Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

mozesz sprobowac pozniej zrobic lepsza jakosc jak chcesz ale ja skopiowalam sobie do komputera i obrocilam je i widze dobrze!! nawet mamy pozycje dzieci bardzo podobna!!! hehe a pitoszek widocznie uniesiony!!! to uniesienie nie jest duze bo tylko o 30stopni ...wiec naprawde to nie duzo!! ale widac ze jest jakby inaczej!!! dziekuje ci!!! bardzo bardzo!! ale co powiemy teraz o mamusi 30 dlaczego u jej corci wyrosl pitaszek???? hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co przeczytałam w onet dziecko a mianowicie: Powiem wam w skrócie ze na pleć dziecka wpływ ma tez odżywianie ale nie chodzi o słodkie czy kwaśne czy nabiał itp tylko kobiety które nie jadły śniadan i odrzywialy sie mniej kalorycznie częściej rodziły dziewczynki, niz te które jadły śniadania i resztę posiłków bardziej kalorycznych... Hmy ? Dodam ze ja za duzo nie jadalam i sniadania tez dosc czesto omijam a urodzilam synka tylko tak sobie przypominam ze był uszczelony w owu albo 1 dzien wczesniej! Chociaz moja koleżanka przy kości urodziła dziewuszke wiec to chyba nie ma reguły. Mi najbardziej odpowiada ten dzień współżycia czyli żywotność poszczególnych plemników. Kurcze korci mnie żeby posunąć sie o te dwa dni dalej ale serduchowac co dzienni w poprzednim cyklu było co 2dni wiec jeśli np 20,21,22 skończe a owu bedzie szybciej to plemniki z 21 dnia będą juz tam czekały tak?i te męskie supermeny tam nie doleca?Czytałam też gdzieś że w pewnych fazach komórka jajowa przyciąga tylko jeden rodzaj np tylko męskie bo jest dodatnio naładowana a plemniki ujemnie (rzekomo stad ten kalendarz płuci) że nawet 5 dni przed nic nie da bo komurka i tak poczeka na np.męskie plemniki. Ale to tak pare ciekawostek które wyczytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu 30 piekne imie wybralas synkowi. uwielbiam imie Marcel zwlaszcza ze sama takie wybralam 7 lat temu. no a czy wiesz ze w formule 1, ktora moje chlopaki ogladaja jezdzi dwoch Nikow jeden to Nico Rosberg z Niemiec a drugi Nico hulkenberg czy cos tam z twojej Finlandii:))). Ojj ciezkawo wybrac imie dla trzeciego chlopaka no ale Tobie sie udalo!!! Ja tam sobie zaszalalam a co:))) Mamuniu Twoja dzidzia z nuba (czyli wyrostka) to na hmmm 85 % dziewczynka. wyrostek bardzo dziewczynkowy. Jakby co to bedzie Marcelina. Ewik wstaw zdjecie z usg na In gender (forum) na ultrasoun gender predicttions tam jest nawet specjalistka od scanow one Ci powiedza co widac a co nie.Dzidzia sliczna tylko w niezbyt dobrej pozycji do okreslenia kata wyrostka Jak masz czas to mozesz sobie tam wstawic oczywiscie dla zabawy bo na serio to dowiesz sie na usg:) Choc ja po cichu mysle ze bedziesz miala ta swoja dziewczynke w kazdym razie tego ci zycze:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o tetno dzidziola to ja w to nie wierze choc faktycznie tetno Nikusia przy porodzie bylo 145 a mojej bratanicy 160 , ale okreslac plec po tetnie to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mamusi 30 tez zadna to nie jest dobra pozycja bo calkiem od gory...a widac jak na dloni czytalam na in gender jakie zdjecia chce by byly wstawione!!! takie by bylo widac obie nogi i wyrostek...najlepiej gdy jest