Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Elfia_mama, Ja pracowałam dwa dni po 12 godzin, a następne dwa dni miałam wolne. Teraz przez chwilkę będę pracowała 2 dni po 10 godzin i kolejne dwa dni wolne, ale docelowo ma byc tak, że będę pracowała dwa dni po 8 godzin i następne dwa wolne. Wychodzi jakieś 2/3 etatu. Będzie czas i na pracę i na odpoczynek. :D ]http://lilypie.com/days/050626/3/15/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski ja dzisiaj jade na usg zobaczymy jak tam moja dzidzia koziolki robi. Pozdrawiam. _________________ Musi być dobrze, nie ma innej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski ja dzisiaj jade na usg zobaczymy jak tam moja dzidzia koziolki robi. Pozdrawiam. _________________ Musi być dobrze, nie ma innej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Jak wspominałam jestem od dziś 2 tygodnie w domciu. Lekarz kazał mi odpocząć żeby uspokoiły się moje skórcze macicy. Dlatego twardnieje brzuch i czuć naprężenie oraz jakby wypchanie brzuszka. Szczerze mówiąc nie protestowałam jak powiedział mi o zwolnieniu bo prawie cały czas chodzę do pracy. Tylko na samym początku byłam 4 tygodnie na zwolnieniu z powodu plamień. Ja również mam pracę siedzącą przy komputerze i prawdę mówiąc ostatnio mnie to zaczęło męczyć. Czułam, że potrzebuję odpoczynku więc zwlonienie mi się przyda. Trochę mam wyrzuty z powodu mojego zastępstwa w pracy bo teraz urwanie głowy u nas, ale potem zaraz sobie tłumaczę, że dziecko teraz najważniejsze, a każda z nich ma dzieci to chyba mnie zrozumie. Poza tym ja mam teraz czym się zająć w domciu bo jak już wspominałam kończymy rozbudowę domu i czeka nas urządzenie całego poddasza (130m) będzie to nasze gniazdko, a chcemy zdąrzyć przed narodzinami. Wybieram więc sprzęt agd, meble, tapety, farby, itp. Bardzo to przyjemne zajęcie, niestety kosztowne:(. Wiem że to dość wcześnie, ale przejrzałam też ofertę wózków i chyba nie zdecyduję się na \"Deltim Voyager\" z trzech powodów: 1.jest stostunkowo niedrogi 2. podoba mi się i ma fajne zestawienia kolorów 3. ma go moja przyjaciółka, więc jest wypróbowany, a są z niego naprawdę zadowoleni. Myślałam też o którymś z oferty Polak, ale podobają się mi już mniej. pozdrawiam z domciu:D pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane!! Gumecka, i co? :-) Jakam dzidzi? :-)) Asiek78- w sumie to dobrze. Posiedź sobie w domku, a co! Nalezy się! Ja mam to szczęście, że nie pracuję, chociaż czasem brakuje mi, żeby ubrać się w fajne ciążowe ciuszki i oznajmić całemu światu moją ciążę :D Tym bardziej, że teraz, w IV mc czuję się na prawdę wysmienicie! :-) Ja remoncik powoli zakończyłam, tyle, że teraz najczarniejsza robota- sprzątanie po szlifowaniu gładzi..wszystko białe! Ale za to efekt będzie piekny! Niech dzidzia ma! Mam pytanko do mieszkanek Sląska, czy okolic - czy nie wiecie, czy gdzies jest na Śląsku jakaś wieeelka hala, hurtownia, czy coś innego z rzeczami dla dzidzi? Żeby było wszysko: od wózka, poprzez ciuszki, wanienki, pampersy itd. Wiem, że we Wrocławiu jest caął taka hurtownia, że dokładnie możn zaopatzryć się we wszystko. A tutaj, szczerze mówiąc, nie mam pojęcia... Please, dajcie znać, jak będziecie coś wiedzieć! Całuski!!! Małaczarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Na początek pozdrawiam wszystkie mamy i brzuszki! Madziam27-ja też mam bóle w pachwinach, ale takie chwilowe i zaraz przechodzą, podobno nie trzeba się tym przejmować. Ja też mam to szczęście że jestwm w domku ale szczerze mówiąc chyba nie byłabym w stanie pracować!Pierwszy trzy miesiące wymiotowałam, a teraz ciągle robi mi się słabo i boję się sama wychodzić z domu!Robi mi się tak dziwnie w nogach i rękach a potem ciemno przed oczami, serce mi wali jak szolone i nie mam siły stać!Wczoraj tak mi się zrobiło w markecie i mąż powiedział że mnie więcej na zakupy nie weźmie! Byłam u lekarza, wyniki mam ok ale z powodu twardego brzucha i takich wypukłości które mi się czasem robią musze brać no- spę 3 razy dziennie i czopiki na noc bbbrrrr! Ale najważniejsze że dzieci rosną i brykają sobie , ułożyły się jeden pod drugim i ten na dole ma mało miejsca, daje kopniaki temu na górze a ten leży jak król i ssie paluszki, niezłe mam w brzuchy przedszkole:-) Idę zrobić jakiś obiadek!!