Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

ej hej hej! Ale ladnie dziHsiaj ,slonko swieci i cieplo. ja dzisiaj ostatni dzionek do szkolki rodzenia a pozniej to juz tylko wypoczywac bede bo spacerki mi nie sluza-nogi mnie bardzo bola i puchna okropnie ze hej a do tego moje kolanko pooperacyjne tez mi dokucza bardzo ze jak mam sie podniesc z lozka to mam wielki problem.:-( Ale maz mnie pociesza ze to juz niedlugo. Kamelia-trzymaj sie i niech walcza o te twoje leukocyty czy cosik podobnego zeby tylko dzidzia zdrowa byla.:-) ja juz mam wszystko wyprane i wyprasowane a teraz tylko torbe spakuje i moge czekac na porod,byle do 37tc, a u nas juz 34tc wiec jeszcze ciut ciut, A wizyta w poniedzialek za tydzien wiec sprawdzimy czy ta moja malenka przytyla cosik-mam nadzieje bo martwie sie ze taka chudziutka:-( A i zgodnie z mezem wybralismy imie dla maluskiej i bedzie Karolinka Olimpia-jak wam sie podoba? papapapapapa ide cos zjesc znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
bumpy - pisałam na gg. Sprawdz czy to ten nr gg 2120580 - aga - jest w katalogu publicznym. Jesli nic nie doszło to mam lekki obciach - bo wywnęczniałam się tam odnośnie staniczka do karmienia i tych majtasów poporodowych. To mój nr gg 4069488 - jesli tą drogą nam się nie uda pogadac to na maila ci napiszę o co mi chodzi. Dzisiaj robię czerwony barczyk - co mi nigdy nie wychodzi bo bardzo sie waży- juz sama nie wiem dlaczego-więc zmykam! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki... Ja już po wizycie u gin.... Niespodziewanie zlądowałam na fotelu ...bo się gin wystraszyła mojego marnego wyglądu, skurczów i nie wiem czego jeszcze. Szyjka skrócona, ale zamknięta...jeszcze....Dostałam na raziew Nospę forte i magnez i zobaczymy...No i termin na usg. Trochę się dziwnie czuję....strach mnie deko obleciał.... A teraz to czego się bałam....czyli : TABELA madziam27...27.04.....Wiktoria.2020g,49cm.......Weronika2300g,53cm czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca......10,5kg...na 95% Maks 2.gumecka... Zabrze......... 26 czerwca......13kg.....80%Olimpia 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca....11,5kg ...Wiktor 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ......... ? 5.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 6.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 10kg..........Adam 7.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... 8. renia1…………….Tychy…………..25 czerwca…………11kg………….Oliwia na 90% LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........14 kg .........Igor 2.Edit1 ..........???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.kas28.........W-wa......4-8 lipca........6,5kg....dziewczynka? 5. Anulka_krak........Kraków.......8 lipca...8 kg.....ogonek 6.bumpy.........Rumia-Janowo.... 8 lipca ...... 8kg ...dziewczynka 7.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......8,5kg..... ??? 8.Lila 26 ........Kalisz........ 9 lipca.......15 kg......dziewczynka??? 9.Kamelia....sosnowiec...15 lipiec........15kg......chyba dziewczynka 10.Gosia25.......Szczecin........17 lipca.......10kg..........Wiktoria 11.Maja-24l........B-stok.........17-29 lipca........4,5 kg....... synuś 12.Magdzik............. ? ............ 18 lipca........... ? .... 13 Kędziorek ....Warszawa....19 lipca.......13.....niespodzianka ? 14.Domi25....Warszawa..... 19 lipca........11kg....Wiktoria i Zuzanna 15.ewka31........?..................19lipca.........4kg..........? 16.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca.........8 kg.........Tymuś 17.ana32...........Łódź............21 lipca......20kg(!).....chłopczyk 18. optymka.........................22 lipca........7kg.......Piotrus (??) 19. Mała Czarna 20.dora77..........Lublin..........25lipca.............3kg........??? 21.anna 27 ........... ? ........... 26 lipca............. ? ..........? ... 22.Teska78......Ostrów..........27 lipca...........9,3 kg......synek 23.Wikaaa ....Wrocław...........27 lipca............ 4kg........ Wiktor 24.monika27........Skierniewice......?????.............??.......??????? 25.Zetka...................???.............????...........???...........??? 26. Carry2........Częstochowa.......17 lipca.......4,5..........? SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg... Chyba nie jest tak źle...przybrałam kilogram od ostatniej wizyty czyli w ciągu miesiąca... Idę sobie podołować teraz...Gin powiedziała ,że mam się oszczędzać..ale jak???? Przecież muszę zrobić w domku i Tusia jest ....nie, idę, bo już mi się zaczyna dołek.... Buziaki, trzymajcie się ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA madziam27...27.04.....Wiktoria.2020g,49cm.......Weronika2300g,53cm czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca......10,5kg...na 95% Maks 2.gumecka... Zabrze......... 26 czerwca......13kg.....80%Olimpia 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca....11,5kg ...Wiktor 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ......... ? 5.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 6.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 10kg..........Adam 7.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... 8. renia1…………….Tychy…………..25 czerwca…………11kg………….Oliwia na 90% LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........14 kg .........Igor 2.Edit1 ..........???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.kas28.........W-wa......4-8 lipca........6,5kg....dziewczynka? 5. Anulka_krak........Kraków.......8 lipca...8 kg.....ogonek 6.bumpy.........Rumia-Janowo.... 