od boku ale nie mam takiego!! sa tez w jeszcze gorszej pozycji i widac ladnie ze jest prosty ....nie wszystkie ustawienia sa idealne!! po prostu trzeba uzyc wyobrazni ....u fikusowo widac uniesienie a jest ta sama pozycja!!! a u mnie nawet sa mocno nogi rozchylone i widac cos od spodu na czym lezy ten wyrostek ...na pupie czy jak ten kawalek cialka nazwac...a po miedzy nozkami jest puste miejsca.... perfekcyjne zdjecie nie jest ale duzo mozna o nim powiedziec bo ma wszystko co potrzeba ...tylko troszke wyobrazni trzeba dodac....ale jak widac u mamusi 30 to i tak moze cos z tego potem wyrosnac -piekny siusiak...hehe napewno najlepszym okresem do oceny plci jest 13tc ...jast najmniej pomylek bo u chlopcow juz jest mocny ten kont nachylenia a 11tc jeszcze obie pcie moga wygladac tak samo!!!! fikusowo dala zdjecie z 11tc +chyba 4dni ...maluszek mial dopiero 5.08 zdaje sie ...czyli byl jeszcze dosc maly i powiedzmy gdyby go nie urodzila to jeszcze ten wyrostek moglby zrobic sie dziewczynkowy... a gdyby usg miala z tydzien do 2tyg pozniej to ten kont bylby jeszcze lepiej widoczny bo to chlopiec czyli poszedlby bardziej do gory!!! mam racje?? ale u niej jest dosc dobrze widac i na tym etapie ciazy !! no i tez juz wiemy ze to chlopiec z tego maluszka jest..to mamy latwiej!! do 11tc obie plcie wygladaja podobnie .niemal tak damo ...wiec od 11 zaczyna sie to zmieniac...najlepiej okreslic w 13tc ,bo chlopcy maja je uniesione mocniej a dziewczynkom opadaja....bo w poczatkach tez sa leciutko uniesione... moje jest ze skonczonego 12tc bylam na skanie w 13tc i dzidzia odpowiadala rowno na 13t.0d.i ma tam 6.7cm a czemu tak mamusi dzidzia wyglada jak dziewuszka to nie mam pojecia... teraz to i ja sie bardziej nastawie na chlopca przed tym moim usg ...i tyle!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka :-)
Hej dziewczyny :-) Dziś zmierzyłam ranną tempkę i wynosi 36.55 a przypomnę że ta wczorajsza wynosiła 36.45....wygląda na to że idzie do góry...wczorajszy test (ok.godz.22-ej wyszedł taki sam co poprzedni,ale kreska nie taka mocno wyrazna co kontrolna) Elwik i Mamunia 30...to było ostatnie zbliżenie (28-go,czyli 2 dni temu),test owulki będę robiła ok.godz.14-tej i potem jeszcze jeden ok.godz.22-giej.śluz nadal ciągnący chociaż nie taki czysto przeżroczysty... Elwik piję mało,jak radziłaś :-) Myszka,niektóre rzeczy to ja pierwszy raz słyszę...może cos w tym jest...kto wie>.. Kobietki,co sądzicie o mojej temperaturze???Myślicie że jest już po owulce???Pozdrawiam Was wszystkie i ściskam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko kochana ja niemal nigdy nie jadalam normalnych sniadan i uwaga urodzilam dwoch chlopakow znow kiepskie odniesienie ...jak z tym tentnem!!! co do serduchowania to zle myslisz o tym czekaniu zenskich nawet gdy owulacja bedzie wczesniej!!! jesli twoj facet ma mocne meskie plemniczki to one beda dlugo zywotne...i tak naprawde to meskie beda tam pierwsze czekaly ...sa szybsze,ale krocej zyja a zenskie wolniejsze ale dluzej zyja...dlatego musimy serduchowac przed owulka by zaczekac az meskie popadaja a zenskie sie doczolgaja w koncu ...no i wazne jest by nie wspolzyc wcale az do po owulacji nawet z zabezpieczeniem...dlatego ze