Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość hhmjgdjgfjddjggffdjdfjjdfdjf
pozdro Frankfurt/Main

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Johannesburg
Witam serdecznie z Południowej Afryki. I musze przyznac uczciwie bardzo tęsknie za Polską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mieszkalam w tych okolicach co ty... pld. afryka i kraje oscienne. mile wspominam cape town///przepiekne plaze i bezgraniczny ocean. pobliskie gory i prywatne winnice, faktycznie , krajobrazy jak z bajki---ale obok....przykra, biedna rzeczywistosc. ciekawa jestem jak teraz wyglada tam zycie prawdziwych afrykanow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suuuis ; dd
szwajcaria się kłania ; p też bardzo tęsknie za krajem .. przyjechałam tam jak miałam 2 latka a teraz mam 11 i bardzo chcę wrócić do warszawy ; ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwiazda prawde Ci powie
no i wy za granicą glosujcie dalej na tych dupków klamliwych z sejmu !!!! ni macie nic do gadania jezeli was tu nie ma !!! a polacy mieszkaja na dworze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joenna
Hejka ja mieszkam od siedmiu lat w niemczech a dokladnie mowiac w kln.Ogolnie jestem bardzo zadowola.Pracuje w szkole i przez to ze dzieci maja czesto ferie mam mozliwosc czestego pobytu w Polsce(staram sie tak 2-3razyw roku)odwiedzac rodzicow.Kln jest super miastem z milymi ludzi no i oczywiscie Karnawal -trzeba koniecznie wtedy przyjechac!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOYO13
w sumie calkiem przypadkowo tu wyladowalem mam 37 l pozdrawiam ze slonecznej dobrze zywiacej spokojnej i bogatej prowansji jasniej ujmujac z doliny zlota poszukuje kontaktow z osobami zamieszkujacymi 13520 moj nr kontaktowy 0649691922 zapraszam do pogawedki spotkania wymiany doswiadczen do uslyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilosoli
pozdrowienia z Gravesend (hrabstwo Kent) GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lerotackow
Proszę o rade jak szukac pracy za granica. Jestem facetem powiedzmy że wchodzi w grę praca w fabryce, sprzątanie w hotelu, na budowie, kelner, praca w marketach, magazynach. A więc jak mam szukać pracy ? Wysyłać CV przez neta czy też latać po restauracjach itp. ? Jak jest z agencjami ? Naprawdę proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lerotackow
Proszę o rade jak szukac pracy za granica. Jestem facetem powiedzmy że wchodzi w grę praca w fabryce, sprzątanie w hotelu, na budowie, kelner, praca w marketach, magazynach. A więc jak mam szukać pracy ? Wysyłać CV przez neta czy też latać po restauracjach itp. ? Jak jest z agencjami ? Naprawdę proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam w norwegi rok i wracam do kraju po wakacjach tutaj nie ma życia jest pustkowie jak na bezludnej wyspie co z tego ze zarabiam 10 tys zł jak na mieszkanie rachunki i resztę wydaje 5 tys zł wynajmuje dom jeśli chciałbym tu żyć na stałe musiałbym się liczyć z życiem z dnia na dzień gdyby nie niskooprocentowane kredyty ten kraj to dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestrzegam wszystkich wybierających się do pracy zagranicą w miejsce Unter Erlimoos, 4632 Trimbach.Okolice Olten. Przeżyłem tam koszmar. Wiedziałem że jade do pracy przy krowach , ale gdy dotarłem na miejsce i to co zobaczyłem od razu się załamałem. Żona właściciela zaprowadziła mnie do pomieszczenia w którym miałem mieszkać była to pomieszczenie w piwnicy , ściany z kamienia , drzwi bez zamka , bez ogrzewania. Po czym zobaczyłem właściciela który zawołam mnie do stajni wydzierając się na mnie , wyzywając mnie od Polskich świń, jego dzieci pluły na mnie i zachowywały się w stosunku do mnie jak świnie , po prostu je udając. Drugiego dnia wstałem o 5 rano i poszedłem do stajni próbując cokolwiek robić w tym czasie właściciel darł się nade mną czego się nie próbowałem dotknąć łapał widły i groził mi . Jestem 30 letnim facetem ale nerwy nie wytrzymały i z bezradności płakałem . Po tygodniu wróciłem do domu , i do tej pory nie mogę pozbyć się tej traumy . Chcę jeszcze raz ostrzec wszystkich którzy się tam wybierają NIE RÓBCIE TEGO!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macroom, Ireland :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w Nowym Jorku ( Brooklyn) od ponad roku. Tęsknie za Polską i chciałabym wrócić, ale wiem, że jak to zrobię to będę później żałowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie_wiedenczyk
witam ! wiem jaki topic jest, ale mam do was kilka pytań odnośnie życia w Austrii... :) 1. Jak wygląda obecnie sprawa z zameldowaniem w Austrii? Jakie dokumenty trzeba, ile to trwa i do czego to później zobowiązuje czy ewentualnie co to też daje na plus. Poza rzecz jasna możliwością podjęcia zatrudnienia. 2. Czy wiecie może coś nt. kursów jężykowych dla obcokrajowców? W sensie żeby mocno podszlifować swój słaby niemiecki. Ile takie coś kosztuje, jeśli jest? I jaką drogą się to odbywa, jak załatwia?! :p 3. Czy są miejsca typowo polskie w Wiedniu, gdzie można się w polskim gronie kulturalnie, na poziomie pointegrować? Pytam, bo słyszałem i widziałem na własne oczy że jakaś forma integracji między Turkami, Serbami jest. :) dzięki wielkie za pomoc, każde info, pozdrawiam i być może do zobaczenia (a na pewno usłyszenia!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia213
Kiedyś jak miałam pracę jako opiekunka dla osób starszych www.pracujzagranica.eu/pl/oferta/opieka-nad-osobami-starszymi/ to mieszkałam w Monachium, obecnie będę się przeprowadzać do Berlina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam od 28 lat w Abu Dhabi 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×