Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość magdalenkamz
Smacznego sista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
megaleenkazm Musisz kochana do jutra wytrzymać i te nerwy rozumię cię doskonale. Przepraszam że pytam ale czy jak masz umowę zlecenie to możesz iść na chorobowe.kompletnie nie wiem o co w tym chodzi ja zawsze miałam umowę o pracę dlatego ja po poronieniu w obecnej ciąży poszłam zaraz na chorobowe niby pracę też nie miałam ciężką ale psychicznie nie dałabym rady.Jakby coś się stało to bym miała wyrzuty. Sista83 No ja mam ten komfort że mi płaci zakład pracy chorobowe i zawsze mam na czas ale słyszałam że dziewczyny mają problem z macierzyńskim bo zus płaci jak chce.No zobaczymy jak to będzie narazie o tym nie myślę.A tak swoją drogą to przesada że lekarz bierze tyle samo kasy co na początku chociaż teraz biegasz częsciej.To ja bym naprawdę wolała szybko urodzić niż nabijać mu kieszeń.No ale tak już jest .Słyszałam że mój lekarz pod koniec bierze połowę należności chodzi się co 2 tygodnie miesięcznie i tak wychodzi 130 zł.No ciekawa jestem muszę go teraz na wizycie zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
ututu123 Wczoraj już kochana zasnęłam a teraza dopiero wstałam:-) No mnie też się dłuży do tego piątku jeszcze 2 pełne dni buuu dobrze,że idziemy na rano to jakoś tak lepiej mi się wydaję nie trzeba całego dnia czekać:-)ale damy rade!! xxx Sista83 Dziękuje już lepiej na szczęście nadal mnie pobolewa ale już znośnie więc oby do piątku:-) xxx Edzia To miło,żę spędzasz miło czas u siostry super przynajmniej masz jakąś rozrywke:-)bo ja do piątku mam leżeć i nigdzie nie łazić:-)a po piątku jak będzie ok to pewnie mi pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenkamz masz racje z ta waga - najważniejsze urodzić zdrowe dzidzi a potem się zrzuci ale nie powiem - ja każdy kg ponad to co sobie wymyslilam ze przytyje ( max do 15 mi się wydawalo ) bardzo przezywalam i czułam się/czuje się przez to wielka i nieco zalamana ze tak az mi ten przyrost leci ..no ale do końca już mam tylko na maxa jakies 3,5 tygodnia i jak cos to wywolanie porodu będzie i od tego czasu tylko tendencja spadkowa jak cos :) tez niska nie jestem bo mam 172 cm . mlodziaszek jesteś :) co do sluzu : ja od początku ciąży miałam mokro ze tak powiem i caly czas wkladke nosze wiec chyba tak ma być ? na południu Pl pogode posralo bo inaczej tego się nazwac nie da : leje i wieje tak mocno ze szok.. czekam na dziecko no powiem Ci ze my płacimy 150 zl za wizyte zwykle i jak były co 4 tyg to spoko plus leki ok 100 zl wiec nie było tak zle..od 36 tyg co tydzień już wizyta i teraz tak 230 zl bo paciorkowce pobierała , w 37 tyg miałam u niej ktg i dalam 130 zl za wizyte , teraz mam znow w piątek i znow pewnie 150 ... a do wywolania jak cos jeszcze 4 tyg niecale wiec kasy pojdzie - fajnie jakby powiedziała ze polowa kasy albo free ale chyba nie ma co liczyc .. budżet zaboli ale trudno zdecydowałam się na prywatne wizyty to już wytrzymam jakos .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Sista 83 O to kawałek tego ciasta poproszę do Poznania:-) ale Ty masz werwe dziewczyno no nic tylko pozazdrościć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
magdalenakamz Co do tych białych upławów to ja też tak miałam i lekarz mi mówił,że jest ok,więc myślę ,że nie masz czym się martwic:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