kazdy stosunek moze pobudzic plemniki meskie jeszcze do zycia i to meski przegoni zenski!! wiec twoje pomysly sa zle myszko!! to nie takie latwe jak nam sie czasemi wydaje.... ja serduchowalam bardzo czesto jak sie staralam o drugiego bobasa ...nawet po 2razy na dzien i syn jest z tego jak ta lala ...zaden zenski tam nie czekal a te meskie po prostu z nastepnych wspolzyc przeganiaja te zenskie ktore tam sa.... to zalezy od nasienia i od ph twojej pochwy... meskie nie libia kwasnego stad pomysl na diete by im utrubnic ...a zenskie sa silniejsze i przetrwaja w kwasnym srodowisku... wiadomo decyzja nalezy do cieboe... bajaderka powiedziala ze owulacje nawet moglas miec 20dc jesli tak byloby faktycznie to lipa calkiem gdy skonczysz na 22dc.... a co do polaryzacji i przyciagania odpowiednich plemnikow akurat tych a nie tych to fakt ...jest to prawda. ale tez z przymrozeniem oka bo mi jeden syn sie nie zgadza!!! chyba ze moze zaplodnienie bylo na pograniczu jednego a drugiego mies lub zeszlo sie z data urodzin moich ....i dlatego ale wtedy nie analizowalam kiedy mam owulacje ...po prostu sie tylko staralam... bo w takich mies gdzie zapodnienie wypada ni e wiadomo kiedy tabela sie moze nie zgadzac -tak czytalam ,ale ile w tym prawdy??? nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie Ninko jeszcze nie jest po owulce ...jest wyzej ale niewiele ,no i nie mierzylas wczesniej czyli w tym cyklu to tak za wiele nam nie powie tempka!!! ale mierz!!! zobaczymy jak bedzie szka no i jeszcze masz sluz plodny,choc niby mowisz ze nie taki przezroczysty ..no ale sliski i ciagnacy jest wiec plodny !! bialy lepki ,czy grudkowaty bedzie nie plodny!! owulka zazwyczej wystepuje pod koniec sluzu plodnego ....wiec obserwuj i notuj wszystko co widzisz latwiej bedzie ustalic kiedy bedzie po sluzie plodnym i owulacje mniej wiecej ustalimy....moze bajaderka nas nawiedzi to pomoze...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) U mnie dziś jest 15dc i dopiero dzisiaj tempka gwałtownie skoczyła na 36.6 sluz za to jest już 2 dzień mętny i gęsty czy faktycznie owulka była ok 12-13dc. Szczerze mówiąc nie wiedziałam ze tak może byc ale faktycznie tak jest. Byłam strasznie zdziwiona jak ostatnio zaszłam w ciąze bo seksik był tylko 8dc a owulacja wg mnie w 13dc, nie mogłam uwierzyć że plemniki tyle u mnie przeżyły a to najwidoczniej owulka była szybciej a nie tak jak wykres pokazywał. Teraz już rozumie. No cóż pozostaje mi czekać do dnia @ czyli do ok. 9 listopada i zobaczymy efekty naszych staranek. Dodam, ze od ostatnich przytulanek cały czas mamy wstrzemięźliwość. Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka :-)
Elwik kochana...chciałam napisać po zrobionym o godz.14-ej testu owulki... Otóż jeszcze wczoraj o godz. 22-giej test pokazywał drugą kreskę ale słabą, a dziś o godz.14-tej DWIE GRUBE KRECHY!!! ;-) Czekałam na to, ale teraz nie wiem czy owulka jest czy w przeciągu 24h nastąpi???? W sumie chodzi mi o to czy plemniki te żeńskie są "tam",bo jeśli chodzi o sex to jest szlaban jak na razie! I najważniejsze czy jest szansa na dziewczynkę??? ostatni sexik był 28 wieczorem...niby zanim pokazały się dwie krechy tego samego koloru :-( A i mam jeszcze jedno pytanie do