Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Witajcie kochane!!! Ooo, ile nowych osób! Super! Elek79, tamu, -fajnie Was widzieć! Mam nadzieję, że miło razem dotrwamy do końca :D Asiek78 - ale strasznie Ci zazdroszczę tych kopniaczków....Ja tez powoli zaczynam gadac do dzidzi, chociaż brzusio jeszcze malutki, i nawet chcę kupić jakąś fają relaksacyjna płytkę CD, żeby razem z maleństwem sobie słuchać! Ponoć bardzo się uspakajają wtedy, zresztą, jak mama zrelaksowana, to i dzidzia szczęsliwa ! Maja24- mnie też męcza zaparcia, a nigdy nie maiłam z tym problemów i to jest strasznie denerwujce! Już czasem nawet mieszam mleko z jakimiś innymi potrawami, żeby dosłownie dostać rozwolnienia! :-) Czasem skutkuje, bo jak się parę dni tak pomęczysz, to dyskomfort straszny... brrr... Madziam27- hej, ja tez ma starsza siostrę bedzie rodzić za około 3 tygodnie! :D Już to przeżywam, kupiłam sliczny pajacyk dla niej, wiec mogę sobie pouzywać w ciuszkach, bo dla mojej dzidzi to trochę za wczesnie, ale przynajmniej moge kupić siostrze! Poza tym, bede mogła od pierwszych chwil podpatrywać jak zajmować się takim małym skarbem, tyle, że siostra mieszka dośc daleko ode mnie, ale zamierzam się wybrać tam zaraz po urodzeniu dzidzi! A co do duphastonu, to ja nadal biorę i mam nadzieję, że też niedługo skończę, bo koszty są dość duże - zwładzcza, że biore 2 x dziennie... Gumecka, ale w Zabrzu paskudnie, co ?:-) Ja po pachy w kurzu z powodu remontu, dodatkowo doszły mi koszty za samochód - ubezpeiczenie, więc normalnie mozna się wykończyć! Ale cóż, jakos trzeba sobie poradzić :p Elfia_mama - właśnie zamierzam tez wybrać sie do księgarni, kupić jakaś fajną, lekką książkę, żebyw te paskudne, zimne wieczory w ten sposób sie zrelaksować. Już chyba też przerobiłam możliwe wszystkie ksiązki od znajomych, swoje dotyczące ciąży, i ciągle mi mało! A w zasadzie, wszędzie piszą to samo, wiec chyba pójdę Twoim śladem i kupię cos zupełnie nie związanego z tematem! A z innej beczki - ile lat ma Twoja córcia? Ciekawe, jak będzie przeżywać przyjście na świat rodzeństwa :-) tamu - nie martw się! po to jest te 9 miesięcy, żeby spokojnie się przygotować :-) Dasz radę, na pewno! OK, rozpisałam się trochę! Przesyłam całuski wszystkim!!! Papapa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piegusek25 Boję się.
