Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

:) Kokus, dzieki :) :) Marzenusia, u mnie tez od czasu do czasu nadchodzi taki dzien ze mam totalny przesyt internetowy... i wtedy przestaje zupelnie zagladac na jakiekolwiek strony, nie odpisuje na maile, nie ma mnie... :) Dark Elf & :) K11, a co to jest makeover ??? (jestem strasznie nieanglofonska) :) K11, cos mi przemknelo, ze inni dostali twoje zdjecia (w liczbie mnogiej), podczas gdy ja jak na razie otrzymalam tylko jedno zdjecie. Prosze o weryfikacje i ewentualne podeslanie czegos wiecej. Byc moze juz cos wiecej czeka na mnie - niestety na razie nie moge tego sprawdzic, bo moja tlenowa skrzynka jest mi chwilowo zupelnie niedostepna - caly czas szukam sposobu jakby przeciagnac \"moj\" Tlen ze starego komputera na Fafika. Byc moze bede zmuszona po prostu zainstalowac go jeszcze raz i zaczac od zera. Szkoda archiwow, szkoda zdjec... aha, sama tez podesle cos wiecej, jak tylko uporam sie z tym Tlenem :) :) Bagatelko, to czy cukier jest bialy czy brazowy nie zalezy od rosliny z ktorej go wyprodukowano, ale od stopnia oczyszczenia. No, przynajmniej we Francji... Ja w tej chwili mam w domu dwa rodzaje cukru: bialy i brazowy - oba z trzciny. A slodzika sie nie boje... uzywam na codzien... Ciekawe co jest glownym skladnikiem slodzika w Stanach??? bo u nas aspartam sporo czytalam na jego temat i zadekretowalam ze jedna tabletka dziennie nie zaszkodzi na pewno - ale ja uwielbiam slodzic, wiec w moim przypadku zastepowanie czesci zuzywanego przeze mnie cukru aspartamem ma sens. Dodatkowo tak sie sklada ze na codzien spotykam osobe chora na cukrzyce, ktora od lat uzywa ogromne ilosci tego slodzika i jakos nigdy nie miala zadnych problemow z tego tytulu. To uspokaja... :) Dark Elf, ja bym ten slodzik jednak polecala... Szczegolnie jezeli twoj maz duzo slodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadlam na chiwlke zeby sie przywitac. Szykuje sie do szkoly:-( Dzis zaczynam o 2.30 a koncze o 9pm, czyli w domu bede o 22.30:-( Bagatelko-czy mozesz mi napisac jak wygladaja Master w bibliotekarstwie? Ila trwa lat? Ille stron musi miec thesis itp? Bede bardzo wdzieczna, bo wiem ze ty robisz takie studia. Pozdrofka dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moich rodakow ! Ja mieszkam od 12 lat we Wloszech i jest tu mi dobrze !zycze Wam wszystkim wszystkiego dobrego ,powodzenia !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam:) K-11 dziekuje za zdjecia:)Masz dziewczecy typ urody ,musze powiedziec ze wygladasz jak siostra swojego syna:)A czym sie dokladnie zajmujesz w swojej pracy?Jestes stylistka,specjalistka od mody,makijazu?Napisz cos wiecej.Ja wlasnie sie waham co wybrac czy szkole kosmetyczna czy psychologie lubie to i to:)Lubie robic makijaz dobierac stroje lubie tez obcinac wlosy narazie cwicze na moim mezu:) Piwonia- dziekuje za zdjecia:)Sliczne :)podoba mi sie szcegolnie to 1 na ktorym jestes razem z mezem(czarno-biale) Bagatelka:) Czy slyszalas o kosmetykach DuoWop? Edulek- pozdrawiam moja imienniczke:)probowalam wypelnic ta ankiete ale ciagle mi wyskakuje zeby uzupelnic odp 9 uzupelniam i ciagle wyskauje ten blad hmmmm ja i komputery hihihi Amberangelic- tez tak mam z ciuchami kupuje a pozniej nie chodze :) Marzenka- ja jak zwykle uzalezniona od internetu spedzam kilka godzin dziennie ale musze przyznac ze ostatnio odzwyczailismy