8 lipca ...... 8kg ...dziewczynka 7.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......8,5kg..... ??? 8.Lila 26 ........Kalisz........ 9 lipca.......15 kg......dziewczynka??? 9.Kamelia....sosnowiec...15 lipiec........15kg......chyba dziewczynka 10.Gosia25.......Szczecin........17 lipca.......10kg..........Wiktoria 11.Maja-24l........B-stok.........17-29 lipca........4,5 kg....... synuś 12.Magdzik............. ? ............ 18 lipca........... ? .... 13 Kędziorek ....Warszawa....19 lipca.......13.....niespodzianka ? 14.Domi25....Warszawa..... 19 lipca........11kg....Wiktoria i Zuzanna 15.ewka31........?..................19lipca.........4kg..........? 16.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca.........10 kg.........Tymuś 17.ana32...........Łódź............21 lipca......20kg(!).....chłopczyk 18. optymka.........................22 lipca........7kg.......Piotrus (??) 19. Mała Czarna 20.dora77..........Lublin..........25lipca.............3kg........??? 21.anna 27 ........... ? ........... 26 lipca............. ? ..........? ... 22.Teska78......Ostrów..........27 lipca...........9,3 kg......synek 23.Wikaaa ....Wrocław...........27 lipca............ 4kg........ Wiktor 24.monika27........Skierniewice......?????.............??.......??????? 25.Zetka...................???.............????...........???...........??? 26. Carry2........Częstochowa.......17 lipca.......4,5..........? no ja tez wrocilam z wizyty u gina...uzupełniłam tabelkę...2 kg na + nie jest az tak tragicznie. myslalam ze bedzie gorzej. pani dr powiedzial ze wszystko dobrze ale nadal mam lezec. jak wytrzymam do 36 tc to bedzie super i sa duze szanse ze dotrzymamy do konca ciazy. przepisala mi żelazo, no-spe mam brac tak jak do tej pory.. mowilam jej o tym strasznie twardym brzuszku ale stwierdzila ze jest ok, no ale to bylo z godzinke po zażyciu no-spy iwec i brzusio byl miekszy niz zazwyczaj. stare babki probowaly sie wepchac ale im sie nie udało:D. mam tez skierowanie na badanka. na usg niestety nie dostalam chociaz nawet sie pytalam o to ale pani dr stwierdzila ze przy nastepnej wizycie, czyli dopiero w czerwcu 13 da mi skierowanie. jakos strasznie dlugo mi sie wydaje...ostatnie badanie mialam 11 marca. widzialm tez oddzial polozniczy. porod rodzinny 500 zł, a znieczulenie od 500-800zł zalezy na kogo trafie. wydaje mi sie to bardzo drogo. nawet jak na warszawe. popatrze z mezusiem jeszcze w innych szpitalach. kamelia daj znac jak cos wymysla ci lekarze!!! teraz zmykam na lozeczko! aha i mam zakaz na dotykanie brzusia:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuchatki:) Ja miałam dzisiaj zajęty dzień pojeździliśmy z mężem i kupiłam wszystkie brakujące rzeczy do szpitala (poza papciami), a także troszkę medykamentów dla synka. Kupiłam stanik z Triupmh\'a - ładny i bardzo wygodny. Zaopatrzyliśmy się też w kolejną lampę tym razem do salonu oraz dla poprawienia mojego nastroju wygodne i leciutkie klapeczki dla mnie na lato. W końcu czeka mnie dużo spacerów z Maksem:) Dziś albo jutro spakuję torbę, bo nigdy nic nie wiadomo co będzie po odstawieniu od jutra fenoterolu... Oby do piątku wtedy mam wizytę i usg. Dowiem się czy wszystko nadal OK i jak rośnie mój maluszek. Jutro tez próbny poród, mam nadzieję, że nie zacznę po nim rodzić ;) kamelia ------ walcz dzielnie:) a jedzonka wczorajszego to ci zazdroszczę:P.... mniam:) mojreczka --- w \"moim\" szpitalu poród rodzinny jest darmowy. Dobrowolnie można wpłacić 100zł, a zzo nie wiem bo nie pytałam. bumpy ---- mam pytanko, ale z góry sorki jak wyda się naiwne;) otóż chodzi mi o to golenie: Czy trzeba być wygoloną całkowicie na zero, czy też może być zostawiona na wzgórku łonowym mała \"kępka\" (a reszta golutka;) )?:D Ja właśnie w taki sposób się golę i nie wiem czy tak wystarcza, bo wiesz ja już powolutku gotuję się do startu, a też wolę zrobić to sama. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu my :-) Ja juz skonczylam nauke w szkole rodzenia i mam juz zaswaidczenie, moge rodzic hihihihi. Teraz to bede siedziec w domciu i sie nudzic :-( Jutro na pocieszenie pojade sobie kupic butki na lato-klapeczki z inblu sa taniutkie bo po 20 i 25zl a ladne. Co do golenia to ja lubie czasem wygolic sie na zero,zwlaszcza latem a teraz to moj mezo bedzie moim golidlem hihihihi-on to lubi:-) Elfia to czego sie dowiedzialam na teamt co zabrac do szpitala na Traugutta dla siebie to chyba wiesz bo w kazdym szpitalu trzeba zabrac wszystko och i niezapomniec o sztuccach bo nigdzie nie daja i kubeczku do picia. A dla dzidziuska-to mowila mi kolezanka(podobno na izbie przyjec wisi lista) pieluchy jednorazowe(1x) ciuszki jak ktos chce bo mozna ubierac w swoje, pieluchy tetrowe(3x), przybory czyli mydelko,chusteczki,oliwka,szczoteczka do czesania. Porod chyba jest rodzinny jest darmowy i nie ma porodow w wodzie. Niestety poloznej sie nie pytalam bo nie bylo za bardzo czasu :-( Kochana najlepiej to zadzwonic tam i bedziesz miec 100% pewnosci. U mnie porod rodzinny tez jest za darmo i powiem wam ze szpitale nie moga pobierac oplat za porody rodzinne wg ustawy bo nie prowadza dzialanosci gospodarczej. TABELA madziam27...27.04.....Wiktoria.2020g,49cm.......Weronika2300g,53cm czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca......10,5kg...na 95% Maks 2.gumecka... Zabrze......... 26 czerwca......13kg.....80% Karolinka 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca....11,5kg ...Wiktor 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ......... ? 5.