Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Malinka79

Czy są wśród Was Kobietki, które chcą zostać Mamami cz.II

Polecane posty

Gość estella
ojej, to ja pisałam o tych zdechłych jajkach :-( przepraszam że Was tym zdołowałam. Mi poprostu takie informacje "spływają" i potraktowałam to jao ciekawostkę. Nie wiedziałam, że przyczynię się do zwiększenie smuteczków. Przepraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estella
A jakie jedzonko robicie na święta? Ja co prawda jadę do rodziców, ale nie na całe święta, więc postanowiłam coś przygotować. Będzie czerwony barszczyk z uszkami, bigosik ze śliwkami, dużo suszonych owoców i orzechy, śledzie w oliwie z oliwek z oliwkami :-) i śledzie korzenne. No i oczywiście PIERNICZKI :-) kurcze, jakaś chora jestem, tylko o jedzeniu myślę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza29
to jedzonko na święta to pychaaaa mmmm :) Estella tekie fajne śledzie robisz mm super ja uwielbiam może podaj jak to robisz:) A ,może macie przepis na takie śledzie w śmietanie z cebulką i ananasem mmm kiedyś jadłam od kogoś i super były ale nie wiem jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota27
To bedzie nasza pierwsza małżeńska Wigilia. Mielismy troszke problem, bo mieszkamy u moich rodziców, a mama męża mieszka tylko z drugim synem, bo tata mojego męża zmarł 3 lata. Na szczescie moja mama stanęła na wysokości zadania i zaprosiła ich również na Wigilie, bedze chyba z 12 osób, ciekawe jak to wszytsko wyjdzie. A co jedzonka świątecznego najbarziej tęsknie za kapustą z grzybami i pierogami mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estella
śledzie to chyba najłatwiejsza rzecz zrobienia :-) kupuję śledzie ala matiasy, przekładam pokrojoną cebulką i pokrojonym w platerki oliwkami i zalewam oliwą z oliwek. Korzennie - kupuję przyprawę do pierników :-) śledzie przekładam cebulką i zalewam olejem z przyprawą :-) Robiłam też w jogurcie - robię zalewę - jogurt i pokrojone warzywa. według woli - ananas+rodzynki lub ogórek kiszony + grzybki marynowane +marchewka lub inny zestaw. Można dodać do jogurtu pokrojoną cebulkę. Zalewam tym śledzie :-) Majonezu wogóle nie używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estella
Mi chyba w pamięci zostaną święta 2001 roku. Wigilia była praktycznie oczekiwaniem na pierszy dzień świąt, kiedy to przyjechał mój mąż ze swoimi rodzicami i oficjalnie poprosił mnie o rękę :-) Przy stole siedziało wtedy około 12 osob :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza widziałam co dziewczyny pisały, ale każda z nas jest inna i napewno jeszcze mamy sprawne jajeczka :) uśmiechnij sie i odpuść troche a bedzie Ci łatwiej.... co do pierniczków to jedna partia, którą zrobiłam została zjedzona juz w niedziele, a druga jest schowana :) coby na święta zostało troche hihihi co do jedzonka to ja chyba śledziki zrobię.... i coś na ciepło na pierwszy i drugi dzień świąt ale jeszcze nie mam koncepcji, co prawda na kafeterii jest mnóstwo przepisów i zawsze mozna coś ciekawego wybrać :) chyba coś zgłodniałam hihihihi Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza29
o rany ślinka mi cieknie nie wytrzymam chyba do swiąt, a wiesz Estella zrobie takie w jogurcie mmmmmm pychotka, dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza29
wiecie co zazwyczaj pieke na święta jakieś dobre ciasto a pierniczków nie robie, ale chyba sie skusze żeby zrobić te pierniczki wg przepisu Doroty:) i te śledzie na pewno z jogurtem zrobie:) A te pierniczki jak przełoże marmoladą to też mają leżeć jak te suche? jestem laikiem w dziezinie pierniczków :)i jeszcze mam pytanie czy jak je zrobie np. w niedziele to na święta bedą dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota27
Mysza ja nawaliłam z przepisem, a przepis podała Olala, ale jest bardzo podobny do mojego, wiec polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota27