sie od gier komputerowych ze wzgledu na meza diete jestesmy bardziej aktywni i wychodzimy spacerujemy itp Gadzina Makeover story to taki program w ktorym stylisci pracuja nad osobami ktore zagubily gdzies swoje poczucie stylu tzn nie dbaja o siebie nosza stroje w stylu out of date i potrzebuja zmiany.Najpierw stylisci wybieraja stroj odpowiedni dla danej osoby czyli dopasowany do koloru skory sylwetki itp,pozniej pracuja nad ta osoba fryzjerzy czyli zmieniaja fryzure a na koniec makijaz.No i na koniec ta osoba odwiedza znajomych rodzine juz po zmianie i wszyscy sa w szoku:)Jest duzo takich programow moim ulubionym jest ostatnio what not to wear podobaja mi sie prowadzacy sa smieszni i znaja sie na rzeczy:)Jest tez Extreme makover gdzie juz bardziej drastyczne zmiany sa np operacje plastyczne.Aaaa a wczoraj ogladalam jeszce jeden I want a famous face facet chcial sie upodobnic do Elvisa Presleya i zrobil sobie face lift i kolagen do ust i operacje podbrodka ,totalne szalenstwo moim zdaniem........... Mayenka- u mnie tez szkola sie zaczela ale chodze teraz tylko 2 razy w tygodniu wieczorami od 5 do 8 wieczorem,wlasnie skonczylam odrabiac prace domowa hihi Romi35 witamy:) Margot:) Kokus:) Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam :) W koncu zrobilam dzisiaj sobie dzien odpoczynku - z herbata i ksiazka w ogrodku! :) I bardzo dobrze mi to zrobilo! :) Bagatelka - 👄 och, ten przepis na ziemniaczki! Ilez to on mi narobil smaczku! Przez chwile nawet myslalam, zeby go zaserwowac poczas niedzielnego obiadku, ale wtedy mi sie przypomnialo, ze - o zdrozo - moj piekarnik nie jest jeszcze podlaczony i do tego czasu na pewno nie bedzie :( Zatrzymam go na inna okazje :) Jutro musze miec juz gotowe menu, bo wybieramy sie na zakupy... nadal jestem w kropce... :o Gadzina - z przeciagniecie Tlenu nie powinnas miec zadnego problemu: po prostu musisz go ponownie zainstalowac na nowym komputerze, wpisac swoj stary adres i lista kontaktow powinna automatycznie pojawic sie ekranie :) Tlen jest pod tym wzgledem duzo prostszy niz gg, gdzie trzeba przeprowadzic procedure eksportownia i importowania danych z serwera! Mam nadzieje, ze pomoglam Ci choc troche... Jesli bedziesz miala jakis problem, daj znac. Chetnie pomoge :) A jesli chodzi o ADSL i kanaly telewizjyjne, to nadal nie wiem nic wiecej... po prostu wylecialo mi to z glowy i zapomnialam sie dopyta :( Mayenka - az do 9-tej masz zajecia? Wspolczuje! :( Trzymaj sie dzielnie ❤️ romi35 🖐️ Piwonia - ja rowniez dziekuje za zdjecia, ktorych niestety nie moglam znowu obejrzec! Jednak stale lacze to stale lacze!!! A biurokracja niestety biurokracja... grr... Jayka - a gdzie sie pani profersor podziewa? :D kokus - bede musiala sie dowiedziec czy tez moge odbierac z satelity Hot Bird bez ruszania antena w ta i z powortem ;) :D W ogole najpierw w ogole musimy podlaczyc antene hihi... Dar Elf - jesli chcesz moge podeslac Ci kilka fajnych przepisow na diepteyczne salatki :) k-11 - z jakiego regionu Polski pochodzisz? Ja pochodze z Bydgoszczy i nigdy nie mialam okazji slodyczy odpustowych... Pozdrawiam wszystkich. