Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Witam :) U mnie tez ok, jak na razie nie ma skutkow ubocznych z czego sie bardzo ciesze :) No moze poza jednym, po przestawieniu sie na najnizsza dawke, niestety zmalaly mi zpowrotem piersi :( Tzn nie zeby jakies sie ogromne zrobily ale jednak roznica byla zauwazalna.... no coz, jak widac gdy organizm zakosztuje duza dawke hormonow to potem nizsza juz go nie rusza w kwestiach urody ;) no i wreszcie mi sie cera uspokoila, z czego sie bardzo ciesze :) juz mi nie wyskakuja cale stadka czerwonych kropek-syfkow? ;) Tylko ze mam wrazenie ze cera mi sie zmienila - mialam mieszana a teraz to juz sama nie wiem, wyglada na sucha, no i kosmetyki musze znowu nowe dobrac :( w lutym musze zrobic badania kontrolne, mam nadzieje ze moja watrobka ma sie dobrze ;) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) U mnie tez ok, jak na razie nie ma skutkow ubocznych z czego sie bardzo ciesze :) No moze poza jednym, po przestawieniu sie na najnizsza dawke, niestety zmalaly mi zpowrotem piersi :( Tzn nie zeby jakies sie ogromne zrobily ale jednak roznica byla zauwazalna.... no coz, jak widac gdy organizm zakosztuje duza dawke hormonow to potem nizsza juz go nie rusza w kwestiach urody ;) no i wreszcie mi sie cera uspokoila, z czego sie bardzo ciesze :) juz mi nie wyskakuja cale stadka czerwonych kropek-syfkow? ;) Tylko ze mam wrazenie ze cera mi sie zmienila - mialam mieszana a teraz to juz sama nie wiem, wyglada na sucha, no i kosmetyki musze znowu nowe dobrac :( w lutym musze zrobic badania kontrolne, mam nadzieje ze moja watrobka ma sie dobrze ;) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 zl?!?! gdzie ty mieszkasz :-), ja place 34 :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w wielkim miescie place 28zl, trzeba pochodzic po aptekach, bo roznice sa czasami porazajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko apropo cen Logestu, czy ktoś może mi podać gdzie można go kupić taniej we Wroclawiu (ewentualnie Opole), jeśli któraś z was jest z tych miast? Do Camelii: wiesz trudno mi powiedzieć apropo preparatów wielowitaminowych. Ale muszę przyznać, że ja wszystko odstawiłam, bo ja juz tak zawsze panikuję. Trochę to nieprawdopodobne, żeby witaminy mogły obniżać skuteczność pigułek, ale kto to wie, jak to tam na prawde jest. Ja na razie zdałam się na opinie lekarki. A co do alternatywy do pigułek to faktycznie jest problem, zwlaszcza, ze ja nie jestem przekonana do konca do prezerwatyw (tyle sie slyszy, ze pekaja itd). Mam pytanie do Ciebie: czy stosujesz teraz \"na Logescie\" jeszcze jakieś zabezpieczenia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę z tymi cenami to straszny rozrzut... Ja płacę 30 zł, ale miło by było gdyby znalazły się gdzieś taniej.;) U mnie dziś 4 pigułka z trzeciego opakowania. Okres już jakieś 3 dni temu się skończył, nie ma żadnego plamienia ani tych męczących upławów, które występowały przy drugim opakowaniu. Więc ogólnie wszystko ok.:) Do TO_JA: Hej, hej! Co za znajome obawy...;) Ja podobnie się bałam na początku, dlatego też powstało to forum. Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko będzie w porządku i Twój organizm szybko dostosuje się do pigułki. Nie zrażaj się, jeśli na początku wystąpią u Ciebie jakieś skutki uboczne (jeśli nie będą oczywiście bardzo niepokojące), z czasem wszystko powinno się unormować. Logest zawiera mało hormonów, więc prawdopodobieństwo złego dobrania jest niewielkie. A zaufanie co do skuteczności pigułek jest kwestią czasu. W końcu to jest najpewniejsza metoda, więc przy regularnym stosowaniu musi być dobrze. Powodzenia i pisz, jak Ci idzie z Logestem.;) Do ARNISKI: Fajnie, że Logest Ci służy.:) U mnie też z cerą jest coraz lepiej i mam nadzieję, że tak już zostanie. Również zrobię wkrótce badania krwi - morfologię, cholesterol, testy wątrobowe i krzepliwość. Myślisz, że to wszystkie niezbędne badania, czy jeszcze jakieś dobrze zrobić? Pozdrowionka!:) Do MEXI: Też wydaje mi się to nieprawdopodobne, żeby witaminy obniżały skuteczność pigułki. Chyba by o tym napisali w ulotce, przecież to bardzo popularne suplementy i wiele osób je przyjmuje. A tam jest jedynie wzmianka o antybiotykach. No nie wiem... Ale raczej nadal będę je przyjmować. Alternatywa w antykoncepcji po odstawieniu tabletek to naprawdę będzie problem... Póki co ufamy pigułce i nie stosujemy innych metod. Potem chyba trzeba będzie się przemóc do prezerwatyw, choć osobiście mi one całkowicie nie odpowiadają, ale co innego? Cała ta \"chemia\" (pianki, globulki) zupełnie nie budzi mojego zaufania. A Ty co planujesz? I stosujesz teraz jeszcze jakąś inną metodę? Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chciałam powiedzieć, że cholernie spadła mi ochota na sex... w ogóle zaczęłam zastanawiać sie po co ja jestem ze swoim chłopakiem ( po pół roku)... wszytko stało sie beznadziejne i bezsensowne, chodzę ciągle poddenerwowana, nie ciężko o stany bezpowodowej depresji, mam ciągłe huśtawki nastrojów, w ogóle nie jestem sobą,... masakra! Mam nadzieję, że to szybko minie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) co do witamin to nie obnizaja dzialania tabletek, pytalam sie mojej pani ginekolog, tak samo dzialania nie obnizaj paracetamol, itp inne srodki przeciwbolowe - bo gdzies tu na forum dziewczyny pisaly ze obnizaja, one jedynie moga powodowac nasilenie skutkow ubocznych tabletek w trakcie zazywania tych srodkow przeciwbolowych, podobnie jest z witamina C, inne witaminy nie maja zadnego wplywu Camelia Ja mam takie same badania jedynie ze zamiast cholesterolu gin zlecila mi cukier :) Powiedziala ze testy watrabowe i krzepliwosc sa najwazniejsze i w zasadzie tylko je wystarczy badac bo glownie one moga ulec zmianie podczas brania tab. morfologii bym nie robila ale ze ja mam problemy z zelazem - a wiec hemoglobina - to musze pira zycze Ci zeby to wszystko minelo, ale zazwyczaj takie objawy nie ustepuja :( chodzi przede wszystkim o libido, jezeli zaczyna sie zatracac to juz nie wroci przy tych tab. jednynie mozna probowac zmienic, a jesli to nic nie da to odstawic calkowicie, przykre ale tyle zdazylam zaobserwowac po moich kolezankach, a duzo ich stosuje ta metode, czy chociazby po opiniach dziewczyn z roznych forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś 10 pigułka... chyba rzeczywiście będę musiała je zmienić.. a jak z tym zachowaniem? Mija? Ja nie hcce być \"taka\" ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pira ale Ty w sumie dopiero zaczelas brac tabletki? czyz nie?? wiec moze tak po prostu Twoj organizm zareagowal, i przejdzie, a jesli nie - ale daj organizmowi czas - to wtedy pogadaj z ginem i sproboj innych tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do PIRA: Ja na początku też miałam małą huśtawkę nastrojów i obawiałam się, co to będzie z moim libido, ale wszystko samo się unormowało z czasem. Może i u Ciebie będzie podobnie? Tak jak radzi Ci Arniska - poczekaj jeszcze, na początku zdarzają się różne takie \"atrakcje\", ale one nie muszą trwać długo i nie warto się zrażać. Jeśli po jakimś czasie te objawy nie ustąpią, to wtedy