Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Witam brzuchatki:) Tradycyjnie piękny, słoneczny dzień, że by się chciało wyjść na spacer to oczywiście siedzę w pracy:( MałaCzarna - ja jestem też w trakcie remontu (a właściwie rozbudowa domu) obecnie etap powolnego urządzania wnętrza, więc wiem jakie wszystko jest drogie:( a tyle rzeczy by się chciało mieć, lata mi zajmie zgromadzenie wszystkiego... W piątek mamy spotkanie z studiem kuchennym i mam podać swoje wytyczne, a oni przygotują i wycenią projekt... aż się boję jaka to będzie kwota. Chociaż jestem bardzo podekscytowana, że to już taki przyjemny etap rozbudowy, a trwa on od czerwca zeszłego roku. Chętnie też wybrałabym się na basen, ale u nas nie ma porządnego:( ten co jest nie robi dobrego wrażenia i bałabym się, że nabawię się jakiejś wysypki dziewczyna od gaf - nie ma problemu, przecież po tu jesteśmy;) basia77 - ja też miałam różne rozbierzności z kalendarzem ciąży(kilkudniowe) aż w końcu odpuściłam i liczę wg. terminu medycznego (tzn. od 1 dnia ostatniej miesiączki). Większość gazet, książek i stron internetowych się tym posługuje. Co do dolegliwości ciążowych również większych nie miałam, więc widocznie niektóre kobiety przechodzą początek ciąży łagodniej, a my należymy do tych szczęśliwców;) Faktycznie najgorsze jedynie jest zmęczenie, a przez to niechęć do pracy bo nie mogę się wyspać:( Też planuję poprosić o zwolnienie chociaż na 2 tygodnie żeby odpocząć, o ile lekarz oczywiście sam mi nie zaleci zwolnienia jeżeli mi nie przejdzie ten \"twardy brzuch\". madziam27 - ja też za może dwa tygodnie wybieram się na zakupy ciążowe bo na razie nie potrzebuję, a znalazłam dwa fajne sklepy:) Jest jeden tylko minus tego wszystkiego: ubranka są bardzo ładne, ale dość drogie. Szkoda, że tak jest, bo mogłabym sobie kupić więcej rzeczy i przynajmniej wyglądać ładnie i kwitnąco w ciąży:) cmokaski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jestem mialam awarie netu i nie moglam pisac. Jutro napisze jak bylo na ostatnim usg, jest ok a nawet lepiej.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jestem mialam awarie netu i nie moglam pisac. Jutro napisze jak bylo na ostatnim usg, jest ok a nawet lepiej.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie nudzę Wam drugi raz dzisiaj, ale właśnie wróciłam z pierwszych zajęć ze szkoły rodzenia. Wstępnie chciałam tylko zasięgnąć dziś telefonicznie informacji kiedy są zajęcia, ile kosztują, jak długo trwają od kiedy zacząć chodzić, itp itd. Położna prowadząca jednak zajęcia po przeprowadzeniu ze mną krótkiego wywiadu zaleciała żebym zaczęła chodzić na zajęcia od razu aby \"przerobić\" wszystkie wykłady i ćwiczenia (argumentowała to tym, że w związku z moimi plamieniami na początku i twardym brzuchem obecnie mogę być zmuszona do leżenia jeżeli mi nie przejdzie). Więc się zdecydowałam... Był to pierwszy wykład bardziej orgnizacyjny i administracyjny, typu co zabrać do szpitala ze sobą (bo zna ten do którego pójdę) dla siebie i dziecka, co przygotować dla dziecka na wyjście, jakie dokumenty trzeba mieć i co załatwiać zaraz po wyjściu ze szpitala. Także informacje dotyczące np. słuchania muzyki (poleca słuchanie swojej ulubionej, a dziecko się do niej przyzwyczai i nie będzie się bało po urodzeniu), czytania na głos (lepiej pozna nasz głos co go uspokaja) itd. Trochę tego było. Niby prozaiczne sprawy, ale powiem Wam jedno zrobiło to na mnie niesamowite wrażenie i już całkowicie do mnie dotarło, że będę mamą i za parę miesięcy będę mieć dzidzię koło siebie:D:D:D Czasem trudno