Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

jeszcze slyszalam,ze na Struga - Lidia Walczak. sama nie wiem, gdzie sie wybrac, wizyta droga-ok 100 zł, a usg dodatkowo tez drogie. Przydałby sie lekarz, ktory ma usg w cenie wizyty, albo nieznacznie drozsze. a nie ze usg 100 zł kosztuje,dla mnie szok :O na razie poczekam. Mam nadzieje,ze wyciagne w sierpniu badania na hormony od tej mojej panstwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogole tak, skonczy mi sie okres, umowie sie na kolposkopie ( mam nadzieje,ze okres oczysci ładnie szyjke) a potem bedzie czekanie na wycinki. W zwiazku z tym okresem co sie pitoli, to wg was co nalezy zbadac? Moze prolaktyne? :> ponoc jak jest za wysoka, to wlansie jest problem i okres sie nie pojawia. Wogole moze sie przebadam z dołu do góry ;) i odwrotnie ;) hormony, itp, full kompleks :) Mialam isc czytac, ale sie nie moge jakos od was oderwac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :-) ostatnio jak byłam na badaniu u pani dr- posiew, to zażartowała sobie :"no co i cytologie pobieramy?"...a mnie normalnie zmroziło :-(...po tym wszystkim to teraz boję się tego badania jak ognia. Jednak muszę przyznać rację osobie co pisała na forum, że badanie cytologiczne jest "niepewne". Że powinno się robić kolposkopię, która pokazuje zmiany. Ja zmiany miałam ukryte głęboko w szyjce, więc jak miałam badanie cytologiczne, nie zawsze pokazało nieprawidłowości. hmmm za jakiś czas znowu badanie kontrolne mnie czeka, ale muszę się psychicznie przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anya1311
annie83 - wiesz słońce z tą wa-wą i lekarzami to różnie jest - dużo zależy od tego na kogo się trafi - ja np. ze 3 razy zmieniałam lekarza a teraz w sumie też jestem średnio zadowolona bo moja lekartka ma zawsze minę dziecka zagubionego we mgle i jakoś tak średnio jej ufam - jedyne co dobre to to że szybko mnie skierowała na kolposkopię a nie czekała tak jak niektórzy czekają przy Ascusie parę miesięcy, ale... zobaczymy po wycinkach jaką diagnozę postawią i jak ona się wtedy ustosunkuje - zresztą teraz dzięki wam wiem trochę więcej o tym wszystkim więc w razie co nie dam sie jej wpuścić w maliny :D a tak w ogóle to siedzę w pracy i nic mi się nie chce - pogoda zdecydowanie dziś nie sprzyja aktywności - przynajmniej w moim wypadku ;) a tak w ogóle to się tu nasłuchałam o chęci posiadania potomka i sama nabrałam ochoty :P ale mój pan raczej chyba jeszcze nie dojrzał, a poza tym... musiałby się najpierw zjawić, bo tak na odległość to raczej marne szanse :D pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No troche tych stron jest;) a Dorka ty chyba z Lodzi jestes? dobrze kojarze? moze masz namiary na jakiegos dobrego lekarza? Wiadomo lepiej miec kogos z polecenia, a nie z forum na necie, kazdy ma rozne opinie. w tej gamecie to cholernie drogo jest :/ na Struga tez cenowo podobnie... no ciut taniej ;) teraz ten wyjazd nad morze, dopiero w sierpniu bedzie kasa na dowcipne sprawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
annie wyniki kolposkopii są od razu, nie musisz na nie czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
anya widze, ze Twoje samopoczucie podobne do mojego....siedze w pracy i nie zrobiłam prawie nic, za to na forum dzialam czynnie :) jako, ze chwilowo opuszczone przez naszych mężczyzn jestemy moze powinnysmy na jakieś wspólne piwo skoczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anya, moja tez od razu dala skierowanie na kolposkopie. Powiedziala,ze idzie na urlop i ze mam isc na kolposkopie na poczatku sierpnia i wrocic do niej z wynikami badan. Ciekawe, co dalej wymysli. Chce zmienic lekarza, bo pare TEKSTOW na jej temat juz slyszalam.. i boje sie,ze mnie źle pokieruje. Znowu prywatnie - nie zawsze jest dobrze. Lepiej isc do sprawdzonego lekarza. No nic, mam jeszcze czas to sie zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
