Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Gość Maja-24l.
Witajcie dziewczyny! MalaCzarna- u mnie jest dokladnie tak samo - tez poczatek 4 miesiaca, a ja schudlam 1,5 kg. Wydaje mi sie ze to przez zmiane nawykow zywieniowych. Odrzuca mnie od miesa i slodkosci. Jadlabym same serki i warzywa. Wczesniej pozwalalam sobie czesto na cos niezdrowego, typu fryteczki, czy pieczone kartofelki, a teraz nie moge patrzec na smazone potrawy. Co do wagi- roznie to bywa - u jednych szybciej przybywa kg, u innych mniej - dlatego narazie sie tym nie martwie. CZERWIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78......Czechowice-dz......9 czerwca.......1,5kg.........nie wiem 2.gumecka... Zabrze........... 13 czerwca.............3kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław........14 czerwca......... 1 kg .............. 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........2kg .....bliznięta. 6.AGA1983.......... ? .............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom........ 27 czerwca......... 3 kg............. ? ... 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 1 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. ? .............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo.....9 lipca......1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca............... ? ................ ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........-1,5 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24...........Warszawa...... 19 lipca............1,5 kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........???13.anna 27 ............. ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa .......Wrocław............ 27 lipca............ ? ......... ? ......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31.......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ............2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24...........Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! No pogoda nasz nie rozpieszcza. raz snieg raz deszcz i wyjdz tu gdzies czlowieku. ja sobie siedze w domku i ciagle cos czytam, oczywiscie na temat dzieci ,porodu itp. I mam tyle pytac ze hej. ;-) Wlasnie jak u was to wyglada, ja czytalam na temat naciec przy porodzie i strach mnie oblecial bo jedne pisza ze nie dac sie nacinac inne ze lepiej tak bo jak rozerwie cie to na amen.I badz tu madry czlowieku.teraz mamy takie wybory ze trudno cos wybrac. Uciekam znowu cos zjesc, ciekawe ile znowu przytylam, na poczatku tygodnia wazylam 59, nie tak zle moze do konca to przytyje z jakies 6kg, wazylam 55-teraz 59 no to jeszcze pare mi zostalo.Podobno w III trymestrze sie chudnie troszke. http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia77
U mnie nastrój ostatnio nie za bardzo. Wszystko przez to, że przedwczoraj byłam u mojego gina i okazało się że mam bardzo nieciekawe wyniki cytologii. Chyba III grupa, powtorzył badanie jeszcze raz, wyniki mają być w przyszłym tygodniu i jeśli powtórzą się takie same to będę musiała położyć się na jeden dzień do szpitala. Będą pobierać mi jakieś wycinki. Nie wiem za bardzo o co chodzi i czym to grozi ale jestem mocno zaniepokojona. Może którś z Was miała coś takiego, bardzo byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje. Poza tym przytyłam już 2,5 kg, zaczyna mi rosnąć brzuszek, chociaż dla niewtajemniczonych nie jest jeszcze widoczny, bo wcześniej nie miałam go wcale!! Na szczęście zaczyna się weekend, zamierzam dużo odpoczywać i Wam też to radzę!! src="http://lilypie.com/days/050802/3/2/1/+1"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ale się wypowiedzi nazbierało przez te dwa dni, które tutaj nie zalądałam.... czytania, a czytania Najważniejsza nowina u mnie: od wczoraj czuję bardzo wyraźne ruchy i kopnięcia dzidzi:D:D:D nie jest to, jak do tej pory łaskotanie, ani bąbelki tylko konkretne szturchańce, po których nawet brzuszek sie rusza tak, że można zauważyć bez dotykania!!!!:D Jest to niesamowite uczucie, od wczoraj chodzę jak w skowronkach, a dzisiaj w pracy jak się zaczęło wiercić to siedziałam prawie nieruchomo z uśmiechem na twarzy (takim mimowolnym) i wpatrywałam się w brzusio. Jeden kopniak był na tyle silny (oczywiści nie bolało), że aż odruchowo podskoczyłam.... dziewczyny co to za super uczucie:) Mogła bym o tym gadać i gadać. Moja dzidzia \"przepisowa\" od wczoraj mam 20 tydzień i grzecznie się zaczęła ruszać;) podobno pierworódki takie solidne ruchy najczęściej czują około 20 tygodnia:D po prostu super. A koleżanki mówiły, że będą coraz mocniejsze. Przez to wszystko od wczoraj mam taki odruch, że gadam częściej do dziecka, bo teraz odczuwalnie wiem, że ktoś mnie słucha. Wcześniej tylko coś czasem powiedziałam i wydawało mi się, że nie mam do kogo. Dobra dość tego przeżywania, nie będę was zanudzać, ale same zobaczycie jakie to przyjemne i wzruszające. Wczoraj kolejne spotkanie na szkole rodzenia było o początku porodu w szpitalu (rejestracja, przygotowanie, badanie, fazy porodu). Dużo nowych rzeczy się dowiedziałam. Co do płci to nie mogę sie doczekać przyszłego piątku (21 tydz. ciąży) żeby się wreszcie dowiedzieć. Szczególnie dwóch dni kiedy to koleżnaka z pracy trafiła do szpitala na obserwację i powiedzieli jej już płeć, a ma termin dopiero na 20 lipca, czyli półtorej miesiąca po mnie. Ja też o dziecku mówię najczęściej ON, sama nie wiem czemu, może to przez to przeczucie. W pracy mi wróżono na różne sposoby i jedni mówią o dziewczynce, a inni o chłopczyku;) ach te przepowiednie.... O znowu kop!!!:D chyba je ugniatam, więc idę wygodniej usiąść;) całuski i życzę szybkich kopniaków🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja-24l.