mi było sobie to wyobrazić. Według doświadczenia położnej (24 lata praktyki) okazało się, że termin medyczny, medycznym, a ja mogę już urodzić od 19 maja i będzie to w terminie! Jestem w szoku;) Poza tym dostałam \"kupę\" materiałów o ciąży, noworodkach, karmieniu piersią i porodzie oraz butelkę ze specjalnym smoczkiem imitującym brodawki kobiety, który nie powoduje kolek (do stosowania w razie konieczności dokarmiania), maluteńkiego pierwszego pampersika i próbki kosmetyków dla dzieci. Generalnie teraz przydałby mi się dzień wolnego od pracy żeby to wszystko przerobić. Następne zajęcia z tatusiami;) Polecam taki kurs, można się lepiej przygotować do swojej roli, szczególnie jeżeli się chce lub się jest zmuszonym zajmować się całkiem samym noworodkiem. Sorki, że znowu się tak rozwlekłam, ale chciałam się z Wami podzielić wrażeniami ze szkoły rodzenia dlatego, że dopiero pisałyśmy na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśku, pdzieliłaś się czymś bardzo ważnym, sama mam ochotę natychmiast polecieć do szkoły rodzenia, zobaczyć, poznać, dotknąć tego wszystkiego, ooooch.... ale Ci zazdroszczę ;) Nadal chodzę na basen, czuję się fantastycznie po nim, wydaje się, że schudły mi.... ramiona... Dooobra, wiem, śmieszne :D Całuski for all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśku, pdzieliłaś się czymś bardzo ważnym, sama mam ochotę natychmiast polecieć do szkoły rodzenia, zobaczyć, poznać, dotknąć tego wszystkiego, ooooch.... ale Ci zazdroszczę ;) Nadal chodzę na basen, czuję się fantastycznie po nim, wydaje się, że schudły mi.... ramiona... Dooobra, wiem, śmieszne :D Całuski for all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piegusek25
Hej Hej!Zapowiada się że dbają o przyszłe mamy w szkole rodzenia. Ja już nie mogę się doczekać kiedy pójdziemy!Wczoraj byłam u lekarza, wszystko wporzo :-)mowiłam mu o swojej depresji, a on na to,że jedne mają tzw głupawkę a inne smutny nastrój.. a ja u siebie zauważyłam te dwie skrajności :-)w razie ciężkich przeżyć polecił Persen Forte. Słońce bardzo pozytywnie wpływa na nastrój,więc drogie mamy jeśli jesteście w domu, to obrócić łóżka w stronę słońca, a aktywne mamy spacerkiem po słonku do pracy :-) Ze słonecznej Łodzi pozdrufki i całuski śle Piegusek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Właśnie wróciłam z maratonu po przychodniach. W sumie jest dobrze. madziam - no i podobnie jak ty mam uczulenie, również dzisiaj lekarz przepisał mi wapno i \"skarcił\" za pomysł z oliwką. Ale swędzi jak cholera, druga nocka zarwana, zaraz idę odrabiać straty. Mam nadzieję, że okiełznam jakoś to cholerstwo. Asiek - fajnie, że opisałaś wrażenia ze szkoły r. też bym juz chciała, ale póki co idę walczyć z uczuleniem. Wysiedzieć w miejscu nie mogę. trzymajcie się dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski! W koncu mam neta :-) A wiec bylam kochane w niedziele na wizycie u mojego ginka i jest dobrze. Znowu moje malenstwo mialo czkawke moze to przez te usg :-) , najwazniejsze ze rusza noziami i raczkami, wiem ze tam jest chociaz narazie jeszcze nie czuje tego. Wg usg to mam termin na 13czerwca, hm podobno najdokladniejszy termin bedzie podany w 20tc jak zbadamy te wszystkie narzady wewnetrzne. Jak na ten tydzien ciazy to wazy duzo bo 207gram i ma 97mm. Ciesze sie ze widzialam malenstwo jestem spokojniejsza. Kochane ja tez zamierzam chodzic do szkolki rodzenia, juz ogladalam porodowke na ktorej bede rodzic, moge sobie rodzic na krzeselku(hm ciekawe jak to bedzie) takie smieszne ale moze bedzie lepiej. Nawet sale do cesarki mi pokazali grrrrr. Moj maz byl ze mna i swierdzil ze bedzie z nami wiec tez musi byc na paru lekcjach w szkolce. Dzisiaj ide poogladac wozek ktory sobie upatrzylam, tzreba zrobic rozeznanie zeby [pozniej nie latac juz na ostatnich nogach. Pozdrawiam. http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050613/2/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