Ewiki...napisałaś Myszce że: "ważne jest by nie współżyć wcale aż do po owulacji nawet z zabezpieczeniem...dlatego że każdy stosunek może pobudzić plemniki męskie".... Nawet z zabezpieczeniem nie można współżyć????jakoś nie kumam...możesz wytłumaczyć?! Dzięki wielkie Elwik za Twój trud, że mi (w sumie nam) pomagasz, nawet nie wiesz jak to jest pomocne dla mnie i ważne...przecież dzieci (nawet te zaplanowane) są na całe życie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Witaj Ninko w gromadce :) Tak sobie pomyślałam że ostatnio nikt u nas dawno nie zaciążył, a starających się sporo. Która pierwsza? Która teraz? fajne są te wasze focie z us-ów :) Takie małe śliczne kosmitki :) A u mnie 9dc i nowe nadzieje. Tylko nie wiem czy nie odpuścić sobie starań w tym cyklu bo dostałam nowy antybiotyk i steryd a owu całkiem blisko. Będzie ok 14 - 15 dc, a antybiotyk mam do wtorku (11dc). W czwartek wybieram się do gina bo to już mija pół roku, a tu nic. Robiłyście wcześniej badania na przeciwciała typu toxo, różyczka czy cytomegalia? koleżanka jest w 4 mc ciąży i wykryli jej toksoplazmozę. Musi łykać cały czas antybiotyk i martwi się nieziemsko. To paskudztwo niesie tyle zagrożeń dla dziecka. I jeszcze dziwne. Już sama nie wiem czy owu nie będzie znów wcześniej bo zaczynają mnie bolec cycuchy :) Miłej niedzielki kobiety!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis na troszke wpadlam bo mam kolezanke ktora przyjechala od wczoraj do poniedzialku!!! ale szybciutko postaram sie cos naskrobac do was!! Berniu owulacja jest zazwyczaj pod koniec sluzu plodnego i moze byc przed skokiem...jesli sluz ewidentnie sie zkiepscil to byla tak jak piszesz a skoczek do 3dni po owulacji moze wystapic i jet to tez prawidlowo!!! nie zawsze jest ona dzien przed skokiem jak niektore zrodla podaja!! trzymam kciuki za ciebie mocno!!! napisz jeszcze jakie masz dlugie cykle!!kurcze nie potrafie wszystkich was zapamietac jakie macie je dlugie...dlatego tak pytam glupio ciagle i kiedy ostatnie staranka u ciebie byly bo kiedy owu to juz wiem!!! Ninko test pozytywny nie oznacza owulacji oznacza ze nastapi tak jak piszesz 24 -48 najczesciej szybciej nastepuje ....mierzysz tempke??bo bysmy widzieli jak sie zmienia i kiedy skoczysko bedzie!! zenskie powinny tam czekac spokojnie tak jak piszesz....luzik a sexiku zadnego bo tak madry czlowiek napisal w ksiazce o planowaniu plci ...by zachowac wstrzemiezliwosc az do po owulacji nawet z zabezpieczeniem gdyz udowodnione jest ze kazdy stosunek moze pobudzic jeszcze meskie do zaplodnienia a szczegolnie orgazm kobiety!!! a bez zabezpieczenia to mozemy ale juz w calkim bezpiecznym czasie ...nie wczesniej jak w 4wyzszej temp ...tak by na bank bylo po!!! jak sie robii testy i sluz obserwuje to jesli jest sie pewnym ze owu byla szybciej przed skokiem ...to mozna ze 3doby zaczekac...no ja tak czekalam bo to tylko my szacujemy ta owulacje i dmuchalam na zimne...i ja mialam sexik bez w 4dobie po owulacji!! kubolinko juz nie raz bywalo tak ze dziewczyny braly antybiotyk i normalnie zachodzily i nic sie nie dzialo...ale czy to moze miec zly wplyw trzebabyloby lekarza sie zapytac...bo nie wiem ...napewno mialabys spokojniejsza glowe.... a ja nie robilam tych badan o ktorych piszesz buziaki i milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i nie ma za co...ciesze sie ze moge wam troszke pomoc... jakos nie chce zachowywac tego wszystkiego dla siebie....hehe ja duzo musialam sie naszukac by znalezc wszystkie dreczace mnie pytania,to choc wy juz nie musicie zie scierac ....buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka :-)