Jak fajnie - nie ukrywam, ze rozmarzylam sie gdy to przeczytalam! Tez bym tak chciala, ale jeszcze musze kilka tygodni poczekac, choc jak dotykam brzusia-to wydaje mi sie, ze cos czuje momentami. Moj organizm przyzwyczail sie juz do Sorbiferu i biore go jednak po jedzeniu, ale nadal mecza mnie wzdecia i juz nawet mysle o delikatnych herbatkach przeczyszczajacych (choc wiem ze nie wolno, a sliwki suszone mi nie pomagaja) Nastepnym razem zapytam moja gin. Trzymajcie sie cieplutko kobietki :) http://www.TickerFactory.com/ezt/d/1;19;31/st/20050717/k/fa83/preg.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki :) W końcu mam wolny weekend i moge nadrobić zaległości w czytaniu :D U mnie w zasadzie bez zmian. No może za wyjątkiem tego, że maluszki coraz częściej i silniej dają o sobie znać. W ostatniej wypowiedzi zupełanie nieświadomie dodałam do ich wzrostu centymetr (Hmmm...nie wiem dlaczego ) Tak naprawdę mają po ok.16 cm :D Czyżby już coś mi padło na wzrok :P Byłam też u lekarza. Poza wynikami, które nie są zbyt rewelacyjne, wszystko jest w jak najlepszym porządeczku. Cieszy mnie to bardzo. Lekarz przepisał mi żelazo i witaminy. Poza tym kazał nadal brać kwas foliowy . Dziewczyny, myslałam że kwas foliowy bierze się do 4 miesiąca, a ja mam brac dalej...Czy Wy też bierzecie??? No i tak jak przypuszczałam, waga tez mi wzrosłąm. Od ostatniej wizyty przytyłam 3 kilo, czyli od początku juz jestem 5 do przodu :( Jak tak dalej pójdzie to nie wiem do jakiej masy dojdę w czerwcu :D Hehehe...Zobaczymy. Póki co humorek u mnie świetny, bo mam teraz 3 dni wolne a do pracy ide dopiero we wtorek na 13. Poza tym przyjeżdża dziś w odwiedziny moja mama, więć ten weekend będzie naprawdę udany...Zresztą, odkąd jestem w ciąży, jestem jakoś pozytywnie nastrojona, rzadko dopadają mnie doły, większość rzeczy mnie cieszy i trudno mnie wyprowadzić z równowagi :D OJ, dobry wpływ na razie mają na mnie moje słodkie maleństwa :) Nie wiem czy juz Wam się chwaliłam, ale moja starsza siostra też będzie miała dzidziusia :) Urodzi jakoś na początku lipca :)Niestety nie ma dostępu do netu, więc nie może śledzić naszego forum.Tak więc ten rok, będzie dla nas napewno bardzo pomyślny. Teraz zmykam, idę coś przekąsić, bo maleństwa się domagają Pozdrowionka http://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;10052;34/st/20050625/dt/6/k/783d/preg.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam zaktualizować tabelkę, więc to jeszcze raz ja :) CZERWIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78......Czechowice-dz......9 czerwca.......1,5kg.........nie wiem 2.gumecka... Zabrze........... 13 czerwca.............3kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław........14 czerwca......... 1 kg .............. 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........5kg .....bliznięta. 6.AGA1983.......... ? .............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom........ 27 czerwca......... 3 kg............. ? ... 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 1 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. ? .............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo.....9 lipca......1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca............... ? ................ ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........-1,5 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24...........Warszawa...... 19 lipca............1,5 kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........???13.anna 27 ............. ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa .......Wrocław............ 27 lipca............ ? ......... ? ......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31.......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ............2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24...........Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ..... http://lilypie.com/days/050626/3/1/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! U mnie tez czuc juz takie pchniecia, myslalam ze to inaczej bedzie wygladalo ale jest super jak cie taki maly gosciu z brzuszka popchnie,zawsze wtedy sie go pytam co chce hihi :-) A w jakim miejscu czujecie te kopniaczki, bo ja calkiem na dole brzuszka, czasem wydaje mi sie ze dzidzia jakos za nisko siedzi a moze to porpostu tak sie odczuwa ze jak popchnie w jedno miejsce to takie fale przechodza troszke dalej, jak myslicie,ja sie nie znam za bardzo bo to moja pierwsza dzidzia. I pogode mamy w koncu zimowa, super, wole jak jest snieg niz taka ciapa i deszcz. Pozdrawiam was wszystkie papapa. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! U mnie tez czuc juz takie pchniecia, myslalam ze to inaczej bedzie wygladalo ale jest super jak cie taki maly gosciu z brzuszka popchnie,zawsze wtedy sie go pytam co chce hihi :-) A w jakim miejscu czujecie te kopniaczki, bo ja calkiem na dole brzuszka, czasem wydaje mi sie ze dzidzia jakos za nisko siedzi a moze to porpostu tak sie odczuwa ze jak popchnie w jedno miejsce to takie fale przechodza troszke dalej, jak myslicie,ja sie nie znam za bardzo bo to moja pierwsza dzidzia. I pogode mamy w koncu zimowa, super, wole jak jest snieg niz taka ciapa i deszcz. Pozdrawiam was wszystkie papapa. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Miałam najazd rodzinny, do kompa się przez prawie 3 dni dopchać nie mogłam, więc dopiero teraz piszę. Cieszy, że u nas ciągle coś się dzieje, ten topik naprawdę żyje! Pamiętam, jak byłam pierwszy raz w ciąży, to bardzo chciałam mieć córeczkę. Do tego stopnia, że dla chłopaka do końca nie potrafiłam wymyśleć imienia. Córeczka to najlepsze, co mi się mogło przytrafić w życiu! Teraz jest mi zasadniczo obojętne. Wszyscy wokół życzą mi chłopaka (bo dziewczynka już jest), ale nie wiem, czy będę umiała równie dobrze poradzić sobie z wychowaniem syna. Wolę jednak dziewczynki. Niektóre z Was piszą, że przybyło im kilogramów, trzeba będzie uaktualnić dane w tabelce. TRochę mi ulżyło, bo juz mi się zaczęło wydawać, że znowu tyję zbyt szybko. Jeśłi chodzi o literaturę, to przerobiłam już gazetkę \"Ciąża bez lęku\" - wydanie specjalne do czasopisma \"Dziecko\". Fajne, kolorowe, ale w porównaniu z książką, temat potraktowany dość pobieżnie. Moja koleżanka uszczęśliwiła mnie grubą cegłą p.t. \"\"W oczekiwaniu na dziecko\". Poradnik ma 470 stron i jest tam chyba wszystko :) Czasami aż strach to wszystko czytać. Ale co innego mnie wciągło bez reszty, niż lektura dla przyszłych rodziców, a mianowicie \"Kod Leonarda da Vinci\". Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki, nie mogłam się od niej oderwać, dopóki nie skończyłam, a to mi się rzadko zdarza. Polecam wszystkim! Albo Wiśniewski: \"Samotność w sieci\", albo \"Los powtórzony\". Czyli nadrabiam zaległości i wykorzystuję czas wolny, bo nie muszę chodzić do pracy. Tymczasem jak dotąd nie otrzymałam zamówionego \"Języka niemowląt\" :((( TRochę się martwię, może trafiłam na złą księgarnię internetową?? basia77 - Lekarz pewnie zastosował u Ciebie jakieś leczenie przeciw zapalne i po tym chce powtórzyć badanie. Jeśli wynik będzie ten sam, to pobierze Ci wycinki, to dla określenia charakteru nieprawidłowych komórek.Nie martw się na zapas, będzie dobrze. A tutaj możesz sobie poczytać o cytologii. http://www.mediweb.pl/medicaltest/wyswietl.php?id=974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaaa
Hejka Mamy ;-) Ja na razie tak z rzadka bo jestem podczas sesji i ciezkawo bywa z czasem;-( ale mam nadzieje ze szybciutko bede tu na dobre!!! Z ta grupa cyt. to jest tak ze z tego co wiem to trzeba zaleczyc stan zapalny z gr III globulkami (ja mialam tak) i tantum rosa jest dobrze plukac, bo to lagodzi stany zapalne i dopiero jak sie cofnie do gr.II to mozna cos z tym robic(znaczy - leczyc) ale jaesli po leczeniu sie nie cofnie tzn ze sa komurki dysplastyczne - przedrakowe i wtedy pobieraja wycinki do badania histopatologicznego i w razie potrzeby wycinaj zmieniona tkanke. Ale to sie rzadko zdarza i na pewno wszystko bedzie ok;)takze nie martw sie na zapas!!! Jejku jak Wam fajowo z tymi kopniaczkami, ja jeszcze musze zaczekac pare ladnych tygodni ale juz cos leciusienkiego czuje czasem np jak jestem zgieta i uciskam brzusio i sie wyprostuje to czuje takie jakby leciusienki puk w ulamku sekundy i wiem ze to moj Sakarb:-) :-) :-) Ja jak na razie tez nic nie przytylam a wrecz schudlam 3,5 kilo a to juz prawie 15tydz. i brzysio smialo sie powiekszyl i smigam juz w ciazowkach, wiec pewnie niedlugo rusze pelna para i ciezko wtedy bedzie sie zatrzymac....;-) Pozdrawiam i wracam do obowiazkow jeszcze studentki (ost roku) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZERWIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78......Czechowice-dz......9 czerwca.......1,5kg.........nie wiem 2.gumecka... Zabrze........... 