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziam27- mam pytanko do Ciebie, w którym tygodniu dokładnie poczułaś ruchy swoich bliźniaczków?????????????I czy bliźnięta czuje się wcześniej niż jednego dzidzusia?Jak było u Ciebie?Odpisz proszę bo ja się już nie mogę doczekać!:-) http://lilypie.com/days/050720/4/17/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila 26
Cześć! Dziewczyny jesteście super !!! Cieszę się, że podzieliłyście się swoimi łóżkowymi sprawami teraz wiem za co się złapać bo przez plamienia i ciągły strach o poronienie chyba też miała jakiś czas blokadę. Ale musze pogadać z mężem po wizycie u lekarza… i może coś z blokadą uda mu się zrobić. Pozdrawiam i jeszcze raz powiem JESTEŚCIE SUPER !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wróciłamod lekarza. Dzidziuś juz się w jednej całości nie chce mieścić na ekranie usg, więc oglądaliśmy go \"po kawałku\". Moja córka bardzo była ciekawa, więc na to oglądanie ją zabrałam. Zadawała sporo pytań, oczywiście przede wszystkim o płeć. Tak suszyła głowę ginowi, że w końcu powiedział, że wydaje mu się że zobaczył tam... braciszka. Ale za chwilę wystawił pupę (znaczy się braciszek, nie gin) i tyle było z podglądania charakterystycznych cech płciowych. Problem z pracą rozwiązał się \"sam\", mianowicie od lutego, czyli od dziś kogoś przyjęli na moje miejsce. No, trudno, trzeba będzie sobie od nowa szukać pracy (tak podejrzewam, bo umowy wszyscy mieliśmy na czas określony, a nikt nie przedłuży takiej umowy komuś, kto miesiącami siedzi na l-4). W każdym bądź razie lekarza kazał leżeć i odpoczywać, więc tyle mniej więcej robię z przerwą na internet ;) Nadal jeszcze nie czuję ruchów dziecka, to zaczyna już zbyt długo trwać. Jestem w 19 tygodniu. Wiem, jeszcze jakby co, jest zapas czasu. ALe tak bardzo bym już chciała, ojjjj....... Wcześnie teraz wstaję, bo córeczka chodzi do szkoły, więc jakoś zwlekam się z łóżka, ale jestem conieco nieprzytomna o tej porze. Całuski 4all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......2,5kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 13 czerwca.............4kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........5kg .....bliznięta. 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 4 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 1 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca...1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca............... ? ................ ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........-1,5 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca............1,5 kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........???13.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ ? ......... ? ......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ..... Uaktualniłam tabelkę sprawdźcie, czy komuś czegoś przypadkiem nie wycięłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumpy
Byłam wczoraj u gina, ale nie robiliśmy usg... Smutno mi, że nie zobaczyłam malucha, ale doktor powiedział, że nie ma potrzeby go za każdym razem podglądać. Słuchalismy tylko serduszka i biło jak szalone. :) To tez uspokajające. Powiedziałam mu, że czasem czuje ruchy a potem przez 2 dni nic! i mówi, że tak moze byc, że to jest normalne na tym etapie ciąży. Do Asiek 78 - fajnie, że jak będzie chłopiec to Maks. Mój synek ma tak na imię i fajny z niego facet :). I odpoczywaj bo ci się należy!!! Zresztą wszystkim nam się nalezy odpoczynek przed tym wielkim sprawdzianem więc dbajcie o siebie dziewczyny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamunie! Ja wczoraj bylam na plowkowym, dzidzia zdrowa rosnie jak na drozdzach, a moj maz sie smial ze na glowce stoi(myslal ze taki maluch tylko jedna pozycje