Hej! długo mnie tutaj nie było. Jejku, własnie oglądałam program o przygotowaniach do ciąży. Lekarz radził co robić, aby dzieciątko było zdrowe i cała ciąża przebiegła ok. I strasznei się przestraszyłam, nie brałam kwasu foliowego przed zajściem, byłam chora na samiutkim początku, połknęłam antybiotyk, byłam w trakcie leczenia odwiecznej próchnicy, z którą borykam się od zawsze, żyłam w ogromnym stresie, telefon kom miałam cały czas przy sobie, źle się odżywiałam. makabra!! Boję się!! Boże!!nie chcę urodzić chorego dziecka!!dlaczego??Czy tak miało być???? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elek 79
nic się nie martw nie ogladaj tylko takich programow a będzie ok oni czesto straszą,ja postanowilam nie czytać i nie ogladać takich tematów,kwas foliowy biez teraz to nic ze nie brałas przed najwazniesze aby brac teraz,moja kolezanka urodzila 2 córki i poszla do lekarza w 5 mioes ciazy nie brala kwasu i od 6 mies witaminy a ma dwie sliczne dziewczynki głowa go góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina23wawa
Piegusku tak jak wyzej przeczytalas nie ogladaj takich programow,ja tez nie bralam przed tzn bralam i nie bralam wazne abys brala w trakcie i oprucz kwasu foliowego witaminy np.feminatal cena ta sama co materny ale tabletek jest dwa razy tyle.A na kiedy masz termin i gdzie zaplanowalas porod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora77
piegusku nie powinnaś zamartwieć się na zapas,a to co było i tak nie wrócisz,komórką, witaminami,i jeszcze innymi problemami nie zaprzątaj sobie głowy,co ma być i tak będzie,natury nie przechytrzysz!bądz optymistką!!!co do zębów o których piszesz...przecież w dzisiejszych czasach mało jest ludzi BEZ próchnicy,mnie niedawno rozbolał ząb,który ma plombę(założoną w wakacje)lekarz po konsultacji z ginekologiem przepisał antybiotyk i co miałam nie brać?jak zaczęło puchnąć?i bolało,że 2 dni wyłam jak durna,bo nawet paracetamol nie działał(też zlecony przez lekarzy)-poza tym po rozmowie z nimi wyjaśnili mi że w końcu nie ja 1 i nie ostatnia choruję w ciąży.no dobra nie będę WAS już BABKI męczyć,nie piszę, bo nic konkretnego nie dzieje się u mnie,ALE CZUTAM SYSTEMATYCZNIE!!!!!też czekam na kopniaczki,pozdrawiam MAMUSIE i MALEŃSTWA,PA://lilypie.com/days/050725/4/24/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piegusek25
Termin mam na początek lipca, chcę rodzić w Łodzi w CZMP.Jakoś mi lepiej.Nie włączam tv jak jestem sama w domu, słucham radia i czytam gazety :-)Polecam wam świetny miesięcznik 'Twoje 9 Miesięcy'- ta gazeta bardzo mnie odpręża. Łykam witaminy, po których okrutnie mnie mdli. Ja wiem, że niczego nie zmienię, ale jeśli moje dzieciątko będzie chore, tylko dlatego, że matka była 'glupia i niedouczona' to nie wiem czy sobie wybaczę. Jestem z reguly optymistką, ale czasem proza życia przeraża i tracę siły i wiarę,że wszystko będzie dobrze. Ech, wszystko co nas spotyka w życiu ma mieć jakiś sens. Boże, żeby żadna z nas nie musiała doszukiwać się sensu w rozpaczy i bólu duszy, w poczuciu bezsilności i bezradności. Chciałabym się schować gdzieś przed całym światem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia77
No niestety, moje wcześniejsze wyniki cytologi, niestety niedobre, powtórzyły się. Jutro rankiem wczesnym idę do szpitala, będę tam tylko dobę, ale później muszę wypoczywać więc cały następny tydzień będę w domku na zwolnieniu. Tym samym nie będę mogła śledzić Waszych losów. Ale za to jak wrócę trochę dużo sobie poczytam, żegnam się więc na tydzień, trzymajcie za mnie kciuki bo bardzo się boję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elek 79
