Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Daje tylko znak zycia... ;) I sle wam link do polskiego sklepu wysylkowego... http://www.kurpianka.net/ Wiem, ze ktos usilnie o niego prosil (Gapa?), a ja wiedzialam, ze gdzies kiedys taki mialam... Szukalam, ale jakos nie moglam na niego trafic, a tu prosze, dzis calkiem przypadkiem na niego \"wlazlam\", gdy musialam uruchomic mojego starego laptopa (ledwie zipie, biedactwo, ale drugi nam padl na morde, wstreciuch...). Lepiej pozno, niz wcale, co? :P Oki doki, uciekam, dzis caly dzien spedzilam przy telefonie, juz mi ucho odpada, czas wyjsc do ludzi, bo sie sciemnia... :P Caluski 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa.... W Victoria secrets biust mi urosl! Z C wszystko sie przelewalo, a D jak ulal! Moj maz od razu pokochal ten sklep, ciekawa jestem czemu... :P Ach, te Staniki i te ichne rozmiary, czlowiek juz calkie glupieje, hehe... :) No dobra, splywam... :) Jeszcze emikonki, jakby ktos chcial: http://www.forum.o2.pl/emotikony.php :classic_cool: 🖐️ Se wkleilam, a co mi tam... :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bozsze... jak sobie pomysle ze huragan poczatkowo szedl na nas... i na nasze szczescie zboczyl- widzialyscie co sie dzieje w tej okolicy a to tylko 3-4 godziny od nas. co prawda nie bylo za przyjemnie ale nie tak groznie i co najwazniejsze nasz dom dom jest nienaruszony ;-) no i z innej beczki- ogladalam dzis madagaskar- Mann pobil samego siebie w dubbingu pingwina, usmialam sie jak glupia Gnu- witamy w stanach (cześć) (kwiat) (kwiat) (całus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo prosze
Goraco dziekuje Kasiulenie za te rozmiary.Czytam Was z wielkim zainteresowaniem.No,ale ja jestem z kraju.Pozdrawiam .Wszystkiego najlepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Te wakacje naprawde mnie rozleniwiaja!:classic_cool: Ale dobrze mi z tym :P Pewnie tak polenic na calej linii nie bede mogla wczesniej niz za rok, wiec jak tu nie korzystac z okazji :D Wczoraj ogladalam odcinek \"Allo, allo\"... Czy ktos z Was pamieta jeszcze ten angielski sitcom? :D:D Ubawilam sie, oj nie powiem :D:D A teraz suchajcie, bo nie bede powtarzac ;):D :) Kasiulena - powodzenia z prezentacja :) :) Xana - gratuluje powiekszenia biustu ;) :) 102 - bede musiala obejrzec w koncu ten \"Madagaskar\" Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ściskam Was wszystkie (i rodzynka Kokusia też) serdecznie 🌻 Squirley - fakt, udzielam się nawet na kilku wagowo-odchudzaniowych forach, bo dodaje mi to sporej motywacji :) Jak smakował dziki ryż? Ja bardzo lubię. Piwonia - jakieś wieści od tej koleżanki z Nowego Orleanu? Xana - no no, to od tej Hameryki tak Ci ten biust rośnie? ;-) 🌻 🌻 🌻 dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Triskell>>>> Chyba ja jem ten dziki ryz, a nie Squirley hehe:p A nawet smakuje, choc troche zatyka... To GNU juz wyleciala????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, Spatzek i Squirley, przepraszam za pomyłkę. Co ciekawsze, wypisałam sobie na karteluszku, na co mam komu odpowiedzieć i tam jak byk stoi \"Spatzek\". Czwarta rano, ja chyba juz naprawdę powinnam iść spać. Dobranoc :-) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Triskell, niestety cisza, nic mi nie wiadomo, nie mam pojecia co u nich, tam chyab nadal pradu nie ma i ludzie odcieci sa od swiata :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejmy nadzieje, ze nic sie im nie stalo! Moze to wlasnie przez ten brak pradu... Bedzie ok, zobaczysz Piwonia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia: a w jakiej czesci miasta mieszka twoja kolezanka? chociaz teraz to wlasciwie bez znaczenia, bo podobno 80% jest pod woda... hmmm... a masz jakies namiary na jej krewnych? moze cos wiedza. moze wyjechala w czas. a moze jest w Superdome?