Cześć dziewczyny, trochę się nie odzywałam ale śledzę wszystko na bierząco. Asiek - ile kosztuja takie zajęcia w szkole rodzenia i ile godzin proponują. Ja zamierzam dopiero dzwonić się dowiadywać. Na stronie internetowej szkoły było napisane, że warto zacząć w 24 tyg. To jeszcze muszę poczekać. U mnie wczoraj zaczął się 19 tydz. Za kilka dni zaczynamy piąty miesiąc. Brzuch mam już troszkę większy, ale wiecie co , nie wiem czy nie mam jakiś omamów. Czasami wydaje m się większy , innym razem mniejszy... Od tygodnia dokuczają mi czasem bóle w odcinku lędźwiowym. Na początku się przestraszyłam, bo to taki sam ból jaki odczuwałam pierwszego dnia miesiączki. Na początku z przerażeniem biegłam do toalety, ale wszystko na szczęście jest ok. Za dwa tyg mam wizytę u ginekologa i już nie mogę się doczekać. Po raz pierwszy mój mąż ujrzy na USG nasze maleństwo. Z niecierpliwością czekam na pierwsze ruchy dzidzi. Czasami miałam wrażenie, że coś mnie od środka smernęło, coś dziwnie zabulgotało, ale to chyba nie to :-( No coż mamy jeszcze dwa tyg. Biedne jesteście dziewczyny, że po tyle pracujecie. Ja pracuję w szkolnictwie i to jeszcze dodatkowo na niepełnym etacie, więc w szkole siędzę góra pięć godzin. Fakt, mam jeszcze trochę zajęć poza szkołą ale w razie złego samopoczucia mogę zawsze odwołać. Ostatnio zebrałam się w sobie i powiedziałam wicedyrektorce o ciąży. Trochę bałam się tej rozmowy, bo pracę w tej szkole zaczęłam od września... Nie zamierzam coprawda iść na zwolnienie, ale wiecie, przecież nie da się tego przewidzieć... Jak będzie wszystko dobrze (a mam nadzieję, że będzie), to spokojnie powystawiam oceny, a dwa tyg przed końcem roku to i tak właściwie nie da się prowadzić normalnych lekcji. Dzieci żyją już wakacjami :-) W każdym razie dyrektorka była bardzo miła (uff) i stwierdziła, że to najwyższy czas na pierwsze dziecko. Poza tym zaczynała już i tak coś podejrzewać. Teraz to ja się rozpisałam ;-) Dziewczyny trzymajcie się cieplutko ze swoimi rosnącymi dzidziami. Cieszę się, że dołączyło tyle nowych osób. BUZIAKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz sama nie wiem jak to jest czy liczyc tygodnie ciazy od ostatniej miesiaczki czy tak jak podaje usg. Bo lekarz napisala na karcie, jeszcze w nieziele byl 16tc a termin an 13 czerwca wiec wg terminu wychodzi ze jestem w 18tc a wg ostatniej miesiaczki w 17tc, jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz sama nie wiem jak to jest czy liczyc tygodnie ciazy od ostatniej miesiaczki czy tak jak podaje usg. Bo lekarz napisala na karcie, jeszcze w nieziele byl 16tc a termin an 13 czerwca wiec wg terminu wychodzi ze jestem w 18tc a wg ostatniej miesiaczki w 17tc, jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia77
gumecka - no niestety w tej kwestii to ja Ci napewno nie pomogę, mam z tym straszny kłopot, zakręciłam się już jak naleśnik. U mnie też wszyscy podają inaczej, sama sobie obliczam też inaczej. Stwierdziłam, że narazie będę liczyć od pierwszego dnia ostatniej miesiączki dopóki nic innego się nie wyklaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia77