przybiera na na caly okres bycia w brzuszku hihi). Ma wszystko na miejscu ale niestety jeszcze nie wiemy kto to taki :-( ale to malo wazne. Male fika i jest b.ruchliwe co zreszta czuje, czasem tak kopnie ze hej. I jak na poczatek 20tc to wazy troszke duzo bo 434g a gdzie niegdzie podaja ze tak ma wazyc w 22tc a raczej pod jego koniec. Ciekawe po kim to takie grubiutkie :-) A co do snow to ja miewam ostatnio jakies koszmary, snia mi sie trupy, to chyba wina tych filmow ktore czasem ogladam.macie tez cos takiego? Asiek 78- ten wozek polak to sobie daruj naprawde, ja go porownywalam chyba z 10-cioma innymi i jest cholernie ciezki i trudno sie go prowadzi a co do tego deltima to jest o niebo lepszy ale kolezanka go miala i no nie powiem zeby byl leciutki i poreczny. ja osobiscie wybralam z firmy mikado lub tako, jak chcesz to napisz do mnie na gg4538488 to wysle ci zdjecia tych wozkow albo strony podam. A co do seksu to ja mam ten sam problem co Lila ,moj maz tez sie boi ze cos nam zrobi a zwlaszcza dzidzi. A ja chyba juz nie wytrzymam i dzisiaj rzuce sie na niego, no ile mozna same powiedzcie(ja to nie powiem bo przed ciaza to bylam maniaczka seksu wiec jak teraz to wytrzymac?) ;-) http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala czarna- a bylas moze w boćku? To jest sklep dzieciecy za teatrem nowym, jest duzy wybor wozkow, lozeczek itp. Ale cieszkow chyba nie ma :-( Jak znajdziesz fajny sklepik to daj znac.Ja narazie wiem tylko o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja-24l.
Czesc dziewczyny :) gumecka - ja mam tak samo. Ostatnio tez mi sie snia koszmary i to dzieje sie coraz czesciej. Rowniez mysle ze to przez te filmy - a ja uwielbiam horrory, no i przebudzam sie w nocy juz nie tylko w potrzebie do kibelka. Jak ja Wam zazdroszcze... Tez bym juz chciala zobaczyc maluszka - wizyte mam dopiero za niecale 2 tygodnie; ale to pewnie bedzie jeszcze za wczesnie na badanie usg ( a mialam do tej pory zrobione tylko jedne - w 9 tyg.) A co do ruchow - to czuje delikatne pulsowanie i babelki w brzuszku, ale nie mam pojecia czy to juz to... Trzymajcie sie kobietki i dbajcie o siebie, pa! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......2,5kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 13 czerwca.............4kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........5kg .....bliznięta. 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 4 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 1 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca...1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca............... ? ................ ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........-1,5 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca............3 kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........???13.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ ? ......... ? ......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......2,5kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 13 czerwca.............4kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........5kg .....bliznięta. 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 4 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 1 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca...1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca............... ? ................ ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........-1,5 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca............3 kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........???13.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ ? ......... ? ......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumpy
Aisio - mieszkasz juz w Redzie?? Bo o ile się nie mylę to miałas sie przeprowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim Mam termin na połówkowe usg - 11 luty. To niedługo. Już czuję lekkiego stresa. Mam nadzieję, że dziecko jest zdrowe. Ostatnio jakaś marudząca jestem :O Moja przyjaciółka właśnie jest na porodówce. Dzieciak nie chce się urodzić i trzeba mu pomóc. Ona jest już bardzo zdenerwowana a ja razem z nią. Trzymajcie proszę za nią kciuki i pomyślcie o niej ciepło. Skumulowana pozytywna energia działa cuda :) pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja trzymam kciuki, Dziewczyno od gaf. A Ty nam potem opowiedz, jak poszło Twojej koleżance. Rozumiem Wasze zdenerwowanie: jej - z wiadomych względów, Twoje - no bo wszystko teraz będziesz odnosić do siebie, jesteście w podobnej sytuacji. Miałam dzisiaj doła z powodu, że przyjęli do pracy na moje miejsce kogoś innego. W sumie trzeba się było tego spodziewać. Póki co na ciążowym zwolnieniu dostaję tyle samo kasy co za pracę. A martwić się będę później, z czego żyć. Nieoczekiwanie dostałam dziś od ciotki parę ciuszków niemowlęcych :) Skąd ona je wzięła??? Bardzo się cieszę i oglądam je co chwilę! Pierwsze śpioszki dla mojego małego.... Gumecka, powiadasz, że za teatrem jest jakiś fajny sklep dla dzieci? Hmmmm... odwiedzę odwiedzę... Muszę jeszcze zobaczyć, czy ktoś się będzie chciał czegoś pozbyć, żeby się nie powtarzać z zakupami. Jak rodziłam pierwsze dziecko to dostałam głupawę, jeśłi chodzi o kupowanie śpichów, potem mnóstwo rzeczy dostałam od znajomych i okazało się, że niektórych Gaja nie zdążyła nawet ani razu założyć. A zabrakło takich rzeczy, jak laktator, przewijak.. ach, już dobrze nie pamiętam. TEraz będzie lepiej.. Pozdrawiam Wasze brzunie, piszcie co u Was, zwłąszcza te, które dawno się nie pojawiały. Bo martwimy się o Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
Cześć! ja też trzymam kciuki. Dzisiaj śniła mi się moja dzidzia, że jest już po porodzie. Strasznie stresowałam się, czy będę umiała nakarmić to moje maleństwo. Nie mogłam sobie poradzić z mlekiem. Ja też przez jakiś czas miałam koszmary, ale na szczęście już przeszły. Muszę powiedzieć, że czuję się w końcu coraz lepiej: rzadziej wstaję w nocy do toalety (zdarzają się takie noce, kiedy wogóle nie muszę z niej korzystać), nie jestem już tak ciągle zmęczona. Do niedawna to ciągle bym spała. Nie było dnia, żebym po pracy się na godzinę nie zdrzemnęła, a spać chodziłam i tak stosunkowo wcześnie. Teraz potrzebuję zdecydowanie mniej godzin snu co niesamowicie mnie cieszy. Co do sexu, to na początku niczego nie zmienialiśmy, ale jak mnie dopadły te mdłości, to nasza aktywność zdecydowanie spadła, później załapałam infekcję, mój mąż miał skondensowane wyjazdy służbowe, ja miałam okres "śpiączkowy" i właściwie dopiero wracamy do normy. Nareszcie :-) Wiecie co, coraz bardziej nie mogę się doczekać rozwiązania a to jeszcze tyle czekania... Tak się cieszymy tym naszym maleństwem. Nazywamy go naszym małym dużym skarbem. Buziaki dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój maluszek kopie i boksuje jak szalony, czasem tak bardzo daje o sobie znać, że aż podskakuje mi brzuch co widać gołym okiem. Wpatrujemy się wtedy z mężem i w napięciu czekamy na każdy ruch, a kiedy się pojawi to czujemy się naprawdę szczęśliwi. Co do snów to też czasem mam koszmary, budzę się wtedy z bardzo mocnym biciem serca, że aż mi wszystko podskakuje. Sama nie wiem skąd mi się to bierze bo horrorów nie oglądam (zawsze źle na mnie wpływały, a teraz szczególnie boję się przestraszyć, więc zawsze ich unikam) ani nie myślę o jakichś strasznych rzeczach. Może to nasza psychika reaguje tak podświadomie na czekające nas przeżycia... hmmm Dzisiaj na szkole rodzenia byli też tatusiowie i był temat co się dzieje z dzieckiem tuż po porodzie. Są wtedy potrzebni ponieważ po odcięciu pępowiny biorą dzidzię na \"oględziny\" i badania, przy których siłą rzeczy jest tylko tata, więc tłumaczono nam czego się spodziewać. Naprawdę ciekawych rzeczy się można dowiedzieć, coraz bardziej cieszę się że uczęszczam na szkołę rodzenia. Bardzo chce mi się pić, piję częściej i więcej niż przed ciążą. Też tak macie? Zakupów jeszcze nie robiłam żadnych chociaż bardzo mnie kusi. Wciąż sobie powtarzam, że to za