: ktorys już sms i telefon o treści : I JAK ??? i srak .. dajcie mi spokoj eheheh :) ciasto będzie wykonywane za chwile - trzymajcie kciukasy żeby sie udało . ide odkurzac i dzialac dalej bo jak widze to cos za oknem to nie wiem czy plakac czy sie smiac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Tez mam to szczeście, ze mi chorobowe płaci ZUS, zawsze 27 mam ma koncie pieniążki :-D Ja dzis znowu z bólem głowy... Ciśnienie mam dobre więc nie wiem skąd ten ból..? #####magdalenka Ja juz właśnie pisałam o tym sluzie parę dni temu, wszystkie tak mamy więc się nie martw:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Sista83 To moze ja wpadne na to ciasto? Mam najbliżej :-D Jakbym nie poronila to byśmy w tym samym czasie rodziły... Ja mialam na 10 kwietnia... ###### Choruszka Masz prikaz od lekarza zeby leżeć? Ja jak tylko mogę to pakuje dziecko i albo do jednej albo drugiej siostry jadę :-D Mamy super relacje;-) A corcia odkąd skończyła 3 mies to juz podrozowala z mamą, nawet jak miala 4 mies to leciała samolotem. Jak Twoje bóle brzucha? A przeczucie co do płci? Ja wiesz, ze raczej mam syneczka choć to się może nie potwierdzić, ale cos czuję, ze jednak tak bedzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia poki co walcze z podłogami eheheh :) a pare mam taka ze albo ktoś mi cos sypie rano do tej kawy albo nie wiem ? az taki syndrom wicia gniazda i sprzątania przy okazji całej chaty eheheh ? apogeum mowie Wam . ale o 13 bateria padnie i zasne pewnie heeh ;) co do zusu fajnie ze tak Ci ładnie placa ; mi placa jak chcą .. w każdym miesiącu inaczej terminy kwoty .. i jeszcze ta smieszna kontrola wtedy :) ciekawe jak macierzyński będą placic ? musialyscie skladac jakies papiery ze chcecie roczny macierzyński ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do przeczucia płci .. ja na 80% czułam ze mam syna :) i czekam na Nine moja cudna wiec zobaczymy jak tam te Wasze przeczucia sie sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
EDZIA Tak wczoraj jak dzwoniłam do doktorka to kazał mi leżeć nie dźwigać zero seksu:-) i,że mam odpoczywać tak więc staram się to robić:-) Co do przeczuć to czuje na dziewczynkę:-)no ale zobaczymy jaka będzie prawda hihihi:-) Super co do dzidziulka ,ze je zabierałaś wszędzie ja też jestem tego zdania,że nie można za bardzo chronić dziecko pod kloszem bo później jak są starsze to nie zawsze im to na zdrowie wychodzi znam kilka takich przykładów więć ja też moje dzieciątko będę wszędzie zabierać:-) A mi na szczęście przelew przychodzi z irmy więc pieniążki mam jak w zegarku idealnie tak jak powinna być wypłata:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
Edzia Co do bólów to są już łagodniejsze wczoraj myślałam,żę jajo zniosę a dzisiaj już lepiej więc oby do piątku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaa... chyba zwariuje do jutra... Piszecie o jakis bólach brzucha, że niby powinny być bo wszystko sie tam powiększa a u mnie nic takiego nie wyczuwam :-( codzienne wymioty w sumie przeszły, mdłości też jakby mniejsze i tylko senność została, która może być wynikiem słabej pogody... :-( jak coś będzie nie tak to nie wiem co ja zrobie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Ah to dobrze ze te uplawy sa nomlne. Co jakis czas.tez mnie przez chwile pobolewa brzuch jak na okred a zachwile przeataje i tak co jakis czas. A z ta waga to tez bym nie chciala duzo przytyc max 12kg ale co bedzie to bedzie. Czytalam ze jak sie jest dosc mocno przy kosci to sie powinno mniej przytyc ale to sie nie zawsze sprawdza . Znalazlam w internecie jakis kalkulator co wilicza ile mniej wiecej sie przytyje w ciazy i mi wyszlo wlasnie ze max 9kg ale watpie w to bo jeszcze ta tarczyca.... tez przez tarczyce boje sie ze po porodzie waga nie bedzie tak szybko spadala no ale jakos bedziemy z tym walczyc No niestety zadnego chorobowego nie moge wziac. Chyba ze bezplatne jak bym rzeczywiscie juz nie miala wyjscia ale nie wiem kogo by szefowa tak na szybko tu znalazla i kto by sie jej zgodzil siedziec po 