gumecka - no niestety w tej kwestii to ja Ci napewno nie pomogę, mam z tym straszny kłopot, zakręciłam się już jak naleśnik. U mnie też wszyscy podają inaczej, sama sobie obliczam też inaczej. Stwierdziłam, że narazie będę liczyć od pierwszego dnia ostatniej miesiączki dopóki nic innego się nie wyklaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumecka-ja się terminem porodu tak bardzo nie przejmuję. Jak urodziłam moją pierwszą córkę, to byłam już 3 tygodnie po planowanym terminie porodu, a jak najbardziej w terminie wg usg. Dlatego dla mnie usg jest bardziej miarodajne, szczególnie, jeśłi w miesiączkach dochodziło do jakichkolwiek odchyleń (były mniej lub bardziej nieregularne). Moja kotka zaczęłaa biegać jak szalona, czyżby znowu ruja? Ochh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja-24l.
Witajcie dziewczyny. Czytam Was juz od kilku tygodni i musze przyznac ze mnie to wciagnelo. Musze przyznac ze zzylam sie z tym topikiem ;) Ja rowniez mam termin na lipiec. NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... aisio............... ? ........30 czerwca........ ? ......... ? .... dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. bumpy.........Rumia-Janowie....8 lipca .............. ? .............. ? ... Mała Czarna...Zabrze...........24 lipca............0..........? monika27........Skierniewice... Zetka gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... anna 27 ............. ? ............26 lipca............. ? ............... ? ... Magdzik............. ? ............18 lipca............. ? ............... ? ... Lila 26 ............Kalisz...........9 lipca............... ? ................ ? ... bugsy24.......... ? .............17-26 lipca.......... ? ................. ? .. L 27................ ? .............4 lipca............... ? ................ ? ... madziam27..... Gdańsk .....26 czerwca........2kg .....bliznięta. elfia_mama.....Bytom........27 czerwca......... 3 kg............. ? ... gumecka...Zabrze......20-27 czerwca.............1kg......nie wiem ... Mizka 31.......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... AGA1983.......... ? ..............26 czerwca......... ? ................ ? ... basia77..... Poznań ............2 sierpień..........1,5kg............. ? ... sliwkarobaczywka . działdowo......9 lipca......1,5kg...... ? .nie wiem.... asiek78......Czechowice-dz......9 czerwca.......1,5kg.........nie wiem kasmo...........Wrocław........14 czerwca......... 1 kg .............. Domi24...........Warszawa......19 lipca............1,5 kg.....bilźniaki... Aleks24...........Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ..... Maja-24l........B-stok............17-26 lipca..........0,5kg......?......... Pozdrawiam i przesylam buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, Majeczko! Miło Cię widzieć w naszym towarzystwie! Dzisiaj oddaję mojego kompa do naprawy :(( Nie lubię sie z nim rozstawać to chyba jakaś forma uzależnienia, albo co? Dotychczas udawało mi się samej stwierdzić, co mu dolega , ale teraz... pasuję. Tak więc... jakby mnie nie było przez parę dni to życzę miłego weekendu. O 12:30 na dwójce leci zaklinaczka dzieci - polecam, jak ktoś ma czas, niech obejrzy :) No to na razie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfia_mama - jak ja chętnie bym również popływała:( niestety nie mam gdzie... Piegusek25 - nie przejmuj się swoimi nastrojami, ja też czasem mam głupawkę mam wtedy ochotę żartować i wygłupiać się, żeby za chwilę wpaść w nastrój rozżewnienia i nawet nie potrafię powiedzieć z jakiego powodu gumecka - swoją drogą ładnie ci namieszali z tygodniami ciąży. Mi na usg ostatnim (byłam w 18tyg.) wyszło 16,7tyg., ale lekarz mi odpowiedział, że może się różnić do trzech tygodni od medycznego. Na następnym zapytm go dokładnie o to i może powie mi coś więcej. Póki co trzymam się medycznego, potem się zobaczy;) kasmo - ta na którą chodzę kosztuje akurat 250zł za cały krus, a trwa on prawie trzy miesiące (30godz) i składają się na to wykłady teoretyczne, ćwiczenia (macicy, krocza, oddechu i ogólne dla ciężarynych) i praktyka np. będziemy kąpać lale, przewijać, uczyć się karmienia, itp W sumie niezła \"zabawa\" bo kojarzy mi się to trochę z dziedziństwem tyle, że teraz będzie naprawdę:D Mnie również wydaje się brzuch czasem większy lub mniejszy, może to też zależy od tego co zjemy? Na razie jeszcze chodzę w starych ciuszkach. A bóle w lędźwiam mam już od dawna i to najczęściej po pracy lub jak dużo jestem na nogach. Maja-24l. - witamy w naszym gronie i liczymy na dzielenie się wrażeniami z ciąży:) Zaklinaczki niestety nie obejrzę (chociaż bardzo lubię ten program) bo jestem w pracy:( jak zwykle zresztą, a mam czasem ogromną ochotę poleniuchować. Jutro mam jeden dzień wolnego to mi się przedłuży weekand:D Mam do Was pytanko: czy macie jakieś problemy ze snem w nocy? Do tej pory obudziłam się w nocy poszłam siku i zasypiałam bez problemu. Natomisat od jakichś dwóch tygodni mam:( budzę się (najczęściej między 2 a 4 nad ranem) i nie mogę spowrotem zasnąć, nawet mi się zdarzyło, że czułam się wyspana, a to raczej niemożliwe bo późno chodzę spać no i rano do pracy. Rzucam się z boku na bok, robię się coraz bardziej nerwowa aż w końcu zaczynam oglądać tv żeby się czymś zająć. Trwa to czasem 2 godziny, oczywiście potem rano jestem zła i niewyspana:( Zaczyna mnie to bardzo męczyć... I znowu się rozpisałam, ależ ze mnie gaduła hihihi sorki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... aisio............... ? ........30 czerwca........ ? ......... ? .... dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. bumpy.........Rumia-Janowie....8 lipca .............. ? .............. ? ... Mała Czarna...Zabrze...........24 lipca............0..........? monika27........Skierniewice... Zetka gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... anna 27 ............. ? ............26 lipca............. ? ............... ? ... Magdzik............. ? ............18 lipca............. ? ............... ? ... Lila 26 ............Kalisz...........9 lipca............... ? ................ ? ... bugsy24.......... ? .............17-26 lipca.......... ? ................. ? .. L 27................ ? .............4 lipca............... ? ................ ? ... madziam27..... Gdańsk .....26 czerwca........2kg .....bliznięta. elfia_mama.....Bytom........27 czerwca......... 3 kg............. ? ... gumecka...Zabrze......20-27 czerwca.............3kg......nie wiem ... Mizka 31.......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... AGA1983.......... ? ..............26 czerwca......... ? ................ ? ... basia77..... Poznań ............2 sierpień..........1,5kg............. ? ... sliwkarobaczywka . działdowo......9 lipca......1,5kg...... ? .nie wiem.... asiek78......Czechowice-dz......9 czerwca.......1,5kg.........nie wiem kasmo...........Wrocław........14 czerwca......... 1 kg .............. Domi24...........Warszawa......19 lipca............1,5 kg.....bilźniaki... Aleks24...........Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ..... Maja-24l........B-stok............17-26 lipca..........0,5kg......?.