Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość Ninka :-)
Ja tez mysle ze Goniu miałas szanse na ciążę,bo to w trakcie owulki,nie stresuj się tak...na luzie, a zobaczysz efekty ;-) Ewik ja też chętnie poczytam jak ty to robisz z tą szyjką,hee ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obserwacja szyjki macicy Badanie szyjki macicy poleca się kobietom w następujących sytuacjach: w okresie premenopauzy, przy trudnościach z poczęciem, gdy śluzu jest mało, po porodzie. Kobieta przeprowadza autopalpację szyjki macicy: raz dziennie, o tej samej porze, niekoniecznie wieczorem, zapisuje wyniki. Badając szyjkę zwracamy uwagę na: położenie, konsystencje, rozwarcie, obecność śluzu. OBSERWACJA SZYJKI MACICY 1. Na początku cyklu szyjka jest: - nisko, - zamknięta, - twarda. 2. Gdy narastają objawy płodności: - wyżej, - otwarta, - miękka. 3. Gdy zbliża się owulacja: - wysoko, - otwarta, - miękka. 4. Po owulacji szyjka jest: - nisko, - zamknięta, - twarda. Szczyt objawu szyjki jest to dzień, w którym szyjka macicy jest uniesiona najwyżej, ma najbardziej otwarte ujście zewnętrzne i jest miękka. Obserwacja zmian szyjki macicy Po miesiączce przez kilka dni szyjka jest zwykle twarda, zamknięta i usytuowana nisko. W miarę zbliżania się jajeczkowania szyjka zmienia położenie, unosi się do góry lub wykonuje zwrot od kości krzyżowej od tyłu, ku spojeniu łonowemu do przodu (sprawia wrażenie, że jest bliżej i wyżej), otwiera się i mięknie. Dzień szczytu objawu szyjki to ostatni dzień, w którym jest ona najwyżej, najbardziej otwarta i miękka. Wyjątkową zaletą tej metody jest możliwość wykrycia śluzu na dzień lub dwa przed dostrzeżeniem go za pomocą obserwacji zewnętrznych. Ponadto jeśli którejś z pań nie udaje się ani zaobserwować odczuć, ani dostrzec na zewnątrz śluzu (co zdarza się rzadko), z pewnością znajdzie go na ujściu szyjki macicy. UWAGA W obserwacjach zewnętrznych śluzu zanotowano suchość aż do dziesiątego dnia włącznie, zaś obserwacje wewnętrzne wykazały już w ósmym dniu cyklu obecność śluzu. link do zdjec ktore pomoga w badaniu http://www.gardenoffertility.com/cervix.shtml kolezanka mi doradzila by badac ja po sikaniu ale przed kupa,bo przed sikaniem jest ona bardziej rozpulchniona -czyli miekka ,a po kupie obniza sie od parcia!!! POWODZENIA!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik u mnie tez w poludnie heheh, jak jestem ciekawa , szok , a powiedz mi Ewik ty zaraz za pierwszym razem zaszlas w ciaze? Ninka a Ty myslisz z e zaciazylas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko Gosia ma szanse na ciaze bo stosunek byl w dniach plodnych nie podczas owulki....czyli roznica. ona chce syna wiec powinna w sama owulacje strzelac a nie przed nia!!! mylisz troszke pojecia!! ona ma juz dwie corki!!! i kolejnej jej nie trzeba hehe. pisze ci to tak bys umiala rozroznic o co u Gosi chodzi...ona corki nie chce!!! Gosiu moze uda sie skrecic meza na jeszcze jeden taki numer co Gosiu ???? kupilabys testy jutro i robila codziennie jak bedzie pozytyw to na nastepny dzien akcja!!! moze sie uda namowic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tymi kąpielami i wysokimi temperaturami to nie do końca prawda mój M pracuje w bardzo wysokiej temperaturze i szkodliwych warunkach a mimo tego mamy 3 synów jedyne co udowodnione naukowo to żywotność i ciężar plemników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka bedzie ciezko bedzie :) jesli teraz sie nie uda to poczekam i bardziej sie przygotuje, Ewka a Ty z apierwszym razem zaszlas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo trzech......abys miala racje ,ze to co mam byc to bedzie , tylko w tych przypadkach jest tak ze mocniejsze sa plemniki