrazliwosc na zapachy juz minela:). Czyje sie calkiem dobrze, choc pobolewa mnie czasem brzuch. Na ostatnich wynikach moczu wyszlo ze mam liczne bakterie i lekarz przepisal mi furagin. Ostatnie USG mialam 4. listopada i dzidzia miala 81,7mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe-li-na
zapomnialam dodac ze to juz 15 tc, USG bylo robione w 14 tc. Pozdrowienia:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie wam zazdroszczę ,widziałyście już swoje maluchy.Ja muszę poczekać do środy ,uff. Juz dwa razy śniło mi się ,że urodziłam :za pierwszym razem chłopca a w drugim śnie dziewczynkę .To były cudowne sny.Wszystko poszło gładko,a dzieci były prześliczne :-). Tak bardzo chciałabym juz poczuć pierwsze ruchy,ale pewnie jeszcze poczekam.Za pierwszym razem poczułam dopiero w 22 tygodniu.I nie sadzę abym i tym razem szybciej poczuła ,nie należę do drobnych kobietek. Chociaż teraz wiem na co czekam :-). Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczyna
🖐️ dziewczyny Malgosia to swietnie ze OK bylam na usg i tez widzialam bobasa bardzo zwawy macie juz przeczucia czy to on czy ona? bo ja wcale a wcale w 12 tyg mial 54 mmm nareszcie poczulam sie dobrze przeszly mo mdlosci i mam wiecej energii chce mi sie spowrtotem gotwac sporzatac i prasowac a juz bylo ciezko caly drugi miesiac przelezakowalam hurra tak to sie moge czuc do konca ;-) no do 7 bo podobno brzucho przeszkadza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA
NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC MUSKAT............26 KWIECIEN......?......................................? ADA28..............4 MAJ.................?.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ................?......................................? SZAFIRKA..........13 MAJ.................?.....................................? MADI30............16 MAJ.................?......................................? RUBINA............17 MAJ.................?......................................? ANDA...............19 MAJ.................?......................................? NADIA 25...........20 MAJ................2.....................................? KONICZYNA.......24 MAJ.................?......................................? JUNIE..............27.MAJ.................?......................................? MAL-GOSIA........28 MAJ.................?......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej No i znow pobudka o 4.15:(Zastanawiam sie kiedy ja się wyspie:) .Ja też juz nie czuję się wiecznie taka zmęczona jak wcześniej.A co do przeczucia ,jakoś nachodzi mnie,że tym razem to będzie dziewczynka.Mój synek twierdzi ,że chciałby siostrzyczke:)No ale zobaczymy.Narazie jeszcze troszkę za wcześnie by to stwierdzić na chociażby 99%.Narazie żadnego przybydku wagi nie mam i wolałabym nie przybierać zbyt dużo i szybko bo jakoś ciężko się pozniej tego pozbyć.;) A jak samopoczucie u innych majówek?Co się zmieniło u Was po przejściu 12 tygodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A zadna nie przytyla ani
kilograma? Och, cos tu chyba oszukujecie... :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja nie przytylam nawet grama a juz koniec 14 tygodnia.Bylo pare dni kiedy podrosl mi brzuch,bo nawet kupilam sobie ciuchy ciazowe,ale teraz nic nie widac.Chodze w dzinsach,tylko guzik mam odpiety,chociaz dopinam sie normalnie,nie wiem czemu,przeciez chyba powinien juz rosnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusio może sie zaokraglic nieznacznie ale co do wagi to przybierania jako takiego nie powinno jeszcze byc bo przciez ile taka dzidzia wazy a i objestosc krwi i itp jeszcze sie nie zwieksza tak bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jesli chodzi o kilogramy, to mi tez nie za bardzo ich przybylo. :) Za to ostatnio poczulam, ze moje spodnie sa bardziej ciasne, ale w sumie tez nie az tak bardzo. Jesli chodzi o plec, to nie mam przeczuc jak na raie, ale maz twierdzi, ze to na pewno bedzie dziewczynka. Poczekamy - zobaczymy :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awessi