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Witam nowe kolezanki. Dobrze ze nas coraz wiecej, zawsze cos nowego sie dowiemy. Dziewczyny macie racje ze z tym terminem porodu to nienalezy sie przejmowac bo i tak dzidzia sie urodzi kiedy przyjdzie czas a nie wtedy kiedy my zechcemy. Czytam rozne gazety i artykuly na necie i czasem dostaje zametu bo roznie pisza o wymiarach dzidzi, np moje bedzie mialo teraz cos kolo 11cm a pisza roznie, juz nawet nie czytam tych pierdol bo sie pozniej denerwuje a po co mi to. Mam juz szkolke rodzenia ale moge zaczac chodzic dopiero pod koniec marca.Jeszcze dzisiaj dowiem sie dokladnie. Pozdrawiam i caluje was i maluszki.Jola. http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie:) u mnie 14 tc juz nie moge sie doczekac kiedy dzidzia bedzie bardziej aktywna : )wybieram sie na badania krwi czuje sie dobrze wiec mysle ze badania tez beda ok ...ciekawa jestem jak u was z grupami krwi ja mam z mężem konflikt serologiczny to moja 2 ciążą troche sie bałam lecz ginekolog mnie uspokoił, za pierwszym razem córka miała moja grupe krwi wiec nie dostawałam immunoglobuliny .... teraz podobno dostaje sie 2 szczepionki 1 około 20 tygodnia ciąży a 2 tuz po porodzie bez względu na grupe krwi dziecka tak mi powiedział lekarz a moze wy cos wiecie na ten temat...? ,,zaklinaczke dzieci,, oglądam uwazam za fajny potrzebny program pozdrawiam , miłego dnia zycze wszystkim brzuchatkom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaaa
Witam Mamusie i Brzusie!!! ;-) sliwkarobaczywka ja tez mam konflikt ale na razie przeciwcial u mnie nie stwierdzono wiec oki ;-) kasmo do jakiego gina chodzisz, masz juz jakies preferencje gdzie chcialabys rodzic...??? - tez jestem z ?Wrocka :-) Nie rozumiem dlaczego beda w 19tyg, mowisz ze zblizasz sie do 5 mies. wg wszystkich zrodel jakie znam do 5 mies zaczyna sie od 17tyg, i trwa do 20tyg. Mozecie mnie wpisac na liste. 13tyd.cizy, Wroclaw, waga jak na razie 3 kilo ale w dol... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaaa
aha ...moja data porodu jest wyznaczona na 27 lipca :-) Pozdrawiam!!! Wieicie co ostsnio natknelam sie na zrodla a propo skurczy przepowiadajacych, jak sie je odczuwa itd (taki bol chwilowy jak na okres) i sie potwornie wystraszylam bo ja je mam!!! a na to za wczesnie przeciez... tak sie zestresowalam ze zadzwonilam do swojego gina i mu powiedzialam co i jak, wiec stwierdzil ze jak sie to nie dzieje kilka razy dziennie a jeden lub dwa to jest ok bo akurat w tym czasie macica ma tendencje do napiania bo funkcje podtrzymywania plodu przejmuje lozysko a nie hormony jajnikowe. Kazal mi prze okres 2,3 dni brac no - spe i powinno sie uspokoic...dzis mam wrazenie ze mam je niemal caly czas, ale juz nie wiem czy przewrazliwiona jestem czy cos faktycznie nie tak... To tak dla innych zaniepokojonych majacych podobne objawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich a zwłaszcza Maję :) Sława zaklinaczki rozszerza się w błyskawicznym tempie ;) Ja również zamówiłam sobie książkę \"Język niemowląt\". I najważniejsza wiadomość dla mnie - chyba odczuwam dzidzię. Parę dni temu poczułam jakby taką falę przechodzącą w jednym miejscu i takie dziwne uczucie bulgotu i drżenia. Wczoraj wieczorem dokładnie to samo uczucie w tym samym miejscu. Trwało chwilkę, ale mi wystarczy. Na pewno to nie są jelita (ich odgłosy znam doskonale), to coś zupełnie innego i nowego. I myślę, że to to. :) kasmo - ty również wspomniałaś o uczuciu bulgotu; w sumie każda z nas zna siebie najlepiej itd ale ja sobie myślę, że to mogła być dzidzia. Czytałam na jakiś stronach kiedy można odczuć pierwsze