meskie a u mnie same dziewczyny wiec pewnie mocniejsze plemniki zenskie i to jest to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik a w tej Twojej UK przy porodzie daja znieczulenie? jak bedziesz rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mowilam ze to nie takie chop siup ale dasz rade ...poczytaj to pare razy zanotuj wazne informacje czy strone gdzie to wyslalam i macaj ja jeszcze dzis!!! pare razy musisz tam pogmyrac zeby opanowac temat. dotknij czupka nosa-jak bedzie taka szyjka to znaczy ze twarda!!! mieka jest taka jek usta nasze ...dotknij sobie !!!otwarta to poczujesz taka dziorke w srodku -to nie jest wielki otwor ....ale tak prawie paluszek sie wciska ,nie calkiem ale tak jakby lekko sie chcial wsunac. no i jest wtedy szyjka mieka taka jak usteczka.... zamknieta to tez czuc dziorke ale taka zacisnieta i wtedy szyjka jest jak czubek nosa!! na poczatku cyklu jest nisko i latwo ja siegnac ,jest twarda i zamknieta ,potem powoli mieknie na owulke i otwiera sie ,jest wysoko i mozna jej nie moc siegnac,po owulce zamyka sie i twardnieje ...a jak jest ciaza to miekawa jest i wysoko ...jak nie ma ciazy to zaraz przed@ obniza sie i otwiera by bylo krwawienie i tak w kolko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka :-)
Ewik ,wiesz sama po sobie że trudno spamiętać co która chce i kiedy miała dzień płodny lub owulkę....dopiero co się dopytuję Goni kiedy nastapiło zbliżenie... Jakoś nie mam pojęcia jak badać sobie szyjkę,ale poczytam może się więcej dowiem...jednak trzeba rozróżniać zamkniętą,rozwartą,twardą czy miękką itd szyjkę macicy i non stop ją "obmacywać",a niektóre kobiety nie dotykają się aż tak.... Może dla większej wiadomości i rozczytywania swojego ciała powinnyśmy w taki sposób się badać...jednak każda zwraca uwagę co z niej wypływa a nie co w niej siedzi,hehehe Goniu,może faktycznie żeby nie nastawiać się tak na płeć dziecka...oby było zdrowe ;-) Jakaś cicha nadzieja zawsze w nas drzemie...i żeby potem nie żałować wykonujemy testy owulki,śluz,tempki żeby "nóż ,widelec" trafić na oczekiwana płeć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 3synow ...no to wlasnie pisalam ze jesli ma sie juz synow to i przed owulacja 3-4dni moze byc syn ,bo mamy mocne te plemniki i juz...nawet i 5dni przed mozemy miec syna... gosia ma dziewczyny to wiadomo ze zenskie u nich goruja....i ma wieksze szanse na dziewczyne. z reszta tamte dziewczynki nie pamieta jak byly poczete ...moze nawet i w sam szczyt...jak ja nie licze i jade w owulke to mi synowie na 100% wychodza....a jej nie liczac kiedy dni plodne- wyszly corki.... to tak to dedukuje i napisalam dokladnie tak jak ty ze na okolo 4dni przed mozna miec syna ...szczegolnie te pary co maja juz jednego. no i planowanie planowaniem zgadza sie i tak bedzie to co ma byc...ale planowac i tak bedziemy bo mamy nadzieje ze mozemy cos pomoc naturze!!! moja owulacja sie przyspieszyla tez ale wylapalam to dzieki testom i zakonczylam na 11dc w poludnie ,a planowalam zakonczyc na12 a nawet 13dc wieczorem...wiec zawsze ona moze zaskoczyc i sie przesunac!!! tylko monitoring daje 100%pewnosci kiedy jast owulacja,a tak jak my to robimy to tylko mozemy przypuszczac sobie!!! Gosiu pytasz kiedy ja zaszlam no jak to kiedy z tego stosunku z 11 dnia czyli jak tylko jajeczko zostalo uwolnione od razu zostalo zaplodnione czyli tego 14dc wiecz lub rano 15dc...innej obcji nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewik czyli te Twoje plemniczki przetrwaly trzy dni to sporo, czyli wszystko jest mozliwe , ciekawe jak to bedzie u mnie , ja tak szczerze to mysle ze nie zaszlam chociaz jak tak sobie wyliczam dni plodne na kalkulatorze to byly w moim przypadku