Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość siwaaaa
iw6k - Gratulacje oby nie było kolek ulewań itp pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki laski! nURSZULA86 gościu nam się urodził :) Wiktor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarnapo razdrugi
Hej, Dziewczyny, mam pytanie do tych co już urodziły: jak szybko wróciłyście do wagi sprzed ciaży? Macie jakieś sposoby na szybką stratę brzucha? Ja po pierwszym porodzie 2 lata karmiłam piersią (pół roku Synuś jadł tylko pierś) a mi jak tydzień po porodzie spadek wagi się zatrzymał, stał potem pół roku i zaczął spadać jak zaczęłam miesiączkować- właśnie po pół roku. Udało mi się wrócić do wagi sprzed ciąży, ale do obwodów niestety nie.... Teraz znowu jestem w ciąży i zastanawiam się jak inne laski to robią, że w kilka tygodni po porodzie na mają brzucha... Uważacie, że poród sn lub cc mają wpływ na to jak szybko brzuch wraca do poprzednich rozmiarów? Dużo ludzi mówi, że karmiąc piersią szybciej się traci kg, a mój gin powiedział, że okres karmienia piersią to stan nierównowagi hormonalnej i wiele kobiet wtedy ma problem ze zrzuceniem wagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Z tym karmieniem piersią o tyle dobre jest to że trzeba pilnować sie z dietą a co sie z tym wiąże spadek wagi,ale pewnie nie każdy tak ma.Jest wiele czynników od genetyki po wiek kobiety. W moim przypadku było tak że sporo przytyłam wstyd pisać zaniedbałam sie strasznie w ciąży pozwalałam sobie na wszystko,tydzień po porodzie waga -12kg (wiadomo dziecko ,wopdy płodowe,zeszła ze mnie woda)karmiłam piersią w sumie 6 tyg. bardzo krótko.Pożniej sama zadbałam oto by schudnąć kolejne 10 kg dieta ruch ,spalacz tłuszczu i różne suplementy.Pozniej miałam zastój,brak moich chęci ,świta itp.Teraz od miesiąca żyje zwyczajami sprzed ciąży dobrze sie odżywiam ,rower i dużo ruchu,efektem tego jest 6kg w dół. Wszystko zależy od checi i nie ma co sie z góry martwić ,warto dbać o diete w ciąży by potem sie nie martwić co bedzie potem,przy kolejnej ciąży bede mądrzejsza:) Kobiety ile ważą wasze dzieciaczki? Byłam dziś w poradni metabolicznej i tak jak sie spodziewałam ,mogłam wcale nie jechać i nie meczyć malego tym bardziej że waga ruszyła (600g w msc)waży 9,600kg 9msc. Poza krótkim wywiadem i ważeniem małego nic sie nie działo,zero zaleceń nic! Kontrola za 2 msc i nie wiem poco skoro sama sobie wage moge skontrolować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gartuleacje dla nowej mamusi ;) Odnosnie wagi nie pomoge . Ja po pierwszej ciazy msc po porodzie wróciłam juz do swojeje wagi i teraz było tak samo , a nawet bardziej schudłam . Mam wrecz odwrotny problem . Nie moge przytyć .... uwazam ze jestem za chuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
karola666 - tylko Cie podziwiać za charakter i wytrwałość. Naprawdę jestem pełna podziwu za konsekwencje i wtrwałość. Ja waże jeszcze mniej niż przed ciaża , ale mam straszny problem z brzuchem. Ciagle taki sflaczały i za nic w swiecie nie moge sie zmusic do jakichkolwiek cwiczen. Wine w tym wszystkim ponosi nie tylko mój charakter, ale tez ogromny ból kręgosłupa, który cały czas dotkliwie mi doskwiera.Głównie dzięki mojemu słodkiemu cięzarowi, który wazy prawie 12 kg i cały czas trzeba nosic na trzecie pietro i nie tylko. Przechwaliłam anestezjologa, bo cały czas boli mnie miejsce wkucia po znieczuleniu. normalnie mam wrazenie , ze całodniowe zmęczenie własnie tam sie kumuluje, tak , że aż nie mogę się dotknąć. Mam nadzieję, ze to minie bo nie mam na nic siły. Co do poradni metabolicznej, to faktycznie żenada. Zamiast zlecić jakiekolwiek badania, podejść konkretnie do sprawy to ciągają człowieka na bezsensowne wizyty. Potem placz , ze w nfz nie ma kasy, bo m.in. uciekaja na takie bezproduktywne wizyty lekarskie. A ja mam do Was jeszcze pytanie odnośnie innej przypadłości ciążowej , zktórą do tej pory nie umiem sobie poradzić. Czy miałyscie w ciazy ostudę? Dla mnie pojawiła się w postaci ciemniejszych plam pod oczami, po ciazy trochę zeszło, ale nie do końca. Znacie może jakiś skuteczny sposób na to żeby się jej pozbyć? Gratuluję również świeżo upieczonej mamie Wiktorka, niech się zdrowo chowa i mądrze wychowuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