herbatki sobie zrób, bo się tam zapchasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz nie wiem. jak dzwonilam do centrum zdrowia Matki Polki, to pani mi pow.ze na wyniki czeka sie 2 tygodnie... A moja lekarka powiedziala troche beznadziejnie- ze pobieraja "wyskrobiny". ble. zenada, zero wogole poczucia taktu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edytka 22
Witam kobitki w ten pochmurny poniedziałek:)mam pytanie słyszałam, że konizacje robi sie po miesiączce, nie wiem dlaczego poza tym jak sie umawiałam na konizacje-na tą sobote, to bede póltora tygodnia przed okresem.dziwne że lakrz o to nie spytał chyba,że nie jest to takie istotne albo da mi coś na zatrzymanie miesciączki by sie to najpierw wygoiło. Kobitki o co w tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uciekam czytac ksiazke :) Powiedzcie mi, sama kolposkopia pokazuje rozne zmiany? Ale dopiero potem mozna dostac skierowanie na jakies wycinki, w razie jak wyjdzie źle? nie rozumiem, czemu mam czekac tyle. Wogole to skoro mam napisane cechy infekcji HPV, to moze sie okazac, ze nic nie wykryja ?:P w takim razie czeka mnie rutynowa cytologia i jakies tam inne badania? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annie83 Ja sam zabieg miałam na struga w Salve-dr.Sobkiewicz -elektrokonizację. Sam zabieg jest refundowany, ale płaciłam za większą ilość prób-badan na wyciętej części szyjki-> Czy rzeczywiście wszystko wycięte. Miałam namiary na niego od swojej pani dr. Zresztą, ona jest tak kochana, że w złe i niesprawdzone ręce by mnie nie puściła. Cały czas zresztą trzymała rękę na pulsie: jak się czuję, czy wszystko w porządku. Sam doktor- człowiek z dużą wiedzą, raczej mało rozmowny. Trzeba pytać. Kolejne wizyty, już poznaje, uśmiecha się nawet i jest więcej "gadatliwy". A kolposkopie przed tym wszystkim miałam u dr. Brzozowskiej-prywatnie-koszt duży :-( U niej tez wzięłam szczepionkę na HPV Pobranie wycinków z szyjki i macicy-szpital madurowicza. I tu moja pani dr czuwała nade mną jak prawie Anioł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edytka 22
Kobitki jeszcze jedno pytanie: na ostatnim badaniu lekarz-inny(bo chciałam zaciągnąc opini innego) powiedział,że mam zapalenie i przepisał trzy rodzaje globułek a nie zapytałam go ile dni przed konizacją mam przestac stosowac te globułki zeby sie oczysciło. konizacja bedzie w sobote -ja myślicie prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
annie dokładnie tak jak piszesz, kolposkopia pokazuje zmiany na szyjce, to taki mikroskop, przez który lekarz sobie wszystko oglada i od razu widzi czy cos sie tam dzieje. i dopiero po tym skierowanie na ewentualna biopsje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
a teraz ja mam pytanie do kobitek, który juz mialy usunietego cina. ile czasu trwa zabieg wymrazania? czy tego samego dnia wychodzi sie do domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie wiem,czemu mam czekac 2 tyg. na wyniki..zadzwonie jeszcze jak bede sie umawiac, to sie dopytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloinka
moze mowli o wycinkach, bo na nie faktycznie 2 tygodnie sie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani dr Anioł- to dr Lipecka-Kidawska....teraz niedługo idzie na urlop :-( Przyjmuje tez priv w Salve. Jest tak \"popularna\", że ja na wizytę do niej czekam zawsze ok miesiąca. 2 tygodnie się czeka niestety na wyniki pobranych wycinków.Nie wiem dlaczego- czy oni coś hodują na tych wycinkach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anya1311