Hej dziewczynki :-) Witam Cie także Kubolinka,miło że poznaję nowe koleżanki i najważniejsze że nie jestem sama na placu boju,he ;-) Dzięki Elwik za wytłumaczenie mi kwestii wstrzemiezliwosci i pomocy,muszę Ci napisać jak to u mnie wygląda bo trochę się boję że chyba już po owulce... :-( Daty: 28.10 - testy (o godz.14.oo i drugi godz.22.oo)owulki pokazał słaba kreskę, był sexik 29.10 - testy pokazują już bardziej drugą kreskę, tempka 36.45 30.10 - testy pokazują 2 grube krechy,tempka 36.55 31.10 - test dopiero zrobię o godz.14-tej, a tempka 36.53....czyli spadek :-( chyba że termometr coś strajkuje Czy to możliwe że już tempka idzie w dół??? Czy owulka już tak wcześnie skończyła się???? Sorki, ale boję się że coś jest nie tak ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka :-)
Aaaa, zapomniałam dodać że do wczoraj śluz był ciagnący i prawie przezroczysty, natomiast dzisiaj jest b.mokro...jakby sama woda... Pozdrawiam i miłej niedzieli...Elwik udanej zabawy z kumpelą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko często dzień przed skokiem tempki obniza się właśnie a następnie gwałtownie rośnie. Tez tak miewałam. Ewik ja mam cykle krótkie. Przed krio miałam tak średnio co 23 dni ale dwa ostatnie cylke co 25 dni. Zobacze jak bedzie w tym cyklu o ile pojawi się @ ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic ninko nie jest zle u ciebie!!! tak jak pisze bernia ...wczoraj lekki spadek przed wzrosem mogl nastapic ale nie musial -jest roznie. napewno nie jest po owulacji-moze byc w trakcie nawet. pozatym temperatura tak szybko nie opada ...najpierw po skoku utrzymuje sie wlasnie przez 12-14dni nawet blisko 37stopni ,choc nie musi az tyle...zalezy gdzie mierzysz temp-w pochwie zawsze jest wyzsza jak w ustach... Bajaderka polecila ci mierzenie w ustach -ja natomiast uwazam pochwe za najdokladniejsza gdyz w ustach trzeba umiec to robic..... wystarczy ze lekko nie tak wlozysz term i juz zle poaze,albo jakbys spala lekko z otwartymi ustami a tego mozesz nie wiedziec to temp bedzie nie miarodajna.a w pochwie nie mozna zle zmierzyc!!! bo zawsze bedzie to samo miejsce.... I znow jak podajesz mi dane to datami...nie uzywaj dat bo to mi kompletnie nic nie mowi ...nic a nic....nagle data 28 i skad ja mam wiedziec ktory to dzien cyklu?? wtedy musisz podawac mi kiedy byl okres bym sobie policzyla od nowa!!! hehe sluz wodnisty tez wliczemy do sluzu plodnego!!! chyba ninko musisz poczytac jeszcze duzo o slzie i tempce?co? bo nie wiesz jak to wszystko wyglada....gdybys wiedziala to bys sie lekkim spadkiem nie przejela i wiedziala ze skoro jest plodny sluz to skoku nie bylo a tym samym moze nawet i owulacji.... pytac mozesz oczywiscie ...i tak bedziesz nawet jak to przeczytasz wszystko ...nie ma problemu ,ale bedziesz lepiej wiedziala jak to dziala. nie wiem czy pisalam o takich podstawowych rzeczach gdzies chyba nie bo wy wszystkie juz obcykane jestescie...ale albo moge wkleic tu nince cokolwiek by ja oswiecic albo w necie sprobuje znalezc sobie!!! ninko masz cos na te tematy ??? czytalas??? bo te wiadomosci sa podstawa i rozjasnia ci sprawe!!! Berniu ja wlasnie tak pamietalam ze ty masz krotkie cykle ...i mysle ze owulacje miewasz szybciej jak 14dc spokojnie nawet12dc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajaderka 727