dni plodne wiec wszystko moze sie zdarzyc ,a le tak jak pisalam brala dlugo tabl. no i moj iek to wszystko moze nie sluzyc zaplodnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to po przeprowadzdze za pierwszym razem...pierwsza owulka na tym nowym domu. a kiedy zaszlam w pierwsza ciaze pojecia nie mam...dzialalam naokraglo w drugiej tez. tylko ta analizowalam i dobrze zdaje sobie sprawe ze tez pomimo wszystko moge miec 3-go syna!!!! jest wiele sposobow i teori by cos dodatkowo zrobic zwiekszajac szanse ...moze byc to nie prawda tak jak pisze mama 3synusiow ,ale dlaczego by nie wyprobowac wszystkiego?? u jednej zadziala a u drugiej nie!!!!!! oslabianie plemnikow i dieta czyli odpowiednie ph to na 100% maja tu kluczowe znaczenie....i odleglosc od stosunku...reszta to dodatki!!! ktorych sie chwytamy jak tonacy brzytwy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!A ja sobie tak Was cały czas czytam ale się nie wypowiadam bo ja jeszcze muszę czekać do staranek tzn juz zaczelam ale do końca to jeszcze długo. Mamo 3 synków Czy osłabienie plemników jest tylko wtedy gdy współżyje sie codziennie czy co dwa dni też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mialam pozytyw 14dc to kiedy owu???? to juz na dwoje babka wrozyla ...bo pisza ze od 24-48h ale ja uwazam ze szybciej byla. 14dc wieczorem lub max rano 15dc. czyli 3.5-4dni przed owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ,z e to wszystko zalezy od paru czynnikow, moja kolezanka ma dwie corki a syna robila ciagle bez znaczenia w jakie dni ,chciala trzecie dziecko wiec nie blo roznicy czy corka czy syn no i co , urodzila slicznego synka.....a wiem ze starali sie kazdego dnia , bo ona nie wiedziala nic na temat tego jak i co robic na synka, ale tak jak Ewki mowi naturze mozna pomoc , ja nie zrobilam tego wiec moge miec tylko do siebie pretensje, jakby co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko pisza ze najlepiej wspolzyc jak najczesciej ,ale nie bez przesady ...na ile sa mozliwosci ...wedlug mnie to codziennie jest najlepiej czyli co 24h bo co 48 to meskie sie regeneruja... daleko od owu to mozna co drugi dzien im blizej to codziennie... ja tak robilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba jutro kupie sobie test owu i zobaczymy co pokarze, co myslisz Ewik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo starajac sie tak przez caly czas i w owulacje to syn raczej jest ....ja tak mam dwoch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik przeczytaj topik od stycznia to się dowiesz kiedy mamuna 30 zaszła w ciąze bo dokładnie tak jak ty planowała płeć i siedziała i wyliczała i nie strzelała.....od tak sobie w owulkę tylko 3.5 dnia przed tak samo marcelkowa mama idętycznie było . Testy robiły i i tak nic to nie dało Może u ciebie będzie inaczej ale tak jak cały czas piszesz każdy organizm jest inny i jedni mogą zmienić płeć a drudzy nie Ja dziewczyna nie zabraniam planować płuci bo maja prawo do tego ale nie pisz że ktoś nie chce dziewczynki bo już w domu ma dwie i kolejnej nie chce a co jeśli mimo planowania sie nie uda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup i zrob Gosiu -zobaczymy!!! moze skitramy meza na jeszcze jeden stosuneczek!!! powiedz mu ze kurde z tego co bylo 11dc to corka moze byc i poprawmy to by syna zmalowac! wiec jak ma miec dziecko to wybierze syna!!bo go nie ma!!hehe dobry plan!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ,jak juz zaszlabym w ciaze i okazaloby sie z eto dziewczynka to tez fajnie , to nie to ze nie chce ,chodzi o to by zrobic wszystko aby wyszedl chlopiec ale jesli nie bedzie to nic sie nie stanie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×