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia> profesorka padla z wyczerpania umyslowego hehe Mayenka> ustawilas tak sobie plan, ze masz tak pozno zajecia? Juz sama nie wiem co lepsze, zajecia przed praca, czy po? ale po pracy to ja mam z mozgu wode juz wiec chyba zostane przy wstawaniu o 6 rano bleee Piwonia> dziekuje za zdjecia;-) i ciesze sie, ze nie pytasz o zdanie tylko umilasz mi wieczory pieknistymi zdjeciami k11> no ja nic nowego nie dodam, bardzo mlodo wygladasz;-) bagatelka> jak zwykle jakies cudownosci kulinarne podajesz na forum i jak zwykle osliniam klawiature od samego czytania i jak zwykle laduje w kuchni wyzerajac ryz z pudeleczka.. ale w te sobote bede gotowac;-) postaram sie nie podpalic niczego, tudziez siebie hehe Marzenka> rower? matyldo, ja bym chyba wysiadla po 3 minutkach, takie zastale i zaskrzypiale pudeleczko ze mnei hehehe Dzis \"ucieklam\" wczesniej z pracy, bo jutro zaczynam dzien od testu ;-( .. wiec zlopie kawe i zakuwam i coraz bardziej mi sie oczeta zamykaja i spac sie chce, a jak usne to moze z Freudem zatancze? hehe oczywiscie argentynskie tango;-) ech, bredze... pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojezdzilam dzis 40 minut, ale przez wczorajsza godzine i dzisiejsze 40 minut \"cos\" mnie cholernie boli aućććć... ;) :D Brakuje mi polskich drog, gdzie sie jezdzilo po 10 km i wiecej. Albo w wakacje jechalam nad jezioro na plaze ok.8 km, tam plywalam caly dzien i jeszcze wracalam z powrotem (ale juz ledwo po jeziorku)! ;) Alez bylo fajnie. Mowilam wczoraj do Franka, ze jak sie przeprowadzimy do Polski, to wroce do tego zycia! On sobie moze wszedzie jezdzic autem i dupka mu rosnac hihih, a ja nie! O! I Koniec! No!!! :D :D :D Milej nauki Jayka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Q-Q :) Edulek - wstapie na Twoja strone, z Michigan nie jestem, ale bylam, a co ? :) amberangelic - ja dokladnie tak samo: nie nosilam wielu letnich rzeczy i teraz jeszcze staram sie je na sile zakladac, chociaz pora przerzucic sie na dzinsy i kurtki :0 Marzenusia - gratuluje i zycze wytrwalosci z tym rowerkiem :) Gadzina - w stanach brazowy cukier jest bardzo popularny do wypiekow, ciekawe dlaczego, no tak i przypomnialo mi sie, ze tez \"zwykly\" cukier to jest z burakow przeciez (toc sama swego czasu zbieralam na polu = wykopki w liceum). A zdrowszy jest z trzciny. A co do slodzika, to calkiem mozliwe, ze jest nieszkodliwy, ja sie nigdy nie borykalam z problemem czy uzywac, czy nie, bo nic nie slodze, odzwyczilam sie jeszcze jako dziecko, gdy chcialam troche podchudnac, a potem przestaly mi w ogole slodzone napoje smakowac. :) mayenka - co do mastera w bibliotekarstwie, to moze byc roznie. Po pierwsze nie wszystkie uczelnie maja w ogole ten program. Po drugie, jest to Master of Science, nie Arts, jakby sie moglo wydawac i z tego co pamietam nie trzeba pisac thesis, ale to akurat moze byc rozne na roznych uczelniach. W tej chwili wiele rzeczy ulecialo mi z glowy, bo niestety jak przerwalam te studia w zeszlym roku ze wzgledu na przeprowadzke, tak do tej pory nie znalazlam miejsca, gdzie moglabym je kontynuowac (nawet przez internet). Chetnie Ci odpowiem, jak bedziesz miala jakies jeszcze pytania, o ile bede znala odpowiedz. Najlepiej zobacz w katalogu Twojej uczelni :) romi35 - witaj :) DaRk Elf - nie slyszalam o tej firmie w zyciu... A co? :) Margot - przykro mi z powodu piekarnika :0 Ojejq, to masz problem :0 Hmmm, moze cos typu rybka smazona? Albo jakies typowo polskie schaboszczaki + kapusta z grzybkami? :) Jay - no to zrob sobie te ziemniaczki i juz nie placz :) Gud lak na tescik ;) To na razie i dla