Basiu bedzie wszystko ok tylko nie zamartwiaj sie . Ja jestem teraz w 11 tyg ciazy i dzis pobiegłam sprawdzic czy plód żyje okazało sie ze ma 4,5 cm i teraz tworzy sie główka dziecka,poza tym lekarz powiedzial ze na ten czas wszystko jest ok. czy wy w tym czasie tez mialyscie dzidzi 4,5 cm czy wieksze i kiedy glówkia sie utworzy,plis odpiszcie. Troche to usg mnie uspokoiło ale dalo do myslenia dlaczego jeszcze główka nie jest ukształtowana?. no i jeszcze jedno boli mnie pecherz znacie metody bezpiecznego załagodzenia bólu ? pozdrawiam Was papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
Cześć wszystkim. Elek 79 - nie martw sie na zapas. Wszystko na pewno jest w porządku. A następnym razem dopytaj dokładniej lekarza, niech wyjaśnia do końca. Ja niedawno wróciłam od lekarza. Wszystko jest w porządku. Lekarz zmierzył główkę i kość udową. Co do płci to nie jest pewny, ale chyba dziewczynka. Nie kazał się jednak nastawiać. Dla mnie najważniejsze jest, że z dzidzią jest wszystko w porządku, ma wszystkie narządy, dwie nóżki i dwie rączki, serduszko pięknie bije. Moje maleństwo przybrało zabawną postawę, założyło nóżkę na nóżkę i machało rączką. Moja mała księżniczka :-). CZERWIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78......Czechowice-dz......9 czerwca.......1,5kg.........nie wiem 2.gumecka... Zabrze........... 13 czerwca.............4kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław........14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........5kg .....bliznięta. 6.AGA1983.......... ? .............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom........ 27 czerwca......... 3 kg............. ? ... 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 1 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. ? .............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo.....9 lipca......1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca............... ? ................ ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........-1,5 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24...........Warszawa...... 19 lipca............1,5 kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........???13.anna 27 ............. ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa .......Wrocław............ 27 lipca............ ? ......... ? ......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31.......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ............2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24...........Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ..... Trochę mi kilogramów przybyło;-). Córeczkę nazwiemy z mężem Weronika, więc wpisuję od razu jej imię, ze znakiem zapytania bo jeszcze nie wiadomo czyto nie będzie Wiktor;-) Trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisio
Witam nowe i te starsze Mamusie :) Nie mialam czasu pisac ale czytam uwaznie.Brzuszki rosna w zastraszajacym tempie i ani sie obejrzymy i juz bedziemy trzymac nasze malenstwa w ramionach. U mnie mija 18 tydz ciazy i za ok 2 tyg powinnam juz czuc ruchy dziecka.Brzuszka w ciuszkach wciaz nie widac. Mam pytania do bardziej doswiadczonych kobitek: moja macica jest ponoc bardzo nisko-mam wiecej lezec i brac skopolan.Czy ktoras miala podobny problem bo chyba macica powinna juz byc wyzej. Poza tym z moich piersi juz wyciekaja przezroczyste kropelki.Czy to normalne?Nie jestem chyba zbyt doswidczona w tej kwestii.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisio
I co sadzicie o usg kolorowym?Tzn z kolorowym doplerem czy jakos tak.Rozmawialam z moja lekarka i mowila ze jest to bardzo dobre badanie i pokazuje dokladniej niz czarno biale.Kosztuje 100 zl ale jeszcze nie wiem czy sie zdecyduje.Chociaz widok czerwonego serduszka na tym zdjeciu jest cudowny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLKA25