moje pieniczki w suchym miejscu moga leżeć nawet do lutego, może z tymi jest podobnie, w razie czego jutro na 100% podam swój przepis, a Ty sobie wybierzesz który chcesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza29
Dzięki Dorotko:) ale sie napaliłam na pierniczki hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota27
Wróciłam do przepisu Olala, jest jednak inyy i tam jest napisane, ze pierniczki nie twardnieja i mozna je nadziać, a moje pierniczki robia sie twarde i pewnie dlatego tak długo moga leżeć i powolutku miękna. Narazie trzymam je w duzym pudle i sa jak ciasteczka korzenne w kształcie serduszek, gwiazdek i choinek. Może te z przepisu Olala sa lepsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estella
Mysza, to jesteśmy dwie :-) pierniczkowe maniaki ;-) a mi się zachciało czerwonego barszczyku z uszkami :-) ha, dziś kupię barszczyk i uszka :-) ale obiadek wymyśliłam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mi sie chce śledzików z cebulką :) bo pierniczki zrobiłam i juz troche sobie pochrupalam :) a za barszczem nie przepadam i za karpikiem również nie za bardzo :) Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza29
Estella :) je też za barszczem z uszkami przepadam i dałabym sie za to nawet pokroić mmmmm uwielbiam Zawsze w wigilie jedziemy do moich i męża rodziców więc jemy 2 kolacje ufff a ja przede wszystkim zjadam w tych dwóch miejscach barszcz z uszkami tyle ile wlezie i śledzie bo mój teść robi zarąbiste śledzie mmmmmmm już sie nie moge dooczekać Jedno jest pocieszjące że nawet jak ze staranek nic nie wyjdzie to znajde pocieszenie w świątecznym jedzonku i prezentach mmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estella
a może jednak cos wyjdzie z naszych grudniowych staranek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza29
boje sie nawet mieć nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estella
ej, Mysza, daj spokój i tak nie mamy na to wpływu, jak będzie teraz to super, jak nie - to następnym razem będzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! Cały czas was czytam i trzymam kciuki ale nie piszę bo tu się jakoś ciężarne nie odzywają!:-( Ale dzisiaj postanowiłam podzielić się z wami moją wczorajszą historią!-od początku ciąży żle się czuję boli mnie grzuch itd, i ciągle miałam przeczucie że to nie jedna fasolka tylko dwie nie wiem czemu!:-) Wczoraj poszliśmy z mężem na USG z kasetk.ą do nagrania badania na pamiątke, strasznie się bałam i co 2 dzidzusie!!!!!!!!!!!!!!Serio mam bliźniaki,jestem w takim szoku od wcvzoraj że nie mogłam spać całą noc!Mąż się cieszy a ja się cieszę i boję na zmianę:-)Są zdrowe, serca im biją jak szalone tylko się cieszyć!A ja uczuję się jakbym dopiero wczoraj dowiedziała się że jestem w ciąży! Jak sie staraliśmy to nie brałam tego szczerze mówiąc pod uwagę:-)Musze to przetrawić przez kilka dni i będzie dobrze:-)Dam radę a pieniądze będą musiały się jakoś znaleźć! Serdecznie was pozdrawiam i trzymam za was wszystkie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza29
wiem wiem miałam nie marudzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA I NICK..........MIASTO......TERMIN.....KGNABYTE.....PLEC...OBBRZUSIA 33 tydzień..Warszawa....1 Luty...........14............Zuzia......95 cm Monika24..........8.11......URODZIŁA .....ZUZIĘ.......................... trudi..........Dębica....24 marzec...........9..............?..........98 cm 1102............Opole.....11 marzec........6............Michał.......93cm dzidzius.....Warszawa .15 styczeń.......12.........Weronisia....90 cm Mała31 .......Słupsk .....19 kwiecień......6..............?.............?... Metka26.......Essen......12 marzec.......9........Alexander.....? cm Lusia.....Starachowice..20 styczen......13,5........Emilia.......100 cm Mateczka ....Poznań ....20 styczeń .... 