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie obudzilam sie z popoludniowej sjesty... a wlasciwie zostalam obudzona przez krzyki sasiadki! To, ze mnie obudzila, to nic, ale powiem Wam szczerze, ze poraz kolejny omalze uszy mi nie odpadly... :o Co za wulgarna kobieta! Juz po raz ktorys z kolei stojac w ogrodzie wrzeszczala na swoja mniej wiecej 7-letnia corke wyzywajac ja od k... i jeszcze gorszych! Puscila taka wiazanke, ze az glupio mi sie zrobilo, ze bylam tego swiadkiem! Naprawde nie rozumiem jak ludzie moga sie tak odnosic do wlasnych dzieci! Krzyczec tak glosno, zeby obudzic osobe mieszkajaca w sasiednim domu stojac we wlasnym ogrodzie :o A najgorsze w tym wszystkim wiecie co jes, ze ona zaraz po tym incydencie miala goscia i rozmowa zeszla na temat dzieci, gdzie padla takie zdanie \"nie rozumiem jak ludzie moga krzyczec na wlasne dzieci\"! Grunt to obluda :o :) Piwonia - mam nadzieje, ze wkrotce dowiesz sie czegos o kolezance i ze beda to pozytywne wiesci! :) Esja - udalo Ci sie zrobic cos z tym planem? A w ogole to wczesniej ukuchennialam sie przez cale popoludnie :) Zrobilam kluski ziemniaczane ze skwarami, golabki Marzenusi, galaretke z owocami... Ach, same pysznosci :D Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemka se pojechala!!!!yuuuupiii ale wroci 25 wrzesnia na tydzien .....ale wtedy to tu juz bedzie Peter i nie bede sie przejmowac goopotami ,Peter ja bedzie gasil ,bo po niemiecku dobrze mowi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margotka: wrzuc no kochana ten przepis na kluchy. zrobilas mi smaka... Moze cos upichce w weekend...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley, juz podaje! Scierasz ziemniaki na tarce o drobnych oczkach, nastepnie dorzucasz do nich jajko, dodajesz soli i pieprzu oraz tyle maki, zeby kluski sie nie rozpadaly jak bedziesz je wrzucac do goracej osolonej wody. Najlepiej ciasto nalozyc na jakis maly talerzyk i pomalutku je zsuwac do garnka z woda. Jesli nie beda sie rozpadaly, to znaczy, ze dodalas wystarczajaca ilosc maki. Gdy kluski wyplyna na powierzchnie, gotuj je jeszcze ok. 5 minut, nastepnie specjalna lopatka, zsun je do sitka, zeby mogly odcieknac. W miedzyczasie pokroj boczek w kostke i zeszklij wraz z cebula na patelni, po czym dodaj je do klusek. U mnie w domu kluski ziemniaczane jadalo sie z kapusta kiszona, bigosem, kapusta na slodko lub z twarogiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, zapomnialam dodac, ze najlepiej kluski smakuja obsmazone na patelni :) Przynjamniej ja takie uwielbiam najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja posprzatalam kuchnie na glantz.... musze sie na zakupy ubraniowe wybrac,bo przejrzalam zawartosc szafy i w sumie same jakies sportowe rzeczy ,przydaloby sie pare bluzek,jakies spodnie i kurtka albo co.... Pojutrze do szkolki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez zalatana, ale staram sie czytac systematycznie, bo po paru dniach mozna juz sie nie odnalezdz ;) Margotko zrobilas mi smaka na te kluseczki, chyba jutro zaserwuje miskowi jak wpadnie na obiadek. A bigosik tez juz gotowy wiec bedzie razem pieknie pasowalo. Tylko powiedz jeszcze czy bigos podac obok kluski czy do kluski, do srodka? :O i jak duze te kluseczki lepic? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zapomnialabym pozdrowic wszystkich :O Pozdrowka gorace z goracego (jeszcze) Wiednia!!! :D 😘 🌻 :classic_cool: 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pieknie... w Stanikach ceny benzyny przekroczyly 3 dolce. nic tylko sie pociac! a w Rock Hill o 18:00 zamkneli wszystkie stacje benzynowe, zeby konserwowac energie...Chyba jutro bede musiala przed praca skoczyc do Walmartu po benzyne... Boshe... Co sie dzieje z tym swiatem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyjedz do nas- tutaj stale jeszcze po 2.78 albo 87 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squilrey> u mnie sprzedaja tylko premium dzis, ludzie sie prawie bija o benzyne;-(, pan, ktory usilowal wprowadzic jakis porzadek i pokierowac ruchem troche powiedzial, ze to pzrez ten huragan nie ma ciezarowek z benzyna i niewiadomo kiedy beda.. jeszcze rowerem do pracy nie jechalam, pewnei mi to jakies 2 godz zajeloby;-( chyba trzeb abedzie pomyslec o miescie z transportem publicznym.. zaczeli straszyc tu recesja;-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec od kolezanki ani slychu :( na kilka dni przed huraganem wlasnie przeprowadzili sie do swoich tesciow po drugiej stronei jeziora gdzie mialo wiac 50-70 mpr i slyszalam, ze tam prognozowali najbezpieczniejszy region wiec mam nadzieje, ze zyja, sa cali i zdrowi tylko odcieci od swiata przez brak elektrycznosci :( telefony nie dzialaja niestety pozostal mi tylko jej email ale co mi po tym skoro nie maja pradu :( akurat w srode mieli sie