hallo dopiero Was zobaczyłam Ja tez mam termin na maj w przyblizeniu na 19. brzuch mi sie zaokraglił przytylam duzo wiecej niz powinnam. to moja pierwsza ciąza. chetnie poczytam o waszych. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Witaj awessi w gronie \"majówek\" Czy któraś z Was miewa częściej niż zwykle ból głowy?Jak sobie z nim radzicie. NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC MUSKAT............26 KWIECIEN........?......................................? ADA28..............4 MAJ.................?......................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ.................?......................................? SZAFIRKA..........13 MAJ................?......................................? MADI30............16 MAJ................?......................................? RUBINA............17 MAJ................?......................................? ANDA...............19 MAJ................?.....................................? AWESSI............19 MAJ.................?.....................................? NADIA 25...........20 MAJ...............?......................................? KONICZYNA.......24 MAJ................?......................................? JUNIE..............27.MAJ................?......................................? MAL-GOSIA........28 MAJ................?......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA
NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC MUSKAT............26 KWIECIEN........?......................................? ADA28..............4 MAJ.................?......................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ.................?......................................? SZAFIRKA..........13 MAJ................?......................................? MADI30............16 MAJ................?......................................? RUBINA............17 MAJ................?......................................? ANDA...............19 MAJ................?.....................................? AWESSI............19 MAJ.................?.....................................? NADIA 25...........20 MAJ...............?......................................? KONICZYNA.......24 MAJ................?......................................? JUNIE..............27.MAJ................?......................................? MAL-GOSIA........28 MAJ................?......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada28
cześć, zazdroszcze tym, które nie przytyły ani kilograma. To już prawie 16 tydzień a ja już ważę o 4 kg więcej, ale mnie to nie dziwi gdyż ja mam wielką ochotę na jedzenie, może dlatego, że przed ciążą bardzo dużo schudłam. Zobaczymy jak pójdzie dalej. We wtorek ide do lekarza więc wtedy powiem jak moje maleństwo jest duże. co do płci to żadnego przeczucia nie mam. Mąż twierdzi że to będzie dziewczynka, ale to może dlatego że mamy już syna. Dla mnie najważniejsze żeby było zdrowe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Jakoś żyję, choć choroba nie popuszcza i ciężko idzie kurowanie, mimo antybiotyku, niestety... Mdłości jakby mniejsze, choć wymioty nadal się zdarzaja :-( Brzuszek się powiększa, jak mam coś bliżej ciała, to go widać :-) ale nie przytyłam na razie Poza tym jestem jakaś osłabiona, wciżą zmęczona... Na razie energia charakterystyczna dla II trymestru jescze mnie nie ogarnęła ;-) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabela
TABELA NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC MUSKAT............26 KWIECIEN......?......................................? ADA28..............4 MAJ.................4.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ................?......................................? SZAFIRKA..........13 MAJ.................?.....................................? MADI30............16 MAJ.................?......................................? RUBINA............17 MAJ.................?......................................? ANDA...............19 MAJ.................?......................................? NADIA 25...........20 MAJ..................2...................................? KONICZYNA.......24 MAJ.................?......................................? JUNIE..............27.MAJ.................?......................................? MAL-GOSIA........28 MAJ.................?......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabela
Widze, ze tabela sie u was przyjela. Nie bede juz wiec zagladac bo to nie moj temat. Chcialam tylko ulatwic wam wpisy i zmiany :-D Pozdrawiam ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