co do karmienia piersią, to powiem tylko , że ma to może wpływ na szybsze obkurczanie macicy, na wagę za bardzo nie pomaga, bo to juz myślę zależy od indywidualnych uwarunkowan metabolicznych. Ja całe życie nie mialam problemu z waga (mam nadzieje, ze tak zostanie :D ) jadlam co chcialam , ile chcialam i kiedy chcialam a mialam jeszcze problem z przytyciem. Piersią prawie wcale nie karmiłam, dlateg teraz waze mniej niz przed ciaza, ale brzucha do konca nie straciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarka u dr Lenczewskiego
Cześć dziewczyny! Czy któras niedawni rodziła u dr Lenczewskiego? Chodzę tam od 3 miesiecy, wszystko jest w porządku ale chce miec cesarkę (miałam takie slowne zapewnienie u poprzedniego lekarza do którego chodziłam natomiast chcę rodzic na zamenhofa)Czy nie bedzie z tym problemu? nie bedzie kazał mi rodzić naturalnie mimo, że tego nie chcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Stellamix-12kg słodkiego ciężaru jak mi sie marzy:) Mi kręgosłup też dokucza ,mało tego w miejscu gdzie zostałam znieczulona ulotniła mi sie tkanka tłuszczowa i to miejsce jest bardzo dobrze wyczuwalne . Na przejaśnienia na twarzy polecałabym jakiś krem wybielający,wiem że takie powinny być w drogeriach. Co do cc temat wałkowany już tyle razy:) Życzenia jako takiego mieć nie można jakiś ''powód'' musi sie znależć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarka u dr Lenczewskiego
Tak, tylko że u jednych lekarzy jest o nią łatwiej w dzisiejszych czasach a u niektórych już z tym gorzej i na upartego trzeba rodzić naturalnie mimo, że się tego nie chce i nie na to był człowiek przygotowany. Dlatego chciałabym znac opinie i doświadczenia innych kobiet, które akurat miały do czynienia w takim przypadku u dr Lenczewskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
do "cesarka u Lenczewskiego" - nie ma czegos takiego jak cesarka na zyczenie nawet na Zamenhofa. Lekarz rozlicza sie z tego przed nfz i zawsze musi miec jakąs przyczyne (np zaswaidczenie od okulisty) dla której ten zabieg wykonał. Mysle, ze musisz otwarcie porozmawiac o tym z lekarzem, bo kazda pacjentka to inny przypadek. Nikt Ci nie napisze zwłaszcza na publicznym forum "idz do tego lekarza on ci to zrobi na 100%" bo to przede wszystkim obraza i obciaza tego lekarza, oraz dyskredytuje pacjentki w jego oczach , które chcą prowadzić kolejne ciąże u niego w przyszłości. Dr Lenczewski jednak ma już swoją renomę i szacunek mu sie nalezy. Porozmawiaj szczerze z lekarzem a on Ci na pewno jakos pomoze czy poradzi. Dr Lenczewski nie lubi owijania w bawełnę, jemu trzeba konkretnie przedstawić sprawę, a jak już on sie do tego ustosunkuje to juz on sam tylko wie. Dodam, ze ja strasznie bałam sie porodu SN, ale ufałam lekarzowi i wiedziałam,że nawet jesli bedzie kazał przeć ;) to spróbuje, a gdyby coś nie szło po jego myśli to nie pozwolił by się meczyc tylko zrobiłby od razu cc. Skonczylo sie jednak na cc od razu bo mialam skierowanie od okulisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
karola666 a mi się marzy ,żeby Krzyś przystopował już z tą wagą, przynajmniej na razie póki jeszcze sam nie chodzi. Dźwigać to wszystko to masakra. Po takim spacerze nie mam juz siły cokolwiek zrobić w domu. :( :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy już rodzicami naszej kochanej Tosi i już jesteśmy w domku:) Nie sądziłam, że można tak powiedzieć po porodzie, ale.... było wspaniale:)))) Ta klinika to niebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Iraf :) najserdeczniejsze gratulacje. Duzo zdrowia i siły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny słyszałyscie o tym chłopczyku 8 msc co zmarł w zlobku??? Tragedia dla rodziców:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Ja sobie nie wyobrażam kto i jak poinformowal rodziców co sie stało. Ale to chyba prywatny żłobek w sumie to bardzo rzadko zdarzaja się takie wypadki ale jak dziecko ulewa tak jak moja nie oddałabym jej nigdzie przy niej trzeba czuwać non stop bo ciągle się krztusi. Trochę się ja przekarmi i problem. Z takimi maluchami to cieżka sprawa ciekawa jak sekcja wyjdzie jaka przyczyna.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