wszystkich pozdrowiaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny i Kokus!!! Margot ja jestem ze Slaska. Nie wiedzialam ze w innych rejonach Polski nie bylo odpustow. Ja specjalnie pobozna nigdy nie bylam i dlatego do kosciola najchetniej biegalam jak byl odpust. Raz w roku rozkladali stragany z ciastkami, cukierkami , balonami, korkami, naszyjnikami itp. Te wypieki byly wlasnie specyficzne dla tych odpustow. Mialy ciastka typu pierniki oblewane czekolada, makarony, takie gabczaste inne wyroby, galaretki, miski z wafla a w srodku nadzienia smietankowe. Fajnie bylo.... Dark Elf, ja pracuje jako makeup artist ale rowniez pomagam w stylizacji wlosow i dobraniu odpowiedniej garderoby itp. Robie to juz 8 lat, wczesniej pracowalam w galeriach artystycznych. Rowniez chcialam isc na psychologie lub medycyne (naturalna) ale mam ogromna satysfakcje z tego co robie i ludzi z jakimi pracuje wiec na razie trzymam status quo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Christopher
20 lat w N.Y. tzn od zawsze bo od dziecka. Upper East Side moi rodzice sa adwokatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..ale dzisiaj cisza na forum. Witaj Christopher !!! Czy brales jakies polskie szkoly? czy wystarczyla praktyka w domu? U nas w Albercie bardzo zimno. W Edmonton spadl snieg a u nas moze byc to samo jutro...? fatalne to lato. Tez nie mialam okazji pochodzic w letnich rzeczach (na upaly). Jutro wkladam kozaki...buuuuuuuuuuuu!. Dobranoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich ze slonecznego San Francisco. No i jak tu ufac meteorologom? Wg prognozy mialo byc jakies 64F najwiecej przez caly tydzien - i duzo chmur. A tu pogoda piekna sloneczna, nic tylko sie walkonic. Oczywiscie spakowalam wszystkim jakies straszne swetry i kurtki, wiec mezczyzni obrazeni ze o nich nie dbam. San Francisco piekne, chetnie bym tutaj troche pomieszkala, ale za daleko do Polski i sklepow polskich pewnie nie maja. Ale widoki niepowtarzalne. No i wina z Napa i Sonomy.... Kokus - zupke jedlismy ale na okrecik podwodny nie wchodzilismy bo z malenstwem niezbyt wygodnie (bylam kiedys na takim w Filadelfii chyba). Poza tym starszak chcial glaskac rekiny w akwarium... Co zreszta zrobil kiedy mnie nie bylo bo ja przeciez tu pracuje wiec ominely mnie najlepsze momenty z dzieciaczkami! Elfik i Mayenka - dzieki za zdjecia. Alez z Was piekne kobitki! Ja swoje zdjecia postaram sie wsylac w weekend bo teraz nie mam dostepu. Poza tym ja mam apart cyfrowy wiec wszystkie sa wielkie i bede musiala pozmniejszac. Gadzinka - Tobie tez wysle zdjecia za kilka dni. Kiedy Groszek ma sie urodzic? K-11 - ja tez mile wspominam odpusty. Moze nie tyle jedzenie ile te inne cudownosci: bizuterie wysokiej jakosci, wiatraczki, baloniki, i te wszystkie inne buble ktore tak niebywale ekscytowaly maja dziecieca wyobraznie. Ja mialam dziadkow na Polesiu (pln-wsch Polska) wiec czesto tam jezdzilismy. Bylam na takim odpuscie kilka lat temu juz jako dorosla osoba ale jakos nie moglam sie odnalezc - atmosfera juz nie ta, produkty glownie z importu. Wiesz mam takie zdjecie jak mialam jakies 7 lat i trzymam taki wiatraczek w reku a na rekach mam takie cudne rubinowe sygnety. Jak znajde to wskanuje i Ci przesle... Przypomniala mi sie taka piosenka, nie pamietam czyja, "zloty pierscionek" Acha - ja tez prosze o zdjecia o ktorych wszyscy pisza (te