13 czerwca.............3kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław........14 czerwca......... 1 kg .............. 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........5kg .....bliznięta. 6.AGA1983.......... ? .............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom........ 27 czerwca......... 3 kg............. ? ... 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 1 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. ? .............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo.....9 lipca......1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca............... ? ................ ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........-1,5 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24...........Warszawa...... 19 lipca............2kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........???13.anna 27 ............. ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa .......Wrocław............ 27 lipca............ ? ......... ? ......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31.......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ............2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24...........Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski! Jak wam sie podoba zima? Ja wole sniezek na ziemi niz jak jest tak ponuro. Wczoraj moje malenstwo dalo znac o sobie i tatusiowi, w koncu sie doczekal kopa malego.Ucieszy sie bo wczesniej dzidzia nie chciala gadac z nim i twierdzil ze to chyba ni jego maluch. Dzisiaj znowu rankiem jak bylo glodne to dalo znac o sobie i nici z polezenia w lozeczku i trzeba bylo isc robic sniadanko :-) takie male a juz rzadzi. http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, co się z Wami dzieje, kochane? CZemu nic nie piszecie? Ja nie pisałam, bo pojechałąm po córkę i nie miałam dostępu do kompa. Zawołuję szczególnie te, które od dłuższego czasu nie dawały znaku życia. Co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elek 79
cześc wam jua bede rodziła w sierpniu ale z tej okazji ze tak preznie działa wasza stronka pozwólcie z3e do was dołączę. Co do mojej dzidzi to jestem w 3 mies-juz mi brzuszek powoli rosnie choć na wadze malo przybywa,co do lekarza to byłam juz 2 razy u ginga i pow na drugioej wizycie ze mam podwyzszone cisnienie-120/90 w przyszłości może być to zatrucie ciazowe i wczesniejsz poród nardzo sie tym zmartwiłam,dodam jeszcze że biore kwas foliowy,duphaston i bralam falvit ale zaprzestałam bo podobno witaminy łyka sie od 2 trymestru,no i popalam2-3 papierosy lekarz zakazał i teraz prze 3 dni nie paliłam ale nosi mnie co mam robic czy dzidzi nic nie bedzie jak palilam?odpiszcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem Elfia mamo - chyba jesteś b. szczęśliwa, że córkę już masz w domu :) Co do wymienianych przez ciebie ksiażek to \" W oczekiwaniu na dziecko\" towarzyszy mi od początku ciąży.:) Natomiast z ksiażek nie w temacie ciążowym to właśnie odessałam się m.in. od Vonneguta ;); Moje sny po czytaniu jego książek były tak zakręcone, że postanowiłam zmienić repertuar ;) Teraz czytam Manna :D :D :D Jest lepiej ;) A z któej księgarni int. zamawiałaś \"Język niemowląt\" ?? Ja zamawiałam w Klubie dla ciebie i książka dotarła dość szybko razem z drobnym prezentem. Co do wagi - przytyłam i tyję nadal; tabelę uzupełnie po połówkowym. Apetyt dopisuje mi bardzo. Staram się jeść z głową i dużo pić. Odnotowuję duże wahania wagowe; przez jakiś czas nic a potem nagle cztery kilo! :D cześć elek :) co do fajek - jestem byłą palaczką. No niestety paliłam, ale odkąd dowiedziałam się o ciąży rzuciłam natychmiast. Pierwsze tygodnie były koszmarne, ale teraz jest już bardzo dobrze. Jeżeli już nie palisz to dzidzi