przeprowadzac do innego stanu i wiem, ze firma przeprowadzila im wszystkie rzeczy kilka dni wczesniej a oni mieli sie zatrzymac do srody u tesciow no i chyba zatrzmaja sie na znacznie dluzej tym sposobem :( jeszcze mam nadzieje, ze moze znalezli inny sposob na wydostanie sie z NO !!! tak gdybam i zastanawiam sie jak sobie radza i jak tam wlasciwie u nich jest, martwie sie na prawde :( a ceny paliwa u nas osiagnely zawrotnie sumy az $3.60 za galon, gdzie cena jeszcze nei zmieniona ustawiaja sie gigantyczne kolejki, tworza sie tym sposobem korki na ulicach az trudno bylo mi sie wydostac dzisiaj z miasta, alez sie podzialo boszeeeeeee :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam, ze szczeliswie zatankowalam za $3.17 zaraz obok siebie bo jutro rano i na tej stacji bedzie $3.60 jak nie wiecej :( chyba sobie rower kupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ :) Haneczka - tych klusek sie nie lepi! Ciasto powinno byc dosc rzadkie! To znaczy takie, zeby po wrzuceniu ich do goracej wrzacej wody, kluski sie nie rozpadaly! Konsystencja powinna byc nieco rzadsza niz na placki ziemniaczane, moze tak to bedzie bardziej obrazowe! To nie sa tez pierogi, wiec nic sie do nich nie naklada do srodka (bigos, kapuste itd. po prostu serwuje sie jako dodatek). Po prostu ciasto nakladzasz na maly talerzyk i powolnymi ruchami partiami zsuwasz je do wody! Jesli cos jeszcze nie jest jasne, to pytaj :) :) Piwonia - 🌻 mam nadzieje, ze kolzenaka sie odezwie! prawdodpodobnie nie ma teraz mozliwosci dania znaku zycia! Taki chaos panuje w tym miescie! Nie znasz moze numeru telefonu do kogos z rodziny? Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyslalam Benia po raz pierwszy ze Stine i Leifurem-fizykoterapia ,ja siedze w domku. Ogladam w tv to co sie dzieje w NO i az mnie ciarki przechodza. U mnie benzyna po 123 korony za litr, to jest $2 ....pamietam kiedy byla po 96 koron ,podskoczyla i znacznie a dolar sie slabo prezentuje bo 62 korony /$...4ry lata temu byl po 107kr..... W wiadomosciach obejrzalam reportaz o tym jak to sie nasz Reykjavik pieknie rozbudowuje,i jakie sa ceny mieszkan,i mi szczeka opadla ,bo ceny nieruchomosci sa astronomiczne ,a ja planuje za gora 4-5 lat kupic kawalerke w okregu 107 albo 101(najatrakcyjniejsze)40 m kw. to juz od 6 mln koron w gore,i oczywiscie kredyt na 40 lat hehehehe.Trzeba sie zjawic z 10% wkladem na ktory tez trzeba wziasc kredyt,wiec kredyty sa dwa. Choc banki sie wycwanily i niektore daja 100% pozyczki ,znaczy od razu okragla sume na zakup,bez wczesniejszego kredytu na te 10% wkladu i przyciagaja ludzi ,a procent z tego powyzej 5.Tak mysle ,ze przed 30stka to tu nie mam szans sie urzadzic ,bo szkola mi troche czasu zajmie ,a potem trzeba popracowac ,i moze jeszcze raz do szkoly wrocic.Ciezkie to zycie ,ale poki jest zdrowie mozna wszystko:) milego dnia Wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot :) to teraz wszystko jasne! Jeszcze nigdy nie robilam ziemniaczanych, wiec bez pojecia jestem :O ale dzis zrobie i sie pochwale jak wyszly... albo i nie :P :D Dziekuje 😘 I tu tez strasza kosztami benzyny... ech te huragany! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. skoro mowa o \"bendzynce\" to wlasnie sobie policzylem, ze jak galon w US bedzie kosztowal 5,30 $ to dopiero bedzie to cena rowna tej ktora place w Polsce. Pozdrawiam wszystkich bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zatankowalam za 2.89. Na szczescie! Ale jakas stacja w Chrlotte sprzedaje regular za 3.66 a premium za 4.20!!! Poszaleli ludzie!!! Jay: to nie przez ciezarowki mamy kryzys. Owszem to z powodu huraganu, ale dlatego, ze przerwana zostala nitka rurociagowa. Wczoraj tlumaczyli to w TV. Rurociag zaczyna sie w Texasie, idzie przez Louisiane, Mississippi, Alabame, Georgie, South Carolina, North Carolina, Virginia az do Noewgo Jorku. I wlasnie w Lousianie nastapila przerwa. Podobno maja uruchamiac jakas rure, ktora ma nas zaopatrywac od strony polnocnej. Jak dobrze pojdzie to z obecnych zapasow benzyny wystarczy nam na tydzien. Mowiac \"nam\" mam na mysli cala ludnosc poludniowego wschodu.... Aha, postanowilam, ze jak tylko zaczne pracowac, to zaczynam odkladac kase na Toyote Priusa. Przy dobrych wiatrach osiaga wydajnosc 120miles/gallon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×