Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość hhmjgdjgfjddjggffdjdfjjdfdjf
pozdro Frankfurt/Main

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Johannesburg
Witam serdecznie z Południowej Afryki. I musze przyznac uczciwie bardzo tęsknie za Polską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mieszkalam w tych okolicach co ty... pld. afryka i kraje oscienne. mile wspominam cape town///przepiekne plaze i bezgraniczny ocean. pobliskie gory i prywatne winnice, faktycznie , krajobrazy jak z bajki---ale obok....przykra, biedna rzeczywistosc. ciekawa jestem jak teraz wyglada tam zycie prawdziwych afrykanow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suuuis ; dd
szwajcaria się kłania ; p też bardzo tęsknie za krajem .. przyjechałam tam jak miałam 2 latka a teraz mam 11 i bardzo chcę wrócić do warszawy ; ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwiazda prawde Ci powie
no i wy za granicą glosujcie dalej na tych dupków klamliwych z sejmu !!!! ni macie nic do gadania jezeli was tu nie ma !!! a polacy mieszkaja na dworze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joenna
Hejka ja mieszkam od siedmiu lat w niemczech a dokladnie mowiac w kln.Ogolnie jestem bardzo zadowola.Pracuje w szkole i przez to ze dzieci maja czesto ferie mam mozliwosc czestego pobytu w Polsce(staram sie tak 2-3razyw roku)odwiedzac rodzicow.Kln jest super miastem z milymi ludzi no i oczywiscie Karnawal -trzeba koniecznie wtedy przyjechac!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOYO13
w sumie calkiem przypadkowo tu wyladowalem mam 37 l pozdrawiam ze slonecznej dobrze zywiacej spokojnej i bogatej prowansji jasniej ujmujac z doliny zlota poszukuje kontaktow z osobami zamieszkujacymi 13520 moj nr kontaktowy 0649691922 zapraszam do pogawedki spotkania wymiany doswiadczen do uslyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilosoli
pozdrowienia z Gravesend (hrabstwo Kent) GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lerotackow
Proszę o rade jak szukac pracy za granica. Jestem facetem powiedzmy że wchodzi w grę praca w fabryce, sprzątanie w hotelu, na budowie, kelner, praca w marketach, magazynach. A więc jak mam szukać pracy ? Wysyłać CV przez neta czy też latać po restauracjach itp. ? Jak jest z agencjami ? Naprawdę proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lerotackow
Proszę o rade jak szukac pracy za granica. Jestem facetem powiedzmy że wchodzi w grę praca w fabryce, sprzątanie w hotelu, na budowie, kelner, praca w marketach, magazynach. A więc jak mam szukać pracy ? Wysyłać CV przez neta czy też latać po restauracjach itp. ? Jak jest z agencjami ? Naprawdę proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam w norwegi rok i wracam do kraju po wakacjach tutaj nie ma życia jest pustkowie jak na bezludnej wyspie co z tego ze zarabiam 10 tys zł jak na mieszkanie rachunki i resztę wydaje 5 tys zł wynajmuje dom jeśli chciałbym tu żyć na stałe musiałbym się liczyć z życiem z dnia na dzień gdyby nie niskooprocentowane kredyty ten kraj to dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestrzegam wszystkich wybierających się do pracy zagranicą w miejsce Unter Erlimoos, 4632 Trimbach.Okolice Olten. Przeżyłem tam koszmar. Wiedziałem że jade do pracy przy krowach , ale gdy dotarłem na miejsce i to co zobaczyłem od razu się załamałem. Żona właściciela zaprowadziła mnie do pomieszczenia w którym miałem mieszkać była to pomieszczenie w piwnicy , ściany z kamienia , drzwi bez zamka , bez ogrzewania. Po czym zobaczyłem właściciela który zawołam mnie do stajni wydzierając się na mnie , wyzywając mnie od Polskich świń, jego dzieci pluły na mnie i zachowywały się w stosunku do mnie jak świnie , po prostu je udając. Drugiego dnia wstałem o 5 rano i poszedłem do stajni próbując cokolwiek robić w tym czasie właściciel darł się nade mną czego się nie próbowałem dotknąć łapał widły i groził mi . Jestem 30 letnim facetem ale nerwy nie wytrzymały i z bezradności płakałem . Po tygodniu wróciłem do domu , i do tej pory nie mogę pozbyć się tej traumy . Chcę jeszcze raz ostrzec wszystkich którzy się tam wybierają NIE RÓBCIE TEGO!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macroom, Ireland :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w Nowym Jorku ( Brooklyn) od ponad roku. Tęsknie za Polską i chciałabym wrócić, ale wiem, że jak to zrobię to będę później żałowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie_wiedenczyk
witam ! wiem jaki topic jest, ale mam do was kilka pytań odnośnie życia w Austrii... :) 1. Jak wygląda obecnie sprawa z zameldowaniem w Austrii? Jakie dokumenty trzeba, ile to trwa i do czego to później zobowiązuje czy ewentualnie co to też daje na plus. Poza rzecz jasna możliwością podjęcia zatrudnienia. 2. Czy wiecie może coś nt. kursów jężykowych dla obcokrajowców? W sensie żeby mocno podszlifować swój słaby niemiecki. Ile takie coś kosztuje, jeśli jest? I jaką drogą się to odbywa, jak załatwia?! :p 3. Czy są miejsca typowo polskie w Wiedniu, gdzie można się w polskim gronie kulturalnie, na poziomie pointegrować? Pytam, bo słyszałem i widziałem na własne oczy że jakaś forma integracji między Turkami, Serbami jest. :) dzięki wielkie za pomoc, każde info, pozdrawiam i być może do zobaczenia (a na pewno usłyszenia!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia213
Kiedyś jak miałam pracę jako opiekunka dla osób starszych www.pracujzagranica.eu/pl/oferta/opieka-nad-osobami-starszymi/ to mieszkałam w Monachium, obecnie będę się przeprowadzać do Berlina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam od 28 lat w Abu Dhabi 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×