loloinka - :) co prawda z innych powodów nie mamy blisko swoich panów, ale boli nas to pewnie tak samo - także jak będziesz miała któregoś dnia ochotę na piffko to daj znać - pourągamy wspólnie nad ciężką dolą kobiety pozbawionej towarzystwa swego ukochanego ;) ech - dziewczynki - powiem Wam że już bym chciała mieć wszystko za sobą - jakaś taka tym zmęczona już jestem, a może to jednak ta pogoda.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anya1311 ja chyba mam to już za sobą....ale wiem o czym mówisz. Ja do tej pory jestem jakaś zmęczona i w ogóle zniechęcona. Dodatkowo ostatnio nic mnie nie cieszy. Stałam się taka" młoda stara ". Uszczypliwa, pyskata i niezadowolona wiecznie. hmmm w Łodzi słońce prześwituje przez chmurki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anya1311
Dorka_m no właśnie - myślałam że to tylko ja tak mam przez tą moją niecierpliwość - ale widzę że nie ;) - słoneczka Ci Słoneczko baaardzo zazdroszczę - ona zawsze mnie napędza i dodaje chęci do życia, a u mnie... chmury paskudne :( mam pytanko - na ile czasu przed pobraniem wycinków nie można współżyć - nie to żebym miała nadzieję że mój pan się wreszcie zdecyduje do mnie przyjechać, ale... na wszelki wypadek wolę wiedzieć :P a tak w ogóle to się zastanwiam - on twierdzi że mnie kocha, ale.... ja od jakiegoś czasu tego nie czuję.... i nie wiem czemu tak jest, a jak mu próbowałam o tym powiedzieć to stwierdził że się czepiam... ciężko mi okrutnie, no i jeszcze ta jego niechęć do spotkania ze mną... sama już nie wiem... :( ależ jestem monotematyczna dzisiaj i marudna :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm,a jest szansa, ze od razu moga pobierac wycinki? Bo, to jest z programu Wczesne Wykrywanie Raka Szyjki Macicy, moze od razu cos robia :P Ja poczytalam ksiazke, teraz ogladam seriale, jakos chce mi sie ciagle jesc :P obiad dopiero za 2 godzinki, jak moj W. wroci ;) Troche slonca jest, ale malo ;) Dzieki Dorka- za namiary, to w Salve jest? :> jak mozna sie do niej umowic, jak masz telefon to mozesz mi podac i ile kosztuje wizyta. Moze zaryzykuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loloinka - jeśli chodzi o lekarzy z Medicoveru to zbytnio nie pomogę, bo sama szukałam gdzie indziej. Koleżanki co prawda polecają jakiś ginekologów, ale one nie mają problemów, a mi nie zależy, żeby lekarz się do mnie szczerzył, tylko żeby był dobry w tym co robi. Ja skorzystałam ze znajomości jednej pani doktor, do której chodzę teraz. Różne opinie czytałam o niej w necie, jednak ja mam do niej pełne zaufanie. Jeśli chcesz namiar to daj maila albo numer gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anya, nie marudzisz nam, nie martw sie :) ja tez ostatnio marudzilam :P hihih, kurde z tymi facetami, to jest roznie ;) bez nich zle- z nimi czasem tez źle ;) mam nadzieje,ze u ciebie wszystko sie ulozy. i ze twoj chlopak przyjedzie do ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anya - ja gdzieś czytałam że 48 h przed planowanym zabiegiem nie można współżyć, robić irygacji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anya1311 ktoś kto teraz się urlopuje :-) powiedział na temat panów coś mądrego- panowie boją się naszych problemów zdrowotnych. Nie potrafią o tym rozmawiać, boją się że nam coś złego się stanie i uciekają przed problemami. Najlepiej wypłakać się na ramieniu i wygadać najlepszej przyjaciółce. W moim przypadku jest to kochana mama:-). Mój mąż tez ma duży udział w tym wszystkim, ponieważ cierpliwie znosił wybuchy złości pomieszane z goryczą choroby, wizyty u lekarzy. W sumie jak ja cierpiałam, to jak zwierzątko nie dopuszczałam do siebie bliskich. to forum jest tez super, ponieważ można się wygadać, a kto Cię lepiej nie zrozumie jak druga kobitka która ma to samo, lub miała podobne doświadczenia. hmmm jednak ten dzień jest melancholijny, jak pisze -łezka mi się kręci w oku. Nic innego jak wspomnienia sprzed kilku miesięcy. Równiez strach, że to może wrócić :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie współżycia Kochana, to jak dowiedziałam się że jestem poważnie chora, to jakoś odechciało mi się figli :-) Mój to uszanował i cierpliwie czekał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×