kucyki:) ) Przykro mi z powodu zimy - ja jeszcze mam nadzieje pogrzebac sie w ogrodku jakis miesiac, moze nawet poltora 🌼. Ale za to juz wkrotce bedziesz mogla jezdzic na nartach! Edulek - postaram sie wypelnic Twoja ankiete ale musze znalezc duzo czasu bo strasznie dluuuuga :( Marzenusia - ja tez sie zbieram do rowerka bo czas zaczac walczyc z tluszczykiem. A wrotki probowalas? Mnie nauczyl moj maz chociaz mam kompleksy bo on gral w hokeja na wrotkach w collegu wiec jezdzi lepiej do tylu niz ja do przodu. A propos ciekawych terenow to w Schaumburgu jest taki lasek Busse Woods ktory jest wprost idealny na wyprawy rowerowe lub wrotkowe. Bagatelka - strasznego smaczka mi narobilas, a ja tutaj na hotelowo/restauracyjnym zarelku. Poprzegladam Twoje przepisy i moze cos upichce w weekend. Musze sie podreperowac w tym kierunku bo starszak ostatnio wyrazil zdziwienie za ja cos gotuje. Biedaczek! Pozdrawiam wszystkich ktorych nie wymienilam :) Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, a ja ciagle w koszulkach na cieniusienkich ramiaczkach, bo od nas lato nie chce odejsc. Choc dzisiaj chyba ochlodzi sie wreszcie, bo wlasnie pokrapuje. U nas zaczyna sie sezon na figi. Wczoraj sasiadka milosciwie obdarzyla mnie cala skrzynka !!! Mniam! :) Dark Elf, dzieki za wyjasnienia :) :) Piwonia, dzieki za zdjecia :) :) Romi 35, witaj 🖐️ i napisz gdzie mieszkasz? W ktorej czesci Wloch? Jestesmy prawie po sasiedzku (ja mieszkam we Francji i zdarza nam sie robic sobie male wakacyjne wypady na druga strone Alp - oboje z mezem mamy wyrazna slabosc do klimatow tego kraju) :) Margot, juz wiem, juz sama do tego doszlam. Szaleje na Tlenie juz od wczoraj. Zainstalowalam go tak po prostu wlasnie i wszystko sie odnalazlo. Ale ze mnie trabka !!!!!!!!! :) Jay, powodzenia na tescie. I nie wyzeraj ryzu z torebki, raczej zaopatrz sie w jakies herbatniczki na takie okazje :) :) Marzenusia, ja tez uwielbiam jezdzic na rowerze. Tutaj niestety przychodzi mi to z duzym trudem, bo u nas bardzo nierowno jest :) i co chwila trzeba podjezdzac pod wielkie gory. To juz jest zupelnie inny sport! Ale w Polsce, za czasow liceum, jezdzilam co sobote 20 km do babci i dziadka (zajmowalo mi to godzine dokladnie - coz nie ma jak jazda po rownym), i tego samego dnia wracalam jeszcze 20 km. Uwielbialam to. Pamietam, ze przez godzine po takim przejezdzie pielegnowalam na twarzy czerwone plamy, ale i tak lubilam jezdzic ostro, lubilam sie zmeczyc. Ta potrzeba zmeczenia sie zostala mi do dzisiaj :) :) K11, ja tez znam odpusty !!! Pochodze z Radomia i u nas z pewnoscia nie byly one dokladnie takie jak na Slasku, ale istnialy !!! A najfajniejsze byly u dziadkow, pod Radomiem. Do dzis pamietam obwarzanki, pierscionki z wizerunkami bohaterow bajek, wiatraczki, kolorowe pileczki na gumce... Aha, i nadal grzecznie dopraszam sie o wiecej zdjec. Ja tez chce cie zobaczyc w dwoch kucykach :) Wlasnie przezywam rozczarowanie radiowa \"Trojka\". Dzieki mozliwosciom Fafika nareszcie moge sluchac radia przez internet. Wczoraj znalazlam \"Trojke\" i jeszcze 3 inne polskie stacje. Ale \"Trojka\" to juz zupelnie nie jest to, co pamietam z czasow liceum i uniwersyteckich. To straszne co sie z nia stalo :( Zobaczymy czy PR I mi ja zastapi... na pierwszy rzut ucha moze byc... Wczoraj udalo nam sie znalezc w ten sposob stacje amerykanska, kanadyjska, angielska i az kilka stacji