drobne reakcje i okazało się, że w niektórych przypadkach dość wcześnie, bo już od 14 tygodnia. Także.... :) Wsłuchajmy się w nasze ciała. piegusek, asiek - wasze objawy są moimi objawami :D Asiek - kłopoty ze snem stopniowo zaczęły się pojawiać oczywiście ostatnie dni zdominowała bezsenność z innego powodu ale wcześniej zdarzało mi się przewracać z boku na bok i przede wszystkim bardzo wcześnie się budzę. Przeczytałam gdzieś, że pomaga wypicie szklanki ciepłego mleka ale to przed snem, ćwiczenia oddechowe, wsadzenie sobie miękkiej małej poduszki między nogi ;) (jak już leżysz w łóżku oczywiście). śliwka - my z mężem mamy obydwoje Rh-, ale dopóki mąż nie doniósł swojego zaświadczenia o grupie lekarz cały czas maltretował mnie i opowiadał o jakimś specjalnym programie dla kobiet z tej grupy i o specjalnym prowadzeniu ciąży. Nie dowiedziałam się nic więcej, bo okazało się, że konfliktu nie ma. Ale podobno wszystko mają pod kontrolą. Także bądź dobrej myśli, lekarz z pewnością dobrze wami pokieruje :) Teraz ja się rozpisałam. :) Aha wczoraj złozyłam skargę do Urzędu Konsumentów na oliwkę Johnson&Johnson. Nie wiem czy to cokolwiek da ale z obywatelskiego obowiązku musiałam ;) Zostałam b. mile pokierowana przez pracownika urzędu. Jestem zła, bo mam zakaz używania wszelkich kosmetyków, od dzisiaj mogę korzystać tylko z serii hipoalergicznej a jej cena jest zabójcza. elfia mamo - wracaj do nas szybko :) pozdrawiam wszystkie kobietki :) tryzmajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! U mnie początek 14 tyg a brzuch taki fajny że jutro po spodnie ciążowe jadę bo moje już się nie nadają:-) Poczytałam o tych wrażeniach ze szkoły rodzenia i postanowiłam sobie poszukać i się załamałam:-(Wyobraźcie sobie że w Warszawie to koszt ok 400-500 zł:-(Obdzwoniłam kilka i dałam sobie spokój i nie wiem co robić bo to sporo kasy a tak bardzo chciałabym uczestniczyć w zajęciach:-( Już nie marudzę!Pozdrwiam was serdecznie!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! U mnie początek 14 tyg a brzuch taki fajny że jutro po spodnie ciążowe jadę bo moje już się nie nadają:-) Poczytałam o tych wrażeniach ze szkoły rodzenia i postanowiłam sobie poszukać i się załamałam:-(Wyobraźcie sobie że w Warszawie to koszt ok 400-500 zł:-(Obdzwoniłam kilka i dałam sobie spokój i nie wiem co robić bo to sporo kasy a tak bardzo chciałabym uczestniczyć w zajęciach:-( Już nie marudzę!Pozdrwiam was serdecznie!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi24 okorpnie drogo u Was, biedna jesteś:( a ja myślałam, że moja najtańsza nie jest. Dobrze, że mieszkam w niedużym mieście. Za sposoby na sen dziękuję i dzisiaj wypróbuję, może w końcu coś pomoże, bo sen słyży maleństwu, a ja się nie wysypiam:( Od dziś terapia;) Wikaaa ja właśnie też takie skórcze odczuwam i lekarz zlecił mi branie no-spy 3 razy dziennie, a potem zobaczy efekty. Tylko, że wczoraj znowu je czułam... ale zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do elfia-mama Kochana ta nasza szkola rodzenia do ktorej chcemy isc jest w tym roku darmowa i my mozemy zaczac chodzic dopiero w kwietniu, mamay sie zglosic pod koniec marca.Potrzebujemy ta karte czipowa z narodowego funduszu zdrowia, i lekarz musi napisac ze zezwala nam chodzic do takiej szkoly. W sumie jest 9godzin zajec i sa one we wtorki i czwartki od 16do 18. To tyle narazie papapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do elfia-mama Kochana ta nasza szkola rodzenia do ktorej chcemy isc jest w tym roku darmowa i my mozemy zaczac chodzic dopiero w kwietniu, mamay sie zglosic pod koniec marca.Potrzebujemy ta karte czipowa z narodowego funduszu zdrowia, i lekarz musi napisac ze zezwala nam chodzic do takiej szkoly. W sumie jest 9godzin zajec i sa one we wtorki i czwartki od 16do 18. To tyle narazie papapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