wcześnie, a poza tym nie chcę zapeszyć chociaż wiem, że to przesądy. Jakoś jednak się jeszcze powstrzymuję, ale chyba już niedługo wytrzymam;):D Pozdorwienia pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanko: chodzicie dziewczyny już w ubraniach ciążowych? Bo ja mam dylemat następujący: niby mam już mały brzuszek, ale jeszcze jest za mały do niektórych ubrań ciążowych (np. ogrodniczek, które mam), a z drugiej strony w większości \"starych" ciuszków się już nie mieszczę, bo nie chcę gnieść synka. Mówię sobie, że wyglądam nijak tzn. jeszcze nie na ciążę, a zarazem już nie \"normalnie\". Czasem mam wrażenie, że ludzie dziwnie się na mnie patrzą. Sama już nie wiem w czym chodzić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśku78 - ja też złopię jak smok (wawelski). Najchętniej wodę i soki pomarańczowe. Odrzuciło mnie od kawy już na samym początku, herbatki yeż jakby mniej smakują. Fajną masz tą szkołę rodzenia. Ja zadzwoniłam do jednej i powidziała mi kobieta, że śiadczy usługi wyłącznie w domu klientek. Jakoś nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Podczas, gdy mi chodzi o kontakt z innymi cieżarnymi, o gimnastykę, o atmosferę ... itp. Kasmo- jak nigdy nie śniłam o strasznych rzeczach, tak teraz też zdarza mi się to dość często. Albo też śnią mi się dzieci i nie umiem się nimi zająć: płaczą głodne, albo z mokrymi pieluchami. Ech, podświadomy lęk przed tym, co nas wszystkie wkrótce czeka... Większość z nas się pewnie zastanawia, jak sobie poradzi z Maleństwem. Macie takie lęki? Czy raczej swobodnie podchodzicie do tematu, pełne zaufania we własne umiejętnośći?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, Wpadam tylko na chwilę bo musze zbierać się do pracy. Wczoraj mój szef bardzo mile mnie zaskoczył, bo zadzwonił i powiedział, że mam od dziś przejść na mniejsza ilość godzin, żebym się tak nie męczyła. Taka była co prawda umowa, ale miałam na razie pracować dwa dni po 10 godzin a następne dwa wolne. Mój Szef doszedł jednak do wniosku, że mam przychodzić co dwa dni na dwa po 8 godzin i to na godzinę 13, żebym dodatkowo mogła się wyspać :). Cieszę się bardzo, bo się tak nie umęczę:D Domi24 - pierwsze ruchy swoich maleństw poczułam około 15 tygodnia. Najpierw zastanawiałam sie czy to moje Bączki, bo czułam tylko takie łaskotanie jakbym miał w brzuszku motylki :D Ale poszłąm po radę do przyjaciólki i okazało sie że to moje słonka. Teraz juz coraz rzadziej czuje łaskotanie, a częściej porządne kopniaczki. Moje maleństwa najczęściej uaktywniaja się w dzień dzięki vczemu moge w nocy się wyspać :) gumecka - mnie tez śnią się ostatnio jakieś straszne sny, łącznie z rozkładającymi się trupami. Bardzo się dziwię , bo nie oglądam żadnych takich filmów i nigdy ich nie lubiłam. Byc może to taki okres przejściowy :) Teraz zmykam, czas zbierac się do pracki. Pozdrowionka http://lilypie.com/days/050626/3/15/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! A ja dzisiaj mam ponury nastroj i dzidzia chyba to wyczuwa :-( Moj maz stwierdzil ze kochac ze mna sie nie bedzie bo nie chce kzywdy zrobic dzidzi i jest mi strasznie zal ze mnie tak potraktowal. W koncu mnie tez sie nalezy jakas przyjemnosc zwlaszcza ze lekarz nie zabronil a ja nie zamierzam robic jakis niestworzonych figur. Pozostalo mi zapomniec co to sex i czekac z pol roku. :-( Ach jak dobrze ze mam sie komu wyzalic, dzeki ze tu jestescie mamusie. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! A ja dzisiaj mam ponury nastroj i dzidzia chyba to wyczuwa :-( Moj maz stwierdzil ze kochac ze mna sie nie bedzie bo nie chce kzywdy zrobic dzidzi i jest mi strasznie zal ze mnie tak potraktowal. W koncu mnie tez sie nalezy jakas przyjemnosc zwlaszcza ze lekarz nie zabronil a ja nie zamierzam robic jakis niestworzonych figur. Pozostalo mi zapomniec co to sex i czekac z pol roku. :-( Ach jak dobrze ze mam sie komu wyzalic, dzeki ze tu jestescie mamusie. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka25