wloskich. Ja mam fiola na punkcie wloskiego wiec rzucilam sie na nie z dzika przyjemnoscia. Ale mnie dopadlo gadulstwo z samego rana :) A tu musze zmykac do laboratorium, bo o 10.30 jestem umowiona na pobieranie krwi (systematyczna atrakcje kobiety ciezarnej) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Jestem nowa, i choć sumiennie zaczełam czytac ten temat to juz po kilku stronach wymiękłam...może Wy sie lepiej orientujecie :) Jak Wam udało sie wyjechac z Polski?? I czy pisał ktoś z Włoch? Bardzo dziekuje i przepraszam za kłopot! :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coucou 🖐️ U mnie dzisiaj natomiast z samego rana bylo pochmurnie - nawet wahalam sie czy powinnam wywiesic pranie w ogrodku, ale teraz zaczelo sie wypogadzac i chyba jednak bedziemy miec kolejny pogodny dzien :) 🖐️ Bagatelka - no wlasnie, ciezkie jest zycie przy braku piekarnika! :( W ogole moja biedna kuchnia jest bardzo prowizoryczna na obecnym poprzeprowadzkowym etapie. Nie jest bowiem jeszcze umeblowana. Dopiero czekamy az nam przywioza meble. :) Ale z gotowaniem sobie radze calkiem niezle nawet w tak spartanskich warunkach! :) Stol, kuchenka plus niezle zaopatrzona lodowka - to juz jest i tak niezle! :) Wlasciwie w takiej sytuacji tylko piekarnika brakuje mi do pelni szczescia :) Jesli zas chodzi o menu - to wstepnie zdecydowalam sie na podanie spaghetti z owocami morza! Na deser natomiast mam zamiar zaserwowac gorfy z bita smietana owocami :) k-11 - odpusty znane mi sa tylko ze slyszenia, a szkoda, skoro mowisz, ze takie pysznosci byly serwowane :) Funkia - oj, ciezko jest wierzyc meteorologom! Ale w sumie chyba lepiej jest, kiedy pogoda mile nas zaskakuje i pieknie zza chmur wychodzi sloneczko :) Gadzina - to sie ciesze, ze do tego sama doszlas :) Jesli chodzi o radiowa Trojke to masz racje... zupelnie sie z Toba zgadzam, to juz nie jest to samo radio, co bylo kiedys. :( Szkoda :( Pani Profesor Jay - powodzenia na testach 👄 Nic, ja tez juz bede uciekac :) Trzymajcie sie cieplutko! Pa, pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Latynoska
A ja jestem w Hiszpanie,co prawda dopiero od dwoch miesiecy,w Polsce bede najwczesniej za rok,jak to wytzymam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latynoska, a Ty jak sie tam dostałaś? pojechalas do pracy, do znajomych?? jestes sama czy może z narzeczonym/mężem?? bo widzicie tez planuje wyjechac, jestem na 3 roku studiów,chce wziąśc dziekanke na rok i wyjechac do Wloch do pracy (oczywisice na czarno, opieka nad kims starszym) - zawsze ciągło mnie żeby zamieszkac gdzieś indziej :) tylko ze jest pewnien problem- mam tu narzeczonego, on obronił licencjat wiec ma spokoj (nie traci szkoły) - i jak tam porobie z kilka miesiecy to sprobuje go sciagnac, załatwic mu prace jak sie da! i jakos ciagnać Czy ktos z WAS tak zaczynał???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .............................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .............................