Witajcie dziewczyny! Jeśli mogę coś jeszcze od siebie dodać na temat temperatury, u niektórych kobiet tuż przed jajeczkowaniem dochodzi do jednodniowego spadku temperatury, po którym natychmiast nastepuje jej wzrost spowodowany już działaniem progesteronu czyli tej wyższej temperatury. Także Ninka nie przejmuj się tym że coś z Twoją tempką jest nie tak, nie wiem czy wiesz że często jest tak iż u kobiet które zaczynają dopiero prowadzenie temperatury ona się lubi wachać tak samo u kobiet które nie są jeszcze przekonane do tej metody i nie mają do niej zaufania, wtedy tempka charakteryzuje się często skokami i spadkami i dopiero po pewnym czasie gdy nabierzemy zaufania wykresy normalizują się. Jeśli chodzi o pomiar temperatury tak jak wcześniej pisałam, nie ma znaczenia gdzie będziesz ją mierzyć byle na błonach śluzowych, z tym że w ustach mierzyć należy 8 minut w pochwie lub odbytnicy 5 minut. Ja mierzyłam w ustach i moja tempka była niemal książkowa i nie trzeba się na tym znać żeby ją zmierzyć a jedynie dobrze przyłożyć bo fakt że czasem można przysnąć z termometrem w buzi albo co gorsza zagryźć termometr i może to być niebezpieczne :) ja nikomu nie narzuciłam gdzie najlepiej ją mierzyć tylko powiedziałam gdzie ja tempkę mierzyłam, dla mnie było najwygodniej bo zaraz po przebudzeniu sięgałam po termometr i wkładałam pod język i nigdy się nie zawiodłam, tempka zawsze była miarodajna a co testów to traktowałam je z przymrużeniem oka bo raz mnie okropnie oszukały.:) Osobiście polecam mierzenie temperatury jako określanie płodności , mnie ona nigdy nie zawiodła.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka :-)
Dzięki dziewczyny za wytłumaczenie i naświetlenie sprawy...Dziś zamierzam się wziąć za lekturę jeśli chodzi o tempkach... Nigdy nie przywiązywałam wagi (jeśli chodzi o pierwszą ciążę)co do temperatury ,śluzu, testów owulacyjnych...po prostu robiliśmy to co drugi dzień...no i się udało :-) Sorki że jestem trochę ciemna z temperatur i odczytywaniem swojego ciała :-( Muszę Wam powiedzieć że nastąpił skok tempki...z wczorajszej 36.53 na 36.73 dzisiejsza,śluz wodnisty ale i z nitkami śluzu ciągnącego,bolą mnie jajniki trochę... W sumie martwi mnie to czy od czwartku (wieczora)przeżyją plemniki??? Jakoś to obecnie mnie trapi ...okres niby za tydzień.. Elwik i Bajaderka,dziękuję za pomocną dłoń :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabelka 2010