Witajcie Mamuśki! W weekend byłam u szwagierki, która urodziła córeczke 7 stycznia. Mała jest śliczna i duża ( urodziła się z wagą 4350). Zazdroszcze jej, że ma dzidzie już przy sobie - też już bym chciała, a jeszcze tyle czasu muszę czekać - do 15 lipca. Co do sexu to mój mąż nie ma żadnych oporów. Z racji że nie miałam żadnych przejść tj. mdłości, wymiotów, nie zmieniliśmy ilości naszych porzyć. Może któraś z Was jest z Bydgoszczy lub okolic? Pozrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć U Joli (mojej koleżanki) bez zmian, nadal dostaje zastrzyki. Miejmy nadzieję, że to już długo nie potrwa. W każdym dziękuję wam dziewczyy w imieniu swoim i Joli za ciepłe słowa :) No i dam znać jak już będę przyszywaną ciotką ;) Jolka dla mnie tak jak siostra. Chciałam pogratulować jeszcze dziewczynom, które widziały już swoje zdrowe dzieciaki i wiedzą, kogo kryje brzuch ;) To dobrze wiedzieć, że letnie maluchy mają się dobrze. Elfia mamo - nie martw się na zapas pracą. Przecież jesteś w ciąży przede wszystkim i w takiej sytuacji pracodawca nie może cię zwolnić? A to, że zatrudnili jakąś osobę to chyba nie przesądza wszystkiego? Stawiam te pytajniki, bo nie jestem specem od prawa pracy, wiem z drugiej strony jak to jest na rynku pracy a chciałabym jakoś pocieszyć cię :) I powiedzieć, żebyś się nie martwiła. Asiek - ubieraj się w to, w czym ci wygodnie :D Od siebie powiem, że chodzę w ciażowym komplecie regulowanym gumką. Jakiś czas temu zrezygnowałam ze wciskania się w stare spodnie. Lęki - mam spore, wątpliwości tysiące.Chociaż zawodowo zajmuję się dziećmi (tylko starszymi i tzw. sprawiającymi problemy) to jednak nie dodaje mi to pewności siebie, wprost przeciwnie. O tych lękach mogłabym bez końca. Ale gdzieś tam jest taka mała, skromna iskierka wiary w siebie. :) pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam właśnie z wizyty u mojej przyjaciółki, która urodziła pół roku temu. Pożyczyła mi dwa bezrękawniki już na teraz, które można nosić do spodni albo jako sukieneczki. Fajnie w nich wyglądam. Do końca ciąży napewno nie starczą bo nie są to specjalne ciążowe, ale na jakiś czas się przydadzą więc na razie nie muszę takich rzeczy kupować. Jedyne co to postanowiłam sobie sprawić na dniach spodnie ciążowe, najlepiej z jeansu bo są uniewersalne. elfia_mama - też mi się podoba moja szkoła rodzenia, fajne dziewczyny zawsze powymieniamy poglądy, pożartujemy, itp. A położna prowadząca to wprost super kobieta, ma wieloletnie doświadczenie więc można ją pytać o wszystko jak lekarza przy tym pożartuje, opowie ciekawe historie oraz potrafi podnieść na duchu i pocieszyć. Gimnastyka też będzie i zajęcia praktyczne (kąpanie, przewijanie, karmienie itp) na modelu noworodka takim z prawdziwego zdarzenia. Taką szkołę gorąco polecam wszystkim. gumecka - może spróbuj porozmawiać jeszcze na spokojnie z mężem, a jeżeli ma wątpliwości to niech porozmawia z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam właśnie z wizyty u mojej przyjaciółki, która urodziła pół roku temu. Pożyczyła mi dwa bezrękawniki już na teraz, które można nosić do spodni albo jako sukieneczki. Fajnie w nich wyglądam. Do końca ciąży napewno nie starczą bo nie są to specjalne ciążowe, ale na jakiś czas się przydadzą więc na razie nie muszę takich rzeczy kupować. Jedyne co to postanowiłam sobie sprawić na dniach spodnie ciążowe, najlepiej z jeansu bo są uniewersalne. elfia_mama - też mi się podoba moja szkoła rodzenia, fajne dziewczyny zawsze powymieniamy poglądy, pożartujemy, itp. A położna prowadząca to wprost super kobieta, ma wieloletnie doświadczenie więc można ją pytać o wszystko jak lekarza przy tym pożartuje, opowie ciekawe historie oraz potrafi podnieść na duchu i pocieszyć. Gimnastyka też będzie i zajęcia praktyczne (kąpanie, przewijanie, karmienie itp) na modelu noworodka takim z prawdziwego zdarzenia. Taką szkołę gorąco polecam wszystkim. gumecka - może spróbuj porozmawiać jeszcze na spokojnie z mężem, a jeżeli ma wątpliwości to niech porozmawia z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×