10godzin. Tylko ja taka glupia jestem. I jak czlowiek ma byc spokojny i sie nie denerwowac skoro wiem ze chce miec zdrowe dziecko a z drugiej strony wiem ze musze pracowac bo sobie nie poradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Ej dziewczyny a te mdlosci i wymioty takie prawdziwe to kiedy wam sie zaczely bo nie wiem czego sie spodziewadz a chyba.wolalabym zeby sie pojawily bo jak czytalam rozne fora to dziewczyny pisaly ze lekarze im mowili ze wymioty to objaw zdrowej silnej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika_82 nie smutaj : nie musisz mieć bolu żeby było wszystko ok , jednych boli innych nie . ja pierwszy porządny bol z którego powodu się zeschizowalam : 17 tydzień pamiętam .. a wcześniej było ok tylko miałam mdlosci i od 8 do 18 tygodnia wymioty rano i wieczorem miałam . będzie dobrze zobaczysz :) magdalenkamz tak jak pisałam Nice przed chwila wyżej : od 5 tyg do 8 miałam mdlosci , od 8 do 18 tygodnia miałam wymioty przy myciu zebow rano i wieczorem . nie polecam ... co do przytycia zycze Ci tego aby udało się ile chcesz - mnie się nie udało . walcze z ciastem.ale już powoli trace sile .. a jeszcze musze obiad zrobić , wlosy umyc maseczke i henne zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Aha to pewnie u kazdej kobiety jest roznie z.tymi wymiotami. Oj ale pewnie maz.jest z ciebie dumny ze w ciazy jestes i tak wszystko dzielnie robisz i jeszcze o swoj wyglad dbasz...podziwiam cie A jeszcze jedno pytanie co do mdlosci Bo ja mam od kilku dni cos dziwnego i nie wiem jak to okreslic bo niby nie jest mi ni edobrze, jem wszystko itd ale mam takie dziwne uczucie jakby cos sciskalo mnie za gardlo . Aha i tez to sie zmienilo ze jak wstaje do pracy o 5 rano to sniadanie jadlam przewaznie kolo 7.30 tak po prostu zeby zjesc a teraz mam takie cos ze jak tylko wstaje to juz mnie ssie i jak juz jestem w pracy tto tylko o tym mysle zeby juz zjesc cos bo burczy jak chloleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenkamz ja miałam od początku ciąży takie ssanie ze szok : jesc musiałam co 2 h bo inaczej było mi bardzo zle :) zobaczysz jak będzie z Toba czy pojawia się wymioty czy omina :) już powoli padam .. wstawiam ciasto do piekarnika i teraz nieco odpocznę ;) bo mala się domaga polozenia już .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
magdalenakamz Ja wymiotów nie miałam tylko same mdłości tak plus mispnus od 7 tyg trochę uspokoiło się w 14 tyg a teraz jestem w 16 i znowu wróciły nie mam na nic ochoty bo wszytsko mi smierdzi więc jeszcze nic nie przytyłam tylko mi piersi urosły i to sporo. Ale każdy przechodzi inaczej i jedni wymiotują inni nie tak więc nic się nie martw bo ja też się martwiłam ale dziewczyny mnie pocieszały,ze nie każdy tak ma i to jest prawda! No szkoda,że ta umową musisz się martwić ale Państwo na to pozwala i pracodawcy robią z nami co chcą:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
edzia no ja pomylilam, to firma mi placi chrobowe,a nie ZUS! Przepraszam, moj mozg jestw ciazy! Ostatnio widzialam kurtke w Promod,a za rozmiarem obdzwonilam wszystkie ........Reserveed w okolicy!!!!!!!!!!!;-))) magdalena ja moze raz wymiotowalam, a mdlosci czyli to sciskanie w gardle mam codziennie;-))) od poczatku,a teraz mam 14 tydz i 1 dzien;-) przytylam 2 kg,a tez mam problem z niedoczynnoscia dletego nie wrocilam do swojej chudosci po ciazy zcorka (ma6lat) Teraz tez jakims wielorybem nie jestem,ale juz nie startuje z 58kg jak wtedy. Wrostu mam 174cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