Witam wszystkie Mamusie! Większość z was pisae, że dzidzie wyczuwa się około 20 tygodnia, ja byłam u lekarza w środe (26.01) i powiedział mi, że już za około dwa tygodnie powinnam spodziewać się ruchów - a zaczął mi się dopiero 16 tydzień. Miałabym jeszcze pytanie czy któraś z was brała "natamycyna" jeśli tak to jakie miałyście objawy? Pozdawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) kasmo - ja idę dziś po południu na wizytę i oczywiście najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa, ale bardzo chcemy poznać płeć. Mam nadzieję, że skoro udało tobie się w przybliżeniu dowiedzieć to mam nadzieję, iż nam uda się również w końcu to już początkek 21 tyg. Imię dla dziewczynki wybrałaś śliczne bo jest to jedno z dwóch, które również rozważamy gdyby była córeczka, czyli Weronika lub Justyna;) Ale mnie nadal się wydaje, że to będzie chłopak, dalej mam sny, w których rodzi się chłopiec i wogóle mam takie przeczucie. Może dzisiaj się okaże.... Też czuję, że ostatnio trochę przybrałam na wadze, ale nie z grubnięcia tak wogóle tylko na brzuszku. Od 1,5 tygodnia bardzo przyśpieszył mi wzrost brzusia i wczoraj drugie spodnie poszły w odstawkę. Zostało jeszcze 5, ale kolejne pójdą na dno szafy już na dniach. Wydaje mi się, że brzuch rośnie mi z dnia na dzień. Niektórzy mi mówią iż zaczął się taki okres ciąży. Trzeba się wybrać na zakupy... aisio - doświadczona tak do końca nie jestem (to moja pierwsza ciąża) ale czytałam i słyszałam, że faktycznie dla ciąży lepiej jak macica jest wysoko. Chodzi coś o to, że pod koniec ciąży się obniża, a jak ktoś ma już nisko to może się to dziać za szybko. Jednak nie przejmuj się za bardzo, stosuj się do zaleceń lekarza a wszystko będzie dobrze. Wiedzą co robią, a to czasem się zdarza. usg doplerowskie to usg specjalne, które bada przede wszystkim przepływ płynów w dziecku, czyli krwi. Widziałam zdjęcia z takiego usg oraz z usg 3D i 4D, i uważam, że 3D-4D jest bardziej niesamowite dla rodziców bo widać dokładniej dziecko. Doplerowskie jest bardziej dla lekarzy. Ale oczywiście to twój wybór. OLKA25 - od 18 tyg. czułam ruchy, ale bardziej łaskotanie i bąbelki, a do 20tyg. są to naprawdę kopniaki i szturchańce;) naprawdę niesamowite i inaczej odczuwalne, zresztą sama zobaczysz:) Skrobnę jeszcze coś wieczorkiem i uzupełnię tabelkę jak wrócę od lekarza. Trzymajcie kciuki żeby udało się poznać płeć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jak wam fajnie mamuski te ktore byly na usg, ja dopiero w poniedzialek musze zrobic kontrolne badania(mocz, krew) a pozniej umowic sie na wizyte, juz nie moge sie doczekac. Witam tez nowe mamuski, tutaj jest fajnie wiec napewno bedziecie sie dobrze czuly w gronie naszych mamusiek. Ja swoje pierwsze ruchy poczulam w polowie 18tc i moja dzidzia od razu zaczela kopac-hehe :-) maly lobuz nie tam rzadne laskotania tylko odrazu przystapilo do ataku na mame. Kochane a jak to jest z waszymi dzidziami jak sie ruszaja? Chodzi mi to to czy caly czas czy robia sobie jakies przerwy parogodzinne miedzy kopniakami? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jak wam fajnie mamuski te ktore byly na usg, ja dopiero w poniedzialek musze zrobic kontrolne badania(mocz, krew) a pozniej umowic sie na wizyte, juz nie moge sie doczekac. Witam tez nowe mamuski, tutaj jest fajnie wiec napewno bedziecie sie dobrze czuly w gronie naszych mamusiek. Ja swoje pierwsze ruchy poczulam w polowie 18tc i moja dzidzia od razu zaczela kopac-hehe :-) maly lobuz nie tam rzadne laskotania tylko odrazu przystapilo do ataku na mame. Kochane a jak to jest z waszymi dzidziami jak sie ruszaja? Chodzi mi to to czy caly czas czy robia sobie jakies przerwy parogodzinne miedzy kopniakami? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisio
Witam Olka 25-mysle ze na razie nie masz sie czym martwic.Pierwsze ruchy powinnas poczuc pod koniec 20 tyg przy pierwszej ciazy natomiast przy drugiej 2 tyg szybciej.Na pewno jakies roznice moga sie zdarzyc. asiek78-dziekuje za odpowiedz.Mi tez lekarka mowila ze czesto robi tak ze jak ona na normalnym usg widzi jakies nieprawidlowosci to wtedy kieruje na kolorowe.I pewnie to jest najlepsze rozwiazanie. gumecka-jak ja ci zazdroszcze ze juz czujesz dzieciaczka,ja jestem w 18 ale u mnie jeszcze nic.Cudownie masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 23wawa