Ojej, alez sie rozpisalyscie, az milo :-) Choc to pewnie dlatego, ze ja zagladam co kilka dni i mi sie wydaje, ze mam tyyyyle do poczytania ;-) Ewik, ja jesten tez zielona w temacie sluzu i tempek... Bylabym wdzieczna za jakies namiary na fajne strony. Oczywiscie wyszukam sobie tez sama, ale jak masz gdzies linki do jakichs wiarygodnych i gdzie jest wytlumaczone naprawde lopatologicznie, to byloby swietnie :-) Ninko, witaj w gronie starajacych :-) Pokazywalyscie fotki z usg i jestem naprawde w szoku, ze cos tam widzicie, hehe. To znaczy i ja widze jakies male kropki-wyrostki, ale zeby okreslic po tym plec?... Nie ma opcji ;-) Takze zaimponowalyscie mi, ze macie jakies podejrzenia patzrac tylko na te fotki!!! U mnie 19dc, ale jak juz pisalam, ten cykl spisuje na straty. Od nastepnego zaczynam obserwacje, juz mam wszystko przygotowane. I niecierpliwie czekam na @, zebym juz mogla zaczac ;-) Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka :-)
Chciałam, tylko dodać że ja od początku mierzę tempkę w pochwie, ponieważ mój rozbrykany synek jakby zobaczył termometr w ustach to nie dałby mi zmierzyć...a tak pod kołderką nic nie widać,hehehe Witam Cię także Mirabelko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko czyli tak jak powiedzialam wczesniej, bernia i bajaderka ze czesto jest to spadek taki przed skokiem i pewnie skok bedzie dzis i jest!!! ja bajaderko piszac ze nie polecam metody w ustach nie koniecznie jej cokolwiek narzucam i nie mowie ze ty narzucalas a tylko ostrzegam ze moze byc zle mierzona...bo moze!! nie jedna dziewczyna mierzac w ustach miala dziwaczna temp z ktorej ciezko bylo cokolwiek odczytac ,jak zmienila na pochwowe mierzenie bylo duzo lepiej i wykrwsy bardzo ladne!!! wiec po co ma experymentowac jak juz najlepiej zeby miala klarowny wykres!!! dzis Ninko skoczek w czwartek ostatnie staranka ?tak?? dzis jeszcze byly nitki sluzu plodnego,wczoraj wodnisty a przedwczoraj 30 tego pozytyw. wydaje mi sie ze owulacja mogla byc wczoraj , czyli plemniczki szanse maja!!!bo to 3-4dni...wiec idealnie. piszesz ze za tydzien okres kurde troche szybko ...gdyby nastawic sie na owulacje czytajac sluz testy i wziasc tempke pod uwage,to ta faza lutealna bylaby za krotka ...ona powinna trwac minimum 10dni a najlepiej ponad 10! ciekawe jaka tempka bedzie jutro ...powinna tez byc wyzsza ...nawet jeszcze bardziej! mirabelko jutro cos poszukam bo u mnie jeszcze kolezanka jest!! dzis jedzie wieczorem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka :-)
Elwik tak czekałam na Twoja odpowiedz...ucieszyłaś i uspokoiłaś mnie tym że plemniki mogą przetrwać :-) jesteś niezastąpiona,nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie, bo nie nastawiam się tak bardzo żeby nie był ZONK... Nie mówię że tempka w ustach jest zła, ale dla mnie jest wygodniej jest mierzenie w pochwie ;-) Tak,zgadza się,dziś skok tempki, a ostatnie starania w czwartek, śluz nadal płodny...Nie wiem dlaczego napisałam że za tydzień spodziewany @,kurcze nie...bo 7-go pazdziernika miałam @,a teraz spodziewany ok 10-go listopada... Dam znać jaka ranna tempka będzie jutro. A i chciałam dodać że dzisiejszy test owulki pokazał już słabą drugą kreskę (wczoraj jeszcze była mocna)...także chyba po owulce...co myślisz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie tez tak mysle ze jest po!!! pomimo ze troszke jeszcze sluzu plodnego zalwazylas...jutro sie powinien calkiem skiepscic i byc lepki!!! choc jak by wziasc moj starankowy cykl to sie wcale nie chcial skiepscic...caly czas byl plodny a