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 6.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 10kg..........Adam 7.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... 8. renia1…………….Tychy…………..25 czerwca…………11kg………….Oliwia na 90% LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........14 kg .........Igor 2.Edit1 ..........???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.kas28.........W-wa......4-8 lipca........6,5kg....dziewczynka? 5. Anulka_krak........Kraków.......8 lipca...8 kg.....ogonek 6.bumpy.........Rumia-Janowo.... 8 lipca ...... 8kg ...dziewczynka 7.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......8,5kg..... ??? 8.Lila 26 ........Kalisz........ 9 lipca.......15 kg......dziewczynka??? 9.Kamelia....sosnowiec...15 lipiec........15kg......chyba dziewczynka 10.Gosia25.......Szczecin........17 lipca.......10kg..........Wiktoria 11.Maja-24l........B-stok.........17-29 lipca........4,5 kg....... synuś 12.Magdzik............. ? ............ 18 lipca........... ? .... 13 Kędziorek ....Warszawa....19 lipca.......13.....niespodzianka ? 14.Domi25....Warszawa..... 19 lipca........11kg....Wiktoria i Zuzanna 15.ewka31........?..................19lipca.........4kg..........? 16.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca.........10 kg.........Tymuś 17.ana32...........Łódź............21 lipca......20kg(!).....chłopczyk 18. optymka.........................22 lipca........7kg.......Piotrus (??) 19. Mała Czarna 20.dora77..........Lublin..........25lipca.............3kg........??? 21.anna 27 ........... ? ........... 26 lipca............. ? ..........? ... 22.Teska78......Ostrów..........27 lipca...........9,3 kg......synek 23.Wikaaa ....Wrocław...........27 lipca............ 4kg........ Wiktor 24.monika27........Skierniewice......?????.............??.......??????? 25.Zetka...................???.............????...........???...........??? 26. Carry2........Częstochowa.......17 lipca.......4,5..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśku, ale Ty się spieszysz do tego rodzenia ;). Zooostań jeszcze trochę z nami. Mój lekarz jest zdania (a ja potwierdziłam to czytając ulotkę z fenoterolu), że lek ten działa doraźnie. W ciągu 5-10 minut uspokaja skurcze macicy. Ergo: po odstawieniu nic nie powinno się dziać, o ile nie będziesz mieć skurczy. Trzymam kciuki, żeby tak właśnie było.Chociaż lepiej na zimne dmuchać. Ja też powoli dojrzewam do spakowania się do szpitala. Dzisiaj poszłam do szkoły rodzenia po raz pierwszy. Obudziłam się, no nie? Ale położna pocieszyła mnie, że przyszła do niej laska z oddziału patologii, która miała 2 tygodnie do terminu (przysłał ją lekarz). Notabene siedemnastolatka. Z takich rzeczy, na które sama bym nie wpadła, a które trzeba zabrać do szpitala jest np... termometr, zielony wenflon,golarkę.... Nigdzie się nie spotkałam, żeby o tym mówiono. Ja zamierzałam ogolić się w domu, więc golarki na 100% bym nie zabrała, a tu okazuje się, że może się przydać przy cc. Dziwne trochę.. A propos fryzurek, to tez przypadkowo się dowiedziałam, że krocze najczęściej nacinane jest z prawej strony, więc wydaje mi się, że można zostawić kępkę włosów na górze. Gumecka- imię wybraliście baaardzo, bardzo ładne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumpy
hejko! wy tu piszecie o ładnej pogodzie a na Wybrzezu jak kicha była tak jest :P. cały dzien było pochmurno i większość dnia padało! szlag człowieka trafia:p do tego zimno jak w październiku conajmniej. przyznam, że troche spanikowałam tym, że moge wcześniej urodzić i sobie wszystko poprałam:) wczoraj jedną partie a dzis drugą. więc jako tako mam cos przygotowane:) bo już mnie troche zestresowałyście tym ,że nawet te niektóre z was, które maja trmin po mnie juz sa gotowe po pachy:) a ja daleko w polu. więc was troszke dogoniłam :) elfia_mamo, gumecka - jestem bardzo zaskoczona tym, co u was każą zabierac do szpitala!!! to może lepiej w domu urodzic :D jak prawie całą chałupę każą ze soba zabierać!:D termometr, mydło dla dziecka, pieluchy tetrowe.....toż to paranoja jakaś! jak juz szpital termometru nie ma , to nie jest dobrze! asiek 78 - myslę, że można:D najważniejsze, że samo krocze (:P) jest wygolone bo jeśli już to tam robia nacięcie. Ale jak sie raz ogolisz cała, to też będzie fajnie :D powiem wam, że generalnie niektóre szpitale w ogóle odchodza od obowiązku golenia i moja koleżanka z tego skorzystała. żałowała potem bardzo, bo jej sie włosy w szwy wplątywały i bolało ponoć jak jasna cho.... więc chyba jednak lepiej sie ogolic :D A co do imienia Asiek - to pochwalam bardzo :D - mój Maks to fajny chłopak :) więc maksy sa fajne chłopaki - gwarantowane !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfia mamo właśnie o to chodzi, że ja się nie śpieszę - musimy przygotować mieszkanko, ale wiadomo niewiele zależy od nas. Po prostu zaczynam dmuchać na zimne. Szczególnie po dwóch porodach mojej bratowej (pierwszy 3,5 tygodnia przed terminem, drugi 2 tygodnie) prawie zaraz po odstawieniu fenoterolu. Mam nadzieję, że to co piszesz to się sprawdzi i nic wielkiego po odstawieniu leku się nie stanie;):) A zgodnie z naukami ze szkoły rodzenia \"torbę należy spakować na 3 tygodnie przed terminem porodu\";) więc u mnie już czas... bumpy już parę razy miałam całą:P:) ale jakoś wolę mieć kępkę hi hi:D zobaczę być może wykosimy wszystko:D:D:D Co do golenia to w szpitalu, którym będę rodzić nie muszę zgodzić się na golenie oraz lewatywę - są dobrowolne (może dlatego, że ma ten status \"Szpital przyjazny dziecku\"). Obie jednak rzeczy polecane są przez położne. Faktycznie rana lepiej się goi bez kudełków i łatwiej o czystość:) natomiast lewatywa wiadomo oczyszcza jelita, a większość kobiet czuje się skrępowana jeśli jej nie zrobią, bo wiadomo przy takim parciu nie ma mowy żeby coś się nie wymknęło. Po co dodatkowe stresy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojreczko - jestem oburzona, jak to za poród rodzinny 500 zł? To skandal! Wszędzie jest on za darmo (jak się okazuje-prawie wszędzie). Nie ma żartów, trzeba się powoli pakować :) Fakt, Aśku.. Ty jesteś pierwsza na liście. 