magdalenkamz Z tymi ciążowymi objawami jest różnie.W ciązy którą poroniłam miałam typowe książkowe objawy.Dziś mam 22t i 2 dni objawów było jak na lekarstwo i to mnie przerażało wymiotów w ogóle mdłości może parę dni ale bardzo delikatne.Także co ciąża to inaczej i nie sugeruj się niczym bo inne coś boli a ciebie nie bo nie ma mdłości czy coś takiego.Każda ciąża jest inna ja się o tym przekonałam a w ciąży jestem już 3 raz. Edzia A u ciebie jak z tym lekarzem myślisz że pod koniec ciązy będzie co dwa tyg. kasował tyle samo?Trochę mnie to przeraża z tego co ja wiem to mój bierze połowę ale muszę się jeszcze raz upewnić.Edzia rzeczywiście malutko przytyłaś tylko pozazdrościć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Aha czyli wszystko albo przedemna albo mnie ominie. To sciskanie w gardle jest nieprzyjemne ale od jedzenia mnie nie odrzuca wiec nie wiem o co chodzi. To tak myslalam ze ciezko brdzie z niedoczynnoscia zrzucic wage. Kochana a jak ty tez masz niedoczynnosc to jak wyglada u ciebie pidwyzszanie eutyroksu ? Co ile tygodni podnosilas dawke ? Ja mam teraz jeszcze problem ze znalezieniem ginekologa bo odwiedzac go raczej bede mysiala popoludniami po pracy a w dodatku nie wiem kogo wybrac. Do tej pani co jutro ide to id epotwierdzic ciaze ale nie wiem czy zaloze u niej karte bo 100zl na kazda wizyte i jeszcze nie wiem czy jest dosc dobra. Siostr narzeczonego poleca mi swoja ginekolog o ktorej przeszla 3 ciaze ale ta jej ginekolog ma tak okropne komentarze w internecie ze juz sie zrazilam. Do faceta sie wstydze isc ze bedzie mi robil jakies uwagi na temat wygladu. I juz.sama nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mdłości i wymioty zaczeły się już od 6 tygodnia i trwały do połowy 13 tygodnia. Teraz mam 14+3 i mdłości zmalały a wymiotów nie ma (oprócz wczoraj). tak to codziennie rano przy myciu zębów - taki rytuał miałam ;-) no i w ciągu dnia jak mi coś z jedzenia nie podeszło (za bardzo doprawione było) lub jak mi coś zaśmierdziało. No i apetetu zero od początku ciąży w związku z czym mam nadal ponad 5 kg na minusie. Także co ciąża to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i też mam niedoczynność tarczycy - dawke zaraz po potwierdzeniu ciąży kazano mi zwiększyć o 50% , później na jeden dzień w tygodniu mi endo podwyższył a teraz zobaczymy -jak będę miała najnowszy wynik to kazał dzwonić i się okaże czy podwyższamy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Aha ja jak tylko zobaczylam 2 kreski to sam aod razu sobie podnioslam o 25mg bo od dawna bralam ciagle 100 i zle sie czulam jeszcze przed tymi ciazami ciagle zmeczenie sennosc nerwy. W pracy potrafie usnac siedzac na krzesle:) Teraz mysle jak tobie kazal podwyzszyc o 50% to ja tez sobie chyba tak podwyzsze jak bralam od 2tygodni 125 to od jutra zaczne chyba 150 . Czytalam rozne fora jak kobiety same sie priwadzily jesli chodzi o tarczyce bo lekarze bo kilku pironieniach patrzyli tylko ogolnie na tsh a ze ft3 i ft4 do d**y bylo to juz nawet niepatrzyli i dziewczyna sama zaczela sobie podwyzszac dawki i co miesiac latala do laborat. robila te wszstkie wyniki i jak bylo nie tak znowu ciut podwyzszala i jest z tego co pamitam w 36tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi endo powiedział, żebym co miesiąc robiła sobie tylko badanie tsh (bo i tak będę robiła badania od gina) i jak będę miała wyniki to żeby do niego dzwonić i wtedy będziemy decydować czy podwyższamy i o ile. Chyba, że coś by się działo czy źle bym się czuła to wtedy wszystkie 3 badania zrobić i do niego przyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