12 ... ......Karol..........?... Katarinka29.Szczecin...15 marzec.......6,3..........Kubuś.........?.... Claptola.......Legnica....9 kwiecien......3,5..............?.........78 cm Milucha........Kraków....22 marzec.......4,5.........córcia........88cm Małgos27....Wrocław ... 7 kwiecień.......5...............?.........89 cm Rubina........Nowa Ruda.....7maj..........2................?...........?.. Agresor..........?...............?..............?...............?...........?...... Impersona...Wrocław...16 styczeń.......12..........Kubuś.......100cm joganna..... Lublin....... 15 luty.......... 10....... Gabrysia.... 102!cm Marcelinka...Kraków.....11 grudnia......14.............?...........99cm Tiamka........Brzeg........10 Lipca.........?..............?...........?...... MałaCzarna...Zabrze......24 lipca..........?...............?..........?...... Domi24......Warszawa....19 Lipca.........?.........bliźniaki........?...... Anielka25....Rybnik........18 Lipca........?................?..........?..... Adrianka-85..Zamość.......26 luty........11............Julia.......108cm Bugsy24......Szczecin......17 Lipca.......?..............?............? Tabela II NICK............... 1DC.... DŁUGOŚĆ CYKLU.... TEST CIĄŻOWY.... WYNIK Estella ............25.11....... 26.......................WIGILIA... ........ tu Kasia..........25.11........26- 28..................20-21.12............ Malinka79....... 01.12........26-30.............NIE TESTUJĘ ......... słoneczko77....02.11........25........................nie testuję........ Jagodka.........14-11........28........................nie testuję......... Aga*..............29.11........28-32...... zaraz po B.Narodzeniu .... Mysza29........26.11........27-28....................WIGILIA............ Dioda............29.11........30-31...................zobaczymy!!!!........ Olala.............23.11........27-31............czekam do stycznia...... Agusia*........26.11........28-32.........................??................. Sylwia19.........04.12.........28.....................sie okaze .......... meg33 ...........07.11.........28-30................ sama nie wiem ..... asienka..........02.12..........28-29............oby był pozytywny.... Dorota27........23.11..........26-27..............bede czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA I NICK..........MIASTO......TERMIN.....KGNABYTE.....PLEC...OBBRZUSIA 33 tydzień..Warszawa....1 Luty...........14............Zuzia......95 cm Monika24..........8.11......URODZIŁA .....ZUZIĘ.......................... trudi..........Dębica....24 marzec...........9..............?..........98 cm 1102............Opole.....11 marzec........6............Michał.......93cm dzidzius.....Warszawa .15 styczeń.......12.........Weronisia....90 cm Mała31 .......Słupsk .....19 kwiecień......6..............?.............?... Metka26.......Essen......12 marzec.......9........Alexander.....? cm Lusia.....Starachowice..20 styczen......13,5........Emilia.......100 cm Mateczka ....Poznań ....20 styczeń .... 12 ... ......Karol..........?... Katarinka29.Szczecin...15 marzec.......6,3..........Kubuś.........?.... Claptola.......Legnica....9 kwiecien......3,5..............?.........78 cm Milucha........Kraków....22 marzec.......4,5.........córcia........88cm Małgos27....Wrocław ... 7 kwiecień.......5...............?.........89 cm Rubina........Nowa Ruda.....7maj..........2................?...........?.. Agresor..........?...............?..............?...............?...........?...... Impersona...Wrocław...16 styczeń.......12..........Kubuś.......100cm joganna..... Lublin....... 15 luty.......... 10....... Gabrysia.... 