9 czerwca +- 2 tygodnie.... ale ten czas leci! Opowiedz, jak to było z tym próbnym porodem - strasznie jestem ciekawa. Może tot aka technika mająca na celu obeznanie z nieznanym, a więc zmniejszeniem poziomu stresu? Wczoraj mi położna powiedziałą jeszcze, że mój poród, jak na pierwsiastkę, był szybki (7godzin). A mnie wydawało się, że to wieczność, :D! Nie będzie tak źle! Pozdrawiam z samego rańca, smacznego śniadanka życzę i.. uciekam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teska 78
Cześć dziewczyny w ten niemiły dziś dzień. U mnie ciągle pada więc humorek mam do d..., pozatym w kuchni mam zerwaną całą posadzkę więc jesteśmy teraz przez najbliższe 3 tyg. "na garnuszku" u teściowej. Napiszcze coś więcej jak wygląda ten poród próbny bo jestem ciekawa, a z tą ciążą nie chodzę do szkoły rodzenia. Imionka macie powybierane super a ja mam problem z imieniem dla synka. Starsza córka ma na imię Inga teraz miała być Olga, ale będzie chłopiec i znów dylemat. Co do fenoterolu to obie moje koleżanki w bardzo szybkim czasie urodziły po jego odstawieniu- to była kwestia paru dni. DZIEWCZYNY OGROMNA PROŚBA- Któraś z was miała iść na wesele, lub jakąś większą imprezę, ja idę na wesele 18.06 I NIE WIEM CO MAM ZAŁOŻYĆ :( Szukałam jakiś strojów w internecie ale bardzo trudno na coś trafić, może znacie jakieś strony lub pomysły w czym nie będzie się tragicznie wyglądać w 8 miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamelia
cześć dziewczyny! no napiszę coś bo Wy już prawie kolejny rozdział naszej "księgi" ...saga mamusiek...napisać zdązyłyście a więc...miałam wczoraj wizytę u gina. pierwszy raz u nowego po przeprowadzce na Sląsk. nie opisywałam Wam tego wcześniej bo to takie skomplikowane, do 7 miesiąca miałam wizyty u babki na Pomorzu ale czas było przenieść się tu gdzie będziemy mieszkać po urodzeniu, a rodzenie to konkretnie w Katowicach. M. zna ordynatora oddziału w jednym ze szpitali no i byliśmy wczoraj żeby się z nim zapoznać i wyjaśnić to opóźnienie związane z emigracją :) i on zajmie się porodem i całą resztą:) facet nawet konkretny i dużo się dowiedziałam więc jestem dobrej myśli...tylko te leukocyty!! otóż wynik jeszcze za tydz. do powtórzenia bo to świadczy o jakimś stanie zapalnym, wziął wymaz bakteriologiczny do zbadania żeby sprawdzić co tam we mnie siedzi:) globulki grzybobójcze nadal:( przez tydz. , to może być też od tej ostatniej anginy bakteryjnej, więc kolejny wynik pokaże czy nadal rosna czy spadają. jeżeli po anginie to powinny spadać. aaaa i jeszcze kazał upewnić sie z zębami...ale nic mi nie dolega, ropnych żadnych nie mam, na oko nic nie widać żeby cos było do leczenia może jakieś niewidoczne malutkie dziurki więc chyba aż tak leukocyty nie podskoczą nawet od zęba do leczenia...jakiegoś niewidzialnego dla mnie ubytku.. ale sprawdzę , trochę myślę sobie że nawet jak bym miała coś do leczenia to cierpieć tak troszkę z takim brzuchem na fotelu..raczej nie ciekawe:( ale trzeba to sprawdzić. byłyście w ciąży u dentysty? ja przed byłam tylko coś tam mogło się zacząć ale ja nic nie czuję, jest dobrze inne wieści: 100% dz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamelia
coś się nacisnęło i poszło....... a więc 100% dziewczynka :) :) :) waży 1850, w 31 tyg. :)ale główka coś za nisko się ułożyła, jeszcze niedawno pisałam wam że jest poprzecznie dzidziuś ułożony a teraz juz główka w dół, ale za nisko:( maleńka Zosieńka już szykuje się nas zobaczyć, i martwimy się tym, jak ją tam zatrzymać. :) ale brzuch miękki, żadnych skurczów, szyjka zamknięta, miękka. powiedział że trochę wiotka ale to lepiej niż miała by być o to że skrócona. aaaaa i wiadomość najważniejsza to to że poród będzie łatwy, szybki, prosty...:) taką mam budowę i ułożenie. cholera, nie wiem czy mu wierzyć ale powiedział że gdyby było innaczej to nic by się i zaproponował poród bezbolesny, w znieczuleniu, i to za darmo bo mozna tak zrobić ze względu na astmę i Fundusz to zrefunduje:) i mamy się zastanowić. jak wam się wydaje, są jakieś niebezpieczeństwa dla malucha w związku z takim zewnątrzoponowym znieczujeniu????? czy nie mam się co zastanawiać skoro pisałyście że w w-wie to 500-800. matko święta!!! powariowali? no i chyba czas na jakieś zakupy, bo skoro ta główka tak nisko:( więc mogę urodzić wcześniej:( ale dopiero 31 tydz. dziecko poczekaj jeszcze jakieś 4 tyg.!!!!ratunku!!a ja jeszcze nic nie mam. ale nic nie mówił o lekach, bo brzuch miękki, szyjka zamknięta, więc zgłupiałam z tą główką, co to dziecko wyprawia? dużo dużo się od wczoraj dowiedziałam i chyba sie położę.....aż mi się wierzyć nie chce pozdrawiam i napiszcie coś o tym znieczuleniu, i może o tej główce...jak wasze małe główki ułożone? czekam pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamelia
a i jeszcze tabelka bo pól kg. mi przybyło!!! nawet nieźle i oby nie więcej. a i z tymi wodami jeszcze : bo wydawało mi się że za dużo pije, ale jest dobrze wody w normie, nie za dużo nie za mało i obrzęków też nie ma i cukier w normie...prawie wzorcowo, oprócz: tych leukocytów i główki troszkę za nisko, reszta gra TABELA madziam27...27.04.....Wiktoria.2020g,49cm.......Weronika2300g,53cm czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca......10,5kg...na 95% Maks 2.gumecka... Zabrze......... 26 czerwca......13kg.....80% Karolinka 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca....11,5kg ...Wiktor 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ......... ? 5.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 6.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 10kg..........Adam 7.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... 8. renia1…………….Tychy…………..25 czerwca…………11kg………….Oliwia na 90% LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........14 kg .........Igor 2.Edit1 ..........???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.kas28.........W-wa......4-8 lipca........6,5kg....dziewczynka? 5. Anulka_krak........Kraków.......8 lipca...8 kg.....ogonek 6.bumpy.........Rumia-Janowo.... 8 lipca ...... 8kg ...dziewczynka 7.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......8,5kg..... ??? 8.Lila 26 ........Kalisz........ 9 lipca.......15 kg......dziewczynka??? 9.Kamelia....sosnowiec...15 lipiec........155,kg......dziewczynka Zosieńka 10.Gosia25.......Szczecin........17 lipca.......10kg..........Wiktoria 11.Maja-24l........B-stok.........17-29 lipca........4,5 kg....... synuś 12.Magdzik............. ? ............ 18 lipca........... ? .... 13 Kędziorek ....Warszawa....19 lipca.......13.....niespodzianka ? 14.Domi25....Warszawa..... 19 lipca........11kg....Wiktoria i Zuzanna 15.ewka31........?..................19lipca.........4kg..........? 16.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca.........10 kg.........Tymuś 17.ana32...........Łódź............21 lipca......20kg(!).....chłopczyk 18. optymka.........................22 lipca........7kg.......Piotrus (??) 19. Mała Czarna 20.dora77..........Lublin..........25lipca.............3kg........??? 21.anna 27 ........... ? ........... 26 lipca............. ? ..........? ... 22.Teska78......Ostrów..........27 lipca...........9,3 kg......synek 23.Wikaaa ....Wrocław...........27 lipca............ 4kg........ Wiktor 24.monika27........Skierniewice......?????.............??.......??????? 25.Zetka...................???.............????...........???...........??? 26. Carry2........Częstochowa.......17 lipca.......4,5..........? a ładniej Zosia czy Emilka??????? prawie zapadło Zosia ale ta Emilka też mi po głowie wędruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamelia
ależ sobie kilogramów dopisałam miało być 15,5!!!! :) :) :) poprawcie dziewczyny błagam jak będziecie kopiować bo horror na to patrzeć:):):) a ja już 4 raz piszę:) pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki...witam w mało różowym nastroju :) Teska ja miałam iść...na to wesele, ale coś mi się zdaje,że ja rzeczywiście na porodówce prędzej się zamelduję niż na weselisku... Moja przyjaciółka była też jakoś z końcem ciąży, ale ona szyła sobie na miarę fajny kostiumik i taki ,żeby po małych przeróbkach funkcjonował i potem. Z tego co wiem to miała rozkloszowaną górę...taki żakiecik i spódnicę , którą potem zwęziła i skróciła i lux...długo potem po ciąży jeszcze świetnie się prezentowała w tym już jako nie-ciężarówka... Kameli mój \"ogonek\" na razie ośli się i leży w poprzek...buuuu...no chyba,że do 24.05 mu się odmieni i na usg zobaczymy główkę w dole. Jeszcze lepiej mnie wystraszyłaś tą skrócona szyjką i skurczami , bo ja mam i jedno i drugie... Co do zębów w ciąży..grrrrr...moje cały czas dają mi popalić.Mówią,że spokojnie można leczyć w trakcie ciąży, tylko u mnie jest kłopot , bo to się wiąże z zatokami i w ogóle nie wiadomo który tak daje popalić, a prześwietlenia nie wolno...to muszę jakoś przeżyć i czekać do rozwiązania... Pozdrawiam...u nas piękna pogoda, próbuję troszkę wychodzić z Tusią na spacerki ...ale zawsze kończy się tak samo...twardy brzuch, ból i w miarę szybko do domku...zaliczając kolejne ławeczki po drodze...Ufff.... Boję się jak diabli. Idziemy z mężem i Tusiakiem po wózio w sobotę, bo nigdy nic nie wiadomo ;) Buziaki dla wszystkich ...idę pogotować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajanina
Hej !!! Sliwkarobaczywka dziękuje za wszystki pozdrowienia !!! Ona również pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy. Sliwka jeszcze jest w szpitalu i już ją bolą plecy od tego leżenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszytskim ja tez po wizycie u gina (co to sie porobilo wszytskie tylko wizyta za wizyta;-0 maly Qbuś jest ok uklada sie juz glowka do wyjscia ale szyjka trzyma caly jest zdrowy wazy ok 2422g nastepna wizyta za 3 tyg kupilam wozek Emmaljunga classic - fakt jest drogi, ale ma wszystko czego byscie mogly chciec od wozka (szczegolnie w moich okolicach gdzie chodnika bardzo czesto nie ma) - zachecam w swiecie dziecka w Jupiterze jest promocja - daja wszytsko co jest do dokupienia jako ektra w pakiecie. teska 78 to tyle co udalo mi sie na w kwesti kreacji na wesele poszukać: www.happymum.pl suknie creazy wygladqa fajnie www.mayacormier.com tu jest drogo ale bardzo elegancko zalezy czego szukasz (sprzedaz na stronie www.brzuszek.pl no i rozne oferty na jedenej stronie : www.mamadama.pl pozdrawiam ps jak sie mozna dopisac do slynnej tabelki - nie ma zielonego pojecia - dajcie ktoras znac dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumpy
pojechałam dziś kontrolnie do szpitala:p bo biore regularnie leki od tygodnia a jakoś mi lepiej nie jest.:( na szczęście mam znajomą oddziałowa z położnictwa i zaprowadziła mnie do doktora, który mnie zbadał. No i potwierdził, że szyjka skrócona, ujście zewnętrzne co prawda zamkniete, ale za to wewnętrzne się otwiera. :( na razie na 1 palec ale zawsze. zrobili mi ktg, ale skurczów nie wykazało (po fenoterolu byłam, więc pewnie dlatego) i pozwolił mi iśc do domu:). kazał zwiekszyc dawki leków i wypoczywać. i takie to historie. jak zobaczyłam na położnictwie te maleństwa dopiero co urodzone, to aż za serce chwyta:) sliczności :D Teska 78 - a nie ma u was żadnych sklepów z odzieżą ciążową??? Boże! ja mam tak piekne rzeczy, że aż czasem żal sprzedawać. pewnie, że bym cie poratowała, ale jak?:) na oczy cie nie widziała, nie znam twojego gustu, wymiarów.... i wiele z tych rzeczy można po ciąży wynosić - bez problema:) Anulka_krak - miałam poważna rozmowę z ginem na temat zębów i powiedział, że jak jest stan zapalny albo nie daj Bóg ropny, to lepiej zrobić rtg i wyleczyc ząb. bo stan zapalny jest groźniejszy od rtg dlal maleństwa. tylko powiedział, że trzeba sie szczelnie opatulic tym ichnym fartuchem ołowianym i bedzie oki. więc może się nie męcz z tymi zębami, co? :p bo to straszne jak zębiska bolą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bumpy kochana co z nami jest???? U mnie podobnie, zresztą pisałam już wcześniej i też się boję jak diabli, bo przecież tyle czasu powinny te nasze Robaczki posiedzieć... Co do ząbków....wiesz zobaczymy, ale sadyści mówią,że u mnie po prostu bardzo wolno goi się dziura po usuniętym zębie i w dodatku jeszcze potem miałam suchy zębodół...więc dodając do tego ciążowe szaleństwo hormonalne i rozpulchnione dziąsła daje taki efekt jaki mamy...no i jeszcze chore zatoki, które ratuję bioparoxem...Bufff nazbierało się tego...grrrrr A na wesele pewnie nie pójdę jak tak dalej pójdzie, tym bardziej ,że teraz raczej inne wydatki nas czekają i to niemałe. Tak czytałam o porodach rodzinnych , co pisałyście. Tu w Kraku są to porody płatne - ok. 200, 250 zł. Ale w tym szpitalu , do którego ja się wybieram...jest za darmo... A teraz idę troszkę poodpoczywać, bo nie wiem, dziwnie się czuję, miałam dość konkretne skurcze i teraz mam uczucie jakby mi się Mały wkręcał w kanał rodny...Okropne uczucie...i cały czas mnie goni na sedesik.... Buziaczki dla was. Tusia też was pozdrawia cieplutko...hihih i już się cieszy jak będzie dzidziusia na barana nosić, bo przecież nie będzie ciężki. Na razie delikatnie próbuję wyprowadzać ją z błędu...bez efektów.. No papatki:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jestem po pierwszym próbnym porodzie. Wyglądał on tak, że położna tłumaczyła mi jak się oddycha (w jakim tempie) w czasie skurczy, pomiędzy nimi, a także jak przeć. Potem ja usiadłam w dogodnej dla mnie pozycji (można leżeć) i trenowałyśmy to wszystko na \"sucho\". Mówiła mi np. słaby skurcz, więc ja musiałam oddychać w odpowiedni dla niego sposób, a na \"hasło\" koniec skurczu oddech powolny i głęboki, żeby się zrelaksować na ile to możliwe i odpocząć między skurczami oraz co najważniejsze dotleniać dziecko. I tak do coraz "mocniejszych" skurczy. Trenowałam też parcie i szczerze mówiąc jest dość męczące, a co będzie dopiero na realu;) ale przynajmniej wiem jak kiedy się zachowywać, a także położna pocieszyła mnie, że czas parcia - II okres porodu jest dużo krótszy od okresu I - rozwarcia. Mąż ma mnie pilnować aby nie zapominać o oddechu i potrzymywać w czasie parcia:D. I co bardzo ważne NALEŻY SŁUCHAĆ I WYPEŁNIAĆ POLECENIA POŁOŻNEJ PROWADZĄCEJ. Od tego dużo zależy. No to wam opisałam poród na sucho i przekazałam inforamcję jakie się dowiedziałam. Teraz mi pozostaje przeżyć to na żywo i będzie OK;) Ja jak na razie to samego porodu się nie boję, ale nie wiem co będzie jak się zacznie. Położna wtedy stwierdziła, że jak mam pozytywne nastawienie i będę stosować to co się nauczę to sobie poradzę bez problemu. Trzymam ją za słowo:P Za tydzień kolejna próba, oby dotrwać...:). bumpy i Anulka trzymajcie się dzielnie. Trzymamy kciuki🌻 Idę troszkę odpocząć bo jakoś jestem trochę zmęczona po tym \"porodzie\";) zajrzę tutaj później:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelia ------ ja wprawdzie nie rodziłam jeszcze, tym bardziej z ZZO, ale napiszę co się dowiedziałam z czasopism oraz ze szpitala, w którym będę rodzić (nie wiem jak jest gdzie indziej). Wiadomo ZZO można zarządać bez problemu (albo ze względu na zdrowie, albo po prostu zapłacić), jednak sama obsługa położnictwa go nie popiera, stosują go w ostateczności. Otóż dlaczego: podobno większość takich porodów kończy się wspomaganiem wyjścia dziecka np. kleszczami, ponieważ kobieta mniej odczuwa skurcze i parcie oraz czasem mięśnie za bardzo wiotczeją. Zdarzają się też przypadki zakończenia takiego porodu CC. W ostatnim czasie w \"moim\" szpitalu wykonano 5 zzo na życzenie i 4 z nich skończyły się kleszczami. Nie traktuj tego jak wyrocznię. Po prostu podzieliłam się tylko tym co usłyszałam i chociaż czasem myślałam o znieczuleniu to boję się go i postanowiłam spróbować bez. Może kiedyś będę tego żałować, ale dziecko najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamelia
no Asiek to trochę mnie nastraszyłaś, ale racja bo przecież czuje się skurcze mniej i te mięśnie są też znieczulone, więc już teraz mam niezłego stracha, faktycznie może niech to będzie ostateczność, bo skoro może się to skończyć utrudnionym porodem to może lepiej się pomęczyć a jak już nie dam rady...to niech lekarz zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