momentami mega plodny ...a tempka byla wysoko!! ale niektore tak maja!!!! nic sie nie martw ...bo tak naprawde nawet gdyby i pozniej ciutke byla owulacja to jest dobrze...dlatego napisalam 3-4dni a nie 3!!! weglug mnie wyglada to calkiem fajowo!!!! trzymam mocno kciuki za ciebie oczywiscie!!!! jak i za inne dziewczynki ...niech ktoras ma ladne tluste krechy na tesciku i zarazi reszte!hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! U mnie nic nowego 10dc i muszę czekać jeszcze do staranek jakiś tydzień. Ninko masz duże szanse jesli chodzi o odstęp bo 3-4 dni to rewelacja, ja tez teraz będę tak próbować bo 5 dni to w moim przypadku zdecydowanie za długo. Polecam wszystkim dziewczyna ta stronkę: http://www.skarbmamy.pl/ jest świetna jest tu dużo wiedzy oraz dużo przydatnych artykułów w dziale forum i ekspert pomaga, a do tego fajny wykresik można stworzyć po zarejestrowaniu. A co najważniejsze za DARMO nie tak jak w 28dni płatnie. Ja jestem zadowolona z tej stronki i prowadzę swoje obserwacje właśnie tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie wiem gdzie mam te wszystkie wiadomosci o tempce sluzie i calej reszcie.....na 28 nic ciekawego nie ma....moze ta stronka co myszka podala albo tez wystarczy wpisac w wyszukiwarce haslo np mierzenie temp -owulacja ...jak okreslic owulacje,sluz plodny -kiedy owulacja.itp ja to wszystko czytalam z roznych stron ...wpisywalam kazde pytanie na ktore potrzebowalam odpowiedzi i najwazniejsze zapisywalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) jesli chodzi o mierzenie temperatury, sluz itd itp to poczytajcie albo to forum bo tu bylo omawianych to wszystko setki razy, wiele roznych sytuacji..... albo jesli macie pieniadze to polecam ksiazke - Naturalne planowanie rodziny. Ja ja mam i tu jest wszystko wyjasnione. Ja zakupilam nawet caly kurs prawie 63 zl, ale wszystkiego nie uzywalam, kiazke za to przeczytalam. Dostalam tez taki zeszyt do zapisaywania obserwacji. Mam za to do Was inne pytanie - moja kolezanka byla dzis na usg polowkowym i Pani dr powiedziala ze siusiaka nie widzi ale pewna nie jest - czyli bedzie dziewczynka - jak mylicie? Kurcze to zycie to jets przewrotne - u jej meza w rodzinie sa sami chlopcy (prawie) - jego 1 brat ma 2 synow i corke (w takiej kolejnosci) jego 2 brat ma 2 synow - a oni bach i oto co mowi dr na usg panstwowym. Ale zadnego zdj im nie dala bo to szpital panstwowy. Jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabelka 2010
Ewik, dziekuje za dobre checi :-) Napewno skorzystam z Twoich rad i wygoogluje takie tematy sluzowe, hehe. chetnie bym przeczytala caly ten topik, ale nie mam na to czasu (jak dotad doszlam do str.6, ale oczywiscie zgodnie z Twoja rada, przeczyatalm wszystko od str. 163 i juz sie wiele dowiedzialam). Ech, gdzie te czasy, kiedy godzinami moglam siedziec na necie ;-) I tak dobrze, ze nasz synek usypia kolo 20 ostatnio i mamy troche czasu wieczorem. Myszko, dzieki za linka do tej stronki - zerknelam, ze jest tam troche info o sluzie i obserwacjach, wiec napewno przeczytam. Reszte wygoogluje. Ninka, widze ze jest szansa na malenstwo! Hoho, szybka jestes ;-) Trzymam kciuki za powodzenie akcji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×