nic nie będzie, nie będzie się wędzić w dymie. Tylko wytrwaj w postanowieniu. Będzie dobrze :) gumecka - ruchy dzidzi odczuwam w dole brzucha, wcześniej po lewej stronie a dzisiaj już bardziej po środku. Moja dzidzia chyba nie lubi jak leżę. pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, Elek. Witaminki to sobie bierz przez cala ciążę. Lekarze zalecają witaminy brać nawet zanim się zajdzie. Ja biorę Prenatal, ale Falvit jest też ok. Co do papierosów, to postaraj się i nie pal już więcej. Tym, że kiedyś paliłaś, nie martw się, na pewno nie zaszkodzą maleństwu - o ile nie będziesz palić już więcej. Ciśnienie 120/90 nie jest jakimś superwysokim ciśnieniem i nie martw się na zapas zatruciem ciążowym, czy tez wcześniejszym porodem. Odżywiaj się zdrowo, nie pij kawy, może ciśnienie się unormuje. Najwidoczniej masz lekarza, który lubi postraszyć... No cóż... zaglądaj tutaj jak najcześciej, niektóre poglądy zweryfikujemy... :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamu
Witam wszystkich. Mam na imię Marta mam 25 lat i zaczynam 4 miesiąc swojej pierwszej ciąży.:) Dopiero teraz odkryłam Was na foum no ale nigdy nie jest za pózno:) Byłam tydzień temu na pierwszym usg i teraz zdjecie mojego maleństwa wisi na ścianie nawet ustwailiśmy je z mężem jako tapete w kompie.Maleństwo ustawiło sie do zdjęcia idealnie widać go z boku całego bardzo wyraznie.Zrobienie tego usg bardzo mnie uspokoiło bo cały czas martwiłam sie czy maluch rozwija sie prawidłowo teraz wiem ze wszystko jest ok Mam termin na 25 lipca, sam poród mnie tak nie przeraża bo po pierwsze to dla mnie abstrakcja po drugie tyle kobiet przez to pzechodzi wiec i ja dam rade:) Bardziej niepokoi mnie czy dam sobie rade z opieka nad malenstwem. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elek 79
czesć wam ja dzis kupiłam sobie kawałek kurczaka z rozna i za chwile myslałam ze na jego widok zwymiotuję chce dodac że nie mam zadnych stanow wymiotnych-czy to jest normalne?bardzo boje się o moje dzidzi czy jest zdrowe bo pracuje w szkole sredniej i w pracy mam wiele stresów dbam jak moge o moje maleństwo-mam mpetyt na czekolade -czy to znaczy ze bedzie coreczka?dzisiaj mialam porazkowy dzien w pracy klasa wyprowadziła mnie z rownowagi a jestem z natury dosc spokojna osoba,czy moge bez skierowania ginka isc na usg bo jak na razie byłam tylko na jednym w 5 tyg ciazy i niepokoje się cvzy jest ok a do ginka ide za 1,5 tyg i on nbie ma aparatu usg i wysyła do innego pokoju? czy moge wczesniej sama na takie badanie pójsc np jutro. pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Wczoraj próbowałam wpisać się na forum, ale się nie dało, więc powtarzam wpis z wczoraj (dobrze że go skopiowałam hi hi hi)... Nie było mnie przez kilka dni bo jestem bardzo zalatana ostatnio. Jeździmy oglądać meble, kafelki, tapety, panele, farby itp, itd:D Widzę jednak, że forum prężnie działa. Kopniaki mojego maleństwa są coraz mocniejsze i częstsze. Uwielbiam to uczucie. A wczoraj wieczorem pierwszy raz poczuł je mój mąż ale był wniebowzięty:D Odczuwam je w różnych miejscach brzuszka, a najczęściej tuż pod pępkiem, czasem w dole i z boku. W ciągu ostatnich dni bardzo mi przyśpieszył wzrost brzuszka (nawet w pracy to zauważyli). Jem tak jak zawsze, generalnie nie obżeram się, ale przypuszczam, że jest to spowodowane przyśpieszeniem wzrostu dziecka. Czytałam, że od 20tyg. gwałtownie przyśpiesza. Efekt tego taki, że niektóre spodnie niedługo pójdą w odstawkę (chociaż nadal w nich chodzę to część jest na \\\"styk\\\";) ) zostaną tylko biodrówki. W nich przechodzę większość albo nawet do końca ciąży, muszę jedynie zopatrzyć się w dłuższe bluzki. Dziś również przyjaciółka pożyczyła mi sztruksowe ogrodniczki, ale poczekają jeszcze parę dni. Tabelkę uzupełnię po piątkowej wizycie. Mąż jest tak zdesperowany żeby poznać płeć dziecka, że wygraża się iż jak nam nie da rady powiedzieć teraz to będzie szukał dokładniejszego usg:) normalnie maniak;):D Chociaż przyznam się, że też zżera mnie ciekawość, a dziś w nocy sniło mi się nawet usg i było widać, że to chłopczyk. Co do czasopism to dostaję różne od przyjaciółki, parę dostałam ze szkoły rodzenia, a oprócz tego mam grubą księgę \\\"Matka i dziecko\\\" jest tam wszystko począwszy od poczęcia, poprzez ciążę i poród, aż do opieki nad dzieckiem aż do trzech lat. W piątek przeżyłam szok: pierwszy raz od ponad 6 lat spóźniłam się do pracy, bo się nie obudziłam. Spałam jak zabita, śmiali się ze mnie, że taki urok ciąży. Czyżby to sygnał, że czas troszkę odpocząć?... Kolejny etap ciąży u mnie to: jest mi ciepło!!! O tyle jest to nietypowe, że do tej pory uchodziłam za zimorodka (którym zresztą jestem) i faktycznie było mi zawsze zimno, w pracy nawet dogrzewałam dodatkowym grzejnikiem, a kto do mnie wchodził do biura to się dziwił, że ja wytrzymuję w takim ukropie. Od tygodnia preferuję niższe temperatury i często muszę wietrzyć pomieszczenia bo mi się ciężej oddycha. Również przeczytałm iż to przez zwiększenie się ilości krwi w organiźmie, a co za tym idzie lepszym krążeniu, które \"ociepla\". To akurat dobry skutek. Sorki, że znowu się rozpisałam. Postaram się wpadać od teraz codziennie więc nie będę miała aż tyle do pisania za jednym razem;) Pozdrowienia i całuski🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Wczoraj próbowałam wpisać się na forum, ale się nie dało, więc powtarzam wpis z wczoraj (dobrze że go skopiowałam hi hi hi)... Nie było mnie przez kilka dni bo jestem bardzo zalatana ostatnio. Jeździmy oglądać meble, kafelki, tapety, panele, farby itp, itd:D Widzę jednak, że forum prężnie działa. Kopniaki mojego maleństwa są coraz mocniejsze i częstsze. Uwielbiam to uczucie. A wczoraj wieczorem pierwszy raz poczuł je mój mąż ale był wniebowzięty:D Odczuwam je w różnych miejscach brzuszka, a najczęściej tuż pod pępkiem, czasem w dole i z boku. W ciągu ostatnich dni bardzo mi przyśpieszył wzrost brzuszka (nawet w pracy to zauważyli). Jem tak jak zawsze, generalnie nie obżeram się, ale przypuszczam, że jest to spowodowane przyśpieszeniem wzrostu dziecka. Czytałam, że od 20tyg. gwałtownie przyśpiesza. Efekt tego taki, że niektóre spodnie niedługo pójdą w odstawkę (chociaż nadal w nich chodzę to część jest na \\\"styk\\\";) ) zostaną tylko biodrówki. W nich przechodzę większość albo nawet do końca ciąży, muszę jedynie zopatrzyć się w dłuższe bluzki. Dziś również przyjaciółka pożyczyła mi sztruksowe ogrodniczki, ale poczekają jeszcze parę dni. Tabelkę uzupełnię po piątkowej wizycie. Mąż jest tak zdesperowany żeby poznać płeć dziecka, że wygraża się iż jak nam nie da rady powiedzieć teraz to będzie szukał dokładniejszego usg:) normalnie maniak;):D Chociaż przyznam się, że też zżera mnie ciekawość, a dziś w nocy sniło mi się nawet usg i było widać, że to chłopczyk. Co do czasopism to dostaję różne od przyjaciółki, parę dostałam ze szkoły rodzenia, a oprócz tego mam grubą księgę \\\"Matka i dziecko\\\" jest tam wszystko począwszy od poczęcia, poprzez ciążę i poród, aż do opieki nad dzieckiem aż do trzech lat. W piątek przeżyłam szok: pierwszy raz od ponad 6 lat spóźniłam się do pracy, bo się nie obudziłam. Spałam jak zabita, śmiali się ze mnie, że taki urok ciąży. Czyżby to sygnał, że czas troszkę odpocząć?... Kolejny etap ciąży u mnie to: jest mi ciepło!!! O tyle jest to nietypowe, że do tej pory uchodziłam za zimorodka (którym zresztą jestem) i faktycznie było mi zawsze zimno, w pracy nawet dogrzewałam dodatkowym grzejnikiem, a kto do mnie wchodził do biura to się dziwił, że ja wytrzymuję w takim ukropie. Od tygodnia preferuję niższe temperatury i często muszę wietrzyć pomieszczenia bo mi się ciężej oddycha. Również przeczytałm iż to przez zwiększenie się ilości krwi w organiźmie, a co za tym idzie lepszym krążeniu, które \"ociepla\". To akurat dobry skutek. Sorki, że znowu się rozpisałam. Postaram się wpadać od teraz codziennie więc nie będę miała aż tyle do pisania za jednym razem;) Pozdrowienia i całuski🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia77