HEJ wszystkim! Wikaa - super, że jest ktoś z Wrocławia. Jeśli chodzi o gina, to chodzę prywatnie na Legnicką. Jest tam taka mała przychodnia zaraz przy wypożyczlni Beverly Hills. Jest to ordynator oddziału ginekologiczno- położniczego na Chaubińskiego. Bardzo polecała mi go koleżanka. Byłam u niego dwa razy. Za niecałe dwa tyg idę na kolejną wizytę. A Ty gdzie chodzisz? A co do porodu, to albo Brochów, albo Chaubińskiego. Zobaczę. A wiecie, z liczeniem czasu ciąży jest tak: lekarze liczą tyg od pierwszego dnia ostatnie miesiączki. Do książeczki zawsze wpisują skończony tydzień. Czyli gdybym się teraz wybrała, to napisałby mi 18 tydz, mimo , że dwa dni temu zaczął mi się 19. A co do miesięcy, liczę, że ponieważ termin mam na 14 czerwca, to 14 stycznia zacznie mi się piąty miesiąc. Mam książkę, wg której piąty miesiąc trwa od 20 do 24 tyg. Sama nie wiem jakto liczyć... Wiecie, mam podobne problemy nocne. Wstaję w nocy do toalety i zanim dorę do łóżka odechciewa mi się spać. Trwa to w sumie od niedawna. Rzucam się z boku na bok, koszmar. Mam nadzieję, że to minie. Ach i najażniejsze: wczoraj, jk leżałam w łózku polożyłam sobie rękę na brzuchu i po jakimś czasie nagle poczułam takie leciutkie puknięcie. To było coś niesamowitego. Tym razem jestem pewna, że to była dzidzia. Prawie się popłakałam z wrażenia. Niestety mój mąż jest w delegacji, więc sama leżałam śmiejąc się do siebie. Pozdrawiam Was gorąco. NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... aisio............... ? ........30 czerwca........ ? ......... ? .... dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. bumpy.........Rumia-Janowie....8 lipca .............. ? .............. ? ... Mała Czarna...Zabrze...........24 lipca............0..........? monika27........Skierniewice... Zetka gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... anna 27 ............. ? ............26 lipca............. ? ............... ? ... Magdzik............. ? ............18 lipca............. ? ............... ? ... Lila 26 ............Kalisz...........9 lipca............... ? ................ ? ... bugsy24.......... ? .............17-26 lipca.......... ? ................. ? .. L 27................ ? .............4 lipca............... ? ................ ? ... madziam27..... Gdańsk .....26 czerwca........2kg .....bliznięta. elfia_mama.....Bytom........27 czerwca......... 3 kg............. ? ... gumecka...Zabrze......20-27 czerwca.............3kg......nie wiem ... Mizka 31.......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... AGA1983.......... ? ..............26 czerwca......... ? ................ ? ... basia77..... Poznań ............2 sierpień..........1,5kg............. ? ... sliwkarobaczywka . działdowo......9 lipca......1,5kg...... ? .nie wiem.... asiek78......Czechowice-dz......9 czerwca.......1,5kg.........nie wiem kasmo...........Wrocław........14 czerwca......... 1 kg .............. Domi24...........Warszawa......19 lipca............1,5 kg.....bilźniaki... Aleks24...........Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ..... Maja-24l........B-stok............17-26 lipca..........0,5kg......?......... Wikaaa .......Wrocław............27 lipca............ ? ......... ? .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×