do aisio powiedz mi gdzie usg kolorowe kosztuje 100zl bo ja sie dowiadywalam to najtansze w Pruszkowie 160zl.Jestes z Wawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina23wawa
a na zaparcia dobre sa sliwki suszone albo mozna tez mrozonki kupowac albo nektar ze sliwek wegierek ale suszone de best no raczej de best to swieze.a najleprzy sposob na mdlosci jest bardzo prosty zanim wstane jem banana albo herbatniki,lubimy tez bardzo platki kukurydziane bez mleka to moj sposob dzieki ktoremu mam spokuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisio
Jestem z Pomorza a tyle kosztowalo w zeszlym roku w Gdansku w pomorskim centrum diagnostyki i terapii prenatalnej.Moze od tego roku cena zdrozala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och, ale się za Wami stęskiłam. Moje duże szczęście (facet) miał kilka dni urlopu, więc nie wchodziłam na forum. A moje mniejsze szczęście, czyli córeczka, wróciła już z ferii. Ma 11 lat, chodzi do 5 klasy. Bardzo się cieszy na to rodzeństwo i szczególnie nie może siś doczekać jak oglądamy słodkie ciuszki, łóżeczka, czy wózeczki dla niemowlaczków. A jakie widziałyśmy piękne rzeczy!! Oooooo...... Ja nie wiem, skąd na to wszystko wezmę kasę! To mnie przeraża. Bardzo chciałabym już dowiedzieć się, co takeigo kryje się w moim brzuszku: chłopczyk, czy dziewczynka? Każda z nas chciałaby. Co do ruchów dziecka: przeczytałam, że z reguły odczuwać sie je zaczyna między 18 a 22 tygodniem ciąży. Kobiety bardzo szczupłe oraz te, które już rodziły, mogą odczuwać ruchy wcześniej. JA się jeszcze nie doczekałam. Znaczy się czułam jakieś bąbelkowanie, ale to jeszcze nie to. Co do zaparć, oprócz suszonych śliwek rewelacyjne są jabłka. USG 3D czy 4D: miałam szczeście, mój lekarz \"zaprosił\" mnie do kliniki, w której pracuje i takie usg zrobił mi od ręki. Oprócz tego poświecił mi mnóstwo czasu a za wizytę \"skasował\" jak zwykle, 50 zł (chodzę do niego prywatnie). Różnica jest kolosalna: zwykłe usg widać, jak płaski obrazek, 3D to rzeźba ;) Mój dzidziuś na tym 3D jest bardzo podobny do tatusia, serio! Mogę zeskanować i wysłać, jak któraś z Was by chciała zobaczyć. Adres możecie podać na mój nr gg: 3076891. ALbo porostu możemy pogadać. W poniedziałek idę do gina. Kurde, chodzę do niego co dwa tygodnie, to chyba za często, nie uważacie? Przy czym nic mi nie dolega, tylko co te dwa tygodnie wypisuje mi zwolnienia lekarskie. Więc to chyba o to chodzi. Ja też obserwuję jak z dnia na dzień mój brzuch się powiększa. Mała Czarna - to rewelacyjnie, że będziesz miałą okazję poprzebywać z dzidzią Twojej siostry. Ludzie boją się noworodków - tzn wziąć je na ręce, przewujać wykąpać... Ty bedziesz miaął okazję sie oswoić - super!! :)) Ogólnie czuję sie taka \"napuchnięta\"... Ech.... DObra, pozdrawiam wszystkie Was ciepło, wasze brzuszki również!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z obietnią jestem dzisiaj po raz drugi bo wróciłam z wizyty... Zacznę od najważniejszego: dzidzia rozwija się przepisowo (tak to określił lekarz). Wszystkie wymiary zgodnie z tygodniami ciąży, narządy wszystkie również w porządku. Akurat spało i nie chciało się wiercić, a rączki miało złożone jak do modlity:) No i oczywiście pytaliśmy o płeć... nareszcie wiemy i na 70% jest to chłopiec:) czyżbym rzeczywiście była jakimś prorokiem, że to widziałam w snach... Zrobił nam zdjęcie usg narządów i szczerze mówiąc nawet dla nas jest to wyraźne, ale nigdy nie powie na 100%. Mamy Maksymiliana🌻 Przytyłam kilogram od ostatniego razu czyli razem od początku 2,5. Wydaje mi się, że to nawet nie dużo jak na ten moment ciąży. Szczerze mówiąc cieszę się z tego, bo jak już wspominałam jestem nie za wysoka (156cm) i bałam się, że zrobi się ze mnie kulka. Oby tak dalej. To pewnie trochę zasługa też tego, że nie objadam się ponad miarę. Dostałam 2 tygodnie zwolnienie bo zalecił mi troszkę odpocząć od pracy i może wtedy uspokoją się te moje skurcze. Nadal mam brać 3 razy dziennie no-spę, 2 razy żelazo. Wyniki moczu i krwi mam bardzo dobre, czyli żelazo się wchłania. Bardzo się cieszę, że wszytko w porządku i że do dzidzi możemy mówić po imieniu:D:D:D:D CZERWIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz....9 czerwca.......2,5kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze........... 13 czerwca.............4kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław........14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........5kg .....bliznięta. 