Ja nadal w lekkim stresie czekam na wyniki cytologii od mojego gina. mają do mnie przyjść pocztą w tym tygodniu. Nie wiem czy mam się szykować do szpitala, staram się jednak być dobrej myśli. Tymczasem mój brzuszek zaczął się powiększać, wczoraj powiedziałam o nim szefowi. Namawiał mnie i kumpelę do tego już od dawna więc nie był specjalnie zaskoczony, ale mam nadzieję, że dzięki temu oszczędzi mi niektórych stresów i niekontrolowanych wybuchów, które niestety czasem mu się zdarzają. Reszta moich współpracowników jeszce nic nie wie, chciałam zacząć od szefa, żeby poczuł się ważny, ale pomału będę ujawniać wszystkim prawdę. Ogólnie ostatnie dwa dni bardzo źle się czułam, bardzo bolała mnie głowa, migreny - straszne, ale chyba nic w tym dziwnego bo podobno 24.01 był najbardziej przygnębiającym dniem w roku. Staram się jednak już być spokojna i pogodna żeby nie denerwować mojej maleńkiej dziecinki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) Co za dzień...Od rana nic mi się nie chce. Wstałam o 9 i od tego czasu snuję się jak ćma po mieszkaniu, a czas byłoby się zbierać do pracy. Jakoś dziś nie bardzo mi się chce, ale co zrobić jak trzeba. Dawno już nie miałam takiego spadku formy, ale to pewnie przez tę pogodę. Maluszki tez chyba jakieś śpiąće dziś, bo jeszcze się nie odezwały. Albo to po wczorajszych szaleństwach teraz odpoczywają :P Ostatnio nawet mojemu mężowi udało się poczuć kopniaczka od któregoś z maluchów. Ogromnie się ucieszył i chwalił, że pewnie wyczuły, że to tatuś i dlatego tak mocno kopnęły:) Od tego czasu jak tylko ma możliwość to kładzie mi rękę na brzuchu i czeka na kolejne sygnały :D A kiedy nic nie czuje to zaczyna ruszać moim brzuchem jakby chciał obudzic maleństwa. Zawsze przy tym mam mnóstwo radości jak patrzę jak mój mąż z desperacje próbuje pobudzic maleństwa, żeby się do niego odezwały. Trzeba przyznać, że my kobiety - mamusie mamy w tej kwestii dużo więcej szczęścia i jesteśmy o niebo szczęśliwsze :D Umówiliśmy się juz tez na USG połówkowe 16 lutego. Juz nie możemy się doczekać, bo mamy nadzieję że dowiemy się jaka będzie płeć dzieciątek. Co prawda priorytetem jest dla nas to by się dowiedzieć, że wszystko jest dobrze i że dzieciątka są zdrowe, ale nie ukrywam, że zżera nas ciekawość odnośnie płci :P Mam jakieś niejasne przeczucie, że to może być dwóch chłopców, mąż obstawia dziewczynke i chłopca, ale co mamy to się pewnie okaże :P Chyba że dzieciątka nie będą chciały sie pokazać :P Cały czas łykam też żelazo i kwas foliowy. Mój lekarz nie odstawił mi go mimo, że to juz 19 tydzień. Na szczęście kończę brać duphaston, więc troszkę zaoszczędzę ;)Poza tym mam nadzieję, że dzieki witaminkom, zelazu i sokowi z buraków poprawi mi sie krew i lekarz nie będzie kręcił nosem na wyniki. Pożyjemy zobaczymy :) Rozpisałam się jak zwykle, ale teraz już musze zbierac się do pracy. Co prawda robię to bardzo niechętnie, ale jak trzeba to trzeba. Mam tylko nadzieję, że dziś będzie ciekawiej niz wczoraj i szybciutko mi minie to 8 godzin. Pozdrowionka dla wszystkich mamuniek i ich dzieciątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaaa
Jejku tak wam fajniusio z tymi kopniaczkami...ja musze jeszcze poczekac pare tygodni poczekac. Na razie to 15tydz. wiec jeszcze....ja na usg ide 10 lutego, bedzie to 17 tydz. Myslicie ze przy odrobinie szczescia dowiem sie czy w brzuszku mieszka dziewuszka czy chloptasek?;-) Elek ok 12 tyg. rob sie usg w celu roznych badan plodu, wykrycia ew.wad itp. wiec to wazne usg i powinnas je miec...jesli masz mozliwosc skorzystac teraz predzej to maszeruj bez zastanowienia! Macie moze zawroty glowy i nagle uderzenia goraca z przyspieszonym biciem serca? ja tak miewam a to ze jest mi nieraz goraco ze musze sie rozebrac (jestem zmarzluchem) to taaak...jak najbardziej:-) jak wejde np. do sklepu to zaraz musze wyjsc bo mi goraco i slabo sie po chwili robi, wiec jak zobacze kolejke to rezygnuje. Pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz ja :) Nie mogę się z Wami rozstać :) basia77 - nie martw sie . Napewno wszystko będzie w porządku. elek 79 - jeśli nie musisz robić usg to poczekaj co lekarz powie. Jesli nie masz jakichś niepokojących objawów, to po co niepotrzebnie naświetlać maleństwo. A co do takich zmian smaków to się zdarzają - trzeba się przyzwyczaić :D domi 24 - co u Ciebie i jak maleństwa??? Teraz już naprawdę znikam :D Miłego dzionka http://lilypie.com/days/050626/3/1/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZERWIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78......Czechowice-dz......9 czerwca.......1,5kg.........nie wiem 2.gumecka... Zabrze........... 