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, buziaczki dla wszystkich!!! Nie bylo nie tu chyba z tydzien. Wiec caly Labor Day Weekend pracowalam, i bylo mi tak przykro- wszyscy moi znajomi sie bawili, imprezy na calego, a ja pracowalam od 6:30 rano do 9:20 wieczor. Koszmar! Ale nareszcie znalazlam prace- do opieki nad dzieciakami, nie jest to moja wymarzona praca, ale coz, na to musze jeszcze troche poczekac. Teraz przynajmniej bede miala kase na kontynuowanie studiow, bo ten semester musialam sobie podarowac ze wzgledu na brak pracy. Piwonia- dostalam zdjecia, piekne, moj Damianek oglada zdjecia kota po kilka razy dziennie!!! Margot- fajnie ze juz masz spokuj z przeprowadzka. A kupiliscie dom czy mieszkanie? K-11- ja tez poprosze o zdjecia (basiaok@yahoo.com). Tez ci wysle moje. funkia- ja tez jestem z okolic Chicago, dokladnie z Rosemont (koloo O\'Hare). Mieszkam tu 3 lata z mezem i 2-ltenim synem. A ty gdzie mieszkasz? Ile lat maja twoje dzieci? Marzenusia- nadal szukasz pracy? Mam dla ciebie jeszcze jeden nr tel. amberangelic- ciesze sie ze wakacje sie udaly!!! jeszcze raz sle buziaczki dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa
Hej, jestem nauczycielką w gimnazjum specjalnym ( dzieci z upośledzeniem w stopniu lekkim). Chciałabym z moimi uczniami nawiązać kontakt ze szkołą specjalną w innym państwie, niestety problemem jest bariera językowa ( tylko po polsku, ewentualnie koleżanka może tłumaczyć na angielski) . Może ktoś pracuje z trudną młodzieżą i chciałby z nami mailować. A może po prostu podrzuci adres podobnej szkoły. Mój adres: dorotaor@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !!! dzisiaj laba na calego, organizuje impreze urodzinowa mezowi i tylko to dzisiaj mam na glowie, wszystko inne odstawiam na bok i nich sie dzieje co chce :D po poludniu jade po zarcie, ma byc gotowe na 15:30, potem po tort :) rebjata ma sie schodzic juz o 19-tej :) jutro kolejna impreza ale juz poza domem...w niedziele bede lezec tylkiem do gory i odpoczywac :D Barb- cudownie, ze juz masz prace :) do mnie nikt z tamtej agencji nie telefonowal wiec przykro mi, ze nie moglam Ci pomoc, ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo :D opowiadaj o swojej nowej pracy cos wiecej :) i usciskaj Damianka ! Funkia - co do meteorologow to wiem cos o tym, moj maz wlakuje weather channel codziennie w ramach wypatrzenia odpowiedniego wiatru ja jego plywanie i jeszcze nie bylo tak, zeby wszystko sie zgadzalo ....ech a tak wogole to przyjemnego pobytu w San Francisko, kiedy wracacie ? uciekam :) o sasiad mi kosi trawke przed domem hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Dzis na szczescie mam wolne ale oczywiscie nauki juz jest duzo choc dopiero poczatki. Mam nadzieje ze wyrobie z tymi 5 kursami na przyzwoitych ocenach. Jay- te zajecia od 6- 9 pm mam 2 razy w tygodniu i niestety nie ma ich o wczesniejszych godzinach bo sa to zajecia z Tesol i chodza na nie ludzie ktorzy pracuja, dlatego taka pora. Wczoraj mialam Practicum i zapowiada sie intersesujaca. Mamy miec 20 godzin obserwacji w tym semestrze i 30 godzin uczenia w nastepnym, wiec niedlugo tez bede pania profesor:-) Mam nadzieje ze dostane placement w szkole dla doroslych. Ale z tymi powrotami nie jest tak zle bo wczoraj na tych zajeciach poznalam Polke ( z pochodzenia) ktora mieszka w budynku naprzeciw mojego!!! o jezdzi samochodem wiec zaproponowala mi ze moze mnie zabierac. Ale zbieg okolicznosci. To dopiero 2 poznana Polka przeze mnie na uniwerku, w ciagu zeszlego i tego roku. Fundamntals of Grammatical Analysis mi sie tak srednio podobaja. Mialas to? Na angielskich kursach zapowiadaja sie olbrzymiaste eseje:-( Bagatelka-dzieki za info. Dowiaduje sie o roznych studiach magisterskich bo moze