pomyśl o zmianie tabletek. Narazie daj im szansę.;) Mam nadzieję, że u Ciebie to rówież przejściowe i wkrótce wszystko wróci do normy.:) Do ARNISKA: Też tak myślę co do tych witamin, trochę to by było niedorzeczne. Dlatego nadal będę je przyjmować i mam nadzieję, że będzie ok. A powiedz, jak Ty się odnosisz do konieczności robienia przerw przy dłuższym zażywaniu pigułek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam niekiedy hustawke nastrojow, krzycze na wszystkich i wszystko :-) Za nic. Tak poza tym, to wlasnie dzis koncze drugie opakowanie, wszystko poza tym jest niby ok...ale..no wlasnie, chyba sie zaczyna, bo jestem sucha i troche nam ciezko :-(. Jakos nie usmiecha mi sie uzywac lubrykantow...Eh, zawsze cos nie tak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po 14 tabletach logestu- skutki uboczne: wyraźnie twardsze piersi, troche większe no i bolą-ale nie bardzo mocno, lekkie mdłości (ale też nic wielkiego), plamienie. Ale myslałam, że będzie gorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela166
hej włąsnie wziełam trzecia tabletke, mam do was jedno pytanko: otóz kiedys pare lat temu brałam jakies tabletki hormonalne na uregułowanie okresu i pzytyłam po nich strasznie, teraz udało mi sie zrzucic ok 20 kg i ciesze sie tego ogromnie tym bardziej że nie stosowałam zadnych diet, logest zaczełam brac w celu antykoncepcji ale strasznie sie boje że przytyje ponownie,napiszcie mi prosze czy po logescie przytyłyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ANGELA166: Jeśli o mnie chodzi, to nie widzę żadnych zmian w swojej wadze, może nawet troszkę \"zgubiłam\". Te tabletki, które brałaś wcześniej na uregulowanie cyklu miały na pewno większą dawkę hormonów niż Logest, więc pod tym względem ich wpływ na Twój organizm też był większy. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela166
DO CAMELIA: dzieki, twoja wiadomość uspokoiiła mnie troche, mam nadzieje, że ze mna tez tak bedzie, zapomniałam napisać, że wczesniej byłam jeszcze z tymi tabletkami u endokrynologa, i lekarka powiedziała mi ze w razie czego powinnam pis pokrzywe, bo jesli bym przytyła to tylko dlatego, że byc może te tabletki zatrzymały wode w organizmie, a pokrzywa działa moczopednie. jeszcze raz dziekuje, że tak szybko odpowiedziałąś:) A tak wogóle to nie zauwazyłam jeszcze żadnych zmian u siebie dzisiaj bede brała dopiero 4 tabletke, no moze z wyjatkiem tego, że wydaje mi sie, iz moje piersi zrobiły sie troszke pełniejsze. Ja za swoje tabletki zapłaciłam aż 37 zł, ciekawi mnie dlaczego różnica w cenie jest taka duża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to_ja
a mieszkam sobie w Częstochowie ;) Ciągle czekam, a na dodatek drobne problemy w związku :( No nic, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Storczyk
beznadziejny jest ten logest, brałam go prawie rok czasu, co mięsieć wydawałam ponad 30 zł a o mało się nie rozstałam z chłopakiem bo wogóle nie maiałam ochoty na sex, co więcej zaczynałam się wkurzać gdy on coś zaczynał... teraz nic nie biore, stosujemy gumki a sex sprawia mi ogromną radość! i mam ochotę nawet na 2x!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clover