siwaaa to tak jak mój Mały. Ciagle się krztusi nawet na stojąco, w pionie. Dlatego od urodzenia na noc zakladam mu monitor oddechu. Neemi podpatrzyłam jak karmisz Wojtusia i zastosowałam tą samą metode z kaszą manna :) tylko zamiast kaszy mannej zrobiłam gęściejszy sinlac :) zadziałało i Krzys zgłodniał dopiero po 3 godz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Stellamix- O widzisz, udało się:) ja zaczęłam też do mleka trochę kaszki ryżowej dosypywać żeby bardziej syte było. A powiedz mi, czy po tym płynie do kąpieli z Rossmananna kremujesz jeszcze Krzysia czy tak jak po Oilatum już nie trzeba? Rónież witam nowe mamusie i ich maluchy i dużo cierpliwości i zdrowia życzę:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Neemi to zależy. czasami smaruje czasami nie. Jezeli sa upaly i Krzys sie poci to nie obciazam mu dodatkowo skóry jakims mazidłem. Smaruje okazjonalnie, zwłaszcza kolanka :) które od tego raczkowania nie dosc , ze sa cale sine ( trudno powiedziec czy to brud, który ciezko domyc czy siniaki :D ) to jeszcze suche. Ogóleni płyn nie wysusza skórki i skóra jest ładna i gładka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
... i jezeli wierzyć producentowi to bez srodków konserwujących,parabenów i zapachów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarnapo razdrugi
karola666- również podziwiam, ale kiedy karmi się piersią nie można sobie pozwolić na żadne suplementy diety.... aaaaaaq- a karmisz piersią? Stellamix- ćwiczyłam między jedną a drugą ciążą aerobiczną 6-waidera- super działa na sflaczały brzuch, ale myślę, że przy bólu kręgosłupa to niewskazane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Ciężarnapo razdrugi-nie wiem co rozumiesz poprzez pojęcie suplement diety ,kwas omega 3 to również suplement diety ,a jak wiadomo bardzo wskazany dla matki jak i dziecka. Karmiłam 6 tyg tylko piersią jak wcześniej pisałam.Dużo dużo pozniej pozwoliłam sobie na spalacz tłuszczu jeśli to miałaś na myśli rozumiejąc pojecie suplement diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
stellamix= jak ulewanie Krzysia dalej zagęszczasz? Moja juz nic nie ulewa ale zagęszczam ciągle na maxa kaszkami kleikami i nutritonem gastrotuss wyłączyłam na razie . Polecam mleko nutramigen lpp po tym mleku moja mała przespała cała noc w końcu po 9 miesiącach !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
stellamix = jak u Krzysia ulewanie nadal zagęszczasz? u mnie mała nie ulewa ale zagęszczam kleikami kaszami i nutritonem, gastrotuss wyłaczyłam. POlecam mleko nutramigen lpp po nim moja mała przespała w końcu całą noc nie bili ja brzuszek inne dziecko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaa moja córcia nockie również przesypia ;):) a ma neicałe 4 msc . Takze teraz jej juz nie wybudzam na karmienie .. wczesniej w sumei tez sie nie budziła ale wstawałam bo uwazałam ze jest zamalutka zeby nie dokarmiac w nocy . gratuluje przespanych nocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Moja budziła sie albo ze względu na brzuszek albo że ząbkowała już w 3 miesiącu ale różnice zauważyłam dopiero po zmianie mleka . 9 miesięcy czekałam na przespana noc a dodam że pobudki nocne swoja drogą a codziennie o 6 wstaje i koniec nie ma spania do 9 . Idzie ku lepszemu jak to mówią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę, powiedzcie mi czy małe krwawienie z pępuszka jest normalne? Bo dziś była u nas środowiskowa (po 9 dniach od porodu) i jak odchyliła (bardzo mocno) pępuszek to zaczął krwawić i teraz pojawiają się kropelki krwi nawet przy delikatnym przemywaniu octeniseptem. Nie wiem czy to normalne czy mam iść i zagryźć tę babę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
spoko u mnie też tak było tylko już w ostatnim stadium odpadania pępka ja smarowałam tylko spirytusem bardzo szybko mi odpadł ale dzieki mocnemu ochylaniu właśnie . Ja jak bym sama przemywałam to bym goiła 5 tygodni a ona sprytniej to zrobiła. U ,mnie pare dni była ta krewka i potem zarosło na dziecku super sie goi wszytsko :):):). Powinna przyjśc w ciągu 3 dni środowiskowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za uspokojenie:) U nas środowiskowe są zapracowane... codziennie godzinę przyjmują klientów a później odwiedzają dwie rodziny i fajrant. Poraziło mnie jeszcze to, że nawet nie umyła rąk jak przyszła prosto z ulicy i od razu pchała się do mojej córeczki kiedy ta spała. Oczywiście usłyszałam też rewelację: kamić tylko piersią, nie dokarmiać, i nawt jak się ma 5ml mleka z piersi dziennie to nie dokarmiać tylko czekać aż mleko się zrobi. To się pytam czy w tym czasie dziecko ma głodować, to ona, że pokarm się wytworzy. Ku.... chyba siłą woli albo dzięki czarom. A dziecko w tym czasie się wykończy. Jakaś straszna baba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×