Hej wszystkim! Asiek - widzę, że już teoretycznie jesteś przygotowana do akcji porodowej. Ja też słyszałam ,że najważniejsze to słuchać położnej, zobaczymyjak to będzie. Co do zębów, to u stomatologa byłam na początku ciąży i wtedy okazało się, że mam 2 zęby do leczenia. Jednego mi całkowicie wyleczyli, a w ósemce mam tymczasową plombę bo lekarz nie chciał mnie już męczyć a ósemka jest i tak do wyrwania bo urosła mi w poprzek. Jedną usunęłam kilka lat temu, ale to było tak traumatyczne przeżycie, że na drugą nie mogłam się zdecydować no i zaczęła mi się psuć. Ale nic mnie nie boli, jest zaleczona i zajmę się nią po porodzie. Te wizyty na początku ciąży były okropne, bo miałam straszne mdłości i bałam się że zafajdam lekarza, ale jakoś się udało, uf. A co do golenia w intymnych miejscach, to szczerze mówiąc robie to dość rzadko bo później mam problemn w toaletach publicznych. Nie wiem jak u Was, ale jak jestem tam łysa to jak sikam wszystko mi spływa po nogach i muszę się wtedy nieźle nagimnastykować z papierem toaletowym, żeby się pozabezpieczać. Teraz jeszcze pracuję, i do talety szkolnej latam na każdej przerwie więc jeszcze się wstrzymuję z tym goleniem. Ale od 6 czerwca idę na urlop, więc będę mogła się za to wziąć. Wiecie co, w weekend przyszła paczka od mojej cioci z przepięknymi ciuszkami dla dziewczynki. Prześliczne, kolorowe w kwiatuszki, sukieneczki, kompleciki. Cała ogromna torba! I niestety większość tych rzeczy wyląduje głeboko w szafie... Może na drugiego dzidziusia się przyda... Żal było to chować. Ja już zaczęłam odliczanie dni do porodu, nie mogę się doczekać!!! Madala 33- musisz skopiować ostatnią tabelkę do postu, który piszesz i poprostu siebie wpisać. Jak nie dasz rady, to napisz swoje dane a my Cię wkleimy. Dziewczyny trzymajcie się dzielnie. Bumpy, Anulka uważajcie na siebie i oszczędzajcie się jak możecie. Ach, ciągle mi się coś przypomina. Pisałyście o hamstwie w środkach komunikacji miejskiej. Powiem Wam, że mam chyba dość sporo szczęścia w tym względzie i trafiam na super ludzi. Zdażyło mi się już kilka razy, że zostałam wypatrzona przez osoby, które siedziały dość daleko od miejsca gdzie stałam i wołały mnie przez pół autobusu. To było niesamowite. Kurcze, nie umiem pisać krótko. Ale to przez to, że dość rzadko zaglądam. Teraz mam kupę roboty bo muszę powystawiać oceny, podokańczać i pozamykać wiele spraw, a do tego jeszcze ten koniec stażu i mnustwo dokumentów do przygotowania. Ok, już kończę. Buziaczki! ps. mnie też ominie wesele (25 czerwca) buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co zzo to ja jestem przekonan na 100% i przekonal mnie nie kto inny jak moja poloza- ona obala wszelkie mity ze to znieczulenie opoznia akcje porodowa, a troche sie kobitka zna czasem przyjmuje ok 10 porodow dziennie :-) (na karowej w wawie) wg niej pacjentka jest zrelaksowana i bardziej wspolpracuje ja to kupuje szczegolnie ze tchorz ze mnie gromny podziwiam te z Was ktore ida na calosc bez zzo co do moich danych: imie: magda pseudo:madala33 miasto/wies:Piaseczno (k wawy) kg od pocztaku na plus: 10kg termin : 29/06 plec dziecka: chlopak imie : Kubuś to chyba tyle pozdrawiam ide spac Ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mogę spać..to Cię dopisuję Madala :):):) TABELA madziam27...27.04.....Wiktoria.2020g,49cm.......Weronika2300g,53cm czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca......10,5kg...na 95% Maks 2.gumecka... Zabrze......... 26 czerwca......13kg.....80% Karolinka 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca....11,5kg ...Wiktor 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ......... ? 5.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 6.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 10kg..........Adam 7.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... 8. renia1…………….Tychy…………..25 czerwca…………11kg………….Oliwia na 90% 9.madala33........Piaseczno;)...29 czerwca........10 kg........Kubuś LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........14 kg .........Igor 2.Edit1 ..........???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.kas28.........W-wa......4-8 lipca........6,5kg....dziewczynka? 5. Anulka_krak........Kraków.......8 lipca...8 kg.....ogonek 6.bumpy.........Rumia-Janowo.... 8 lipca ...... 8kg ...dziewczynka 7.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......8,5kg..... ??? 8.Lila 26 ........Kalisz........ 9 lipca.......15 kg......dziewczynka??? 9.Kamelia....sosnowiec...15 lipiec........155,kg......dziewczynka Zosieńka 10.Gosia25.......Szczecin........17 lipca.......10kg..........Wiktoria 11.Maja-24l........B-stok.........17-29 lipca........4,5 kg....... synuś 12.Magdzik............. ? ............ 18 lipca........... ? .... 13 Kędziorek ....Warszawa....19 lipca.......13.....niespodzianka ? 14.Domi25....Warszawa..... 19 lipca........11kg....Wiktoria i Zuzanna 15.ewka31........?..................19lipca.........4kg..........? 16.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca.........10 kg.........Tymuś 17.ana32...........Łódź............21 lipca......20kg(!).....chłopczyk 18. optymka.........................22 lipca........7kg.......Piotrus (??) 19. Mała Czarna 20.dora77..........Lublin..........25lipca.............3kg........??? 21.anna 27 ........... ? ........... 26 lipca............. ? ..........? ... 