hej to znów ja... niestety nie mam tak dobrego humoru jak ostatnio... przez cały weekend leżałam w łóżku miałam krwotok i lekarz kazał mi braż tabletni przeciwporonne i rozkurczowe.... strasznie sie przestraszyłam dziś idę znów na USG bo boli mnie brzuch mimo ze juz krew nie leci... boję się dziewczyny... strasznie.... myślałam ze uda mi sie całą ciążę przepracować i dopirero przy końcu ciąży isc na zwolnienie, jednak mam niezły zapierdziel, a ciągłe stresy powodują że robię tym mojemu dziecku krzywdę. Ale boję się brać ciągle L4 bo pracuje w takiej branży, że dłuzsza nieobecność oznacza wykluczenie z rynku, a powrót jest naprawde trudny. Wiem, że to egoistczne okropnie, bo dziecko jest najwazniejsze, ale nie chcę później pozostac bez srodków do życia. Co do bólu głowy to w 2 i w 3 miesiącu miałam takie okropne migreny ze prawie po scianach łaziłam, ale ustały z końcem 11 tygodnia . Od soboty jestem w 13 tygodniu. Strasznie jestem ciekawa czy moje maleństwo duzo urosło i czy dobrze sie rozwija. Staram sie nieprzemeczać, jem wszystko co potrzeba tylko strasznie nerwowa jestem i to chyba szkodzi mojemu synkowi.... boję sie dzisiejszego badania.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
Napiszcie mi co myślicie na temat porodu w wodzie.... przyznam że powaznie sie nad tym zastanawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczyna
🖐️ dziewczyny Nadia, i jak bylo na USG napisz prosze czy wszystko dobrze z dzidziusiem? wiesz o porodzie w wodzie wiem niewiele bo nie myslalam o tym jeszcze to znaczy narazie mysle o tym jak bedzie kiedy zacznie mi rosnac brzuch i jak bedzie w siodmym osmym miesiacu a porod jawi mi si enarazie jako odlegle zadanie ktore trzeba bedzie wykonac z tego co slyszalam to zdania sa spolaryzowane jedeni sa zachwyceni drudzy przeciw, podobnie jak w przypadku gdy chodzi o znieczulenie podczas porodu dziewczyny rosna juz wam brzuchy? bo ja nie moge sie zdecydowac czy rosnie on juz czy nie :-) pewnie to tez dlatego nie nie jestem osoba szczupla, byc moze u szczuplych widac wyrazniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
Witajcie Ciężarówki...::)) Z moim dzidziusiem wszystko OKI....:) :) :) Lekarz go dokładnie obejrzał moje 7,5 cm dziecko...kręgosłup, serduszko, główke..... nic nie wskazuje na to ze cokolwiek jest z nim nie tak, nie wiem skąd to krwawienie...lekarz też nie bardzo wie...dlatego dał mi jeszcze 14 dni zwolnienia... przy USG był obecny mój mąż.....na początku był troche skrępowany, bo poraz pierwszy widział kobiete podczas badania...ale gdy zobaczył jak dzidzi fika koziołki to odrazu sie rozluźnił.... jeżeli chodzi o mój brzuch, który zresztą dalej mnie boli i musze brać tabletki rozkurczowe, to faktycznie urósł mi troszkę....ale jeszcze z zewnątrz tego nie widać....on wyglada troche tak jak podczas okresu...nie ściśnięty spodniami tworzy ładniutki blonik. Ja swojego balonika nie ściskam za bardzo. Gdy w zeszłym tygodniu pękł mi guzik w spodniach od razu wykopałam z dna szafy takie o rozmiar większe. Strasznie sie nie mogę doczekać gdy będzie już go widać. Najgorsze jest to ze pojawiły mi sie rozstępy na cycuniach mimo ze sie smaruje specyfikami z AVONu.Narazie malutkie i niewidoczne sle boję się ze to tylko początek...to właśnie piersi na samym początku dały mi znać że coś dzieje sie z moim ciałem, i dlatego w zasadzie od pierwszych dni po zapłodnieniu byłam pewna że jestem w ciązy bo stały się bardziej czułe, nabrzmiałe.....większe....::)) A Wy dziewczyny smarujecie sie już czymś...? Czy macie takie same nieustanne zmiany nastroju jak ja...? A co z Waszą cerą......?.....o zgrozo...mi się pojawiają pryszcze....!! w prawdzie pojedyncze....ale myslałam ze chociaż w błogosławionym stanie będę śliczna i apetyczna....:( Pozdrawiam wszystkie Kobiety Pełne Życia....!!!!....trymajcie sie cieplutko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia bardzo sie ciesze ,ze z Twoim maleństwem wszystko Ok.Teraz musisz bardziej uwazac i nie myslec o pracy tylko o malenstwie ,ktore jest w Tobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe-li-na
od dwóch dni w nocy mam okropne skurcze łydek, palców i stóp. Tak straszne, że nie śpię i trzymają bardzo długo. Dziś zadzwoniłam do lekarza i kazał mi brać aspargin 3x1- magnez. Mam nadzieję, że pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