102!cm Marcelinka...Kraków.....11 grudnia......14.............?...........99cm Tiamka........Brzeg........10 Lipca.........?..............?...........?...... MałaCzarna...Zabrze......24 lipca..........?...............?..........?...... Domi24......Warszawa....19 Lipca.........?.........bliźniaki........?...... Anielka25....Rybnik........18 Lipca........?................?..........?..... Adrianka-85..Zamość.......26 luty........11............Julia.......108cm Bugsy24......Szczecin......17 Lipca.......?..............?............? Tabela II NICK............... 1DC.... DŁUGOŚĆ CYKLU.... TEST CIĄŻOWY.... WYNIK Estella ............25.11....... 26.......................WIGILIA... ........ tu Kasia..........25.11........26- 28..................20-21.12............ Malinka79....... 01.12........26-30.............NIE TESTUJĘ ......... słoneczko77....02.11........25........................nie testuję........ Jagodka.........14-11........28........................nie testuję......... Aga*..............29.11........28-32...... zaraz po B.Narodzeniu .... Mysza29........26.11........27-28....................WIGILIA............ Dioda............29.11........30-31...................zobaczymy!!!!........ Olala.............23.11........27-31............czekam do stycznia...... Agusia*........26.11........28-32.........................??................. Sylwia19.........04.12.........28.....................sie okaze .......... meg33 ...........07.11.........28-30................ sama nie wiem ..... asienka..........02.12..........28-29............oby był pozytywny.... Dorota27........23.11..........26-27..............bede czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estella
Domi , ojej jak fajnie. Gratuluję bliźniaczków. Ja tez jestem bliźniakiem i nigdy nie narzekałam, bo brat był zawsze moim kumplem, w końcu rówieśnik :-) bawiliśmy się razem, a jak już zaczął się podział na lalki i samochody,, to się wymienialiśmy - ja z nim bawiłam się godzinę samochodami a on ze mną lalkami. Gratuluję jeszcze raz! Ej, brzuchatki, odzywajcie sie częściej, tak miło się czyta wiadomości od Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOMI -- OGROMNE GRATULACJE........BARDZO SIE CIESZĘ!!!! JA ZAWSZE CHCIAŁAM MIEC BLIZNIACZKI!!! BUZIAKI DLA CAŁEJ WASZEJ TRÓJKI :)) :)) :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOMI -- OGROMNE GRATULACJE........BARDZO SIE CIESZĘ!!!! JA ZAWSZE CHCIAŁAM MIEC BLIZNIACZKI!!! BUZIAKI DLA CAŁEJ WASZEJ TRÓJKI :)) :)) :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi no to nieźle....2 najśliczniejsze prezenciki pod choinkę :) musisz się po prostu chyba oswoić z tym że dwa serducha są a nie jedno :) dwa maleństwa do kochania :) Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Estelko dziękuję Ci za pocieszenie kochana jesteś! Wiesz u nas w rodzinie nie ma bliźniaków ja pierwsza!!! To super że masz takie pozytywne doświedczenia mam nadzieję że moje też się będą kochać!!!:-) Ale wierz mi że na obecną chwilę jestem w wielkim szoku!! Jak się człowiekj stara toi myśli czy sobie da radę finansowo i w ogóle z jednym dzieckiem a tu dwa!!!!!!!!!!!!!!! Musze si.ę przyzwyczaić do taj sytuacji a potem zrobię wszystko żeby sobie dać radę! To Ty Estella też się możesz spodziewać dwójki co?!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Estelko dziękuję Ci za pocieszenie kochana jesteś! Wiesz u nas w rodzinie nie ma bliźniaków ja pierwsza!!! To super że masz takie pozytywne doświedczenia mam nadzieję że moje też się będą kochać!!!:-) Ale wierz mi że na obecną chwilę jestem w wielkim szoku!! Jak się człowiekj stara toi myśli czy sobie da radę finansowo i w ogóle z jednym dzieckiem a tu dwa!!!!!!!!!!!!!!! Musze si.ę przyzwyczaić do taj sytuacji a potem zrobię wszystko żeby sobie dać radę! To Ty Estella też się możesz spodziewać dwójki co?!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota27
Domi, tyle szczęścia naraz, moje gratulacje:) Jak fajnie słyszeć dobre wieści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×