22.Teska78......Ostrów..........27 lipca...........9,3 kg......synek 23.Wikaaa ....Wrocław...........27 lipca............ 4kg........ Wiktor 24.monika27........Skierniewice......?????.............??.......??????? 25.Zetka...................???.............????...........???...........??? 26. Carry2........Częstochowa.......17 lipca.......4,5..........? A tak przyszłościowo , kochana...to kiedy odpowiadzasz...skopiuj ostatnią tabelkę i możesz robić zmiany ...;). Ja też nie miałam pojęcia jak się to robi, podobnie z wklejaniem zdjęć...ale spoko...hihih ;) A mnie dalej skurcza, ogonek się wkręca boleśnie, ale nic to jakoi\\ś do przodu, byle kolejny dzień przetrzymać. A jutro komplecik badań ;) Buziaki i dobrej nocki :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia...buachacha...ale Ci dowalił ktoś kilogramów...no przodujesz...Zaraz to zmienię..Jeszczce raz...no uśmiałam się do łez...hihihi: TABELA madziam27...27.04.....Wiktoria.2020g,49cm.......Weronika2300g,53cm czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca......10,5kg...na 95% Maks 2.gumecka... Zabrze......... 26 czerwca......13kg.....80% Karolinka 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca....11,5kg ...Wiktor 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ......... ? 5.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 6.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 10kg..........Adam 7.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... 8. renia1…………….Tychy…………..25 czerwca…………11kg………….Oliwia na 90% 9.madala33........Piaseczno...29 czerwca........10 kg........Kubuś LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........14 kg .........Igor 2.Edit1 ..........???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.kas28.........W-wa......4-8 lipca........6,5kg....dziewczynka? 5. Anulka_krak........Kraków.......8 lipca...8 kg.....ogonek 6.bumpy.........Rumia-Janowo.... 8 lipca ...... 8kg ...dziewczynka 7.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......8,5kg..... ??? 8.Lila 26 ........Kalisz........ 9 lipca.......15 kg......dziewczynka??? 9.Kamelia....sosnowiec...15 lipiec........15,5kg......dziewczynka Zosieńka 10.Gosia25.......Szczecin........17 lipca.......10kg..........Wiktoria 11.Maja-24l........B-stok.........17-29 lipca........4,5 kg....... synuś 12.Magdzik............. ? ............ 18 lipca........... ? .... 13 Kędziorek ....Warszawa....19 lipca.......13.....niespodzianka ? 14.Domi25....Warszawa..... 19 lipca........11kg....Wiktoria i Zuzanna 15.ewka31........?..................19lipca.........4kg..........? 16.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca.........10 kg.........Tymuś 17.ana32...........Łódź............21 lipca......20kg(!).....chłopczyk 18. optymka.........................22 lipca........7kg.......Piotrus (??) 19. Mała Czarna 20.dora77..........Lublin..........25lipca.............3kg........??? 21.anna 27 ........... ? ........... 26 lipca............. ? ..........? ... 22.Teska78......Ostrów..........27 lipca...........9,3 kg......synek 23.Wikaaa ....Wrocław...........27 lipca............ 4kg........ Wiktor 24.monika27........Skierniewice......?????.............??.......??????? 25.Zetka...................???.............????...........???...........??? 26. Carry2........Częstochowa.......17 lipca.......4,5..........? No teraz już lepiej...i buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mi się przypomniało. Któraś z Was pisała, że termin się zbliża +- 2 tygodnie. Otóż (nie wiem czy wszystkie brzuchatki to wiedzą) zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną za poród w terminie i donoszonego maluszka uznaje się urodzenie już od 37 tygodnia!!!;) U nas tak liczy to lekarz i położna ze szkoły rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 tydzień.. tak, też mnie uświadomiono, że to juz donoszone dziecko :) Tylko wg ostatniej miesiączki (któe miewam nieregularne) terminem zero jest 26 czerwca, a wg usg 16 czerwca. I od kiedy tu zacząć odliczać ten 37 tydzień? Lepiej przygotować sie wcześniej, dlatego właśnie pierze mi się torba, w którą zapakuję rzeczy do szpitala. Zęby Byłam u dentystki. Moim zdaniem to ona ma jakąś manię prześładowczą, o stwierdziła, że mam prawie co drugi ząb z próchnicą. A ja zauważyłam jedną nędzną dziurkę z tyłu. Ubytki znalazła nawet w zębach, które 3 miesiące wcześniej osobiście wyleczyła, więc ją olałam i kwestię zębów także. Nic nie boli, więc dopiero po proodzie się tym zajmę. Pogoda jest taka, że 24h/dobę chce się spać. Ale jeśłi już wychodzę w domku na krótko, to nie mogę powstrzymać zachwytów nad bzami, które pachną upojnie! A pod moim oknem rosną niezapominajki (środek wielkiego blokowiska, zieleni, to tutaj nie za wiele możńa uświadczyć). Ech, ten maj.... Z fenoterolem, to ciekawa sprawa. Dużo Waszych znajomych rodzi po odstawieniu, hmm.... No ja jak dotąd nie urodziłam, ale może nie zdążyłam się przyzwyczaić do nich. Nie wiem zresztą. Słucham muzyki bobasa. Tej płytki, mam nadzieję, że każdy kto chciał już ma tą płytkę no nie? I podoba Wam się muzyczka? Bo mnie ona roztkliwia maksymalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - znalazłam opis ZZO m.in. tutaj http://morfeusz2001.webpark.pl/znieczulenie.porodu/znieczulenie.porodu_1.html Sama nie przeżyłam takiego doświadczenia, ale słyszy się, że mnóstwo kobiet jest zdecydowane zapłacić od 500-800 zł, żeby nie cierpieć w czasie porodu. O komplikacjach poporodowych na szerszą skalę nie słyszałam, ale zapytam położnej - dzisiaj idę do szkoły rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×