Witam po długiej przerwie :-) Najbardziej Wam zazdroszczę tego USG :-) ja niestety ze względów finansowych musiałam zrezygnować z prywatnego ginia a w przychodni dowiedzialam sie ze mi nie przysługuje USG :-( ale ide jutro wyskubałam pieniążki - muszę zobaczyć dzidzię !!! Jutro zaczynam 14 tydzień czuję się lepiej mdłości mineły czasami tylko jeszcze złapią :-) Najgorsze, że na nic nie mam apetytu ale staram sie odżywiać zdrowo dla dobra dzidzi :-) Co do porodu w wodzie to szykuję sie na taki jeżeli oczywiście nie będzie zadnych przeciwskazań. Dużo czytałam na ten temat i jest to lepsze i dla rodzącej - zmniejsza ble i dla dziecka - mniejszy szok związany z nagłą zmianą środowiska. Polecam! Trzymajcie się cieplutko i odwiedzajcie forum. TABELA NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC MUSKAT............26 KWIECIEN......?......................................? ADA28..............4 MAJ.................4.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ................?......................................? SZAFIRKA..........13 MAJ.................?.....................................? MADI30............16 MAJ.................?......................................? RUBINA............17 MAJ.................?......................................? ANDA...............19 MAJ.................2......................................? NADIA 25...........20 MAJ..................2...................................? KONICZYNA.......24 MAJ.................?......................................? JUNIE..............27.MAJ.................?......................................? MAL-GOSIA........28 MAJ.................?......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczyna
🖐️ Anda, a kiedy w panstwowej sluzbie zdrowia przysluguje USG? ja sie smaruje oliwka dla dzieci juz od poczatku bo wyczytalam na topiku grudniowym o tym ze to swietny specyfik :-) poza tym czytalam w jakiejs powaznej ksiazce ze rozstepy wystepuja u 90 procent kobiet i sa wywolane nie tylko mechanicznym rozciaganiem slory przez powiekszajacy sie brzuch ale takze przez hormony pojawiajace sie w organzimie w czasie ciazy ktore powoduje rozluznienia w strukturze kolagenu ktory sie po prostu rozchodzi a w przeswitach pojwiaja sie naczynia krwionosne i stad ten czerwony kolor. ale ze choc nie ma nie lekartwa bardzo dobrze jest zwiekszac elastycznosc skory przez jej regularne masowanie. Boze, tak sie juz nie moge doczekac maja..... aha i dwa kilo do przodu jakos sie tak wahalo ale teraz sie juz na pewno nie wahnie do tylu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tab
TABELA NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.....PLEC MUSKAT............26 KWIECIEN......?......................................? ADA28..............4 MAJ.................4.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ................?......................................? SZAFIRKA..........13 MAJ.................?.....................................? MADI30............16 MAJ.................?......................................? RUBINA............17 MAJ.................?......................................? ANDA...............19 MAJ................2......................................? NADIA 25...........20 MAJ..................2...................................? KONICZYNA.......24 MAJ................2......................................? JUNIE..............27.MAJ.................?......................................? MAL-GOSIA........28 MAJ.................?......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W państwowej służbie zdrowia też przysługuje USG, ale tylko 3 razy w ciągu ciąży ( z tego, co słyszałam). A u prywatnego to wiadomo, że można oglądać co miesiąc, jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań. Ja u państwowego miałam robione 2 USG, w 5-6 tyg, żeby stwierdzić ciążę i poptem w 8 tyg, żeby zmierzyć dzidzię. Nie wiem wprawdzie, co by było dalej z kolejnymi badaniami, ale myślę, że standardowo ok. 20 tyg. i chyba 32... Więc w zasadzie 3 ( w moim przyp. byłyby 4). Na pewno za to zdjęcia są płatne. A ja ostatnio byłam prywatnie i mam nawet dzidzię nagraną na video!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×