13 czerwca.............4kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław........14 czerwca......... 1 kg .............. 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........5kg .....bliznięta. 6.AGA1983.......... ? .............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom........ 27 czerwca......... 3 kg............. ? ... 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 1 kg ......... ? .... Musialam uzupelnic bo troszke mi sie przytylo ;-) elek79- ja tez mialam tylko mdlosci i zadnych wymiotow to chyba lepiej niz biegac do kibelka. A co do smakow to niestety pierdoly, slodkie czy kwasne nie ma roznicy i tak urodzisz to co natura zaplanowala. mam dwie kolezanki ktore wsuwaly ciagle sledzie(podobno na chlopaka) a urodzily corki. Dzisiaj mialam znowu pobudke bo dzidzia jak glodna to kopie i trzeba wstac i do kuchni :-) Uwielbiam jak ten maluszek tak kopie i daje znac ze on tam jest i zeby o nim niezapomniec. Wlasnie bylam na innym forum i sie usmialam jak dziewczyny pisaly ze lyk piwa moze zaszkodzic dziecku, normalnie bzdury, rozumiem jak ktos pije codziennie po butelce ale lyik od czasu do czasu, co o tym ssadzicie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZERWIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78......Czechowice-dz......9 czerwca.......1,5kg.........nie wiem 2.gumecka... Zabrze........... 13 czerwca.............4kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław........14 czerwca......... 1 kg .............. 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........5kg .....bliznięta. 6.AGA1983.......... ? .............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom........ 27 czerwca......... 3 kg............. ? ... 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 1 kg ......... ? .... Musialam uzupelnic bo troszke mi sie przytylo ;-) elek79- ja tez mialam tylko mdlosci i zadnych wymiotow to chyba lepiej niz biegac do kibelka. A co do smakow to niestety pierdoly, slodkie czy kwasne nie ma roznicy i tak urodzisz to co natura zaplanowala. mam dwie kolezanki ktore wsuwaly ciagle sledzie(podobno na chlopaka) a urodzily corki. Dzisiaj mialam znowu pobudke bo dzidzia jak glodna to kopie i trzeba wstac i do kuchni :-) Uwielbiam jak ten maluszek tak kopie i daje znac ze on tam jest i zeby o nim niezapomniec. Wlasnie bylam na innym forum i sie usmialam jak dziewczyny pisaly ze lyk piwa moze zaszkodzic dziecku, normalnie bzdury, rozumiem jak ktos pije codziennie po butelce ale lyik od czasu do czasu, co o tym ssadzicie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
Cześć wszystkim, Wikaa, ja miałam podobny problem co Ty, nawet raz zemdlałam w autobusie (robiło mi się słabo, był straszny tłok ale głupio mi było poprosić o ustąpienie miejsca). Na szczęście miałam miękkie lądowanie... Lekarz mi powiedział, że do 18 tyg mogą zdarzać się takie spadki ciśnienia, i że to normalne. Unikaj tylko zatłoczonych, dusznych miejsc. Dziewczyny, ja jutro pędzę na USG.Czekam na nie od ponad miesiąca :-( (dzisiaj zaczęłam 21 tydz). Mój mąż wybiera się ze mną. Oczywiście też jesteśmy ciekawi płci maluszka, ale nie mam żadnych preferencji. Po wizycie uzupełnię tabelę, bo brzuch mi urusł i kilogramów przybyło. Moje dzieciątko uaktywnia się najbardziej wieczorem. Niestety mój mąż jeszcze nie wyczuwa ruchów. Ale cały czas przemawia do dzieciątka. Też czasem porusza moim brzuchem, masuje go, puka żeby obudzić nasze maleństwo. Ja wtedy płaczę ze śmiechu bo jest przy tym taki zabawny. Pozdrawiam Was mamusie, jutro się odezwę i napiszę czego się dowiedziałam. Buziaki dla dzieciaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elek 79
cześc Wam ! zapisałam sie na jutro na usg-mam nadzieje ze uda mi sie zwolnic z pracy(jutro mam radę),ale nie patrze na prace tylko na dzidzie ja ciagle objadam się paczkami i mandarynkami-jestem w ok 10 tyg ciazy i czuje się dobrze nie mam mdlosci i td czy to jest normalne że nic mi nie dolega tylko ciagle bym spała jutro jak przyjde z usg to powiem jak bylo bardzo sie boję pozdrawiam was i wasze brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×