Witajcie.Mam 17 lat i od 9 dni biorę Harmonet. Lekarz przypisal mi go ze wzgledu na nieregularne miesiaczki ale mam nadzieje wykorzystac je tez w inny sposob...wiecie o co chodzi ;) za 2,3 moze 4 dni moj pierwszy raz.Zaufac producentowi i nie stosowac kondoma?Na ulotce jest ze dziala od 1 tabletki a zazywam regularnie o tej samej porze.Wolalabym bez gumeczki...Jesczze jedno.Mam brazowe plamienia ale to ponoc normalne.Mylę się?Pozdrawiam was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Clover: Ja Ci powiem, ze z moim chlopakiem uprawialismy seks na pare godzin przed zazyciem pierwszej tabletki 9bez zadnego zabezpieczenia). Potem nastepnego dnia i jeszcze nastepnego. Nic sie nie stalo, wiec mysle, ze z Halmonetem bedzie tak samo. No ja juz drugie opakowanie zaczynam :D skutki uboczne odeszly w niepamiec. Ciesze sie bardzo, bo przez przerwe "zgubilam" 2 kg i nie mam juz takiej hustawki nastrojow. Piersi tez przestaly bolec ale nie zmniejszyly swojej objetosci, co mnie bardzo cieszy :D Mialam malego stracha bo 3 dnia przerwy jeszcze nie mialam okresu, ale dostalam na cale szczescie 4. Trwal 2-3 dni takze nic tylko sie cieszyc :) Zobaczymy jak to bedzie przy drugim opakowaniu.. Co do ceny - moze ktos z Gdyni jest i powie, gdzie taniej? A roznica porobila sie teraz dlatego, ze z rozpoczescie nowego roku potanialy niektore leki antykoncepcyjne. I w niektorych aptekach maja pewnie po starej cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Ja mam jeszcze pytanie odnosnie badan - czy one sa konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clover
Dzis z moim chlopakiem probowalismy tak wstpnie sie kochac.Na moment zabolalo ale odskoczylam troche...kurcze to naprawde boli.Chyba jesem kobieta z gruba blona.Mimo wielu rucow jesczze ja mam bo moj misio chcial byc delikatny.Juto to powtorzymy.Tym razem nikogo nie ebdzie w domu i bede mogla krzyczec w razie czgo.Prosze trzymajcie kciuki...Chce tego ale boli i sie boje troszke.Jutro pewnie bedzie po wszystkim.Kocham moj Harmonet:)nie zdecydowlam sie jednak na gmke bo chce go czuc.Cmokaski drogie forumowiczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clover ja tez wlasnie z tego powodu zaczelam brac tabletki, zeby ten pierwszy raz byl jak najprawdziwszy i bez jakichkolwiek obaw :) a tak zapytam stosujesz tampony? bo to tez troche ulatwia, jak jest troszke wiecej poszerzone ;) powodzenia :) Camelia ja na razie przerwy nie bede robic, moja ginekolog mowila ze tak gora po 3 latach powinno sie zrobic przerwe, mozna wczesniej jesli czujesz taka potrzebe, badz musisz, ale to juz niby sprawa indywidualna, ja zaczynam odczuwac taka \"chec rzucenia\" tego, i mysle ze pod koniec tego roku, robie przerwe, moze i nawet dluzsza, po prostu czuje cos takiego ze moj organizm chce odpoczac, nie potrafie tego opisac :) moze i naeet wczesniej do tego dojdzie, zobaczymy, przeraza mnie tylko to co mi zastapi te pigulki :( nie wyobrazam sobie tego w ogole...... ale na razie staram sie o tym nie myslec.... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clover
Arnistka: Tamponow uzywalam raz albo dwa bo mialam silne bole przy aplikacj wiec dzis chyba bedzie troche bolalo znowu:)porownac rozmiar tampona i .... hehehe :Dbez porownania.Wczoraj wieczorem wzielam pigułkę a godzinę później pyralgin i to fakt ze skutki uboczne sa nailone.Milama mdlosci cala noc teraz zreszta tez mam choc po tabletkach nidy mnie nie mdlilo...ehhh.Jestem nieostrożna chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Clover: Ja stosowalam tampony na bardzo dlugo przed moim pierwszym razem i chyba na dobre mi wyszlo, bo absolutnie nic nie bolalo i w ogole nie bylo krwi ;] I uwazaj z wszelkimi tabletkami, bo sobi4e mozesz zrobic prawdziwa krzywde. Mam kolezanke, ktora wziela 2 tabletki przeciwbolowe i trafila na oddzial intensywnej terapii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosix
jestem przerazona.. poczytalam sobie co piszecie o logescie- i o tym jaka mala dawke hormonow zawiera... a ja przez 4 lata bralam diane35! wlasnie biore pierwsze opakowanie logestu, moja lekarka nie rozwazala zadnej posredniej dawki hormonow, ja oczywiscie na to nie wpadlam- do tabletek nabralam przez lata pelnego zaufania- a teraz boje sie ze logest jest dla mnie za slaby... i ze moze juz zaszlam w ciaze... czy ktoras z was rowniez zmienila diane na logest? co mowil wam lekarz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosix
jestem przerazona.. poczytalam sobie co piszecie o logescie- i o tym jaka mala dawke hormonow zawiera... a ja przez 4 lata bralam diane35! wlasnie biore pierwsze opakowanie logestu, moja lekarka nie rozwazala zadnej posredniej dawki hormonow, ja oczywiscie na to nie wpadlam- do tabletek nabralam przez lata pelnego zaufania- a teraz boje sie ze logest jest dla mnie za slaby... i ze moze juz zaszlam w ciaze... czy ktoras z was rowniez zmienila diane na logest? co mowil wam lekarz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosix
jestem przerazona.. poczytalam sobie co piszecie o logescie- i o tym jaka mala dawke hormonow zawiera... a ja przez 4 lata bralam diane35! wlasnie biore pierwsze opakowanie logestu, moja lekarka nie rozwazala zadnej posredniej dawki hormonow, ja oczywiscie na to nie wpadlam- do tabletek nabralam przez lata pelnego zaufania- a teraz boje sie ze logest jest dla mnie za slaby... i ze moze juz zaszlam w ciaze... czy ktoras z was rowniez zmienila diane na logest? co mowil wam lekarz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clover ja tez mialam problem z aplikowaniem tamponow - tych pierwszych zwlaszcza, niezle sie nameczylam i wycierpialam zanim udalo mi sie najmniejsze wcisnac, ale dzieki temu, pierwszy raz byl naprawde mniej bolesny, w sumie to jest dobry sposob :) Lepiej robic wieksze przerwy miedzy tabletka anty a przeciwbolowa, bo one naprawde moga dac w kosc, tez juz sie o tym przekonalam, a bron boze nie bierz 2 naraz w tym czasie co tabletki anty, bo wtedy moze byc naprawde zle. Apo No wlasnie, u mnie tez krwi nie bylo, a jestem pewna ze gdyby nie te tampony to by sie krew polala :) bo ciasno jak cholera ;) gosix wspolczoje Ci, a dlaczego bralas Diane? tzn dlaczego lekarka stwirdzila ze te tabletki powinnas stosowac? Ja bym Ci radzila zastanowic sie nad zmiana lekarki, ciezko jest znalez odpowiedzialengo lekarza ktory naprawde dba o zdrowie pacjentki, ale sproboj, ja bralam jako pierwsze tab. Diane, potem Regulon, no i teraz Logest, z ta dawka przejsciowa - czyli u mnie Regulonem, to chodzi o to zeby organizm nie przezyl \"szoku\", bo to jednak jest naprawde duza roznica, tym bardziej ze tak dlugo bralas ta Diane, a robilas jakas przerwe?? Nie potrafie Ci powiedziec czy taki skok dawki ma wplyw na dzialanie, mi sie wydaje ze nie powinien, ale kurcze no nie wiem, znajdz innego lekarza, a teraz to najlepiej stosuj jakies inne zabezpieczenie, i pomysl o tym zeby zrobic przerwe od tabletek, a robilas regularnie badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja brałam Logest przez 5 lat. Nigdy nie brałam innych tabletek i juz nigdy nie bedę brać....Wpadłam...trudno zdarza się ale Logest był dobry przez jakies 4 lata potem zaczęło się psuć coś we mnie ale nie zmieniłam tabletek pewnie niedobrze, nie zabiezpieczalismy się bo skoro brałam tabletki to wydawało mi sie że to powinno wystarczyć. W kwietniu rodzę i jestem w szóstym miesiącu ciąży i wiem że jak urodzę to nie będę brała żadnych tabletek - miałam powazne problemy z ciążą.Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×