6.AGA1983.......... ? .............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom........ 27 czerwca......... 3 kg............. ? ... 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 1 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. ? .............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo.....9 lipca......1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca............... ? ................ ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........-1,5 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24...........Warszawa...... 19 lipca............1,5 kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........???13.anna 27 ............. ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa .......Wrocław............ 27 lipca............ ? ......... ? ......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31.......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ............2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24...........Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam tebelkę bo \"przesunęłam gumeckę;) zobaczymy czy mi się uda. Jak nie to może ktoś przy okazji naprawi:) CZERWIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......2,5kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze........... 13 czerwca.............4kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław........14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........5kg .....bliznięta. 6.AGA1983.......... ? .............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom........ 27 czerwca......... 3 kg............. ? ... 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 1 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. ? .............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo.....9 lipca......1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca............... ? ................ ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........-1,5 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24...........Warszawa...... 19 lipca............1,5 kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........???13.anna 27 ............. ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa .......Wrocław............ 27 lipca............ ? ......... ? ......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31.......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ............2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24...........Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) U mnie dziś niestety kolejny spadek formy...Nic mi się nie chce, a jeszcze dziś do pracy :( Może wynika to z tego, że wczoraj praktycznie nie czułam moich maluszków i troszkę się przesteraszyłam. Musze poprosić szefa o mniejszą liczbę godzin, bo juz czasem mi ciężko...Jak ja Wam zadroszczę kobietki, że znacie już płeć swoich maleństw :) Chciałąbym widzieć co mamy, bo mogłabym porobić troszkę zakupów, a tak trudno mi się zdecydować czy kupowac dla chłopców czy dla dziewczynek czy też może dla chłopca i dziewczynki. Ale 16 lutego idziemy na USG połówkowe i tez zastanawiam się czy nie zrobić 3 D. Póki co odstrasza mnie cena. Pomyślimy jeszcze, bo mamy troszkę czasu. A teraz i tak najważniejsze jest by maluszki rosły zdrowo i jak najdłużej siedziały w brzuszku. Skończyłam właśnie wczoraj brać duphaston i troszkę mam obawy czy wszystko będzie dobrze. Co prawda lekarz mówi, że teraz łożysko samo wytwarza sobie hormony, ale gdzieś tam lęk pozostaje. Dziewczyny mam pytanko - czy odczuwacie czasem ból w pachwinach??? Mnie od kilku dni pobolewa i nie wiem co z tym zrobić. Dzwoniłam do lekarza, ale póki co kazał brać no-spę i odpoczywać. Poza tym jak wstaję z łóżka i czasem jak chodzę boli mnie jakby kość łonowa, a może tak nisko brzuch. Trudno mi to sprecyzować, bo to taki dziwny ból. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Może to wynika z tego że wszystko tam w środku się powiększa?? Bardzo proszę o odpowiedzi jeśli miałyście podobny przpadek , Dzięki bardzo, Pozdrowionka i miłego dnia :) http://lilypie.com/days/050626/3/1/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
Cześć madziam 27 - ja też mam bóle w pachwinach raz z prawej raz z lewej. Też dzwoniłam do lekarza i powiedział, że JAKIEŚ więzadła się rozszerzają i tak będzie bolało do 20 tyg. Potwierdziła to też koleżanka która rodzi w maju ( ja do niej dzwonię z każdymi bólami i pytam czy też takie miała  ) U mnie wszystko dobrze się układa ale zauważyłam, że zmieniłam się na twarzy –podobno dziecko mi urodę odbiera i to zwiastun na dziewczynkę-ale nie napalam się. Brzuszek mi wyskoczył i kupiłam sobie welurowe czarne spodnie –takie dresowe i już wyglądam jak przyszła mama. Poruszę teraz sprawę, której chyba nikt jeszcze nie poruszał –SEX . Ja od 15tyg. nie miałam przyjemności jego kosztować i przyznaję się , że zaczynają we mnie już hormony wirować i zaczyna mi tego strasznie brakować…idę do lekarza w piątek może powie, że możemy już się „poprzytulać” ale pojawia się kolejny „problem”. Mąż powiedział mi, że ma blokadę że coś może mi się wtedy stać , że może zrobić mi niechcący krzywdę i uważa, że lepiej będzie odpuścić….. No dobra! Jego potrzeby jakoś się zadowoli, ale co z moimi??? Jejka, wyszłam na erotomanię ale to wina hormonów ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila - no przestań, wcale nie wyszłaś na erotomankę. Mnie po początkowej fazie wzrostu wyraźnie zmiejszyło się libido. Łapię się, że bardziej skupiam się na moim brzuchu i \"jak to musi wyglądać\", niż na przeżyciach. Czuję się niezręcznie, ciążko, opuchnięta... a to nie wpływa dobrze na ochotę na seks. Ty masz na odwrót: chciałabyś, a nie możesz, no i boi się Twój mąż. Hmm... zapytaj lekarza, czy powinnaś powstrzymywać się od seksu w ogóle, czy \"tylko\" unikać orgazmów :( , czy - orgazmy mogą być, ale bez penetracji. Może to pozwoli wybrać coś dla Ciebie. madziam27 czułam ostatnio ból, ale nie w pachwinach, tylko w okolicy jajników - raz jedenego, raz drugiego. Ale przeszło samoistnie, nie wiem, czy to to samo, co Ty przeszłaś. W poniedziałek odbieram badania krwi i maszeruję do ginekologa. Znowu... Już mi się zbrzydło, zrobiłam się chyba zmierzła ;) Pozdrowienia dla wszystkich brzuszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Co do sexu to w naszym przypadku nie przestaliśmy, za wyjątkiem tego, że po plamieniach zrobiliśmy parę dni przerwy. Jednak od tego momentu kochamy się dość \"regularnie\", choć trochę rzadziej niż przed ciążą, no i oczywiście nie w każdej pozycji. Lekarz nam nie zabronił tylko zaznaczył, że bez szaleństw;) Czasem mam takie momenty, że czuję się brzydka i nieatrakcyjna, ale rozmawiam o tym z mężem i on mnie \"podnosi\" na duchu, więc zazwyczaj mi przechodzi. Na początku też czasem zastanawialiśmy się czy nie zrobimy dziecku krzywdy, ale poczytaliśmy trochę na ten temat i wiemy iż jest dobrze chronione. Może jedynie odczuwać lekkie kołysania, a to jak wiadomo dzieci lubią:) Brzuch ostatnio mi rośnie w oczach, jak na drożdżach. Chociaż obcy nadal nie domyślają się, że jestem w ciąży. Pewnie myślą, że sobie dobrze pojadłam. Jutro nareszcie się wyśpię, czeka mnie 2 tygodnie w domciu. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam pytanie do tych nielicznych spośród nas, które pracują. Jak długo zamierzacie chodzić do pracy? Bo stoję przed dylematem: jestem już połtora miesiąca na zwolnieniu, do porodu zostało prawie 5 miesięcy. W domu mi się nudzi jak jasna cholera, chciałabym wrócić między ludzi. Jak to widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady dziewczyny. Zadzwoniłam do mojego lekarza, żeby dowiedzieć się co z tym bólem i uspokoił mnie że to wina rozciągających się więzadeł i tego że wszystko w środku się powiększa. Kazał brać no-spę 3 razy dziennie i odpoczywać troszkę więcej. Na razie skutkuje. W następny wtorek idę do lekarza i może dowiem się czegoś więcej. Co do sexu to przyznam szczerze, że od momentu pojawienia się plamień nie kochaliśmy się z mężem i też strasznie mi tego brakuje. Najpierw lekarz kazał się wstrzymać, a potem na ostatniej wizycie zapomniałam zapytać czy już można. Co prawda nie rezygnujemy zupełnie z sexu, po prostu stosujemy techniki zastępcze, bez penetracji :D Jest dobrze, ale brakuje mi już takiego \"prawdziwego sexu\". Jeszcze ten tydzień wytrzymam, a na następnej wizycie już na pewno nie zapomnę zapytać :) Lila - mój mąż reaguje podobnie jak Twój, ale postaram się go przekonać. Skoro lekarz pozwoli to trzeba będzie wytłumaczyć i mężowi:)Może się uda :D Elfia – mama – ja też wróciłam do pracy po półtora miesiąca nieobecności i bardzo się z tego cieszę. Chcę pracować póki siły mi na to pozwolą, bo nie lubię siedzieć w domku. Poza tym mój szef zmniejszył mi liczbę godzin, żebym się tak nie męczyła, więc naprawdę jestem w dobrej sytuacji. Jeśli Twoja praca nie jest specjalnie stresująca i czujesz się na siłach to możesz przecież wrócić. A jak będzie Ci ciężko to przecież w naszym stanie o zwolniono też nie trudno. A co między ludźmi to między ludżmi, prawda??:)) Pozdrawiam Was serdecznie i milutkiego dnia http://lilypie.com/days/050626/3/15/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziam, a co to znaczy mniejsza ilość godzin? Bo ja pracuję 8 godzin dziennie, praca siedząca, przy kompie. Stresów trochę jest, bo chociażby ciągłe widmo zwolnień - ludzie wtedy szaleją i dołki pod sobą kopią......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumpy
Witam Kochane Mamusie! Rzadko pisuję, ale miałam trochę roboty w sklepie jak to na przełomie roku. Robiłam remanent, potem go wklepywałam w komputer a teraz tworzę sklep internetowy bo mam dużźo zapytań :). Dziś idziemy do lekarza i zobaczymy co tam u naszego Maluszka słychać. Byłam 19.01 na usg prenatalnym i Maluszek iał wtedy 10 cm :) . I ogólnie było z nim wszystko ok. Idę dziś do gina z nadzieję, że pozwoli mi odstawic luteine i duphaston. Dosyc często twardnieje mi brzuch, tak jak kilka z Was pisało. Z reguły biorę no-spe , ale nie zawsze pomaga. Też często zdarza się tak, że rano jest miękki a pod wieczór twardy jak arbuz i wielki jak dwa arbuzy. Może to poprostu zmęczenie? Bardzo się też denerwuje jak nie czuję malucha. Ostatnio tak było przez 3 dni i dopiero na 4 dał znak życia. Ile mnie to nerwów kosztowło!!! http://lilypie.com/days/050708/3/0/1/+10" LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca ........ 4 kg..........????.. 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .........1,5 ? .............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo.....9 lipca......1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca............... ? ................ ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........-1,5 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24...........Warszawa...... 19 lipca............1,5 kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........???13.anna 27 ............. ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa .......Wrocław............ 27 lipca............ ? ......... ? ......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31.......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×