sie zdecyduje na cos. Na jednym uniwerku utworzyli Immigration and Settlement jako Masters wiec to byloby rowniez ciekawe. Musze tylko dbac o dobre oceny. To tyle na razie. Funkia czekam na fotosy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej a może tylko mi powiedzcie czy jest o tym mowa gdzies tu na forum?? pliz pliz o nic wiecej Was nie prosze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🌻 🌻 🌻 funkia - Ja tez poprosze o Twoje zdjecia i oddzwiecze sie tym samym :) ale Ci zazdroszcze tego San Francisco ... I lepiej nie mysl nawet o moich skromnych przepisach przynajmniej na razie, kiedy masz dostep do wspanialych sanfranciscowych restauracji ;) Bylam tam kilka razy, bo moj brat tam mieszka i w zyciu nie jadlam takich smakolykow :) SF to chyba najlepsze miejsce na naprawde dobre orientalne zarcie. A moja zdecydowana faworytka jest najstarsza restauracja w SF o nazwie Tadich Grille, zalozona jeszcze w 19 wieku przez emigrantow z jakis okolic bylej Jugoslawii. Jest tam taka fajna europejska atmosfera starej karczmy, a jedzonko takie, ze normalnie dalabym sie za nie pokroic na kawaleczki :D Szczegolnie rybne sprawy ... No nic, mam nadzieje, ze swietnie sie bawicie :). Masz racje SF jest przepieknym miastem z wyjatkowa atmosfera (ponoc europejczycy uznaja je za najbardziej europejskie maisto w USA), lecz to tak daleko, niczym w jakiejs zupelnie innej bajce ... Gadzinka - ale bedziesz miala cudny prezencik na gwiazdke :) kakadu123 - przykro mi, ale nie potrafie Ci pomoc, moze sa w Polsce jakies agence posredniczace w tego typu pracy? :) Margot - ach, spaghetti z sosem owocowo-morskim ;) :D Chcialabym wiecej gortowac morskich przysmakow, ale jakos nie mam tego w nawyku... :) Latynoska - jak wytrzymasz zalezy chyba od tego, po co tam pojechalas :) Jesli z przymusu (chocby lekkiego), to pewnie troche pocierpisz, jesli z wlasnej checi, to bedzie latwiej, ale najwazniejsze, ze masz tak blisko do Polski, nie to co my tu niektore na (prawie) antypodach :) Barb - gratulacje :) To na razie i wszystkim zycze ladnej pogody :) U mnie o dziwo wrocilo lato, pogoda dzis na krotki rekaw, zeby nie poowiedziec na bikini ;) Ciekawe, czy we wrzesniu slonce jeszcze cokolwiek opala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! wiem,wiem....powinnam dostac jakas nagade za to ,ze nie zagladalam tu do was takkkkk dlugo! powodow jest kilka....zapracowana i moje plany zyciowe sie zmienija i zmieniaja. moze pamietacie moj narzeczony przenuosl sie z minnesoty na floryde....i , no wlasnie chce znowu wrocic do minensoty,takze nasze plany kupna domu na florydzie prysnely podczas jednej rozmowy telefonicznej. a dzis...a dokladnie za 3 godziny wylatuje z Duluth na kilka dni do Chicago(a dokladnie -Ottawa),tam z Nickiem idziemy na wesele jego przyjaciela i mam poznac jego rodzine...czyli ciocie i wujkow! :) potem lecimy na floryde na 2 tygodnie...mam tylko nadzieje,ze jakos tam za barzdo nie zawieje w przyszlym tygodniu.nastepnie....bedziemy jechac z calym jego dobytkime dp minnesoty. no coz......male zamieszanie,la ejakby nie biorac...bedziemy sie widziec codziennie a nie co 2 miesiace! hurrrrrrrra! obiecuje,ze bede zagladala tu czesciej! bagatelka.......chyba ci bede musiala kupic jakis duzy prezent,za to,ze nie pojawiam sie w Duluth! :) pozdrawiam.........izza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×