magdalenkamz Ty sama nie kombinuj tylko idz najpierw potwierdzić ciąże wypytaj tę doktórkę zobaczysz co ona ma ci do powiedzenia na temat tarczycy a może cię zaskoczy i dobrze poprowadzi twoją ciąże.Ja bym sama nie kombinowała z lekami bałabym się ale to moje zdanie.Możesz ją poprosić o szczegółowe badania ft3 ft 4 na pewno ci wypisze w końcu płacisz za te badania .Najpierw poczekaj cierpliwie na potwierdzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Gin nic mi nie musi wypisywac bo to i tak platnie wiec sama i tak prywatnie bym je zrobila bo do endo tez pojde nie bojdzie sie az taka glupia nie jestem tylko teraz o te 25mg podwyzszylam bo boj esie poronienia kolejnego bo w tamtej ciazy nic ni epodwyzszalam nawet nie zdazylam wtedy pojsc.na.pierwsza wizyte do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia8445
Czesc dziewczyny :) ja juz troche sie ogarnełam małego karmie piersia ale moj mały ssak mogłby być ciągle podłączony. A wracając do porodu to w srode odeszlo mi troche wod o 15 po poludniu poczekalam na meza pojechalismy o 21 do szpitala nie mialam zadnych skurczy tam Mnie zbadali odeslali do domu , szyjka zamknieta i nie widać że wody odeszly. Wrócilismy o 2 w nocy juz bardzo duzo wod mi odeszlo dzwonilismy do szpitala kazali przyjechac nad ranem chyba ze sie skurcze zaczna , znowu szpital rano brak skurczow szyjka zamknieta do domu o 15 mielismy przyjechac na indukcje poniewaz juz 24 godzinny od odejscia pierwszych wod. O 15 zrobiła mi ten masaż szyjki i dostalam globulke na rozmiekczenie o 24 mialam 1 cm rozwarcia i skurczow nie bylo , dopiero dostalam kroplowke i po niej zaczelam czuc skurcze az za bardzo :) DO 5 meczylam sie ze skurczami a mialam juz co 2 , 3 minuty bardzo bolesne w koncu zdecydowalam sie na epidural ale zaczął anestezjolog od tak małej dawki ze dopiero o 7 przestalam czuc skurcze , była godzinna oddechu. Ale o 8 badanie 3 cm rozwarcia po tylu godzinach skurczy jeszcze malemu zaczelo tetno spadac przy kazdym skurczu tyle godzin bez wod płodowych ,decyzja cesarka. Wszystko juz bylo gotowe maz przebrany dokumenty podpisalam nagle przed 9 zmiana lekarzy przyszła nowa pani doktor i stwierdzila ze nie ma potrzeby robic cesraki tetno sie unormowało i ze ja urodze naturalnie zebysmy poczekali do 12 :( podkrecili mi kroplówke juz skurcze byly bardzo bolesne, prosilam o zwiekszenie epiduralu ale o 9 zmienił się anestezjolog i powiedzial ze troche musze czuc skurcze i tak juz bardzo duzo dostalam wiec mi nie zwiekszy. O 12 juz bylam tak wyczerpana 2 doby nie spalam polozna juz tez mowila ze pojade na cesarke bo dziecko o 3 bedzie juz 48 godzin bez wod , beda sie bac o infekcje i ze juz jestem bardzo zmeczona. o 12 w koncu badanie a tu 10 cm rozwarcia i mam przec.Parłam godzine ale niestety nie dalam rady go wypchnąć.Juz byłam tak wyczerpana i wtedy próżnąciągiem próbowali ale tez nie wychodził nagle zbiegło sie tyle lekarzy i położnych tetno malego zaczeło tak spadać , 2 polożne to blade sie zrobily nacięla mnie jeszcze raz i kleszczami zaczela krzyczec zebym parła i jakos sie udało za pierwszym razem najpierw główka a pózniej ramionka. od razu na piersi mi go dali płakał na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo ale jak pomysle o tym ze wtedy by się nie udalo go wyciagnąc albo kilka chwil pozniej :( Pozniej jeszcze przez dobe sprawdzali ilosc oddechow na minute i temperature czy nie ma infekcji , wszystko dobrze:)Miał śiniaka od próżnociągu ale już mu znika a od kleszczy nie miał śladu. Mam nadzieje że was nie zanudziłam swoja historią :) W końcu mam swoje szczescie po 2 poronieniach i i stresującej ciąży. Jeszcze jak by bylo malo to krocze nie goj mi sie i musze antybiotyk brac bo infekcji dostalam :( Mam pytanie do mamus od 3 dni mam tak obrzmiale piersi jak kamienie nie wiem czy mam spuszczac pokarm czy samo sie to unormuje maly duzo pije kilka dobrych godzin jest przy piersi boje sie ze jak zaczne spuszczać to bede mieć jeszcze więcej co myślicie ? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×